kcmkeys - en to he translation catalogue (26 entries)

en: You are about to reset all shortcuts to their default values.
he: אתה עומד להחזיר את כל קיצורי־הדרך לערכי ברירת־המחדל שלהם.

en: Reset to defaults
he: החזר לברירות־המחדל

en: Current Component
he: רכיב נוכחי

en: All Components
he: כל הרכיבים

en: Import Scheme...
he: ייבוא תצורה...

en: Export Scheme...
he: ייצוא תצורה...

en: Set All Shortcuts to None
he: הגדרת כל קיצורי־הדרך לריקים

en: Remove Component
he: הסר רכיב

en: Your current changes will be lost if you load another scheme before saving this one
he: אם תטען תצורה אחרת לפני שתשמור תצורה זו, השינויים הנוכחיים שלך יאבדו.

en: Load Shortcut Scheme
he: טעינת תצורת קיצורי־דרך

en: Load
he: פתח

en: This file (%1) does not exist. You can only select local files.
he: קובץ זה (%1) לא קיים. באפשרותך לבחור קבצים מקומיים בלבד.

en: Message: %1
    Error: %2
he: הודעה: %1
    שגיאה: %2

en: Failed to contact the KDE global shortcuts daemon
he: ארעה שגיאה בעת התקשורת אל שירות הקיצורים הגלובאלים של KDE

en: Component '%1' is currently active. Only global shortcuts currently not active will be removed from the list.
    All global shortcuts will reregister themselves with their defaults when they are next started.
he: הרכיב '%1' פעיל כרגע. רק קיצורי דרך גלובאליים שאינם פעילים כרגע יוסרו מהרשימה.
    כל קיצורי הדרך הגלובאליים ירשמו עצמם מחדש עם הגדרות ברירת המחדל שלהם כאשר יופעלו מחדש.

en: Remove component
he: הסר רכיב

en: Are you sure you want to remove the registered shortcuts for component '%1'? The component and shortcuts will reregister themselves with their default settings when they are next started.
he: האם אתה בטוח שברצונך להסיר את כל קיצורי הדרך הרשומים לרכיב '%1'? הרכיב וקיצורי הדרך ירשמו עצמם מחדש עם הגדרות ברירת המחדל שלהם כאשר יופעלו מחדש.

note: i18n: file: export_scheme_dialog.ui:17 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, components_label)
en: Select the Components to Export
he: בחר רכיב לייצוא

note: i18n: file: export_scheme_dialog.ui:27 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, components)
en: Components
he: רכיבים

note: i18n: file: kglobalshortcutseditor.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KDE component:
he: רכיב KDE:

note: i18n: file: kglobalshortcutseditor.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: File
he: קובץ

note: i18n: file: select_scheme_dialog.ui:15 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (KDialog, SelectSchemeDialog) i18n: file: select_scheme_dialog.ui:123 i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KUrlRequester, m_url)
en: Select Shortcut Scheme
he: בחר ערכת־מקשים

note: i18n: file: select_scheme_dialog.ui:39 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Select one of the standard KDE shortcut schemes
he: בחר באחת מערכות־המקשים הסטנדרטיות של KDE

note: i18n: file: select_scheme_dialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Standard scheme:
he: ערכת־מקשים &רגילה:

note: i18n: file: select_scheme_dialog.ui:92 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Select a shortcut scheme file
he: בחר קובץ ערכת־מקשים

note: i18n: file: select_scheme_dialog.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Path:
he: &נתיב:
