gwenview - en to sr translation catalogue (217 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) +> trunk
en: Cache:
sr: Кеш:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteThumbnailCacheOnExit) +> trunk stable
en: Delete thumbnail cache folder on exit
sr: Обрисати кеш фасциклу сличица приликом изласка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel) +> trunk stable
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space.
    Be careful: this will delete the folder named <filename>.thumbnails</filename> in your home folder, deleting all thumbnails previously generated by Gwenview and other applications.
sr: Укључите ову опцију уколико немате пуно места на диску.
    Будите опрезни: ово ће обрисати фасциклу <filename>.thumbnails</filename> у вашој домаћој фасцикли све сличице редходно напраљене са ~@/Гвенвјуом/Gwenview и другим програмима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) +> trunk
en: History:
sr: Историјат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled) +> trunk
en: Remember folders and URLs
sr: Запамти фасцикле и УРЛ-ове

note: +> stable
en: Performance
sr: Перформансе

note: +> trunk
en: Advanced
sr: Напредно

note: +> trunk stable
en: Thumbnail Bar
sr: Трака сличица

[ctx: @action:button]
note: +> trunk stable
en: Discard Changes and Reload
sr: Одбаци промене и освежи

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
sr: Ова слика је измењена. Освежавање ће одбацити све измене.

note: +> trunk stable
en: Copy To
sr: Копирај у

[ctx: @action:button]
note: +> trunk stable
en: Copy
sr: Копирај

note: +> trunk stable
en: Move To
sr: Премести у

[ctx: @action:button]
note: +> trunk stable
en: Move
sr: Премести

note: +> trunk stable
en: Link To
sr: Повежи са

[ctx: @action:button]
note: +> trunk stable
en: Link
sr: Повежи

note: +> trunk stable
en: Create Folder
sr: Направи фасциклу

note: +> trunk stable
en: Enter the name of the folder to create:
sr: Унесите име фасцикле коју креирате:

note: +> trunk stable
en: Move Here
sr: Премести овде

note: +> trunk stable
en: Copy Here
sr: Копирај овде

note: +> trunk stable
en: Link Here
sr: Повежи овде

note: +> trunk stable
en: Cancel
sr: Откажи

note: +> trunk stable
en: File Operations
sr: Поступци са фајловима

[ctx: @title actions category]
note: +> trunk stable
en: File
sr: Фајл

[ctx: Verb]
note: +> trunk stable
en: Copy To...
sr: Копирај у...

[ctx: Verb]
note: +> trunk stable
en: Move To...
sr: Премести у...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
note: +> trunk stable
en: Link To...
sr: Повежи са...

[ctx: Verb]
note: +> trunk stable
en: Trash
sr: Баци у смеће

note: +> trunk stable
en: Delete
sr: Обриши

note: +> trunk stable
en: Properties
sr: Својства

note: +> trunk stable
en: Create Folder...
sr: Направи фасциклу...

note: +> trunk stable
en: Open With
sr: Отвори са

note: +> trunk stable
en: Other Application...
sr: Други програм...

note: +> trunk stable
en: Name contains
sr: Име садржи

note: +> trunk stable
en: Name does not contain
sr: Име не садржи

note: +> trunk stable
en: Date >=
sr: Датум >=

note: +> trunk stable
en: Date =
sr: Датум =

note: +> trunk stable
en: Date <=
sr: Датум <=

note: +> trunk stable
en: Rating >=
sr: Оцена >=

note: +> trunk stable
en: Rating =
sr: Оцена =

note: +> trunk stable
en: Rating <=
sr: Оцена <=

note: +> trunk stable
en: Tagged
sr: Означено

note: +> trunk stable
en: Not Tagged
sr: Није означено

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Filter by Name
sr: Филтрирај по имену

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Filter by Date
sr: Филтрирај по датуму

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Filter by Rating
sr: Филтрирај по оцени

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Filter by Tag
sr: Филтрирај по ознаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSlideShowTitle) +> trunk stable
en: Slideshow
sr: Слајдшоу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) +> trunk stable
en: Interval:
sr: Интервал:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox) +> trunk stable
en: Loop
sr: Понављање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox) +> trunk stable
en: Random
sr: Случајно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mMetaDataTitle) +> trunk stable
en: Metadata
sr: Мета подаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton) +> trunk stable
en: Configure Displayed Metadata...
sr: Подеси приказане мета податке...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) +> trunk stable
en: Appearance
sr: Изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) +> trunk stable
en: Theme:
sr: Тема:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox) +> trunk stable
en: Show thumbnails
sr: Прикажи сличице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) +> trunk stable
en: Height:
sr: Висина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCloseButton) +> trunk stable
en: Close
sr: Затвори

[ctx: @info:tooltip]
note: +> trunk stable
en: Configure Full Screen Mode
sr: Подеси режим целог екрана

[ctx: @item:intext fullscreen meta info separator]
note: +> trunk stable
en: ,
sr: .

[ctx: Slideshow interval in seconds]
note: +> trunk stable
en: %1 sec | %1 secs
sr[0]: %1 секунда
sr[1]: %1 секунде
sr[2]: %1 секунде
sr[3]: %1 секунди

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: No image format selected.
sr: Није изабран формат слике

note: +> trunk stable
en: &Stop
sr: &Заустави

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
sr[0]: Нисам успео да смимим један документ:
sr[1]: %1 документа нисам успео да снимим:
sr[2]: %1 документа нисам успео да смимим:
sr[3]: %1 докумената нисам успео да смимим:

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: <b>Saving <filename>%1</filename> failed:</b><br>%2
sr: <b>Неуспешно снимање <filename>%1</filename>:</b><br>%2

note: +> trunk stable
en: Save using another format
sr: Сачувај у другом формату

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: A file named <filename>%1</filename> already exists.
    Are you sure you want to overwrite it?
sr: Фајл назван <filename>%1</filename> већ постоји.
    Да ли сте сигурни да желите да га пребришете?

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
sr: ~@/Гвенвју/Gwenview/ не може да урећује ову врсту слика.

note: i18n: ectx: Menu (rating) +> trunk stable
en: &Rating
sr: &Оцена

note: i18n: ectx: Menu (plugins) +> trunk stable
en: &Plugins
sr: &Прикључци

note: i18n: ectx: Menu (kipi_images) +> trunk stable
en: Images
sr: Слике

note: i18n: ectx: Menu (kipi_effects) +> trunk stable
en: Effects
sr: Ефекти

note: i18n: ectx: Menu (kipi_tools) +> trunk stable
en: Tools
sr: Алати

note: i18n: ectx: Menu (kipi_import) +> trunk stable
en: Import
sr: Увези

note: i18n: ectx: Menu (kipi_export) +> trunk stable
en: Export
sr: Извези

note: i18n: ectx: Menu (kipi_collections) +> trunk stable
en: Collections
sr: Колеција

note: i18n: ectx: Menu (settings) +> trunk stable
en: &Settings
sr: &Поставке

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) +> trunk stable
en: Main Toolbar
sr: Главна трака са алатима

note: +> trunk stable
en: Meta Information
sr: Мета подаци

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
note: +> trunk stable
en: Edit
sr: Уреди

note: +> trunk stable
en: Rotate Left
sr: Ротирај лево

note: +> trunk stable
en: Rotate Right
sr: Ротирај десно

note: +> trunk stable
en: Mirror
sr: Огледало

note: +> trunk stable
en: Flip
sr: Преврни

note: +> trunk stable
en: Resize
sr: Величина

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CropWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cropButton) +> trunk stable
en: Crop
sr: Сасеци

note: +> trunk stable
en: Red Eye Reduction
sr: Корекција црвених очију

note: +> trunk stable
en: Image Operations
sr: Поступци над сликом

note: +> trunk stable
en: Image Resizing
sr: Промена величине слике

note: +> trunk stable
en: Enter the new size of the image:
sr: Унесите нову величину слике:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton) +> trunk stable
en: &Solid color:
sr: П&уна боја:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) +> trunk stable
en: Mouse wheel behavior:
sr: Понашање точкића миша:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton) +> trunk stable
en: Scroll
sr: Клизање

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton) +> trunk stable
en: Browse
sr: Преглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages) +> trunk stable
en: Enlarge smaller images
sr: Увећај мање слике

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) +> trunk
en: <b>Thumbnail Bar</b>
sr: <b>Трака сличица</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) +> trunk
en: Orientation:
sr: Положај:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton) +> trunk
en: Horizontal
sr: Хоризонтално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton) +> trunk
en: Vertical
sr: Вертикално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) +> trunk
en: Row count:
sr: Број врста:

note: +> trunk
en: %1 folder | %1 folders
sr[0]: %1 фасцикла
sr[1]: %1 фасцикле
sr[2]: %1 фасцикле
sr[3]: %1 фасцилки

note: +> trunk
en: %1 file | %1 files
sr[0]: %1 фајл
sr[1]: %1 фајла
sr[2]: %1 фајла
sr[3]: %1 фајлова

[ctx: %1 is collection name, %2 is image count in collection]
note: +> trunk stable
en: %1 (%2 image) | %1 (%2 images)
sr[0]: %1 (%2 слика)
sr[1]: %1 (%2 слике)
sr[2]: %1 (%2 слике)
sr[3]: %1 (%2 слика)

note: +> trunk stable
en: No Plugin
sr: Нема прикључака

note: +> trunk stable
en: Images will be uploaded here:
    %1
sr: Слике ће бити окачене овде:
    %1

note: +> trunk stable
en: Gwenview
sr: ~@/Гвенвју/Gwenview/

note: +> trunk stable
en: An Image Viewer
sr: Приказивач слика

note: +> trunk stable
en: Aurélien Gâteau
sr: ~@/Орелиен Гато/Aurélien Gâteau/

note: +> trunk stable
en: Main developer
sr: Главни програмер

note: +> trunk stable
en: Start in fullscreen mode
sr: Покрени у режиму целог екрана

note: +> trunk stable
en: Start in slideshow mode
sr: Покрени у слајдшоу режиму

note: +> trunk stable
en: A starting file or folder
sr: Почетни фајл или фасцикла

[ctx: @action reload the currently viewed image]
note: +> trunk stable
en: Reload
sr: Освежи

[ctx: @action Switch to file list]
note: +> trunk stable
en: Browse
sr: Преглед

[ctx: @action Go back to a more general page (start page <- list <- image)]
note: +> trunk
en: Back
sr: Назад

note: +> trunk stable
en: Go to Previous Image
sr: Иди на претходну слика

note: +> trunk stable
en: Go to Next Image
sr: Иди на следећу слику

[ctx: @action]
note: +> trunk stable
en: Start Page
sr: Почетна страница

[ctx: @action]
note: +> trunk
en: Sidebar
sr: Бочна трака

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
note: +> trunk stable
en: Edit
sr: Уреди

note: +> trunk stable
en: Redo
sr: Понови

note: +> trunk stable
en: Undo
sr: Опозови

note: +> trunk
en: Folders
sr: Фасцикле

note: +> trunk
en: Operations
sr: Радње

[ctx: @title:window]
note: +> trunk stable
en: Open Image
sr: Отвори слику

note: +> trunk stable
en: Save All Changes
sr: Сачувај све промене

note: +> trunk stable
en: Discard Changes
sr: Одбаци промене

note: +> trunk stable
en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
sr[0]: %1 слика је измењена
sr[1]: %1 слике су измењене
sr[2]: %1 слика је измењено
sr[3]: Једна слика је измењена

note: +> trunk stable
en: If you quit now, your changes will be lost.
sr: Ако напустите програм, измене ће бити изгубљене.

note: +> trunk stable
en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
sr: Изменили сте више слика. Да би избегли проблеме са меморијом, сачувајте измене.

note: +> trunk stable
en: Current image modified
sr: Текућа слика је измењена

note: +> trunk stable
en: Previous modified image
sr: Претходно измењена слика

note: +> trunk stable
en: Next modified image
sr: Следећа измењена слика

note: +> trunk stable
en: One image modified | %1 images modified
sr[0]: %1 слика је измењена
sr[1]: %1 слике су измењене
sr[2]: %1 слика је измењено
sr[3]: Једна слика је измењена

note: +> trunk stable
en: Go to first modified image
sr: Иди на прву измењену слику

note: +> trunk stable
en: Go to it
sr: Иди на њу

note: +> trunk stable
en: Save All
sr: Сачувај све

note: +> trunk
en: Description
sr: Опис

[ctx: @title actions category]
note: +> trunk stable
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: @action]
note: +> trunk stable
en: Edit Tags
sr: Уреди ознаку

[ctx: @action Rating value of zero]
note: +> trunk stable
en: Zero
sr: Нула

note: +> trunk stable
en: Edit
sr: Уреди

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog) +> trunk stable
en: Tag Editor
sr: Уређивач ознака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton) +> trunk stable
en: Previous
sr: Претходно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton) +> trunk stable
en: Next
sr: Следеће

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) +> trunk stable
en: Rating:
sr: Оцена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) +> trunk stable
en: Tags:
sr: Ознаке:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) +> trunk stable
en: Description:
sr: Опис:

note: +> trunk stable
en: Sorry, browsing by tag is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
sr: Преглед по ознакама је недоступан. Проверите да ли је Непомук правилно инсталиран на вашем рачунару.

note: +> trunk
en: Add to Places
sr: Додај у места

note: +> trunk
en: Forget this URL
sr: Заборави овај УРЛ

note: +> trunk
en: Forget this Folder
sr: Заборави ову фасциклу

note: +> trunk
en: Forget All
sr: Заборави све

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) +> trunk stable
en: Places
sr: Места

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagTitleLabel) +> trunk stable
en: Tags
sr: Ознаке

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, historyTab) +> trunk
en: History
sr: Историјат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel) +> trunk
en: History has been disabled.
sr: Историјат је искључен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) +> trunk stable
en: Recent Folders
sr: Скорашње фасцикле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) +> trunk
en: Recent URLs
sr: Скорашњи УРЛ-ови

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
note: +> trunk stable
en: Edit Location
sr: Уреди локацију

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Sort By
sr: Поређај по

[ctx: @addAction:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Date
sr: Датум

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Thumbnail Details
sr: Детаљи сличица

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Filename
sr: Име фајла

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Date
sr: Датум

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Rating
sr: Оцена

[ctx: @action:inmenu]
note: +> trunk stable
en: Add Folder to Places
sr: Додај фасциклу у места

[ctx: @label]
note: +> trunk stable
en: %1 document | %1 documents
sr[0]: %1 документ
sr[1]: %1 документа
sr[2]: %1 документа
sr[3]: %1 докумената

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton) +> trunk stable
en: Add Filter
sr: Додај филтер

note: +> trunk stable
en: Square
sr: Квадрат

note: +> trunk
en: This Screen
sr: Овај екран

note: +> trunk
en: Height
sr: Висина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedCheckBox) +> trunk
en: Advanced settings
sr: Напредне поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) +> trunk
en: Ratio:
sr: Однос:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) +> trunk
en: Position:
sr: Позиција:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) +> trunk
en: Size:
sr: Величина:

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
sr: Не могу да отворим фајл за писање, проверите да ли имате потребна права за <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
sr: Не могу да пребришем фајл,  проверите да ли имате потребна права да пишете у <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: Could not upload file.
sr: Није могуће окачити фајл.

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
sr: ~@/Гвенвју/Gwenview/ не може да прикаже документе у „%1“ формату.

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: Loading meta information failed.
sr: Неуспешно учитавање мета података.

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: Loading image failed.
sr: Неуспешно учитавање слике.

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
note: +> trunk stable
en: Fit
sr: Уклопи

note: +> trunk stable
en: Gwenview does not know how to display this kind of document
sr: ~@/Гвенвју/Gwenview/ не зна како да прикаже ову врсту документа

note: +> trunk stable
en: Loading <filename>%1</filename> failed
sr: Неуспешно учитавање фајла <filename>%1</filename>

note: +> trunk stable
en: No document selected
sr: Није изабран документ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General) +> trunk
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
    			warns the user and suggest saving changes.
sr: Проценат моморије које користи ~@/Гвенвју/Gwenview/ пре него
    			што упозори корисника и предложи му да сачува измене.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show) +> trunk
en: Display slide show images in random order
sr: Прикажи слајд шоу слике насумично

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show) +> trunk
en: Show slideshow in fullscreen mode
sr: Прикажи слајд шоу преко целег екрана

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show) +> trunk
en: Loop on images
sr: Понављање слика

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show) +> trunk
en: Stop at last image of folder
sr: Заустави на последњој слици у фасцикли

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show) +> trunk
en: Interval between images (in seconds)
sr: Интервал између слика (у секундама)

note: +> trunk
en: Last visited: %1
sr: Последња посета: %1

[ctx: @title:column]
note: +> trunk stable
en: Property
sr: Својствa

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: Could not open file for writing.
sr: Не могу да отворим фајл за писање.

[ctx: @info]
note: +> trunk stable
en: No data to store.
sr: Нема података за чување.

note: +> trunk stable
en: Print Image
sr: Штампај слику

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage) +> trunk stable
en: Image Settings
sr: Поставке слике

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) +> trunk stable
en: Image Position
sr: Позиција слике

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) +> trunk stable
en: Scaling
sr: Мењам величину

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale) +> trunk stable
en: &No scaling
sr: &Не мењај величину

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage) +> trunk stable
en: &Fit image to page
sr: &Уклопи слику у страницу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo) +> trunk stable
en: &Scale to:
sr: &Промени на:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_PrintUnit) +> trunk stable
en: Millimeters
sr: Милиметри

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_PrintUnit) +> trunk stable
en: Centimeters
sr: Центиметри

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_PrintUnit) +> trunk stable
en: Inches
sr: Инчи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio) +> trunk stable
en: Keep ratio
sr: Задржи однос

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) +> trunk stable
en: Size
sr: Величина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, applyButton) +> trunk stable
en: Apply
sr: Примени

note: +> trunk stable
en: RedEyeReduction
sr: Исправка црвених очију

note: +> trunk stable
en: Click on the red eye you want to fix.
sr: Клик на црвено око које желите да поправите.

note: +> trunk stable
en: Assign this tag to all selected images
sr: Додели ову ознаку за све изабране слике

note: i18n: ectx: Menu (file) +> trunk stable
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (view) +> trunk stable
en: &View
sr: &Приказ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) +> stable
en: &Width:
sr: Ш&ирина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) +> stable
en: &Height:
sr: &Висина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, constrainRatioCheckBox) +> stable
en: Constrain ratio
sr: Ограничени однос
