korganizer - en to ca translation catalogue (1522 entries)

en: &Show
ca: &Mostra

en: &Edit...
ca: &Edita...

en: &Print...
ca: &Imprimeix...

en: Print Previe&w...
ca: &Vista prèvia d'impressió...

[ctx: cut this event]
en: C&ut
ca: &Retalla

[ctx: copy this event]
en: &Copy
ca: &Copia

en: &Paste
ca: &Enganxa

[ctx: delete this incidence]
en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: Togg&le To-do Completed
ca: Commuta &les pendents com finalitzades

en: &Toggle Reminder
ca: &Commuta el recordatori

en: &Dissociate From Recurrence
ca: &Dissocia de la repetició

en: Send as iCalendar...
ca: Envia com un iCalendar...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays information about current attendees. To edit an attendee, select it in this list and modify the values in the area below. Clicking on a column title will sort the list according to that column. The RSVP column indicates whether or not a response is requested from the attendee.
ca: Mostra informació quant als assistents actuals. Per editar un assistent, seleccioneu-lo a la llista i modifiqueu els valors en l'àrea inferior. En clicar un títol de columna s'ordenarà la llista d'acord amb aquesta columna. La columna RSVP indica si es demana una resposta de l'assistent o no.

[ctx: @title:column attendee name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column attendee email]
en: Email
ca: Correu

[ctx: @title:column attendee role]
en: Role
ca: Rol

[ctx: @title:column attendee status]
en: Status
ca: Estat

[ctx: @title:column attendee delegated to]
en: Delegated To
ca: Ha delegat a

[ctx: @title:column attendee delegated from]
en: Delegated From
ca: Delegat de

[ctx: @info]
en: %1 does not look like a valid email address. Are you sure you want to invite this participant?
ca: %1 no sembla una adreça de correu vàlida. Esteu segur que voleu convidar aquest participant?

[ctx: @title]
en: Invalid Email Address
ca: Adreça de correu no vàlida

en: Merged calendar
ca: S'ha fusionat el calendari

en: Calendars Side by Side
ca: Calendaris de costat

en: Edit Calendar Filters
ca: Edita filtres de calendari

en: Press this button to define a new filter.
ca: Premeu aquest botó per a definir un nou filtre.

en: Press this button to remove the currently active filter.
ca: Premeu aquest botó per a eliminar el filtre actiu.

en: New Filter %1
ca: Nou filtre %1

en: This item will be permanently deleted.
ca: Aquest element s'esborrarà permanentment.

en: Delete Confirmation
ca: Confirmació de la supressió

en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @info:tooltip]
en: Location: %1
ca: Ubicació: %1

[ctx: @label]
en: Scale:
ca: Escala:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the Gantt chart zoom level
ca: Estableix el nivell de zoom del diagrama de Gantt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the Gantt chart zoom level from one of the following:<nl/>'Hour' shows a range of several hours,<nl/>'Day' shows a range of a few days,<nl/>'Week' shows a range of a few months,<nl/>and 'Month' shows a range of a few years,<nl/>while 'Automatic' selects the range most appropriate for the current event or to-do.
ca: Seleccioneu el nivell de zoom del diagrama de Gantt a un dels següents:<nl/>'Hora' mostra un interval de diverses hores,<nl/>'Dia' mostra un interval de pocs dies,<nl/>'Setmana' mostra un interval de pocs mesos,<nl/>i 'Mes' mostra un interval de pocs anys,<nl/>mentre que 'Automàtic' selecciona l'interval més apropiat per l'esdeveniment o tasca pendent actual.

[ctx: @item:inlistbox range in hours]
en: Hour
ca: Hora

[ctx: @item:inlistbox range in days]
en: Day
ca: Dia

[ctx: @item:inlistbox range in weeks]
en: Week
ca: Setmana

[ctx: @item:inlistbox range in months]
en: Month
ca: Mes

[ctx: @item:inlistbox range is computed automatically]
en: Automatic
ca: Automàtic

[ctx: @action:button]
en: Center on Start
ca: Centra a l'inici

[ctx: @info:tooltip]
en: Center the Gantt chart on the event start date and time
ca: Centra el diagrama de Gantt en l'hora i dia inicial d'aquest esdeveniment

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to center the Gantt chart on the start time and day of this event.
ca: Cliqueu aquest botó per centrar el diagrama de Gantt en l'hora i dia inicial d'aquest esdeveniment.

[ctx: @action:button]
en: Pick Date
ca: Trieu una data

[ctx: @info:tooltip]
en: Move the event to a date and time when all attendees are available
ca: Mou l'esdeveniment a una data i hora on tots els assistents estiguin disponibles

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to move the event to a date and time when all the attendees have time available in their Free/Busy lists.
ca: Cliqueu aquest botó per moure l'esdeveniment a una data i hora on tots els assistents tinguin temps disponible a les seves llistes de lliure/ocupat.

[ctx: @action:button reload freebusy data]
en: Reload
ca: Recarrega

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload Free/Busy data for all attendees
ca: Recarrega les dades de lliure/ocupat de tots els assistents

[ctx: @info:whatsthis]
en: Pressing this button will cause the Free/Busy data for all attendees to be reloaded from their corresponding servers.
ca: En prémer aquest botó recarregareu les dades de lliure/ocupat de tots els assistents dels servidors corresponents.

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the Free/Busy status of all attendees
ca: Mostra les dades de lliure/ocupat de tots els assistents

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows the Free/Busy status of all attendees. Double-clicking on an attendee's entry in the list will allow you to enter the location of their Free/Busy Information.
ca: Mostra l'estat lliure/ocupat de tots els assistents. En dobleclicar en una entrada d'un assistent a la llista podreu introduir la ubicació de la seva informació de lliure/ocupat.

[ctx: @title:column attendee name]
en: Attendee
ca: Assistent

[ctx: @info]
en: The meeting already has suitable start/end times.
ca: Aquesta reunió ja té unes hores d'inici/final adequades.

[ctx: @info]
en: The meeting has been moved to
    Start: %1
    End: %2.
ca: Aquesta reunió s'ha mogut a
    Inici: %1
    Fi: %2.

[ctx: @info]
en: No suitable date found.
ca: No s'ha trobat cap hora adequada.

[ctx: @label]
en: Of the %1 participants, %2 have accepted, %3 have tentatively accepted, and %4 have declined.
ca: Dels %1 participants, %2 han acceptat, %3 han acceptat provisionalment, i %4 han rebutjat.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Email Address
ca: Adreça de correu no vàlida

[ctx: @option]
en: You are changing the organizer of this event. Since the organizer is also attending this event, would you like to change the corresponding attendee as well?
ca: Esteu canviant l'organitzador d'aquest esdeveniment, que també és un assistent. També voleu canviar l'assistent corresponent?

[ctx: @info:whatsthis]
en: The number of the week from the beginning of the month on which this event or to-do should recur.
ca: El número de la setmana des de l'inici del mes des de quan aquest esdeveniment o tasca s'ha de repetir.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
ca: 1r

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
ca: 2n

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
ca: 3r

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
ca: 4t

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
ca: 5è

[ctx: @item:inlistbox last week of the month]
en: Last
ca: Últim

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
ca: Penúltim

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
ca: Avant penúltim

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
ca: 4t per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
ca: 5è per la cua

[ctx: @info:whatsthis]
en: The weekday on which this event or to-do should recur.
ca: El dia de la setmana en què aquest esdeveniment o tasca s'ha de repetir.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The month during which this event or to-do should recur.
ca: El mes durant el qual aquest esdeveniment o tasca pendent s'ha de repetir.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets how often this event or to-do should recur.
ca: Estableix la periodicitat d'aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @label]
en: &Recur every
ca: &Repeteix cada

[ctx: @label recurrence expressed in days]
en: day(s)
ca: dia(es)

[ctx: @label]
en: week(s) on:
ca: En la setmana(es):

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set %1 as the day when this event or to-do should recur.
ca: Estableix %1 com el dia que aquest esdeveniment o tasca pendent ha de repetir-se.

[ctx: @info:tooltip]
en: Recur on %1
ca: Repeteix el %1

[ctx: @label]
en: month(s)
ca: mes(os)

[ctx: @option:radio]
en: &Recur on the
ca: &Repeteix el

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets a specific day of the month on which this event or to-do should recur.
ca: Estableix un dia del mes específic en què aquest esdeveniment o tasca pendent s'ha de repetir.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The day of the month on which this event or to-do should recur.
ca: El dia del mes en què s'ha de repetir aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 6th
ca: 6è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 7th
ca: 7è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 8th
ca: 8è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 9th
ca: 9è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 10th
ca: 10è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 11th
ca: 11è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 12th
ca: 12è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 13th
ca: 13è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 14th
ca: 14è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 15th
ca: 15è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 16th
ca: 16è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 17th
ca: 17è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 18th
ca: 18è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 19th
ca: 19è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 20th
ca: 20è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 21st
ca: 21è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 22nd
ca: 22è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 23rd
ca: 23è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 24th
ca: 24è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 25th
ca: 25è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 26th
ca: 26è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 27th
ca: 27è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 28th
ca: 28è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 29th
ca: 29è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 30th
ca: 30è

[ctx: @item:inlistbox]
en: 31st
ca: 31è

[ctx: @item:inlistbox last day of the month]
en: Last
ca: Últim

[ctx: @item:inlistbox]
en: 6th Last
ca: 6è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 7th Last
ca: 7è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 8th Last
ca: 8è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 9th Last
ca: 9è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 10th Last
ca: 10è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 11th Last
ca: 11è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 12th Last
ca: 12è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 13th Last
ca: 13è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 14th Last
ca: 14è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 15th Last
ca: 15è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 16th Last
ca: 16è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 17th Last
ca: 17è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 18th Last
ca: 18è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 19th Last
ca: 19è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 20th Last
ca: 20è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 21st Last
ca: 21è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 22nd Last
ca: 22è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 23rd Last
ca: 23è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 24th Last
ca: 24è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 25th Last
ca: 25è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 26th Last
ca: 26è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 27th Last
ca: 27è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 28th Last
ca: 28è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 29th Last
ca: 29è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 30th Last
ca: 30è per la cua

[ctx: @item:inlistbox]
en: 31st Last
ca: 31è per la cua

[ctx: @label]
en: day
ca: dia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets a weekday and specific week in the month on which this event or to-do should recur
ca: Estableix un dia de la setmana i la setmana especifica dins del mes en què s'ha de repetir aquest esdeveniment o tasca pendent

[ctx: @label]
en: year(s)
ca: any(s)

[ctx: @option:radio part before XXX of 'Recur on day XXX of month YYY']
en: &Recur on day
ca: &Repeteix el dia

[ctx: @option:radio]
en: &Day
ca: &Dia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets a specific day in a specific month on which this event or to-do should recur.
ca: Estableix un dia específic d'un mes específic en què s'ha de repetir aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @label part between XXX and YYY of 'Recur on day XXX of month YYY']
en:  &of
ca:  &de

[ctx: @option:radio Part before XXX in 'Recur on NNN. WEEKDAY of MONTH', short version]
en: &On
ca: &El

[ctx: @option:radio Part before XXX in 'Recur on NNN. WEEKDAY of MONTH']
en: &On the
ca: &El dia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets a specific day in a specific week of a specific month on which this event or to-do should recur.
ca: Estableix un dia específic d'una setmana específica d'un mes específic en què s'ha de repetir aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @label part between WEEKDAY and MONTH in 'Recur on NNN. WEEKDAY of MONTH']
en:  o&f
ca:  d&e

[ctx: @option:radio]
en: Day #
ca: Dia #

[ctx: @option:radio]
en: Recur on &day #
ca: Repeteix el &dia #

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets a specific day within the year on which this event or to-do should recur.
ca: Estableix un dia específic de l'any en què s'ha de repetir aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @label part after NNN of 'Recur on day #NNN of the year']
en:  of the &year
ca:  de l'an&y

[ctx: @label part after NNN of 'Recur on day #NNN of the year', short version]
en:  of the year
ca:  de l'any

[ctx: @title:group]
en: E&xceptions
ca: E&xcepcions

[ctx: @info:whatsthis]
en: A date that should be considered an exception to the recurrence rules for this event or to-do.
ca: Una data que s'ha de considerar una excepció a les regles de repetició d'aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @action:button]
en: &Add
ca: &Afegeix

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add this date as an exception to the recurrence rules for this event or to-do.
ca: Afegeix aquesta data com una excepció a les regles de repetició d'aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @action:button]
en: &Change
ca: &Canvia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replace the currently selected date with this date.
ca: Reemplaça la data seleccionada actualment amb aquesta data.

[ctx: @action:button]
en: &Delete
ca: &Suprimeix

[ctx: @info:whatsthis]
en: Delete the currently selected date from the list of dates that should be considered exceptions to the recurrence rules for this event or to-do.
ca: Suprimeix la data seleccionada actualment de la llista de dates que s'han de considerar excepcions a les regles de repetició per aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays current dates that are being considered exceptions to the recurrence rules for this event or to-do.
ca: Mostra les dates actuals que es consideren excepcions a les regles de repetició per aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @title:window]
en: Edit Exceptions
ca: Edita les excepcions

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Range
ca: Interval de repetició

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets a range for which these recurrence rules will apply to this event or to-do.
ca: Estableix un interval durant el qual s'aplicaran les regles de repetició d'aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @label]
en: Begin on:
ca: Comença el:

[ctx: @info:whatsthis]
en: The date on which the recurrences for this event or to-do should begin.
ca: La data en la qual les repeticions d'aquest esdeveniment o tasca pendent han de començar.

[ctx: @option radio]
en: &No ending date
ca: &Sense data final

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the event or to-do to recur forever.
ca: Estableix que l'esdeveniment o la pendent es repetirà indefinidament.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the event or to-do to stop recurring after a certain number of occurrences.
ca: Estableix que l'esdeveniment o la pendent deixarà de repetir-se després d'un cert nombre d'ocurrències.

[ctx: @option:radio]
en: End &after
ca: Acaba &després

[ctx: @label]
en: &occurrence(s)
ca: &ocurrències(s)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the event or to-do to stop recurring on a certain date.
ca: Estableix que l'esdeveniment o la pendent deixarà de repetir-se en una data determinada.

[ctx: @option:radio]
en: End &on:
ca: Finalitza &el:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Date after which the event or to-do should stop recurring
ca: Data després de la qual l'esdeveniment o la pendent han d'aturar les repeticions

[ctx: @label]
en: Begins on: %1
ca: Comença el: %1

[ctx: @title:window]
en: Edit Recurrence Range
ca: Edita l'interval de repetició

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the type of recurrence this event or to-do should have.
ca: Estableix el tipus de repetició que ha de tenir aquest esdeveniment o pendent.

[ctx: @item:inlistbox recur daily]
en: Daily
ca: Diari

[ctx: @item:inlistbox recur weekly]
en: Weekly
ca: Setmanal

[ctx: @item:inlistbox recur monthly]
en: Monthly
ca: Mensual

[ctx: @item:inlistbox recur yearly]
en: Yearly
ca: Anual

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Types
ca: Tipus de recurrència

[ctx: @option:radio recur daily]
en: &Daily
ca: &Diari

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the event or to-do to recur daily according to the specified rules.
ca: Estableix que aquest esdeveniment o tasca pendent ha de ser diari conforme les regles especificades.

[ctx: @option:radio recur weekly]
en: &Weekly
ca: &Setmanal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the event or to-do to recur weekly according to the specified rules.
ca: Estableix que aquest esdeveniment o tasca pendent ha de ser setmanal conforme les regles especificades.

[ctx: @option:radio recur monthly]
en: &Monthly
ca: &Mensual

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the event or to-do to recur monthly according to the specified rules.
ca: Estableix que aquest esdeveniment o tasca pendent ha de ser mensual conforme les regles especificades.

[ctx: @option:radio recur yearly]
en: &Yearly
ca: &Anual

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the event or to-do to recur yearly according to the specified rules.
ca: Estableix que aquest esdeveniment o tasca pendent ha de ser anual conforme les regles especificades.

[ctx: @option:check]
en: &Enable recurrence
ca: &Habilita la repetició

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enables recurrence for this event or to-do according to the specified rules.
ca: Habilita la repetició d'aquest esdeveniment o tasca pendent conforme a les regles especificades.

[ctx: @title:group]
en: Appointment Time
ca: Hora de la cita

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays appointment time information.
ca: Mostra informació quant a l'hora de la cita.

[ctx: @title:group]
en: Recurrence Rule
ca: Regla de repetició

[ctx: @info:whatsthis]
en: Options concerning the type of recurrence this event or to-do should have.
ca: Opcions quant al tipus de repetició que ha de tenir aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @action:button]
en: Recurrence Range...
ca: Interval de repetició...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Options concerning the time range during which this event or to-do should recur.
ca: Opcions quant a l'interval de temps durant el què s'ha de repetir aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @action:button]
en: Exceptions...
ca: Excepcions...

[ctx: @info]
en: The end date '%1' of the recurrence must be after the start date '%2' of the event.
ca: La data '%1' de final de la repetició ha de ser posterior a la data d'inici '%2' de l'esdeveniment.

[ctx: @info]
en: A weekly recurring event or task has to have at least one weekday associated with it.
ca: Un esdeveniment o tasca pendent setmanal ha de tenir al menys un dia laboral associat.

[ctx: @title:window]
en: Recurrence
ca: Repetició

[ctx: @action:button]
en: Manage &Templates...
ca: Gestiona les plan&tilles...

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply or create templates for this item
ca: Aplica o crea plantilles per aquest element

[ctx: @info:whatsthis]
en: Push this button to run a tool that helps you manage a set of templates. Templates can make creating new items easier and faster by putting your favorite default values into the editor automatically.
ca: Premeu aquest botó per executar una eina que us ajudarà a gestionar un conjunt de plantilles. Les plantilles poden fer més fàcil la creació d'elements nous i amb més rapidesa, introduint els vostres valors preferits per defecte automàticament a l'editor.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
ca: Esteu realment segur que voleu cancel·lar?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
ca: Confirmació del KOrganizer

[ctx: @title:tab]
en: Atte&ndees
ca: Assiste&nts

[ctx: @info:whatsthis]
en: The Attendees tab allows you to Add or Remove Attendees to/from this event or to-do.
ca: La pestanya d'assistents permet afegir o eliminar assistents d'aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @info]
en: Unable to find template '%1'.
ca: No s'ha pogut trobar la plantilla '%1'.

[ctx: @info]
en: Error loading template file '%1'.
ca: Hi ha hagut un error en carregar el fitxer de plantilla '%1'.

[ctx: @title:window]
en: Counter proposal
ca: Contraproposta

[ctx: @action:button]
en: Counter proposal
ca: Contraproposta

[ctx: @option unknown alarm type]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: @option popup reminder dialog]
en: Reminder Dialog
ca: Diàleg de recordatori

[ctx: @option run application or script]
en: Application/Script
ca: Aplicació/Script

[ctx: @option send email reminder]
en: Email
ca: Correu

[ctx: @option play a sound]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: @item@intable N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
ca: %1 abans de l'inici

[ctx: @item@intable N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
ca: %1 després de l'inici

[ctx: @item@intable N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
ca: %1 abans del final

[ctx: @item@intable N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
ca: %1 després del final

[ctx: @item@intable alarm offset specified in days]
en: 1 day | %1 days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: %1 dies

[ctx: @item@intable alarm offset specified in hours]
en: 1 hour | %1 hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: %1 hores

[ctx: @item@intable alarm offset specified in minutes]
en: 1 minute | %1 minutes
ca[0]: 1 minut
ca[1]: %1 minuts

[ctx: @item@intable yes, the alarm repeats]
en: Yes
ca: Sí

[ctx: @title]
en: Edit Reminders
ca: Edició de recordatoris

en: KOrganizer Timezone Test
ca: Test de zona horària del KOrganizer

en: Summary
ca: Resum

en: Reminder
ca: Recordatori

en: Recurs
ca: Repeteix

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Start Time
ca: Hora d'inici

en: End Date
ca: Data final

en: End Time
ca: Hora final

en: Go back one month
ca: Retrocedeix un mes

en: Go back one week
ca: Retrocedeix una setmana

en: Go forward one week
ca: Avança una setmana

en: Go forward one month
ca: Avança un mes

[ctx: 'Month day' for month view cells]
en: %1 %2
ca: %2 %1

en: Unable to add the exception item to the calendar. No change will be done.
ca: No s'ha pogut afegir l'element d'excepció al calendari. No es farà cap canvi.

en: Error Occurred
ca: Hi ha hagut un error

en: Unable to add the future items to the calendar. No change will be done.
ca: No s'han pogut afegir els elements futurs al calendari. No es farà cap canvi.

en: Attendee "%1" added to the calendar item "%2"
ca: L'assistent "%1" s'ha afegit a l'element "%2" del calendari

en: Attendee added
ca: S'ha afegit l'assistent

en: - %1
ca:  %1

en: All Day
ca: Tot el dia

en: Unable to modify this to-do, because it cannot be locked.
ca: No es pot modificar aquesta tasca perquè no es pot bloquejar.

en: Unable to lock item for modification. You cannot make any changes.
ca: No s'ha pogut bloquejar l'element per a modificar-lo. No podeu fer cap canvi.

en: Locking Failed
ca: Ha fallat el bloqueig

en: Dissociate event from recurrence
ca: Dissocia l'esdeveniment de la repetició

en: Split future recurrences
ca: Separa les repeticions futures

en: What's Next?
ca: Què toca ara?

en: Events:
ca: Esdeveniments:

en: To-do:
ca: Pendent:

en: Events and to-dos that need a reply:
ca: Esdeveniments i tasques pendents que requereixen resposta:

[ctx: date, from - to]
en: %1, %2 - %3
ca: %2 - %3, %1

[ctx: to-do due date]
en:   (Due: %1)
ca:   (Venciment: %1)

en: Calendar
ca: Calendari

en: View Columns
ca: Mostra columnes

en: Click to add a new to-do
ca: Cliqueu per afegir una nova tasca pendent

[ctx: Checkbox to display todos not hirarchical]
en: Flat View
ca: Vista plana

[ctx: @info:tooltip]
en: Display to-dos in flat list instead of a tree
ca: Mostra les tasques pendents en un llista plana enlloc d'un arbre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Checking this option will cause the to-dos to be displayed as a flat list instead of a hierarchical tree; the parental relationships are removed in the display.
ca: En clicar aquesta opció les tasques pendents es mostraran en una llista plana enlloc d'un arbre jerarquitzat; les relacions de parentiu seran eliminades en aquesta vista.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: New &To-do...
ca: Nova &tasca pendent...

en: New Su&b-to-do...
ca: Nova &subtasca...

en: &Make this To-do Independent
ca: &Fes independent aquesta tasca

en: Make all Sub-to-dos &Independent
ca: Fes &independents totes les subtasques

en: &Copy To
ca: &Copia a

en: &Move To
ca: &Mou a

[ctx: delete completed to-dos]
en: Pur&ge Completed
ca: Nete&ja les finalitzades

[ctx: unspecified priority]
en: unspecified
ca: sense especificar

[ctx: highest priority]
en: 1 (highest)
ca: 1 (la més alta)

[ctx: medium priority]
en: 5 (medium)
ca: 5 (mitja)

[ctx: lowest priority]
en: 9 (lowest)
ca: 9 (la més baixa)

[ctx: @label in QuickSearchLine]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Categories
ca: Selecciona categories

[ctx: yes, recurring to-do]
en: Yes
ca: Sí

en: Priority
ca: Prioritat

[ctx: @title:column percent complete]
en: Complete
ca: Finalitzat

en: Due Date/Time
ca: Data/Hora de venciment

en: Description
ca: Descripció

en: Cannot move to-do to itself or a child of itself.
ca: No es pot moure la tasca pendent a ella mateixa o a un fill seu.

en: Drop To-do
ca: Mou tasca pendent

[ctx: @action:inmenu Unspecified priority]
en: unspecified
ca: sense especificar

[ctx: @action:inmenu highest priority]
en: 1 (highest)
ca: 1 (la més alta)

[ctx: @action:inmenu medium priority]
en: 5 (medium)
ca: 5 (mitja)

[ctx: @action:inmenu lowest priority]
en: 9 (lowest)
ca: 9 (la més baixa)

note: i18n: file: korganizer_part.rc:33 i18n: ectx: Menu (edit) i18n: file: korganizerui.rc:26
en: &Edit
ca: E&dita

en: Edit this journal entry
ca: Edita aquesta entrada de diari

en: Opens an editor dialog for this journal entry
ca: Obre un diàleg d'editor per a aquesta entrada de diari

en: Delete this journal entry
ca: Suprimeix aquesta entrada de diari

en: &Print
ca: Im&primeix

en: Print this journal entry
ca: Imprimeix aquesta entrada de diari

en: Opens a print dialog for this journal entry
ca: Obre un diàleg d'impressió per a aquesta entrada de diari

en: Time Tracker
ca: Registre horari

en: No category
ca: Cap categoria

[ctx: number of hours spent]
en: %1 hour | %1 hours
ca[0]: %1 hora
ca[1]: %1 hores

en: Some attendees were removed from the incidence. Shall cancel messages be sent to these attendees?
ca: S'han esborrat alguns assistents d'aquesta incidència. S'han d'enviar missatges de cancel·lació a aquests assistents?

en: Attendees Removed
ca: Assistents eliminats

en: Send Messages
ca: Envia missatges

en: Do Not Send
ca: No enviïs

en: No resources found, item cannot be added.
ca: No s'ha trobat cap recurs, l'element no es pot afegir.

en: Unable to save %1 "%2".
ca: No s'ha pogut desar %1 "%2".

en: Import Calendar
ca: Importa calendari

en: Please select import method for calendar at
    
    %1.
ca: Seleccioneu el mètode d'importació per al calendari a
    
    %1.

en: Add as new calendar
ca: Afegeix com a calendari nou

en: Merge into existing calendar
ca: Fusiona amb el calendari existent

en: Open in separate window
ca: Obre en una finestra a part

en: KOrganizer Theming Stub
ca: Bloc de temes del KOrganizer

en: DO NOT USE - Stub doing various things with KOrganizer themes
ca: NO USEU - Bloc que fa vàries coses amb els temes del KOrganizer

en: Theme to use
ca: Tema a usar

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
ca: Arranjament del correu

[ctx: @title:tab]
en: Save
ca: Desa

[ctx: @title:group]
en: Saving Calendar
ca: Desat del calendari

[ctx: @title:tab systray settings]
en: System Tray
ca: Safata del sistema

[ctx: @title:group]
en: Show/Hide Options
ca: Mostra/Amaga les opcions

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable this setting to show the KOrganizer reminder daemon in your system tray (recommended).
ca: Habiliteu aquesta opció per a mostrar el dimoni de recordatoris del KOrganizer a la safata del sistema (recomanat).

[ctx: @info]
en: <note>The daemon will continue running even if it is not shown in the system tray.</note>
ca: <note>El dimoni continuarà executant-se encara que no es mostri a la safata del sistema.</note>

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
ca: Data i hora general

[ctx: @label]
en: Time zone:
ca: Zona horària:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select your time zone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same time zone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
ca: Seleccioneu la vostra zona horària de la llista d'ubicacions d'aquest desplegable. Si la vostra ciutat no hi és, seleccioneu-ne una que comparteixi la mateixa zona horària. El KOrganizer ajustarà automàticament el canvi d'hora d'estiu.

[ctx: @item:inlistbox unknown timezone]
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: @item:inlistbox no timezone selected]
en: [No selection]
ca: [Sense selecció]

[ctx: @title:group]
en: Holidays
ca: Festius

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
ca: Usa la regió de festius:

[ctx: @item:inlistbox do not use holidays]
en: (None)
ca: (Cap)

[ctx: @title:group]
en: Working Hours
ca: Hores laborables

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
ca: Marqueu aquesta opció per a fer que KOrganizer marqui les hores laborables per aquest dia de la setmana. Si aquest dia és laborable, marqueu l'opció o les hores laborables no es marcaran amb color.

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
ca: Valors per omissió

[ctx: @title:group]
en: Appointments
ca: Cites

[ctx: @title:group]
en: Reminders
ca: Recordatoris

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
ca: Hora del recordatori per omissió:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
ca: minut(s)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
ca: hora(es)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
ca: dia(es)

[ctx: @title:group]
en: Display Options
ca: Opcions de visualització

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
ca: Navegador de dates

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
ca: Vista d'agenda

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
ca:  píxels

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
ca:  dies

[ctx: @title:tab]
en: Month View
ca: Vista mensual

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
ca: Vista de pendents

[ctx: @title:group]
en: Other Options
ca: Altres opcions

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select here the event category you want to modify. You can change the selected category color using the button below.
ca: Seleccioneu aquí la categoria d'esdeveniment que voleu modificar. Podeu canviar el color de la categoria seleccionada usant el boto inferior.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the event category selected using the combo box above.
ca: Trieu aquí el color de la categoria d'esdeveniments seleccionada usant el desplegable superior.

[ctx: @title:group]
en: Resources
ca: Recursos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select here resource you want to modify. You can change the selected resource color using the button below.
ca: Seleccioneu aquí el recurs que voleu modificar. Podeu canviar el color del recurs seleccionat usant el boto inferior.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the resource selected using the combo box above.
ca: Trieu aquí el color del recurs seleccionat usant el desplegable superior.

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

[ctx: @label]
en: Event text
ca: Text d'esdeveniment

[ctx: @label]
en: Additional email addresses:
ca: Adreces electròniques addicionals:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Add, edit or remove additional e-mails addresses here. These email addresses are the ones you have in addition to the one set in personal preferences. If you are an attendee of one event, but use another email address there, you need to list this address here so KOrganizer can recognize it as yours.
ca: Afegiu, editeu o elimineu aquí adreces de correu addicionals. Aquestes adreces de correu són les que teniu a més de la que heu establert a les preferències personals. Si sou un assistent d'un esdeveniment, però useu una altra adreça de correu, heu de llistar-la aquí per tal que KOrganizer la reconegui com a vostra.

[ctx: @title:column email addresses]
en: Email
ca: Correu-e

[ctx: @label]
en: Additional email address:
ca: Adreça electrònica addicional:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edit additional e-mails addresses here. To edit an address select it from the list above or press the "New" button below. These email addresses are the ones you have in addition to the one set in personal preferences.
ca: Editeu aquí adreces de correu addicionals. Per a editar una adreça, seleccioneu-la de la llista superior o premeu el botó "Nova" inferior. Aquestes adreces de correu són les que teniu a més de la que heu establert a les preferències personals.

[ctx: @action:button add a new email address]
en: New
ca: Nova

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to add a new entry to the additional e-mail addresses list. Use the edit box above to edit the new entry.
ca: Premeu aquest botó per afegir una nova entrada a la llista d'adreces de correu addicionals. Useu el camp d'edició superior per a editar la nova entrada.

[ctx: @action:button]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @label]
en: (EmptyEmail)
ca: (CorreuElectrònicBuit)

[ctx: @title:column plugin name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @action:button]
en: Configure &Plugin...
ca: Configura el &connector...

[ctx: @info:whatsthis]
en: This button allows you to configure the plugin that you have selected in the list above
ca: Aquest botó us permet configurar el connector que heu seleccionat a la llista superior

[ctx: @title:group]
en: Position
ca: Posició

[ctx: @option:check]
en: Show at the top of the agenda views
ca: Mostra a la part superior de la vista d'agenda

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
ca: Mostra a la part inferior de la vista d'agenda

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
ca: Decoració del calendari

[ctx: @title:group]
en: Print Plugins
ca: Connectors d'impressió

[ctx: @title:group]
en: Other Plugins
ca: Altres connectors

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
ca: No s'ha pogut configurar el connector

en: Delete %1
ca: Suprimeix %1

en: Add %1
ca: Afegeix %1

en: Edit %1
ca: Edita %1

en: Timezone:
ca: Zona horària:

en: &Edit Timezones...
ca: &Edita les zones horàries...

en: &Remove %1 Timezone
ca: &Elimina la zona horària %1

en: Timezone: %1
ca: Zona horària: %1

en: Country Code: %1
ca: Codi de país: %1

en: Abbreviations:
ca: Abreviatures:

en: Comment:<br/>%1
ca: Comentari:<br/>%1

en: <qt><p>No URL configured for uploading your free/busy list. Please set it in KOrganizer's configuration dialog, on the "Free/Busy" page.</p><p>Contact your system administrator for the exact URL and the account details.</p></qt>
ca: <qt><p>No hi ha cap URL configurat per a pujar la vostra llista lliure/ocupat. Establiu-la al diàleg de configuració del KOrganizer, a la pàgina "Lliure/Ocupat".</p><p>Pregunteu a l'administrador del vostre sistema l'URL exacte i els detalls del compte.</p></qt>

en: No Free/Busy Upload URL
ca: No hi ha cap URL de pujada lliure/ocupat

en: <qt>The target URL '%1' provided is invalid.</qt>
ca: <qt>L'URL proporcionat de destí '%1' no és vàlid.</qt>

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid

en: <qt><p>The software could not upload your free/busy list to the URL '%1'. There might be a problem with the access rights, or you specified an incorrect URL. The system said: <em>%2</em>.</p><p>Please check the URL or contact your system administrator.</p></qt>
ca: <qt><p>El programa no ha pogut pujar la llista lliure/ocupat a l'URL %1. Pot haver-hi un problema amb els drets d'accés, o heu especificat un URL incorrecte. El sistema ha dit: <em>%2</em>.</p><p>Comproveu l'URL o contacteu amb l'administrador del sistema.</p></qt>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the Title of this event or to-do.
ca: Estableix el títol d'aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the title
ca: Estableix el títol

[ctx: @label event or to-do title]
en: T&itle:
ca: T&ítol:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets where the event or to-do will take place.
ca: Estableix on succeirà aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the location
ca: Estableix la ubicació

[ctx: @label]
en: &Location:
ca: &Ubicació:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to select the categories that this event or to-do belongs to.
ca: Permet seleccionar les categories a les que pertany aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the categories
ca: Estableix les categories

[ctx: @action:button select a category]
en: &Select...
ca: &Seleccioneu...

[ctx: @label]
en: Acc&ess:
ca: Acc&és:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets whether the access to this event or to-do is restricted. Please note that KOrganizer currently does not use this setting, so the implementation of the restrictions will depend on the groupware server. This means that events or to-dos marked as private or confidential may be visible to others.
ca: Estableix si l'accés a aquest esdeveniment o tasca pendent està restringit. Tingueu present que el KOrganizer no usa aquest valor actualment, per tant la implementació de les restriccions depèn del programari de treball en grup del servidor. Això significa que els esdeveniments o tasques pendents marcats com a privats o confidencials podrien ser visibles per a altres persones.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the secrecy level
ca: Estableix el nivell de confidencialitat

[ctx: @option:check]
en: Rich text
ca: Text enriquit

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if you would like to enter rich text into the description field of this event or to-do.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu introduir text enriquit en el camp de la descripció d'aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle Rich Text
ca: Commuta a text enriquit

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the description in plain text or rich text
ca: Estableix la descripció en text pla o text enriquit

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the description for this event, to-do or journal. This will be displayed in a reminder if one is set, as well as in a tooltip when you hover over the event.
ca: Estableix la descripció d'aquest esdeveniment, tasca pendent o diari. Es mostrarà en un recordatori si n'hi ha algun, així com en una pista quan passeu per sobre de l'esdeveniment.

[ctx: @option:check]
en: &Reminder:
ca: &Recordatori:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activates a reminder for this event or to-do.
ca: Activa un recordatori per aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a reminder
ca: Estableix un recordatori

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets how long before the event occurs the reminder will be triggered.
ca: Estableix l'anticipació del recordatori respecte de l'esdeveniment.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set an alarm
ca: Estableix una alarma

[ctx: @item:inlistbox alarm expressed in minutes]
en: minute(s)
ca: minut(s)

[ctx: @item:inlistbox alarm expressed in hours]
en: hour(s)
ca: hora(es)

[ctx: @item:inlistbox alarm expressed in days]
en: day(s)
ca: dia(es)

[ctx: @action:button advanced alarm settings]
en: Advanced...
ca: Avançat...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Push this button to create an advanced alarm for this event or to-do
ca: Premeu aquest botó per crear una alarma avançada per aquest esdeveniment o tasca pendent

[ctx: @info:tooltip]
en: Set an advanced alarm
ca: Estableix una alarma avançada

[ctx: @label]
en: 1 reminder configured | %1 reminders configured
ca[0]: S'ha configurat 1 recordatori
ca[1]: S'han configurat %1 recordatoris

[ctx: @label]
en: 1 advanced reminder configured
ca: S'ha configurat 1 recordatori avançat

[ctx: @label]
en: No attendees
ca: Sense assistents

[ctx: @label]
en: One attendee | %1 attendees
ca[0]: Un assistent
ca[1]: %1 assistents

[ctx: @info]
en: Please specify a title.
ca: Si us plau, especifiqueu un títol.

en: Date && Time
ca: Data i hora

en: Sets options for due and start dates and times for this to-do.
ca: Estableix opcions per al dia i hora d'inici i venciment d'aquesta tasca pendent.

en: Select the timezone for this event. It will also affect recurrences
ca: Seleccioneu la zona horària per aquest esdeveniment. També afectarà a les recurrències

en: Sets the start date for this to-do
ca: Estableix la data d'inici d'aquesta tasca pendent

[ctx: @option:check to-do start datetime]
en: Sta&rt:
ca: Ini&ci:

en: Sets the start time for this to-do.
ca: Estableix l'hora d'inici d'aquesta tasca pendent.

en: Sets the due date for this to-do.
ca: Estableix la data de venciment d'aquesta tasca pendent.

[ctx: to-do due datetime]
en: &Due:
ca: &Venciment:

en: Sets the due time for this to-do.
ca: Estableix l'hora de venciment d'aquesta tasca pendent.

en: Ti&me associated
ca: &Hora associada

en: Set if this to-do's start and due dates have times associated with them.
ca: Estableix si les dates d'inici i venciment d'aquesta tasca pendent tenen hores associades.

en: Sets the current completion status of this to-do as a percentage.
ca: Estableix el percentatge de realització d'aquesta tasca pendent.

[ctx: percent completed]
en: co&mpleted
ca: fi&nalitzat

[ctx: to-do completed]
en: co&mpleted
ca: fi&nalitzada

en: Sets the priority of this to-do on a scale from one to nine, with one being the highest priority, five being a medium priority, and nine being the lowest. In programs that have a different scale, the numbers will be adjusted to match the appropriate scale.
ca: Estableix la prioritat d'aquesta tasca pendent amb una escala d'u a nou, amb u indicant la prioritat més alta, cinc prioritat mitja i nou la prioritat més baixa. Als programes que tinguin una escala diferent, els números s'ajustaran per a casar amb l'escala apropiada.

en: &Priority:
ca: &Prioritat:

en: Please specify a valid due date.
ca: Si us plau, especifiqueu una data de venciment vàlida.

en: Please specify a valid due time.
ca: Si us plau, especifiqueu una hora de venciment vàlida.

en: Please specify a valid start date.
ca: Si us plau, especifiqueu una data inicial vàlida.

en: Please specify a valid start time.
ca: Si us plau, especifiqueu una hora inicial vàlida.

en: The start date cannot be after the due date.
ca: La data d'inici no pot ser posterior a la data de venciment.

[ctx: to-do start datetime]
en: Start: %1
ca: Inici: %1

[ctx: to-do due datetime]
en:    Due: %1
ca:    Venciment: %1

[ctx: to-do completed on datetime]
en: co&mpleted on
ca: fi&nalitzada el

en: Error message: %1
ca: Missatge d'error: %1

en: Error while processing an invitation or update.
ca: Hi ha hagut un error en processar una invitació o actualització.

[ctx: incidence type is event]
en: event
ca: esdeveniment

[ctx: incidence type is to-do/task]
en: task
ca: tasca

[ctx: incidence type is journal]
en: journal entry
ca: anotació del diari

en: This %1 includes other people. Should email be sent out to the attendees?
ca: Aquest %1 inclou altra gent. S'ha d'enviar un correu electrònic als assistents?

en: Group Scheduling Email
ca: Correu de planificació de grup

en: Send Email
ca: Envia un correu

en: Do you want to send a status update to the organizer of this task?
ca: Voleu enviar una actualització de l'estat a l'organitzador d'aquesta tasca?

en: Send Update
ca: Envia actualització

en: Your status as an attendee of this event changed. Do you want to send a status update to the organizer of this event?
ca: El vostre estat com assistent d'aquest esdeveniment ha canviat. Voleu enviar una actualització de l'estat a l'organitzador d'aquest esdeveniment?

en: You are not the organizer of this event, but you were supposed to attend. Do you really want to delete it and notify the organizer?
ca: No sou l'organitzador d'aquest esdeveniment, però suposadament heu d'assistir-hi.Esteu segur que voleu esborrar-lo i avisar a l'organitzador?

en: You are not the organizer of this event. Editing it will bring your calendar out of sync with the organizer's calendar. Do you really want to edit it?
ca: No sou l'organitzador d'aquest esdeveniment. En editar-lo el vostre calendari perdrà la sincronització amb el de l'organitzador. Segur que voleu editar-lo?

en: <placeholder>No summary given</placeholder>
ca: <placeholder>Sense resum</placeholder>

en: Counter proposal: %1
ca: Contraproposta: %1

en: Proposed new meeting time: %1 - %2
ca: Nova hora proposada de reunió: %1 - %2

en: Select Addresses
ca: Seleccioneu les adreces

en: Send email to these recipients
ca: Envia un correu electrònic a aquests destinataris

en: Clicking the <b>Ok</b> button will cause an email to be sent to the recipients you have entered.
ca: En clicar el botó <b>Bé</b> s'enviarà un correu electrònic als destinataris que heu introduït.

en: Cancel recipient selection and the email
ca: Cancel·la la selecció dels destinataris i el correu electrònic

en: Clicking the <b>Cancel</b> button will cause the email operation to be terminated.
ca: En clicar el botó <b>Cancel·la</b> es finalitzarà l'operació de correu electrònic.

en: Click the <b>Help</b> button to read more information about Group Scheduling.
ca: Cliqueu el botó <b>Ajuda</b> per llegir més informació quant a la planificació de grup.

en: (EmptyName)
ca: (NomBuit)

en: (EmptyEmail)
ca: (CorreuElectrònicBuit)

en: New E&vent...
ca: Esde&veniment nou...

en: New &Journal...
ca: D&iari nou...

en: &Move
ca: &Mou

en: &Copy
ca: &Copia

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:486 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddButton)
en: &Add
ca: &Afegeix

note: i18n: file: timescaleedit_base.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: There are no items before %1
ca: No hi ha cap element abans de %1

en: Delete all items before %1 without saving?
    The following items will be deleted:
ca: Voleu esborrar tots els elements anteriors a %1 sense desar?
    S'esborraran els elements següents:

en: Delete Old Items
ca: Suprimeix els elements antics

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
ca: Motiu desconegut

en: Cannot write archive file %1. %2
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer d'arxiu %1. %2

en: Cannot write archive. %1
ca: No s'ha pogut escriure l'arxiu. %1

en: Counter-Event Viewer
ca: Visor de contrapropostes

en: Decline
ca: Declina

en: Accept
ca: Accepta

[ctx: Default export file]
en: calendar.html
ca: calendari.html

[ctx: incidence category: appointment]
en: Appointment
ca: Cita

[ctx: incidence category]
en: Business
ca: Negocis

[ctx: incidence category]
en: Meeting
ca: Reunió

[ctx: incidence category: phone call]
en: Phone Call
ca: Trucada telefònica

[ctx: incidence category]
en: Education
ca: Educació

[ctx: incidence category: official or unofficial observance of religious/national/cultural/other significance, often accompanied by celebrations or festivities]
en: Holiday
ca: Festiu

[ctx: incidence category: a lengthy time away from work or school, a trip abroad, or simply a pleasure trip away from home]
en: Vacation
ca: Vacances

[ctx: incidence category: examples: anniversary of historical or personal event; big date; remembrance, etc]
en: Special Occasion
ca: Ocasió especial

[ctx: incidence category: typically associated with leaving home for business, and not pleasure]
en: Travel
ca: Viatge

[ctx: incidence category]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

[ctx: incidence category]
en: Birthday
ca: Data de naixement

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
ca: <p><em>No hi ha cap element seleccionat</em></p><p>Seleccioneu un esdeveniment, pendent o entrada de diari per a veure-hi els detalls.</p>

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
ca: Aquí veieu els detalls dels esdeveniments, entrades del diari o pendents seleccionats a la vista principal del KOrganizer.

en: Could not load calendar '%1'.
ca: No s'ha pogut carregar el calendari '%1'.

en: The time zone setting was changed. Do you want to keep the absolute time of the items in your calendar, which will show them to be at a different time than before, or move them to be at the old time also in the new time zone?
ca: El valor de la zona horària s'ha canviat. Voleu conservar l'hora absoluta dels elements al vostre calendari, mostrant-los amb una hora diferent de quina tenien, o moure'ls per tal que estiguin amb l'hora antiga a la nova zona horària?

en: Keep Absolute Times?
ca: Conservo les hores absolutes?

en: Keep Times
ca: Conserva les hores

en: Move Times
ca: Mou les hores

en: Todo completed: %1 (%2)
ca: Pendent finalitzada: %1 (%2)

en: Journal of %1
ca: Diari de %1

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
ca: L'element "%1" s'ha filtrat amb les regles de filtrat actuals, per tant s'ocultarà i no apareixerà a la vista.

en: Filter Applied
ca: S'ha aplicat el filtre

en: The item "%1" will be permanently deleted.
ca: L'element "%1" s'esborrarà permanentment.

en: KOrganizer Confirmation
ca: Confirmació del KOrganizer

en: Unable to turn sub-to-do into a top-level to-do, because it cannot be locked.
ca: No es pot convertir una subtasca en tasca principal perquè no es pot bloquejar.

en: Make sub-to-dos independent
ca: Independitza les subtasques

en: Do you want to dissociate the occurrence at %1 from the recurrence?
ca: Voleu dissociar l'ocurrència del %1 de la repetició?

en: &Dissociate
ca: &Dissocia

en: Do you want to dissociate the occurrence at %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
ca: Voleu dissociar l'ocurrència del %1 de la repetició o també dissociar les repeticions futures?

en: &Only Dissociate This One
ca: Dissocia n&omes aquesta

en: &Also Dissociate Future Ones
ca: Dissocia t&ambé les futures

en: Dissociate occurrence
ca: Dissocia l'ocurrència

en: Dissociating the occurrence failed.
ca: Ha fallat la dissociació de l'ocurrència.

en: Dissociating Failed
ca: La dissociació ha fallat

en: Dissociate future occurrences
ca: Dissocia les ocurrències futures

en: Dissociating the future occurrences failed.
ca: Ha fallat la dissociació de les ocurrències futures.

en: No item selected.
ca: No hi ha cap element seleccionat.

en: The item information was successfully sent.
ca: La informació de l'element s'ha enviat amb èxit.

en: Publishing
ca: S'està publicant

en: Unable to publish the item '%1'
ca: No s'ha pogut publicar l'element '%1'

en: Forwarding
ca: Avançament

en: Unable to forward the item '%1'
ca: No s'ha pogut avançar l'element '%1'

en: The free/busy information was successfully sent.
ca: La informació lliure/ocupat s'ha enviat amb èxit.

en: Sending Free/Busy
ca: S'està enviant la informació lliure/ocupat

en: Unable to publish the free/busy data.
ca: No s'han pogut publicar les dades lliure/ocupat.

en: The item has no attendees.
ca: L'element no té cap assistent.

en: The groupware message for item '%1' was successfully sent.
    Method: %2
ca: El missatge de treball en grup per l'element '%1' s'ha enviat amb èxit.
    Mètode: %2

[ctx: Groupware message sending failed. %2 is request/reply/add/cancel/counter/etc.]
en: Unable to send the item '%1'.
    Method: %2
ca: No s'ha pogut enviar l'element '%1'.
    Mètode: %2

en: Do you want to overwrite %1?
ca: Voleu sobreescriure %1?

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer d'iCalendar %1. %2

en: The journal entries can not be exported to a vCalendar file.
ca: Les entrades del diari no es poden exportar a un fitxer vCalendar.

en: Data Loss Warning
ca: Advertència de pèrdua de dades

en: Proceed
ca: Continua

[ctx: @info]
en: Cannot write vCalendar file %1. %2
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer de vCalendar %1. %2

en: &Previous Day
ca: Dia &anterior

en: &Next Day | &Next %1 Days
ca[0]: Dia següe&nt
ca[1]: %1 dies següe&nts

en: &Previous Week
ca: &Setmana anterior

en: &Next Week
ca: Setmana se&güent

en: No filter
ca: Cap filtre

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
ca: L'element "%1" té subtasques. Voleu esborrar aquesta tasca i fer les seves subtasques independents o esborrar la tasca pendent amb totes les seves subtasques?

en: Delete Only This
ca: Suprimeix només aquesta

en: Delete All
ca: Suprimeix-ho tot

en: Deleting sub-to-dos
ca: S'estan esborrant les subtasques

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar resource.
ca: L'element "%1" està marcat com a només lectura i no pot ser esborrat, probablement pertany a un recurs de calendari de només lectura.

en: Removing not possible
ca: No és possible esborrar

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
ca: L'element de calendari "%1" es repeteix en diverses dates. Esteu segur de voler-lo esborrar amb totes les seves repeticions?

en: Also Delete &Future
ca: Suprimeix també les &futures

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
ca: L'element de calendari "%1" es repeteix en diverses dates. Voleu esborrar només l'ocurrència actual el %2, també les repeticions futures o totes les repeticions?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
ca: L'element de calendari "%1" es repeteix en diverses dates. Voleu esborrar només l'ocurrència actual el %2 o totes les repeticions?

en: Delete C&urrent
ca: Suprimeix l'&actual

en: Delete &All
ca: Suprimeix-les &totes

en: Delete all completed to-dos?
ca: Esborro totes les tasques finalitzades?

en: Purge To-dos
ca: Neteja de les tasques pendents

en: Purge
ca: Neteja

en: Purging completed to-dos
ca: S'estan netejant les tasques finalitzades

en: Unable to purge to-dos with uncompleted children.
ca: No es poden netejar les tasques amb fills sense finalitzar.

en: Delete To-do
ca: Suprimeix la tasca pendent

en: Unable to edit item: it is locked by another process.
ca: No s'ha pogut editar l'element: està bloquejat per un altre procés.

en: Unable to copy the item to %1.
ca: No s'ha pogut copiar l'element a %1.

en: Copying Failed
ca: La còpia ha fallat

en: Unable to move the item to  %1.
ca: No s'ha pogut moure l'element a %1.

en: Moving Failed
ca: Ha fallat el moviment

en: No running instance of KMail found.
ca: No s'ha trobat cap instància del KMail en execució.

en: Scroll to week number %1
ca: Desplaça a la setmana número %1

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
ca: Cliqueu aquí per a desplaçar la vista a la setmana número %1 de l'any actualment visualitzat.

en: A column header of the %1 dates in the month.
ca: La capçalera de la columna de les %1 dates en el mes.

en: Scroll backward to the previous year
ca: Desplaça enrere a l'any anterior

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
ca: Cliqueu aquest botó per a desplaçar-vos aproximadament al mateix dia de l'any anterior

en: Scroll backward to the previous month
ca: Desplaça enrere al mes anterior

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
ca: Cliqueu aquest botó per a desplaçar-vos aproximadament a la mateixa data del mes anterior

en: Scroll forward to the next month
ca: Desplaça endavant al mes següent

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
ca: Cliqueu aquest botó per a desplaçar-vos aproximadament a la mateixa data del mes posterior

en: Scroll forward to the next year
ca: Desplaça endavant a l'any següent

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
ca: Cliqueu aquest botó per a desplaçar-vos aproximadament al mateix dia de l'any posterior

en: Select a month
ca: Seleccioneu un mes

en: Select a year
ca: Seleccioneu un any

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
ca: <qt><p>Seleccioneu aquí les dates que voleu mostrar a la vista principal del KOrganizer. Mantingueu premut el botó del ratolí per a seleccionar més d'un dia.</p><p>Premeu els botons superiors per a passar als mesos o anys següents o anteriors.</p><p>Cada línia mostra una setmana. El número de la columna de l'esquerra és el número de la setmana de l'any. Premeu-lo per a seleccionar tota la setmana.</p></qt>

en: <placeholder>undefined</placeholder>
ca: <placeholder>no s'ha definit</placeholder>

en: This file is not a KOrganizer theme file.
ca: Aquest fitxer no es un fitxer de tema del KOrganizer.

en: KOrganizer Reminder Daemon
ca: Dimoni de recordatoris del KOrganizer

en: Former Maintainer
ca: Antic mantenidor

en: Janitorial Staff
ca: Personal de neteja

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Reminder Daemon
ca: Dimoni de recordatoris del KOrganizer

[ctx: @info]
en: Cannot load system tray icon.
ca: No s'ha pogut carregar la icona a la safata del sistema.

[ctx: @action:inmenu]
en: Suspend All Reminders
ca: Suspèn tots els recordatoris

[ctx: @action:inmenu]
en: Dismiss All Reminders
ca: Rebutja tots els recordatoris

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable Reminders
ca: Habilita els recordatoris

[ctx: @action:inmenu]
en: Start Reminder Daemon at Login
ca: Inicia el dimoni de recordatoris en connectar-se

[ctx: @info:tooltip]
en: There is 1 active reminder. | There are %1 active reminders.
ca[0]: Hi ha 1 recordatori actiu.
ca[1]: Hi ha %1 recordatoris actius.

[ctx: @info:tooltip]
en: No active reminders.
ca: Sense recordatoris actius.

[ctx: @info]
en: Do you want to quit the KOrganizer reminder daemon?<nl/><note> you will not get calendar reminders unless the daemon is running.</note>
ca: Voleu tancar el dimoni de recordatoris del KOrganizer?<nl/><note> no rebreu recordatoris del calendari fins que el dimoni no sigui en execució. </note>

[ctx: @title:window]
en: Close KOrganizer Reminder Daemon
ca: Tanca el dimoni de recordatoris del KOrganizer

[ctx: @info]
en: Do you want to start the KOrganizer reminder daemon at login?<nl/><note> you will not get calendar reminders unless the daemon is running.</note>
ca: Voleu iniciar el dimoni de recordatoris del KOrganizer en iniciar la sessió?<nl/><note> no rebreu recordatoris del calendari fins que el dimoni no sigui en execució.</note>

[ctx: @action:button start the reminder daemon]
en: Start
ca: Inicia

[ctx: @action:button do not start the reminder daemon]
en: Do Not Start
ca: No iniciïs

[ctx: @title:window]
en: Reminders
ca: Recordatoris

[ctx: @action:button]
en: Dismiss
ca: Rebutja

[ctx: @info:tooltip]
en: Dismiss the reminders for the selected incidences
ca: Rebutja els recordatoris per a les incidències seleccionades

[ctx: @action:button]
en: Dismiss all
ca: Rebutja-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Dismiss the reminders for all listed incidences
ca: Rebutja els recordatoris per a les incidències llistades

[ctx: @action:button]
en: Edit...
ca: Edita...

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the selected incidence
ca: Edita la incidència seleccionada

[ctx: @action:button]
en: Suspend
ca: Suspèn

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders for the selected incidences by the specified interval
ca: Suspèn els recordatoris per a les incidències seleccionades durant l'interval indicat

[ctx: @label]
en: Reminders: Click on a title to toggle the details viewer for that item
ca: Recordatoris: cliqueu a un títol per commutar el visor de detalls per a aquest element

[ctx: @title:column reminder title]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @title:column reminder date/time]
en: Reminder
ca: Recordatori

[ctx: @title:column trigger date/time]
en: Trigger
ca: Activador

[ctx: @info default incidence details string]
en: <emphasis>Select an event or to-do from the list above to view its details here.</emphasis>
ca: <emphasis>Seleccioneu un esdeveniment o tasca pendent de la llista superior per veure'n els detalls.</emphasis>

[ctx: @label:spinbox]
en: Suspend &duration:
ca: &Durada de la suspensió:

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders by this amount of time
ca: Suspèn els recordatoris durant aquest temps

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended by this number of time units. You can choose the time units (typically minutes) in the adjacent selector.
ca: Cada recordatori per les incidències seleccionades serà ajornat per aquest nombre d'unitats de temps. Podeu escollir la unitat (normalment minuts) al selector adjacent.

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of minutes]
en: minute(s)
ca: minut(s)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of hours]
en: hour(s)
ca: hora(es)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of days]
en: day(s)
ca: dia(es)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of weeks]
en: week(s)
ca: setmana(es)

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders using this time unit
ca: Ajorna els recordatoris usant aquesta unitat de temps

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended using this time unit. You can set the number of time units in the adjacent number entry input.
ca: Cada recordatori per les incidències seleccionades s'ajornarà usant aquesta unitat de temps. Podeu establir el nombre d'unitats de temps a l'entrada numèrica adjacent.

[ctx: @info]
en: Could not start KOrganizer.
ca: No s'ha pogut iniciar el KOrganizer.

en: New Calendar
ca: Calendari nou

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
ca: només de lectura

en: Edit Free/Busy Location
ca: Edita la ubicació lliure/ocupat

en: Location of Free/Busy information for %1 <placeholder>%2</placeholder>:
ca: Ubicació de la informació lliure/ocupat per a %1 <placeholder>%2</placeholder>:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the identity corresponding to the organizer of this to-do or event. Identities can be set in the 'Personal' section of the KOrganizer configuration, or in the 'Personal'->'About Me'->'Password & User Account' section of the System Settings. In addition, identities are gathered from your KMail settings and from your address book. If you choose to set it globally for KDE in the System Settings, be sure to check 'Use email settings from System Settings' in the 'Personal' section of the KOrganizer configuration.
ca: Estableix la identitat corresponent a l'organitzador d'aquesta tasca o esdeveniment. Les identitats es poden establir a la secció 'Personal' de la configuració del KOrganizer, o a la secció 'Quan a mi' -> 'Contrasenya i compte d'usuari' de l'Arranjament del sistema del KDE. Addicionalment, les identitats s'obtenen des de l'arranjament del KMail i de la llibreta d'adreces. Si trieu establir-la globalment per a tot el KDE a l'Arranjament del sistema, assegureu-vos de marcar 'Usa la configuració de correu de l'arranjament del sistema' a la secció 'Personal' de la configuració del KOrganizer.

en: Identity as organizer:
ca: Identitat com a organitzador:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the organizer identity
ca: Estableix la identitat de l'organitzador

en: Edits the name of the attendee selected in the list above, or adds a new attendee if there are no attendees in the list.
ca: Edita el nom de l'assistent seleccionat a la llista superior o n'afegeix un de nou si no n'hi ha cap a la llista.

[ctx: @label attendee's name]
en: Na&me:
ca: No&m:

en: Click to add a new attendee
ca: Cliqueu per afegir un assistent nou

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edits the role of the attendee selected in the list above.
ca: Edita el rol de l'assistent seleccionat a la llista superior.

en: Ro&le:
ca: Ro&l:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the attendee participation role
ca: Seleccioneu el rol de participació de l'assistent

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edits the current attendance status of the attendee selected in the list above.
ca: Edita l'estat d'assistència de l'assistent seleccionat en la llista superior.

en: Stat&us:
ca: Es&tat:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the attendee participation status
ca: Seleccioneu l'estat de participació de l'assistent

[ctx: @info:tooltip]
en: Request a response from the attendee
ca: Sol·licita una resposta de l'assistent

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edits whether to send an email to the attendee selected in the list above to request a response concerning attendance.
ca: Edita si s'ha d'enviar un correu a l'assistent seleccionat a la llista superior per demanar-li una resposta quant a la seva assistència.

en: Re&quest response
ca: &Sol·licita resposta

[ctx: @action:button new attendee]
en: &New
ca: &Nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Add an attendee
ca: Afegeix un assistent

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new attendee to the list. Once the attendee is added, you will be able to edit the attendee's name, role, attendance status, and whether or not the attendee is required to respond to the invitation. To select an attendee from your address book, click the 'Select Addressee' button instead.
ca: Afegeix un nou assistent a la llista. Un cop l'assistent s'hagi afegit, podreu editar el seu nom, rol, estat d'assistència, i si és necessari o no que l'assistent respongui a la invitació. Per a seleccionar un assistent de la vostra llibreta d'adreces, cliqueu el botó 'Selecciona el destinatari'.

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:479 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton) i18n: file: publishdialog_base.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove) i18n: file: template_management_dialog_base.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, 
en: &Remove
ca: &Elimina

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected attendee
ca: Elimina l'assistent seleccionat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Removes the attendee selected in the list above.
ca: Elimina l'assistent seleccionat de la llista superior.

en: Select Addressee...
ca: Selecciona el destinatari...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open your address book
ca: Obre la llibreta d'adreces

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens your address book, allowing you to select new attendees from it.
ca: Obre la vostra llibreta d'adreces, permetent escollir-hi nous assistents.

en: Please edit the example attendee, before adding more.
ca: Si us plau, editeu l'assistent d'exemple abans d'afegir-ne més.

[ctx: sample attendee name]
en: Firstname Lastname
ca: Nom Cognoms

[ctx: sample attendee email name]
en: name
ca: nom

en: Organizer: %1
ca: Organitzador: %1

en: Delegated to %1
ca: Delegat a %1

en: Delegated from %1
ca: Delegat de %1

en: Not delegated
ca: No ha delegat

[ctx: @title:window]
en: Edit Journal: %1
ca: Edita el diari: %1

[ctx: @title:window]
en: New Journal
ca: Diari nou

[ctx: @info]
en: This journal entry will be permanently deleted.
ca: Aquesta entrada del diari s'esborrarà permanentment.

[ctx: @info]
en: Template does not contain a valid journal.
ca: La plantilla no conté un diari vàlid.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ca: <qt>Això ocultarà la barra de menús completament. Podeu tornar a mostrar-la prement %1.</qt>

en: Import &Calendar...
ca: Importa &calendari...

en: Merge the contents of another iCalendar
ca: Fusiona els continguts d'un altre iCalendar

en: Select this menu entry if you would like to merge the contents of another iCalendar into your current calendar.
ca: Seleccioneu aquesta entrada del menú si voleu fusionar els continguts d'un altre iCalendar en el calendari actual.

en: &Import From UNIX Ical Tool
ca: &Importa des de l'eina UNIX Ical

en: Import a calendar in another format
ca: Importa un calendari en un altre format

en: Select this menu entry if you would like to import the contents of a non-iCalendar formatted file into your current calendar.
ca: Seleccioneu aquesta entrada del menú si voleu importar els continguts d'un fitxer sense format iCalendar en el calendari actual.

en: Get &Hot New Stuff...
ca: Obtén &novetats...

en: Export &Web Page...
ca: Exporta pàgina &web...

en: Archive O&ld Entries...
ca: Ar&xiva les entrades antigues...

en: Pur&ge Completed To-dos
ca: Nete&ja les pendents finalitzades

en: What's &Next
ca: &Què toca ara

en: &Day
ca: &Dia

en: &Month
ca: &Mes

en: W&ork Week
ca: S&etmana laboral

en: &Week
ca: &Setmana

en: &Event List
ca: Llista d'&esdeveniments

en: &To-do List
ca: Llista de &tasques pendents

en: &Journal
ca: D&iari

en: Time&line
ca: &Línia temporal

en: Time&spent
ca: Temps &dedicat

en: &Refresh
ca: Re&fresca

en: F&ilter
ca: F&iltre

en: In Horizontally
ca: Apropa horitzontalment

en: Out Horizontally
ca: Allunya horitzontalment

en: In Vertically
ca: Apropa verticalment

en: Out Vertically
ca: Allunya verticalment

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
ca: A a&vui

en: Today
ca: Avui

en: Scroll to Today
ca: Vés a avui

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
ca: &Enrere

[ctx: scroll backward]
en: Back
ca: Enrere

en: Scroll Backward
ca: Vés enrere

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
ca: En&davant

[ctx: scoll forward]
en: Forward
ca: Endavant

en: Scroll Forward
ca: Vés endavant

[ctx: @action:intoolbar create a new event]
en: Event
ca: Esdeveniment

en: Create a new Event
ca: Crea un esdeveniment nou

en: To-do
ca: Pendent

en: Create a new To-do
ca: Crea una tasca pendent nova

en: Journal
ca: Diari

en: Create a new Journal
ca: Crea un diari nou

en: &Make Sub-to-do Independent
ca: &Fes la subtasca independent

en: &Publish Item Information...
ca: &Publica informació de l'element...

en: Send &Invitation to Attendees
ca: Envia &invitació als assistents

en: Re&quest Update
ca: &Petició d'actualització

en: Send &Cancellation to Attendees
ca: Envia &cancel·lació als assistents

en: Send Status &Update
ca: Envia act&ualització de l'estat

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
ca: Petició de can&vi

en: &Mail Free Busy Information...
ca: En&via per correu la informació lliure/ocupat...

en: &Send as iCalendar...
ca: &Envia com un iCalendar...

en: &Upload Free Busy Information
ca: P&uja la informació lliure/ocupat

en: &Address Book
ca: Llibreta d'&adreces

en: Show Date Navigator
ca: Mostra el navegador de dates

en: Show To-do View
ca: Mostra la vista de pendents

en: Show Item Viewer
ca: Mostra el visualitzador d'elements

en: Show Resource View
ca: Mostra la vista de recursos

en: Configure &Date && Time...
ca: Configura &data i hora...

en: Manage View &Filters...
ca: Gestiona els &filtres de vista...

en: Manage C&ategories...
ca: Gestiona &les categories...

en: &Configure Calendar...
ca: &Configura Calendar...

en: *.vcs *.ics|Calendar Files
ca: *.vcs *.ics|Fitxers de calendari

en: You have no ical file in your home directory.
    Import cannot proceed.
ca: No teniu cap fitxer ical en el vostre directori d'inici.
    La importació no pot continuar.

en: KOrganizer successfully imported and merged your .calendar file from ical into the currently opened calendar.
ca: KOrganizer ha importat i annexat satisfactòriament el vostre fitxer .calendar des d'ical dins el calendari obert actualment.

en: KOrganizer encountered some unknown fields while parsing your .calendar ical file, and had to discard them; please check to see that all your relevant data was correctly imported.
ca: KOrganizer ha trobat alguns camps desconeguts analitzant el vostre fitxer .calendar ical, i els ha hagut de descartar. Verifiqueu que totes les dades rellevants han estat importades correctament.

en: ICal Import Successful with Warning
ca: La importació Ical ha acabat satisfactòriament amb avisos

en: KOrganizer encountered an error parsing your .calendar file from ical; import has failed.
ca: KOrganizer ha trobat un error en analitzar el vostre fitxer .calendar des d'ical. La importació ha fallat.

en: KOrganizer does not think that your .calendar file is a valid ical calendar; import has failed.
ca: KOrganizer no creu que el vostre fitxer .calendar sigui un calendari ical correcte. La importació ha fallat.

en: New calendar '%1'.
ca: Nou calendari '%1'.

en: Cannot download calendar from '%1'.
ca: No es pot descarregar el calendari des de '%1'.

en: Added calendar resource for URL '%1'.
ca: S'ha afegit un recurs de calendari per a l'URL '%1'.

en: Unable to create calendar resource '%1'.
ca: No s'ha pogut crear el recurs de calendari '%1'.

en: Merged calendar '%1'.
ca: S'ha fusionat el calendari '%1'.

en: Opened calendar '%1'.
ca: S'ha obert el calendari '%1'.

en: Your calendar will be saved in iCalendar format. Use 'Export vCalendar' to save in vCalendar format.
ca: El calendari es desarà amb format iCalendar. Useu 'Exporta vCalendar' per a desar-lo amb format vCalendar.

en: Format Conversion
ca: Conversió de format

en: Cannot upload calendar to '%1'
ca: No es pot pujar el calendari a '%1'

en: Saved calendar '%1'.
ca: S'ha desat el calendari '%1'.

en: Could not upload file.
ca: No s'ha pogut pujar el fitxer.

en: Unable to save calendar to the file %1.
ca: No s'ha pogut desar el calendari al fitxer %1.

en: The calendar has been modified.
    Do you want to save it?
ca: El calendari s'ha modificat.
    El voleu desar?

en: *.ics *.vcs|Calendar Files
ca: *.ics *.vcs|Fitxers de calendari

en: Could not start control module for date and time format.
ca: No s'ha pogut iniciar el mòdul de control del format de la data i l'hora.

en: Could not load calendar.
ca: No s'ha pogut carregar el calendari.

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
ca: Els esdeveniments descarregats es fusionaran amb el calendari actual.

en: &Show Event
ca: &Mostra l'esdeveniment

en: &Edit Event...
ca: &Edita l'esdeveniment...

en: &Delete Event
ca: &Suprimeix l'esdeveniment

en: &Show To-do
ca: &Mostra la tasca pendent

en: &Edit To-do...
ca: &Edita la tasca pendent...

en: &Delete To-do
ca: &Suprimeix la tasca pendent

en: Attach as &link
ca: Adjunta com un en&llaç

en: Attach &inline
ca: Adjunta &en línia

en: Attach inline &without attachments
ca: Adjunta en línia &sense fitxers adjunts

en: C&ancel
ca: C&ancel·la

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
ca: L'eliminació d'adjunts d'un correu pot invalidar la seva signatura.

en: Remove Attachments
ca: Elimina els adjunts

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo: %1
ca: Desfés: %1

en: Redo
ca: Refés

en: Redo (%1)
ca: Refés (%1)

en: The calendar contains unsaved changes. Do you want to save them before exiting?
ca: El calendari conté canvis sense desar. Voleu desar-los abans de sortir?

en: Unable to save the calendar. Do you still want to close this window?
ca: No s'ha pogut desar el calendari. Encara voleu tancar aquesta finestra?

en: Unable to exit. Saving still in progress.
ca: No es pot sortir. Encara s'està desant.

en: Saving of '%1' failed. Check that the resource is properly configured.
    Ignore problem and save remaining resources or cancel save?
ca: Ha fallat en desar '%1'. Comproveu que el recurs està configurat correctament.
    Voleu ignorar el problema i desar els altres recursos o cancel·lar el desat?

en: Save Error
ca: Hi ha hagut un error en desar

en: Continue Save
ca: Continua el desat

en: Cancel Save
ca: Cancel·la el desat

en: URL '%1' is invalid.
ca: L'URL '%1' no és vàlid.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton) i18n: file: publishdialog_base.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
ca: &Nou

note: i18n: file: filteredit_base.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
ca: Detalls de filtre

[ctx: filter name]
note: i18n: file: filteredit_base.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: file: filteredit_base.ui:71 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
ca: Seleccioneu aquesta opció si no voleu mostrar els esdeveniments i pendents repetitius a les vistes. Els elements repetits diàriament i setmanal poden ocupar un munt d'espai, per tant pot ser útil amagar-los.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
ca: Amaga els esdeveniments i pendents &repetitius

note: i18n: file: filteredit_base.ui:81 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
ca: Si aquesta opció està marcada, el filtre ocultarà totes les tasques de la llista que hagin estat finalitzades. Opcionalment, només s'ocultaran els elements que hagin estat finalitzats fa un cert nombre de dies.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:84 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
ca: Amaga les tasques pendents &finalitzades

note: i18n: file: filteredit_base.ui:118 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
ca: Aquesta opció us permet seleccionar quines tasques pendents s'han d'ocultar. Quant trieu <i>Immediatament</i> s'ocultarà la tasca pendent tan bon punt la marqueu. Podeu incrementar o minvar el nombre de dies al comptador.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: Days after completion:
ca: Dies després del final:

note: i18n: file: filteredit_base.ui:134 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
ca: Aquí podeu donar el nombre de dies que una tasca pendent ha d'estar finalitzada per a ocultar-la a la llista de pendents. Si seleccioneu "Immediatament", s'ocultaran totes les tasques finalitzades. Si, per exemple, trieu el valor 1, s'ocultaran totes les tasques que s'han marcat com a finalitzades fa més de 24 hores.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:159 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
ca: Aquesta opció oculta a la llista totes les tasques on la data inici encara no ha arribat. (Tingueu present que la data d'inici no és la data de venciment de la tasca)

note: i18n: file: filteredit_base.ui:162 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
ca: Amaga les tasques pendents &inactives

note: i18n: file: filteredit_base.ui:204 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: When this option is enabled, this filter will show all items which do <i>not</i> contain the selected categories.
ca: Quan s'habilita aquesta opció, el filtre mostrarà tots els elements que <i>no</i> contenen les categories seleccionades.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
ca: Mostra-les totes excepte les seleccionades

note: i18n: file: filteredit_base.ui:220 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: When this option is enabled, this filter will show all items containing at least the selected items.
ca: Quan s'habilita aquesta opció, el filtre mostrarà tots els elements que contenen les categories seleccionades com a mínim.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:223 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
ca: Mostra només les seleccionades

note: i18n: file: filteredit_base.ui:233 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
ca: Canvia...

note: i18n: file: filteredit_base.ui:247 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
ca: Aquesta opció oculta a la llista totes les tasques pendents que estan assignades a algú altre. <br>
    Només es comprovaran les tasques que tenen un assistent com a mínim. Si no esteu a la llista d'assistents s'ocultarà la tasca pendent.

note: i18n: file: filteredit_base.ui:250 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
ca: Oculta les tasques que no tinc assignades

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KOEditorAlarms_base)
en: Alarms
ca: Alarmes

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mTimeGroup)
en: Time
ca: Temps

[ctx: @item:inlistbox alarm offset expressed in minutes]
note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:64 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mOffsetUnit)
en: Minutes
ca: Minuts

[ctx: @item:inlistbox alarm offset expressed in hours]
note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:69 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mOffsetUnit)
en: Hours
ca: Hores

[ctx: @item:inlistbox alarm offset expressed in days]
note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:74 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mOffsetUnit)
en: Days
ca: Dies

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:83 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mBeforeAfter)
en: Before the Start
ca: Abans de l'inici

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:88 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mBeforeAfter)
en: After the Start
ca: Després de l'inici

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:93 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mBeforeAfter)
en: Before the End
ca: Abans del final

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:98 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mBeforeAfter)
en: After the End
ca: Després del final

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:127 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHowOftenLabel)
en: &How often:
ca: &Freqüència:

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:140 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mRepeatCount)
en:  time(s)
ca:  cop(s)

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:174 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRepeats)
en: &Repeating:
ca: &Repetició:

[ctx: @label:spinbox repeat interval expressed in minutes]
note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:184 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mRepeatInterval)
en:  Minute(s)
ca:  minut(s)

[ctx: repeat every X minutes]
note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:187 i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, mRepeatInterval)
en: every
ca: cada

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:205 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mTypeGroup) i18n: file: koeditoralarms_base.ui:526 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, mAlarmList)
en: Type
ca: Tipus

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mTypeDisplayRadio)
en: &Display reminder
ca: Mo&stra el recordatori

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:250 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mTypeSoundRadio)
en: &Sound
ca: &So

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:257 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mTypeAppRadio)
en: Application / script
ca: Aplicació / script

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:267 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mTypeEmailRadio)
en: Send email
ca: Envia un correu

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:316 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mDisplayTextLabel)
en: Reminder &text:
ca: &Text del recordatori:

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:339 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSoundFileLabel)
en: Sound &file:
ca: &Fitxer de so:

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:382 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mApplicationLabel)
en: &Application / Script:
ca: &Aplicació / Script:

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:392 i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, mApplication)
en: *.*|All files
ca: *.*|Tots els fitxers

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:438 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEmailTextLabel)
en: &Text of the message:
ca: &Text del missatge:

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:454 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEmailToLabel) i18n: file: searchdialog_base.ui:162 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEndDateLabel)
en: &To:
ca: &A:

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:493 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDuplicateButton)
en: D&uplicate
ca: D&uplica

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:531 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, mAlarmList)
en: Offset
ca: Desplaçament

note: i18n: file: koeditoralarms_base.ui:536 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, mAlarmList)
en: Repeat
ca: Repetició

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:35 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
ca: P&ublica

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
ca: En publicar la informació lliure/ocupat, permeteu als altres tenir en compte el vostre calendari en convidar-vos a una reunió. Només es publiquen les hores que teniu ocupades, no en què les teniu ocupades.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:68 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
ca: Marqueu aquesta opció per a pujar la informació lliure/ocupat automàticament.
    És possible ometre aquesta opció i enviar per correu o pujar la informació lliure/ocupat usant el menú de planificació del KOrganizer.
    Nota: si KOrganizer actua com a client KDE del Kolab, no cal això, perquè el servidor Kolab2 se n'encarrega de publicar la informació lliure/ocupat i hi gestiona l'accés d'altres usuaris.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
ca: Publica informació &lliure/ocupat automàticament

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:95 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:108 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
ca: Configureu aquí l'interval mínim en minuts entre cada pujada. Aquesta configuració només té efecte si trieu la publicació automàtica d'informació.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:98 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
ca: Temps mínim entre pujades (en minuts):

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:137 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:150 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:166 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, Tex
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
ca: Configureu aquí el nombre de dies de calendari que voleu publicar i fer disponible pels altres.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:140 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
ca: Publica

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:169 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
ca: dies d'informació lliure/ocupat

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:194 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:387 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
ca: Informació del servidor

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:225 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:297 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
ca: Introduïu aquí l'URL del servidor on s'ha de publicar la informació lliure/ocupat.
    Demaneu aquesta informació a l'administrador del servidor.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:232 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:242 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:411 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineE
en: Enter your groupware server login password here.
ca: Introduïu aquí la vostra contrasenya de connexió al servidor de treball en grup.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:257 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:278 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:423 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit,
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
ca: Introduïu aquí la informació de connexió relativa al vostre compte al servidor.
    
    Una especificitat del servidor Kolab2: registreu el vostre UID (Identificador únic). Per omissió, el vostre UID és la vostra adreça de correu al servidor Kolab2, però també podria ser diferent. Introduïu l'UID en aquest darrer cas.

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:260 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:286 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:492 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
ca: Marqueu aquesta opció per a fer que KOrganizer recordi la vostra contrasenya, desant-la al fitxer de configuració, i no us la demani cada cop que puja la vostra informació lliure/ocupat.
    No es recomanable desar la contrasenya al fitxer de configuració per motius de seguretat.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:289 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
ca: &Recorda la contrasenya

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:447 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
ca: URL del servidor:

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:330 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
ca: &Recupera

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:351 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
ca: En recuperar la informació lliure/ocupat que altres han publicat, podeu tenir en compte el seu calendari en convidar-los a una reunió.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:361 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other peoples' Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
ca: Marqueu aquesta opció per a recuperar automàticament la informació lliure/ocupat d'altri. Tingueu present que heu d'omplir correctament la informació del servidor per tal de fer-ho possible.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:364 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other peoples' free/&busy information automatically
ca: Recupera automàticament la informació &lliure/ocupat d'altra gent

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:374 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
ca: Activeu-ho per a recuperar del servidor usuari@domini.ifb en comptes d'usuari.ifb

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:377 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
ca: Marqueu aquesta opció per a baixar un fitxer lliure/ocupat amb el format "usuari@domini.ifb" (per exemple pep@sugranyes.com.ifb). Altrament es baixarà un fitxer lliure/ocupat amb el format usuari.ifb (per exemple pep.ifb). Demaneu-ho a l'administrador del servidor si no teniu clar com configurar aquesta opció.

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:380 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
ca: Usa l'&adreça de correu completa per a la recuperació

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:435 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUrl) i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:444 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example: "https://kolab2.example.com/freebusy/"
ca: Introduïu aquí l'URL del servidor on es publica la informació lliure/ocupat.
    Demaneu aquesta informació a l'administrador del servidor.
    Aquí teniu un exemple d'URL de servidor Kolab2: "https://kolab2.example.com/freebusy/"

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:462 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
ca: Nom d'&usuari:

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:475 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
ca: Contrasen&ya:

note: i18n: file: kogroupwareprefspage.ui:495 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
ca: &Recorda la contrasenya

note: i18n: file: korganizer.kcfg:16 i18n: ectx: label, entry (EmailControlCenter), group (Personal Settings)
en: Use email settings from System Settings
ca: Usa l'arranjament de correu del centre de control

note: i18n: file: korganizer.kcfg:17 i18n: ectx: whatsthis, entry (EmailControlCenter), group (Personal Settings)
en: Check this box to use the KDE-wide e-mail settings, which are defined using the System Settings "About Me" Module. Uncheck this box to be able to specify your full name and e-mail.
ca: Marqueu aquesta opció per a usar la configuració general de correu del KDE, que es defineix usant el mòdul "Quant a mi" de l'arranjament del sistema del KDE. Desmarqueu l'opció per a poder especificar el vostre nom i adreça de correu.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:22 i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailAttachMethod), group (Personal Settings)
en: Default Email Attachment Method
ca: Mètode per omissió d'adjunció del correu

note: i18n: file: korganizer.kcfg:23 i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultEmailAttachMethod), group (Personal Settings)
en: The default way of attaching dropped emails to an event
ca: El sistema per omissió per adjuntar correus arrossegats a un esdeveniment

note: i18n: file: korganizer.kcfg:26 i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailAttachMethod), group (Personal Settings) i18n: file: korganizer.kcfg:634 i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
ca: Pregunta sempre

note: i18n: file: korganizer.kcfg:29 i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailAttachMethod), group (Personal Settings) i18n: file: korganizer.kcfg:637 i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
ca: Adjunta només un enllaç al missatge

note: i18n: file: korganizer.kcfg:32 i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailAttachMethod), group (Personal Settings) i18n: file: korganizer.kcfg:640 i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
ca: Adjunta el missatge sencer

note: i18n: file: korganizer.kcfg:35 i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailAttachMethod), group (Personal Settings)
en: Attach message without attachments
ca: Adjunta el missatge sense adjunts

note: i18n: file: korganizer.kcfg:45 i18n: ectx: label, entry, group (Save Settings)
en: Export to HTML with every save
ca: Exporta a HTML cada vegada que es desi

note: i18n: file: korganizer.kcfg:46 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Save Settings)
en: Check this box to export the calendar to a HTML-file every time you save it. By default, this file will be called calendar.html and placed in the user home folder.
ca: Marqueu aquesta opció per a exportar el calendari a un fitxer HTML cada cop que el deseu. Per omissió, aquest fitxer s'anomenarà calendar.html i es col·locarà a la carpeta inicial de l'usuari.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:51 i18n: ectx: label, entry, group (Save Settings)
en: Enable automatic saving of manually opened calendar files
ca: Habilita el desat automàtic dels fitxers calendari oberts manualment

note: i18n: file: korganizer.kcfg:52 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Save Settings)
en: Check this box to save your calendar file automatically when you exit KOrganizer without asking and periodically, as you work. This setting does not affect the automatic saving of the standard calendar, which is automatically saved after each change.
ca: Marqueu aquesta opció per a desar automàticament sense preguntar el fitxer calendari en sortir del KOrganizer i periòdicament, mentre treballeu. Aquest arranjament no afecta el desat automàtic del calendari estàndard, que és desa automàticament després de cada canvi.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:57 i18n: ectx: label, entry, group (Save Settings)
en: Save &interval in minutes
ca: &Interval de desat en minuts

note: i18n: file: korganizer.kcfg:58 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Save Settings)
en: Set the interval between automatic saving of calendar events in minutes here. This setting only applies to files that are opened manually. The standard KDE-wide calendar is automatically saved after each change.
ca: Establiu aquí l'interval en minuts entre desats automàtics dels esdeveniments de calendari. Aquest arranjament només s'aplica als fitxers que s'han obert manualment. El calendari estàndard general del KDE es desa automàticament després de cada canvi.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:64 i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
ca: Confirma l'esborrat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:65 i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar un diàleg de confirmació en esborrar elements.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:70 i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
ca: Els esdeveniments, tasques pendents i entrades de diari nous han de

note: i18n: file: korganizer.kcfg:73 i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be added to the standard resource
ca: Ser afegits al recurs estàndard

note: i18n: file: korganizer.kcfg:74 i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the standard resource.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a registrar sempre els nous esdeveniments, tasques pendents i entrades de diari usant el recurs estàndard.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:77 i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which resource to use
ca: Preguntar quin recurs s'ha d'utilitzar

note: i18n: file: korganizer.kcfg:78 i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the resource to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a triar el recurs que s'usarà per a registrar l'element cada cop que creeu un nou esdeveniment, tasca pendent o entrada de diari. Es recomana aquesta opció si teniu intenció d'usar la funcionalitat de carpetes compartides del servidor Kolab o heu de gestionar diversos comptes usant Kontact com a client KDE del Kolab.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:88 i18n: ectx: label, entry, group (System Tray)
en: Show Reminder Daemon in the System Tray
ca: Mostra el dimoni de recordatoris a la safata del sistema

note: i18n: file: korganizer.kcfg:89 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (System Tray)
en: Check this box to show the KOrganizer reminder daemon in the system tray.
ca: Marqueu aquesta caixa per a mostrar el dimoni de recordatoris del KOrganizer a la safata del sistema.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:97 i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
ca: Seleccioneu la vostra zona horària de la llista d'ubicacions d'aquest desplegable. Si la vostra ciutat no hi és, seleccioneu-ne una amb la mateixa zona horària. KOrganizer ajustarà automàticament el canvi d'hora.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:101 i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
ca: El dia comença a les

note: i18n: file: korganizer.kcfg:102 i18n: ectx: whatsthis, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
ca: Introduïu aquí l'hora inicial pels esdeveniments. Aquesta hora hauria d'ésser l'hora més matinera que useu pels esdeveniments, ja que es mostrarà a dalt de tot.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:107 i18n: ectx: label, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Use holiday region:
ca: Usa la regió de festius:

note: i18n: file: korganizer.kcfg:108 i18n: ectx: whatsthis, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Select from which region you want to use the holidays here. Defined holidays are shown as non-working days in the date navigator, the agenda view, etc.
ca: Seleccioneu aquí la regió d'on voleu usar els festius. Els festius definits es mostren com a dies no laborables al navegador de dates, la vista d'agenda, etc.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:112 i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
ca: Hora de començar

note: i18n: file: korganizer.kcfg:113 i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
ca: Introduïu aquí l'hora en què comenceu a treballar. KOrganizer marca amb un color les hores laborables.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:118 i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
ca: Hora de plegar

note: i18n: file: korganizer.kcfg:119 i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
ca: Introduïu aquí l'hora en què acabeu de treballar. KOrganizer marca amb un color les hores laborables.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:124 i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
ca: Exclou els festius

note: i18n: file: korganizer.kcfg:125 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Time &amp; Date)
en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
ca: Marqueu aquesta opció per a evitar que KOrganizer marqui les hores laborables dels dies festius.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:133 i18n: ectx: label, entry (StartTime), group (Default Datetimes)
en: Default appointment time
ca: Hora de les cites per omissió

note: i18n: file: korganizer.kcfg:134 i18n: ectx: whatsthis, entry (StartTime), group (Default Datetimes)
en: Enter the default time for events here. The default is used if you do not supply a start time.
ca: Aquí podeu introduir l'hora de l'esdeveniment per omissió. L'hora per omissió s'usa si no proporcioneu una hora inicial.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:139 i18n: ectx: label, entry (DefaultDuration), group (Default Datetimes)
en: Default duration of new appointment (HH:MM)
ca: Durada per omissió de les cites noves (HH:MM)

note: i18n: file: korganizer.kcfg:140 i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDuration), group (Default Datetimes)
en: Enter default duration for events here. The default is used if you do not supply an end time.
ca: Aquí podeu introduir la durada dels esdeveniments per omissió. La durada per omissió s'usa si no proporcioneu una hora final.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:145 i18n: ectx: label, entry (ReminderTime), group (Default Datetimes)
en: Default reminder time
ca: Temps del recordatori per omissió

note: i18n: file: korganizer.kcfg:146 i18n: ectx: whatsthis, entry (ReminderTime), group (Default Datetimes)
en: Enter the default reminder time for all newly created items. The time unit is specified in the adjacent combobox.
ca: Introduïu el temps per defecte del recordatori per a tots els ítems de nova creació. La unitat de temps s'especifica en la llista desplegable adjacent.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:147 i18n: ectx: tooltip, entry (ReminderTime), group (Default Datetimes)
en: Default time for reminders
ca: Hora per omissió pels recordatoris

note: i18n: file: korganizer.kcfg:152 i18n: ectx: whatsthis, entry (ReminderTimeUnits), group (Default Datetimes)
en: Enter the default reminder time units for all newly created items. The time is specified in the adjacent spinbox.
ca: Introduïu les unitats de temps per defecte del recordatori per a tots els ítems de nova creació. El temps s'especifica en la caixa de selecció adjacent.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:153 i18n: ectx: tooltip, entry (ReminderTimeUnits), group (Default Datetimes)
en: Default time unit for reminders
ca: Unitat de temps  per omissió pels recordatoris

note: i18n: file: korganizer.kcfg:161 i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
ca: Habilita els consells que mostren els resums

note: i18n: file: korganizer.kcfg:162 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar un consell amb el resum de l'esdeveniment o la tasca pendent en passar-hi el ratolí per damunt.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:167 i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: To-dos use category colors
ca: Les tasques pendents usen colors de categories

note: i18n: file: korganizer.kcfg:168 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box so that to-dos will use category colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
ca: Marqueu aquesta caixa per a que les tasques pendents usin colors de categories enlloc de colors específics al seu venciment, venciment d'avui o estat de venciment

note: i18n: file: korganizer.kcfg:173 i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
ca: Mostra els ítems de repetició diària

note: i18n: file: korganizer.kcfg:174 i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar en negreta els dies que contenen esdeveniments de repetició diària al navegador de dates, o desmarqueu-la per a donar més prominència a altres esdeveniments (que no es repeteixin diàriament).

note: i18n: file: korganizer.kcfg:179 i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
ca: Mostra els ítems de repetició setmanal

note: i18n: file: korganizer.kcfg:180 i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar en negreta els dies que contenen esdeveniments de repetició setmanal al navegador de dates, o desmarqueu-la per a donar més prominència a altres esdeveniments (que no es repeteixin setmanalment).

note: i18n: file: korganizer.kcfg:185 i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
ca: Mostra les tasques pendents enlloc dels esdeveniments a la vista de pendent

note: i18n: file: korganizer.kcfg:186 i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar en negreta els dies que contenen pendents al navegador de dates quan sigueu a la vista de pendents.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:191 i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
ca: Mostra els diaris enlloc dels esdeveniments a la vista de diari

note: i18n: file: korganizer.kcfg:192 i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar en negreta els dies que contenen diaris al navegador de dates quan sigueu a la vista de diari.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:200 i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
ca: Mida de l'hora

note: i18n: file: korganizer.kcfg:201 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
ca: Seleccioneu l'alçada de les files de l'hora a la graella de l'agenda, en píxels. L'augment d'aquest valor farà que cada fila de la graella l'agenda sigui més alta.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:202 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
ca: Estableix l'alçada (en píxels) per a una hora en la graella de l'agenda

note: i18n: file: korganizer.kcfg:209 i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Next x days
ca: Propers x dies

note: i18n: file: korganizer.kcfg:210 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the  the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
ca: Seleccioneu el nombre "x" de dies que es mostraran a la vista de dies propers. Per a accedir a la vista dels "x" dies propers, trieu l'element de menú "Propers x dies" des del menú "Visualitza".

note: i18n: file: korganizer.kcfg:211 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
ca: Mostra aquests dies alhora a la vista de propers "x" dies

note: i18n: file: korganizer.kcfg:216 i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
ca: Mostra les icones dels ítems de la vista d'agenda

note: i18n: file: korganizer.kcfg:217 i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
ca: Marqueu aquesta caixa per a mostrar les icones (alarma, repetició, etc.) en els ítems de la vista d'agenda.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:218 i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
ca: Mostra les icones dels ítems de la vista d'agenda

note: i18n: file: korganizer.kcfg:223 i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:316 i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
ca: Mostra les tasques pendents

note: i18n: file: korganizer.kcfg:224 i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
ca: Marqueu aquesta caixa per a mostrar les tasques pendents a la vista agenda.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:225 i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
ca: Mostra les tasques pendents a la vista d'agenda

note: i18n: file: korganizer.kcfg:230 i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
ca: Mostra la línia de l'hora actual (Marcus Bains)

note: i18n: file: korganizer.kcfg:231 i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar una línia a la vista diària o setmanal indicant l'hora actual (línia Marcus Bains).

note: i18n: file: korganizer.kcfg:232 i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
ca: Mostra l'indicador de l'hora actual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:237 i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
ca: Mostra els segons a la línia de l'hora actual (Marcus Bains)

note: i18n: file: korganizer.kcfg:238 i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu mostrar els segons a la línia de l'hora actual.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:239 i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds with the current-time indicator
ca: Mostra els segons amb l'indicador d'hora actual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:244 i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
ca: La selecció d'un interval horari a la vista d'agenda inicia l'editor d'esdeveniments

note: i18n: file: korganizer.kcfg:245 i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
ca: Marqueu aquesta opció per a engegar l'editor d'esdeveniments automàticament quan seleccioneu un interval de temps a la vista diària o setmanal. Per a seleccionar un interval de temps, arrossegueu el ratolí des de l'hora inicial fins a la final de l'esdeveniment que aneu a planificar.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:246 i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
ca: Habilita l'editor automàtic d'esdeveniments amb selecció d'interval de temps

note: i18n: file: korganizer.kcfg:251 i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:336 i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
ca: Colors d'ús

note: i18n: file: korganizer.kcfg:254 i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:339 i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Category inside, calendar outside
ca: Categoria a dins, calendari a fora

note: i18n: file: korganizer.kcfg:255 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:340 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Category inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items in their associated category color, with the item's border drawn in the color of its calendar resource.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca: Seleccioneu la opció "Categoria a dins, calendari a fora" si voleu dibuixar els ítems del calendari en el color de la seva categoria associada, amb la vora de l'ítem dibuixada en el color del seu recurs del calendari. Si us plau, useu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per establir aquests colors.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:256 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items in their category color inside and calendar resource color for their border
ca: Dibuixa els ítems de l'agenda amb el color de la seva categoria per a dins i el color del recurs del calendari per a les vores

note: i18n: file: korganizer.kcfg:259 i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:344 i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Calendar inside, category outside
ca: Calendari a dins, categoria a fora

note: i18n: file: korganizer.kcfg:260 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:345 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Calendar inside, category outside" option if you would like to draw calendar items in their associated calendar resource color, with the item's border drawn in the color of its category.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca: Seleccioneu la opció "Calendari a dins, categoria a fora" si voleu dibuixar els ítems del calendari en el color del seu recurs de calendari associat, amb la vora de l'ítem dibuixada en el color de la seva categoria. Si us plau, useu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per establir aquests colors.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:261 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items in their calendar resource color inside and category color for their border
ca: Dibuixa els ítems de l'agenda amb el color del seu recurs de calendari per a dins i el color de la seva categoria per a les vores

note: i18n: file: korganizer.kcfg:264 i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:349 i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only category
ca: Només la categoria

note: i18n: file: korganizer.kcfg:265 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:350 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only category" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated category.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca: Seleccioneu la opció "Només la categoria" si voleu dibuixar els ítems del calendari en el color de la seva categoria associada (a dins i a les vores). Si us plau, useu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per establir aquests colors.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:266 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their category color for the inside and border
ca: Dibuixa els ítems de l'agenda usant el color de la seva categoria per a dins i per a les vores

note: i18n: file: korganizer.kcfg:269 i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:354 i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
ca: Només el calendari

note: i18n: file: korganizer.kcfg:270 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: file: korganizer.kcfg:355 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar resource.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca: Seleccioneu la opció "Només el calendari" si voleu dibuixar els ítems del calendari en el color del seu recurs de calendari (a dins i a les vores). Si us plau, useu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per establir aquests colors.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:271 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar resource color for the inside and border
ca: Dibuixa els ítems de l'agenda usant el color del seu recurs de calendari per a dins i per a les vores

note: i18n: file: korganizer.kcfg:278 i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
ca: Visualització de múltiples calendaris

note: i18n: file: korganizer.kcfg:281 i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
ca: Fusiona tots els calendaris en un única vista

note: i18n: file: korganizer.kcfg:282 i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendar resources to be shown together in one agenda view.
ca: Seleccioneu la opció "Fusiona tots els calendaris en un única vista" si voleu que tots els recursos de calendari es mostrin junts en una vista d'agenda.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:283 i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendar resources together
ca: Mostra tots els recursos de calendari junts

note: i18n: file: korganizer.kcfg:286 i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
ca: Mostra els calendaris costat a costat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:287 i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendar resources at once, in a side-by-side view.
ca: Seleccioneu la opció "Mostra els calendaris costat a costat" si voleu veure dos recursos de calendari alhora, en una vista de costat a costat.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:288 i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
ca: Mostra dos calendaris costat a costat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:291 i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
ca: Commuta entre vistes amb les pestanyes

note: i18n: file: korganizer.kcfg:292 i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendar resources using the tab key.
ca: Seleccioneu "Commuta entre vistes amb les pestanyes" si voleu alternar entre els recursos de calendari usant la tecla del tabulador.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:293 i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
ca: Mou-te amb el tabulador a través dels calendaris

note: i18n: file: korganizer.kcfg:303 i18n: ectx: label, entry (EnableMonthScroll), group (Month View)
en: Enable scrollbars in month view cells
ca: Habilita les barres de desplaçament en les cel·les de la vista mensual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:304 i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthScroll), group (Month View)
en: Check this box to display scrollbars when clicking on a cell in the month view; they will only appear when needed though.
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar barres de desplaçament en clicar a una cel·la a la vista mensual. Només apareixeran quan calgui.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:309 i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
ca: Mostra les icones dels ítems de la vista mensual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:310 i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
ca: Marqueu aquesta caixa per a mostrar les icones (alarma, repetició, etc.) en els ítems de la vista mensual.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:311 i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
ca: Mostra les icones dels ítems de la vista mensual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:317 i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
ca: Marqueu aquesta caixa per a mostrar les tasques pendents a la vista mensual.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:318 i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
ca: Mostra les tasques pendents a la vista mensual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:323 i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
ca: Mostra els diaris

note: i18n: file: korganizer.kcfg:324 i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
ca: Marqueu aquesta caixa per a mostrar els diaris en la vista mensual.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:325 i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
ca: Mostra els diaris a la vista mensual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:330 i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
ca: La vista mensual utilitza la pantalla completa

note: i18n: file: korganizer.kcfg:331 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the resources list, will not be displayed.
ca: Marqueu aquesta opció per a usar la pantalla KOrganizer sencera en mostrar la vista mensual. Si l'opció està marcada, guanyareu una mica d'espai a la vista mensual, però no es mostraran altres estris, com ara el navegador de dates, els detalls de l'element i la llista de recursos.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:341 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items in their category color inside and calendar resource color for their border
ca: Dibuixa els ítems mensuals amb el color de la seva categoria per a dins i el color del recurs del calendari per a les vores

note: i18n: file: korganizer.kcfg:346 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items in their calendar resource color inside and category color for their border
ca: Dibuixa els ítems mensuals amb el color del seu recurs de calendari per a dins i el color de la seva categoria per a les vores

note: i18n: file: korganizer.kcfg:351 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their category color for the inside and border
ca: Dibuixa els ítems mensuals usant el color de la seva categoria per a dins i per a les vores

note: i18n: file: korganizer.kcfg:356 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar resource color for the inside and border
ca: Dibuixa els ítems mensuals usant el color del seu recurs de calendari per a dins i per a les vores

note: i18n: file: korganizer.kcfg:366 i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
ca: Mostra sempre les tasques finalitzades a la part inferior de la llista

note: i18n: file: korganizer.kcfg:367 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
ca: Marqueu aquesta caixa si voleu que totes les tasques finalitzades s'agrupin sempre a la part inferior de la llista.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:372 i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
ca: La vista de tasques pendents utilitza la pantalla completa

note: i18n: file: korganizer.kcfg:373 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the resources list, will not be displayed.
ca: Marqueu aquesta opció per a usar la pantalla KOrganizer sencera en mostrar la llista de tasques pendents. Si l'opció està marcada, guanyareu una mica d'espai a la vista de la llista de tasques pendents, però no es mostraran altres estris, com ara el navegador de dates, els detalls de la tasca pendent i la llista de recursos.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:378 i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
ca: Enregistra les pendents finalitzades en entrades del diari

note: i18n: file: korganizer.kcfg:379 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
ca: Marqueu aquesta opció per a enregistrar automàticament l'acabament d'una tasca pendent en una nova entrada del diari.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:387 i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:818 i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: file: korganizer.kcfg:922 i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
ca: Color dels festius

note: i18n: file: korganizer.kcfg:388 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:819 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: file: korganizer.kcfg:923 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
ca: Seleccioneu aquí el color dels festius. El color dels festius s'usarà pel nom del festiu a la vista mensual i pel número del festiu al navegador de dates.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:393 i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:730 i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
ca: Color de fons de la vista d'agenda

note: i18n: file: korganizer.kcfg:394 i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:731 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
ca: Seleccioneu aquí el color de fons de la vista d'agenda.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:399 i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time line color
ca: Color de la línia de l'hora actual a la vista d'agenda

note: i18n: file: korganizer.kcfg:400 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
ca: Selecciona un color a usar per la línia de l'hora actual (Marcus Bains).

note: i18n: file: korganizer.kcfg:401 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
ca: Usa aquest color per a la línia de l'hora actual de la vista d'agenda (Marcus Bains)

note: i18n: file: korganizer.kcfg:406 i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:742 i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: file: korganizer.kcfg:842 i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
ca: Color de les hores laborables

note: i18n: file: korganizer.kcfg:407 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
ca: Seleccioneu aquí el color de les hores laborables per a la vista d'agenda.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:412 i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:789 i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: file: korganizer.kcfg:893 i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
ca: Color de les pendents que vencen avui

note: i18n: file: korganizer.kcfg:413 i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:790 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: file: korganizer.kcfg:894 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
ca: Seleccioneu aquí el color de les pendents que vencen avui.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:418 i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:803 i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: file: korganizer.kcfg:907 i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
ca: Color de les pendents vençudes

note: i18n: file: korganizer.kcfg:419 i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: file: korganizer.kcfg:804 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: file: korganizer.kcfg:908 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
ca: Seleccioneu aquí el color de les pendents vençudes.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:424 i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: "No category" color (for "Only category" drawing schemes)
ca: Color de "Sense categoria" (per esquemes de dibuix "Només la categoria")

note: i18n: file: korganizer.kcfg:425 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the "no category" or "unset category" situation, when an item does not belong to any category. This color is used when drawing items in the agenda or month views using the "Only category" scheme.
ca: Seleccioneu un color a usar per la situació "sense categoria" o "categoria no establerta", quan un ítem no pertany a cap categoria. Aquest color s'usarà en dibuixar ítems a la vista d'agenda o mensual usant l'esquema "Només la categoria".

note: i18n: file: korganizer.kcfg:426 i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color when drawing items without a category
ca: Usa aquest color en dibuixar ítems sense una categoria

note: i18n: file: korganizer.kcfg:434 i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
ca: Barra de l'hora

note: i18n: file: korganizer.kcfg:435 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
ca: Premeu aquest botó per a configurar el tipus de lletra de la barra de l'hora. La barra de l'hora és l'estri que mostra les hores a la vista d'agenda. Aquest botó obrirà el diàleg "Trieu tipus de lletra", permetent-vos triar el tipus de lletra de l'hora per a la barra de l'hora.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:439 i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
ca: Vista mensual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:440 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
ca: Premeu aquest botó per a configurar el tipus d lletra de la vista mensual. Aquest botó obrirà el diàleg "Trieu tipus de lletra", permetent-vos triar el tipus de lletra per als elements a la vista mensual.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:444 i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
ca: Vista d'agenda

note: i18n: file: korganizer.kcfg:445 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
ca: Premeu aquest botó per a configurar el tipus de lletra de la vista d'agenda. Aquest botó obrirà el diàleg "Trieu tipus de lletra", permetent-vos triar el tipus de lletra per als esdeveniments a la vista d'agenda.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:449 i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time line
ca: Línia d'hora actual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:450 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
ca: Premeu aquest botó per a configurar el tipus de lletra de la línia d'hora actual. Aquest botó obrirà el diàleg "Trieu tipus de lletra", permetent-vos triar el tipus de lletra per a la línia d'hora actual a la vista d'agenda.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:457 i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Use Groupware communication
ca: Usa la comunicació Groupware

note: i18n: file: korganizer.kcfg:458 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to enable automatic generation of mails when creating, updating or deleting events (or to-dos) involving other attendees. You should check this box if you want to use the groupware functionality (e.g. Configuring Kontact as a KDE Kolab client).
ca: Marqueu aquesta opció per a habilitar la generació automàtica de correus en crear, actualitzar o esborrar esdeveniments (o pendents) amb altres assistents implicats. Hauríeu de marcar aquesta caixa si voleu usar la funcionalitat de treball en grup (p.ex. configurar Kontact com a client KDE del Kolab).

note: i18n: file: korganizer.kcfg:463 i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Send copy to owner when mailing events
ca: Envia una còpia al propietari quan enviïs esdeveniments per correu

note: i18n: file: korganizer.kcfg:464 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to get a copy of all e-mail messages that KOrganizer sends at your request to event attendees.
ca: Marqueu aquesta opció per a obtenir una còpia de tots els missatges de correu que KOrganizer envia als assistents a l'esdeveniment a petició vostra.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:469 i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Mail Client
ca: Client de correu

note: i18n: file: korganizer.kcfg:473 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Select this option to use KMail as the mail transport. The mail transport is used for groupware functionality.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a usar KMail com a transport de correu. El transport de correu s'usa per a la funcionalitat de treball en grup.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:477 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Select this option to use sendmail as the mail transport. The mail transport is used for groupware functionality. Please check if you have sendmail installed before selecting this option.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a usar sendmail com a transport de correu. El transport de correu s'usa per a la funcionalitat de treball en grup. Abans de seleccionar aquesta opció comproveu si teniu sendmail instal·lat.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:502 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish URL
ca: URL de publicació lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:503 i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: URL for publishing free/busy information
ca: URL per a publicar informació de lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:507 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Username
ca: Nom d'usuari de publicació lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:508 i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Username for publishing free/busy information
ca: Nom d'usuari per a publicar la informació de lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:512 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Password
ca: Contrasenya de publicació lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:513 i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Password for publishing free/busy information
ca: Contrasenya per a publicar la informació de lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:524 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveAuto), group (FreeBusy Retrieve)
en: Enable Automatic Free/Busy Retrieval
ca: Habilita la recuperació automàtica de la informació de lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:529 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: Use full email address for retrieval
ca: Usa l'adreça de correu completa per la recuperació

note: i18n: file: korganizer.kcfg:530 i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: With this setting, you can change the filename that will be fetched from the server. With this checked, it will download a free/busy file called user@domain.ifb, for example nn@kde.org.ifb. Without this set, it will download user.ifb, for example nn.ifb.
ca: Amb aquesta opció podeu canviar el nom de fitxer que es recuperarà des del servidor. Si està marcat, baixarà un fitxer lliure/ocupat anomenat usuari@domini.ifb, per exemple nn@kde.org.ifb. Si no està marcat, baixarà usuari.ifb, per exemple nn.ifb.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:535 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUrl), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval URL
ca: URL de recuperació lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:539 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUser), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Username
ca: Nom d'usuari de recuperació lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:543 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Password
ca: Contrasenya de recuperació lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:544 i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Password for retrieving free/busy information
ca: Contrasenya per a recuperar la informació de lliure/ocupat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:566 i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Regularly archive events
ca: Arxiva els esdeveniments regularment

note: i18n: file: korganizer.kcfg:571 i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: If auto-archiving is enabled, events older than this amount will be archived. The unit of this value is specified in another field.
ca: Si s'habilita l'autoarxivat, els esdeveniments més antics d'aquesta quantitat s'arxivaran. La unitat d'aquest valor s'especifica en un altre camp.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:576 i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: The unit in which the expiry time is expressed.
ca: La unitat en la que s'expressa el temps de caducitat.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:579 i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In days
ca: En dies

note: i18n: file: korganizer.kcfg:582 i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In weeks
ca: En setmanes

note: i18n: file: korganizer.kcfg:585 i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In months
ca: En mesos

note: i18n: file: korganizer.kcfg:592 i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: URL of the file where old events should be archived
ca: URL del fitxer on s'han d'arxivar els esdeveniments antics

note: i18n: file: korganizer.kcfg:596 i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive events
ca: Arxiva esdeveniments

note: i18n: file: korganizer.kcfg:601 i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive to-dos
ca: Arxiva tasques pendents

note: i18n: file: korganizer.kcfg:606 i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: What to do when archiving
ca: Que s'ha de fer en arxivar

note: i18n: file: korganizer.kcfg:609 i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Delete old events
ca: Suprimeix els esdeveniments antics

note: i18n: file: korganizer.kcfg:612 i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive old events to a separate file
ca: Arxiva els esdeveniments antics a un fitxer separat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:630 i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
ca: Mètode per omissió d'adjunció a les pendents

note: i18n: file: korganizer.kcfg:631 i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
ca: El sistema per omissió per adjuntar correus arrossegats a una tasca

note: i18n: file: korganizer.kcfg:647 i18n: ectx: label, entry (ShowTimeZoneSelectorInIncidenceEditor), group (Hidden Options)
en: Show timezone selectors in the event and todo editor dialog.
ca: Mostra els selectors de zona horària als diàlegs d'edició d'esdeveniments i pendents.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:656 i18n: ectx: label, entry (OutlookCompatCounterProposals), group (Hidden Options)
en: Send Outlook-like pseudo counter proposals
ca: Envia contrapropostes compatibles amb les de l'Outlook

note: i18n: file: korganizer.kcfg:661 i18n: ectx: label, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: Check whether hostname and retrieval email address match
ca: Comprova si el nom de màquina i l'adreça de correu de recuperació coincideixen

note: i18n: file: korganizer.kcfg:662 i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: With this setting you can configure whether the domain part of the free/busy url has to match the domain part of the user id you are looking for. For example if this option is 'true' then looking for the free/busy data of joe@mydomain.com on the server www.yourdomain.com will fail.
ca: Amb aquest paràmetre podeu configurar si la part de domini de l'URL lliure/ocupat ha de coincidir amb la part de domini de la identificació d'usuari que esteu cercant. Per exemple, si aquesta opció és 'certa' llavors la cerca de les dades de lliure/ocupat de jordi@meudomini.com en el servidor  www.teudomini.com no funcionarà.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:677 i18n: ectx: label, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Full &name
ca: &Nom complet

note: i18n: file: korganizer.kcfg:678 i18n: ectx: whatsthis, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Enter your full name here. This name will be displayed as "Organizer" in to-dos and events you create.
ca: Introduïu aquí el vostre nom complet. Aquest nom es mostrarà com a "Organitzador" a les tasques pendents i esdeveniments que creeu.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:683 i18n: ectx: label, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: E&mail address
ca: Adreça &electrònica

note: i18n: file: korganizer.kcfg:684 i18n: ectx: whatsthis, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: Enter here your e-mail address. This e-mail address will be used to identify the owner of the calendar, and displayed in events and to-dos you create.
ca: Introduïu aquí la vostra adreça electrònica. Aquesta adreça de correu s'usarà per a identificar el propietari del calendari i es mostrarà als esdeveniments i tasques pendents que creeu.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:737 i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: file: korganizer.kcfg:837 i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
ca: Color de ressaltat

note: i18n: file: korganizer.kcfg:738 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
ca: Seleccioneu aquí el color de ressaltat. Aquest color s'usarà per a marcar l'àrea seleccionada actualment a l'agenda i al navegador de dates.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:743 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the working hours background color for the agenda view here.
ca: Seleccioneu aquí el color de fons de les hores laborables per a la vista d'agenda.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:830 i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
ca: Color de fons de la vista mensual

note: i18n: file: korganizer.kcfg:831 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
ca: Seleccioneu aquí el color de fons de la vista mensual.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:838 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
ca: Seleccioneu aquí el color de ressaltat. Aquest color s'usarà per a marcar l'àrea seleccionada actualment a la vista mensual i al navegador de dates.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:843 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
ca: Seleccioneu aquí el color de les hores laborables per a la vista mensual.

note: i18n: file: korganizer.kcfg:865 i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
ca: Color per omissió dels esdeveniments

note: i18n: file: korganizer.kcfg:866 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the default event color here. The default event color will be used for events categories in your Month. Note that you can specify a separate color for each event category below.
ca: Seleccioneu aquí el color per omissió dels esdeveniments. Aquest color s'usarà per a les categories d'esdeveniments a la vista mensual. Tingueu present que podeu especificar a sota un color diferent per a cada categoria d'esdeveniment.

note: i18n: file: korganizer_part.rc:5 i18n: ectx: Menu (file) i18n: file: korganizerui.rc:5
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: file: korganizer_part.rc:12 i18n: ectx: Menu (import) i18n: file: korganizerui.rc:6
en: &Import
ca: &Importa

note: i18n: file: korganizer_part.rc:19 i18n: ectx: Menu (export) i18n: file: korganizerui.rc:13
en: &Export
ca: &Exporta

note: i18n: file: korganizer_part.rc:45 i18n: ectx: Menu (view) i18n: file: korganizerui.rc:31
en: &View
ca: Vi&sualitza

note: i18n: file: korganizer_part.rc:75 i18n: ectx: Menu (go) i18n: file: korganizerui.rc:62
en: &Go
ca: &Vés

note: i18n: file: korganizer_part.rc:81 i18n: ectx: Menu (actions) i18n: file: korganizerui.rc:68
en: &Actions
ca: A&ccions

note: i18n: file: korganizer_part.rc:96 i18n: ectx: Menu (schedule) i18n: file: korganizerui.rc:84
en: S&chedule
ca: &Planifica

note: i18n: file: korganizer_part.rc:108 i18n: ectx: Menu (settings) i18n: file: korganizerui.rc:96
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: file: korganizer_part.rc:109 i18n: ectx: Menu (sidebar) i18n: file: korganizerui.rc:97
en: &Sidebar
ca: &Barra lateral

note: i18n: file: korganizer_part.rc:127 i18n: ectx: Menu (help) i18n: file: korganizerui.rc:111
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: main toolbar]
note: i18n: file: korganizer_part.rc:132 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: file: korganizerui.rc:117
en: Main
ca: Principal

note: i18n: file: korganizer_part.rc:142 i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar) i18n: file: korganizerui.rc:131
en: Views
ca: Vistes

note: i18n: file: korganizer_part.rc:153 i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar) i18n: file: korganizerui.rc:140
en: Schedule
ca: Planifica

note: i18n: file: korganizer_part.rc:159 i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar) i18n: file: korganizerui.rc:147
en: Filters Toolbar
ca: Barra d'eines de filtres

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:23 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, mListWidget)
en: The list of addressees to receive the invitation
ca: La llista dels destinataris per rebre la invitació

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:26 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, mListWidget)
en: This is a list of all the addresses you have currently selected to receive the iCalendar invitation.
ca: Aquesta és una llista de tots els destinataris que heu seleccionat actualment per a rebre la invitació iCalendar.

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:37 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mNew)
en: Create a new recipient
ca: Crea un destinatari nou

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:40 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mNew)
en: Click this button and you will be able to enter a name and email for a new addressee to add to the recipients list
ca: Cliqueu aquest botó i podreu introduir un nom i una adreça de correu per afegir una nova entrada a la llista de destinataris

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:50 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemove)
en: Remove the recipient currently selected
ca: Elimina el destinatari seleccionat actualment

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:53 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mRemove)
en: Click this button to remove the recipient currently selected from the list
ca: Cliqueu aquest botó per eliminar de la llista el destinatari seleccionat actualment

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:63 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Select a recipient from your address book
ca: Selecciona un destinatari de la llibreta d'adreces

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:66 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Click this button to show another dialog where you will be able to select a recipient from your address book
ca: Cliqueu aquest botó per mostrar un altre diàleg on podreu seleccionar un destinatari de la llibreta d'adreces

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select...
ca: &Selecciona...

[ctx: recipient name]
note: i18n: file: publishdialog_base.ui:98 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:105 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mNameLineEdit)
en: The recipient's name
ca: El nom del destinatari

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:108 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mNameLineEdit)
en: This field contains the name of the recipient
ca: Aquest camp conté el nom del destinatari

[ctx: recipient email]
note: i18n: file: publishdialog_base.ui:119 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Email:
ca: Correu-e:

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:126 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mEmailLineEdit)
en: The recipient's email address
ca: L'adreça electrònica del destinatari

note: i18n: file: publishdialog_base.ui:129 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mEmailLineEdit)
en: This field contains the email address of the recipient
ca: Aquest camp conté l'adreça de correu electrònic del destinatari

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchDialog)
en: Find Events - KOrganizer
ca: Cerca d'esdeveniments - KOrganizer

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:24 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchLabel)
en: &Search for:
ca: &Cerca per:

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:46 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mSearchTypeGroup)
en: Search For
ca: Cerca per

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEventsCheck) i18n: file: plugins/printing/list/calprintlistconfig_base.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEvents)
en: &Events
ca: &Esdeveniments

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mJournalsCheck)
en: &Journal entries
ca: Entrades de &diari

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mTodosCheck)
en: To-&dos
ca: Pen&dents

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:82 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mSearchGroup)
en: Search In
ca: Cerca dins

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mLocationCheck)
en: Locations
ca: Emplaçaments

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:102 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDescriptionCheck)
en: Desc&riptions
ca: Desc&ripcions

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSummaryCheck)
en: Su&mmaries
ca: Resu&ms

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:122 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date Range
ca: Interval de dates

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mStartDateLabel)
en: Fr&om:
ca: &Des de:

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mInclusiveCheck)
en: E&vents have to be completely included
ca: Els esdeveniments han d'estar &completament inclosos

note: i18n: file: searchdialog_base.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeUndatedTodos)
en: Include to-dos &without due date
ca: Inclou les tasques pendents &sense data de venciment

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TemplateManagementDialog_base)
en: Template Management
ca: Gestió de plantilles

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_introLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a template and click <span style=" font-weight:600;">Apply</span> to apply it to this item. Click <span style=" font-weight:600;">New</span> to create a new template based on the current item settings.</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seleccioneu una plantilla i cliqueu <span style=" font-weight:600;">Aplica</span> per aplicar-la a aquest ítem. Cliqueu <span style=" font-weight:600;">Nova</span> per crear una nova plantilla basada en l'arranjament actual de l'ítem..</p></body></html>

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:52 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_listBox)
en: The list of managed templates
ca: La llista de plantilles gestionades

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:55 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_listBox)
en: This is a list of all the templates you have currently accessible for creating new calendar items.
ca: Aquesta és una llista de totes les plantilles a les que podeu accedir actualment per a crear nous ítems del calendari.

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:66 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_buttonAdd)
en: Create a new template from the current settings
ca: Crea una nova plantilla des de l'arranjament actual

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:69 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_buttonAdd)
en: Click on this button to create a new template based on the current settings in the editor. You can use this template to quickly add new items in the future.
ca: Cliqueu aquest botó per crear una nova plantilla a l'editor basada en l'arranjament actual. Podeu usar aquesta plantilla per afegir en  ràpidament nous ítems en el futur.

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:72 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdd)
en: &New...
ca: &Nou...

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:82 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_buttonRemove)
en: Remove the currently selected template
ca: Elimina la plantilla seleccionada actualment

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:85 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_buttonRemove)
en: Clicking this button will permanently remove the selected template from your list of managed templates.
ca: En clicar aquest botó la plantilla seleccionada actualment s'eliminarà permanentment de la llista de plantilles gestionades.

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:95 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_buttonApply)
en: Apply the selected template settings
ca: Aplica l'arranjament de la plantilla seleccionada

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:98 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_buttonApply)
en: Clicking this button will apply the settings from the selected template to the item you are currently editing.
ca: En clicar aquest botó s'aplicarà l'arranjament des de la plantilla seleccionada a l'ítem que esteu editant actualment.

note: i18n: file: template_management_dialog_base.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonApply)
en: Apply
ca: Aplica

note: i18n: file: timescaleedit_base.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TimeScaleEditDialog)
en: Timezone
ca: Zona horària

note: i18n: file: timescaleedit_base.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: &OK
ca: &Bé

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print day options:</span></p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcions d'impressió del dia:</span></p></body></html>

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:28 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:28 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:28 i18n: file: plugins/printing/list/calprintlistconfig_base.ui:24 i18n: file: plugi
en: Date && Time Range
ca: Període de temps

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:37 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:53 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPIM::KDateEdit, mFromDate) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:148
en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>End date</i> option. This option is used to define the start date.
ca: Si voleu imprimir més dies a la vegada, podeu definir un interval de dates amb aquesta opció i l'opció <i>Data final</i>. Aquesta opció s'usa per a definir la data d'inici.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:121 i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:68 i18n: file: plugins/printing/list/calprintlistconfig_base.ui:52 i18n: file: plugins/pr
en: &Start date:
ca: Data &inicial:

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:65 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromTimeLabel) i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:78 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, mFromTime)
en: It is possible to print only those events which are inside a given timerange. With this time selection box you can define the start of this time range. The end time should be defined with the <i>End time</i> option. Note you can automatically modify these settings if you check <i>Extend time range to include all events</i>.
ca: És possible imprimir només aquells esdeveniments que cauen dins d'un període de temps determinat. Amb aquesta caixa de selecció d'hora podeu definir l'inici d'aquest període de temps. L'hora final s'hauria de definir amb l'opció <i>Hora final</i>. Tingueu present que podeu modificar aquests valors automàticament si marqueu <i>Amplia el període per a incloure tots els esdeveniments</i>.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:68 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromTimeLabel) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:142
en: Start &time:
ca: &Hora inicial:

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:111 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:127 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPIM::KDateEdit, mToDate) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:185
en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>Start date</i> option. This option is used to define the end date.
ca: Si voleu imprimir més dies a la vegada, podeu definir un interval de dates amb aquesta opció i l'opció <i>Data inicial</i>. Aquesta opció s'usa per a definir la data final.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:169 i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:187 i18n: file: plugins/printing/list/calprintlistconfig_base.ui:69 i18n: file: plugins/pr
en: &End date:
ca: Data &final:

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:139 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToTimeLabel) i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:152 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, mToTime)
en: It is possible to print only those events which are inside a given timerange. With this time selection box you can define the end of this time range. The start time should be defined with the <i>Start time</i> option. Note you can automatically modify these settings if you check <i>Extend time range to include all events</i>.
ca: És possible imprimir només aquells esdeveniments que cauen dins d'un període de temps determinat. Amb aquesta caixa de selecció d'hora podeu definir el final d'aquest període de temps. L'hora inicial s'hauria de definir amb l'opció <i>Hora inicial</i>. Tingueu present que podeu modificar aquests valors automàticament si marqueu <i>Amplia el període per a incloure tots els esdeveniments</i>.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToTimeLabel) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:96
en: End ti&me:
ca: H&ora final:

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:185 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: Check this option to automatically determine the required time range, so all events will be shown.
ca: Marqueu aquesta opció per a determinar automàticament el període necessari per tal que es mostrin tots els esdeveniments.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:188 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: E&xtend time range to include all events
ca: A&mplia el període per a incloure tots els esdeveniments

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:198 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:200
en: Print Layout
ca: Disposició d'impressió

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:207 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mPrintTypeFilofax)
en: The Filofax format prints the information for the days selected without a timeline.
ca: El format Filofax imprimeix la informació pels dies seleccionats sense una línia de temps.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeFilofax)
en: Print date range as &Filofax format, all on one page
ca: Imprimeix l'interval de dates en format &Filofax, tot en una pàgina

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:217 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mPrintTypeTimetable)
en: The timetable print view has the times to the left of the page
ca: La impressió de vista de taula horària té les hores a l'esquerra de la pàgina

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeTimetable)
en: Print as &timetable view, one page per day
ca: Imprimeix com una vista de &taula horària, una pàgina per dia

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:233 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mSecurity) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:312 i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:257 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:131
en: Security Exclusions
ca: Exclusions de seguretat

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:242 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExcludeConfidential) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:321 i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:266 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:140
en: Check this option to exclude confidential events.
ca: Marqueu aquesta opció per excloure els esdeveniments confidencials.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeConfidential) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:324 i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:269 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:143
en: Exclude c&onfidential
ca: Exclou els c&onfidencials

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:252 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExcludePrivate) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:331 i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:276 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:150
en: Check this option to exclude private events
ca: Marqueu aquesta opció per a excloure els esdeveniments privats

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:255 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludePrivate) i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:334 i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:279 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:153
en: Exclude pri&vate
ca: Exclou els pri&vats

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:265 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mExcludeTime) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:289
en: Check this option to exclude the time in description box
ca: Marqueu aquesta opció per excloure el temps en la caixa de descripció

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:268 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeTime) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:292
en: Exclude t&ime from timetable detail display items
ca: Exclou el &temps dels ítems de la vista detallada de la taula horària

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:278 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: You should check this option if you want to print to-dos which are due on one of the dates which are in the supplied date range.
ca: Hauríeu de marcar aquesta opció si voleu imprimir les tasques pendents que vencen en una de les dates que cauen dins l'interval de dates proporcionat.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:281 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeTodos) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:305 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:199
en: Include to-&dos that are due on the printed day(s)
ca: Inclou les t&asques pendents que vencen en els dies impresos

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:288 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeDescription) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:312 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:206
en: Check this option to include the more detailed description for each event.
ca: Marqueu aquesta opció per incloure una descripció més detallada per a cada esdeveniment.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:291 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeDescription) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:315 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:209
en: Include &descriptions
ca: Inclou &descripcions

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:298 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Check this option to draw note lines
ca: Marqueu aquesta opció per a dibuixar línies de notes

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:301 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowNoteLines) i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:74 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:219
en: Show note &lines
ca: Mostra &línies de notes

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:308 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSingleLineLimit) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:332 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:226
en: Check this option to limit events to a single line.
ca: Marqueu aquesta opció per a limitar els esdeveniments a una única línia.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSingleLineLimit) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:335 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:229
en: Limit events in each day to a &single line
ca: Limita els esdeveniments de cada dia a una &línia única

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:318 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mColors) i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:81
en: If you want to use colors to distinguish certain categories on the print, check this option.
ca: Si voleu usar colors per a distingir certes categories al llistat, marqueu aquesta opció.

note: i18n: file: printing/calprintdayconfig_base.ui:321 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mColors) i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:84 i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:345 i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:239
en: &Use colors
ca: Utilitza &colors

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print to-dos options:</span></p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcions d'impressió de les pendents:</span></p></body></html>

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTitleLabel)
en: &Title:
ca: &Títol:

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, mTitle)
en: To-do List
ca: Llista de pendents

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: To-dos to Print
ca: Pendents a imprimir

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintAll)
en: Print &all to-dos
ca: Imprimeix &totes les pendents

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintUnfinished)
en: Print &unfinished to-dos only
ca: Imprimeix només les pendents sense aca&bar

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:81 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintDueRange)
en: Print only to-dos due in the &range:
ca: Imprimeix només les pendents que vencin en el &període:

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:218 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, includeInfoBox) i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:28 i18n: ectx: property (title), widget (Q3ButtonGroup, mComponentsGroup)
en: Include Information
ca: Informació a incloure

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:230 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDescription)
en: &Description
ca: &Descripció

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPriority)
en: &Priority
ca: &Prioritat

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:250 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDueDate)
en: Due date
ca: Data de venciment

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:263 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPercentComplete)
en: Per&centage completed
ca: Per&centatge finalitzat

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:280 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, otherOptionsBox)
en: Other Options
ca: Altres opcions

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:289 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectSubTodos)
en: Co&nnect sub-to-dos with its parent
ca: Co&nnecta les subtasques pendents amb el seu pare

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:299 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStrikeOutCompleted)
en: Strike &out completed to-do summaries
ca: &Ratlla els resums de les tasques finalitzades

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:344 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortingOptionsBox)
en: Sorting Options
ca: Opcions d'ordenació

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:358 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortFieldLabel)
en: Sort field:
ca: Ordena pel camp:

note: i18n: file: printing/calprinttodoconfig_base.ui:385 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortDirectionLabel)
en: Sort direction:
ca: Direcció:

note: i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print incidence options:</span></p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcions d'impressió d'incidències:</span></p></body></html>

note: i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowDetails)
en: Detai&ls (visiblility, secrecy, etc.)
ca: Deta&lls (visibilitat, confidencialitat, etc.)

note: i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttendees)
en: &Attendees
ca: Assiste&nts

note: i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSubitemsNotes)
en: &Notes, subitems
ca: &Notes, subelements

note: i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Attach&ments
ca: Ad&junts

note: i18n: file: printing/calprintincidenceconfig_base.ui:71 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Draw note lines in empty area
ca: Dibuixa línies de notes a l'àrea buida

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print week options:</span></p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcions d'impressió de la setmana:</span></p></body></html>

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:65 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:81 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPIM::KDateEdit, mFromDate)
en: Here you can choose which events should be printed based on their date. This check enables you to enter the start date of the date range. Use the <i>End date</i> to enter the end date of the daterange.
ca: Aquí podeu triar quins esdeveniments s'han d'imprimir segons la seva data. Aquesta marca us permet introduir la data inicial del període de temps. Useu la <i>Data final</i> per a introduir la data final del període.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:93 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToTimeLabel) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:122 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, mToTime)
en: All events which start later than the given time will not be printed.
ca: Tots els esdeveniments que comencen després de l'hora donada no s'imprimiran.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:139 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromTimeLabel) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:152 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, mFromTime)
en: All events which start earlier than the given time will not be printed.
ca: Tots els esdeveniments que comencen abans de l'hora donada no s'imprimiran.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:172 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPIM::KDateEdit, mToDate) i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:184 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: Here you can choose which events should be printed based on their date. This check enables you to enter the end date of the date range. Use the <i>Start date</i> to enter the start date of the daterange.
ca: Aquí podeu triar quins esdeveniments s'han d'imprimir segons la seva data. Aquesta marca us permet introduir la data final del període de temps. Useu la <i>Data inicial</i> per a introduir la data inicial del període.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:221 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mPrintTypeFilofax)
en: The Filofax view prints one week per page, so all days have a large surface.
ca: La vista d'agenda imprimeix una setmana per pàgina, de manera que tots els dies tenen molt d'espai.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:224 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeFilofax)
en: Print as &Filofax page
ca: Imprimeix com una &agenda

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:234 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mPrintTypeTimetable)
en: This view is similar to the weekview in KOrganizer. The week is printed in landscape layout. You can even use the same colors for the items if you check <i>Use Colors</i>.
ca: Aquesta vista és similar a la vista setmanal del KOrganizer. La setmana s'imprimeix en disposició apaïsada. Fins i tot podeu usar els mateixos colors pels elements si marqueu <i>Utilitza colors</i>.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:237 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeTimetable)
en: Print as &timetable view
ca: Imprimeix com un &horari

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:244 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mPrintTypeSplitWeek)
en: This view is similar to the week view in KOrganizer. The only difference with the timetable view is the page layout. Timetables are printed in landscape, the split week view in portrait.
ca: Aquesta vista és similar a la vista setmanal del KOrganizer. L'única diferència amb la vista d'horari és la disposició de pàgina. Els horaris s'imprimeixen en apaïsat, la setmana partida en vertical.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:247 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeSplitWeek)
en: Print as split week view
ca: Imprimeix com a setmana partida

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:302 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeTodos) i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:196
en: Check this option if you want to have to-dos on the print, placed by their due date.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu imprimir les tasques pendents ordenades per la seva data de venciment.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:322 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Check this option to draw note lines.
ca: Marqueu aquesta opció per a dibuixar línies de notes.

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:325 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Show note &lines in Filofax layout
ca: Mostra &línies de notes en la disposició Filofax

note: i18n: file: printing/calprintweekconfig_base.ui:342 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mColors) i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:236
en: The timetable view supports colors. If you want to make use of colors you should check this option. The category colors will be used.
ca: La vista d'horari admet colors. Si voleu usar els colors hauríeu de marcar aquesta opció. S'usaran els colors de categoria.

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print month options:</span></p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcions d'impressió del mes:</span></p></body></html>

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:49 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:62 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mFromMonth) i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:69 i18n: ectx: p
en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the first month to be printed. Use the option <i>End month</i> to define the last month in this range.
ca: Quan voleu imprimir diversos mesos a la vegada podeu definir un interval de mesos. Aquesta opció defineix el primer mes que s'imprimirà. Useu l'opció <i>Mes final</i> per a definir el darrer mes de l'interval.

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromDateLabel)
en: &Start month:
ca: M&es inicial:

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:82 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the last month to be printed. Use the option <i>Start month</i> to define the first month in this range.
ca: Quan voleu imprimir diversos mesos a la vegada podeu definir un interval de mesos. Aquesta opció defineix el darrer mes que s'imprimirà. Useu l'opció <i>Mes inicial</i> per a definir el primer mes de l'interval.

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End month:
ca: &Mes final:

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:163 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Enable this to print week numbers at the left of each row.
ca: Habiliteu-ho per a imprimir els números de les setmanes a l'esquerra de cada fila.

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:166 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Print week &numbers
ca: Imprimeix els &números de les setmanes

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:173 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurDaily)
en: With this option it is possible to leave out the daily recurring to-dos and events in the print. They take a lot of space and make the month view needlessly complicated.
ca: Amb aquesta opció és possible ometre de la impressió les tasques pendents i esdeveniments amb repetició diària. Ocupen un munt d'espai i fan la vista mensual innecessàriament complicada.

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:176 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurDaily)
en: Print daily re&curring to-dos and events
ca: Imprimeix les pendents i esdeveniments amb re&petició diària

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:183 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurWeekly)
en: Similar to "Print daily recurring to-dos and events". Weekly to-dos and events will be omitted when making a print of the selected month.
ca: És semblant a "Imprimeix les pendents i esdeveniments amb repetició diària". S'ometran les pendents i esdeveniments setmanals en imprimir el mes seleccionat.

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurWeekly)
en: Print weekl&y recurring to-dos and events
ca: Imprimeix les pendents i esdeveniments amb repetició &setmanal

note: i18n: file: printing/calprintmonthconfig_base.ui:216 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Check this option to show note lines.
ca: Marqueu aquesta opció per a mostrar línies de notes.

note: i18n: file: plugins/printing/list/calprintlistconfig_base.ui:105 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Print Incidences of Type
ca: Imprimeix les incidències del tipus

note: i18n: file: plugins/printing/list/calprintlistconfig_base.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mTodos)
en: &To-dos
ca: Pen&dents

note: i18n: file: plugins/printing/list/calprintlistconfig_base.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mJournals)
en: &Journals
ca: &Diaris

note: i18n: file: plugins/printing/year/calprintyearconfig_base.ui:21 i18n: ectx: property (title), widget (Q3ButtonGroup, mDateRangeGroup)
en: Yearly Print Options
ca: Opcions d'impressió d'any

note: i18n: file: plugins/printing/year/calprintyearconfig_base.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mYearLabel)
en: Print &year:
ca: Imprimeix an&y:

note: i18n: file: plugins/printing/year/calprintyearconfig_base.ui:46 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mPagesLabel)
en: Number of &pages:
ca: Nombre de &pàgines:

note: i18n: file: plugins/printing/year/calprintyearconfig_base.ui:110 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDisplayOptionsGroup)
en: Display Options
ca: Opcions de visualització

note: i18n: file: plugins/printing/year/calprintyearconfig_base.ui:119 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSubDaysLabel)
en: Show sub-day events as:
ca: Mostra els esdeveniments del sub-dia com:

note: i18n: file: plugins/printing/year/calprintyearconfig_base.ui:129 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHolidaysLabel)
en: Show holidays as:
ca: Mostra els festius com:

note: i18n: file: plugins/printing/year/calprintyearconfig_base.ui:148 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: file: plugins/printing/year/calprintyearconfig_base.ui:162 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Time Boxes
ca: Caixes horàries

note: i18n: file: plugins/printing/journal/calprintjournalconfig_base.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print journal options:</span></p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcions d'impressió del diari:</span></p></body></html>

note: i18n: file: plugins/printing/journal/calprintjournalconfig_base.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mAllJournals)
en: &All journal entries
ca: &Totes les entrades de diari

note: i18n: file: plugins/printing/journal/calprintjournalconfig_base.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mRangeJournals)
en: Date &range:
ca: &Interval de dates:

[ctx: @label attachment contains binary data]
en: [Binary data]
ca: [dades binàries]

[ctx: @title]
en: Properties for %1
ca: Propietats per a %1

[ctx: @label]
en: Attachment name
ca: Nom de l'adjunt

[ctx: @info:tooltip]
en: Give the attachment a name
ca: Defineix el nom de l'adjunt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Type any string you desire here for the name of the attachment
ca: Introduïu qualsevol cadena que desitgeu aquí per anomenar l'adjunt

[ctx: @label]
en: Type:
ca: Tipus:

[ctx: @label unknown mimetype]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: @option:check]
en: Store attachment inline
ca: Emmagatzema l'adjunt en línia

[ctx: @info:tooltip]
en: Store the attachment file inside the calendar
ca: Emmagatzema l'adjunt dins del calendari

[ctx: @info:whatsthis]
en: Checking this option will cause the attachment to be stored inside your calendar, which can take a lot of space depending on the size of the attachment. If this option is not checked, then only a link pointing to the attachment will be stored.  Do not use a link for attachments that change often or may be moved (or removed) from their current location.
ca: En marcar aquesta opció el fitxer adjunt s'emmagatzemarà dins del calendari, pot prendre un munt d'espai, depenent de la mida de l'adjunt. Si aquesta opció no està marcada, només s'emmagatzemarà un enllaç apuntant a l'adjunt. No useu un enllaç d'adjunts que canvieu sovint, o que es poden moure (o eliminar) de la seva ubicació actual.

[ctx: @label]
en: Location:
ca: Ubicació:

[ctx: @info:tooltip]
en: Provide a location for the attachment file
ca: Especifiqueu una ubicació pel fitxer adjunt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the path to the attachment file or use the file browser by pressing the adjacent button
ca: Introduïu la ruta cap al fitxer adjunt o useu el navegador de fitxers prement el botó adjacent

[ctx: @label]
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: @label]
en: New attachment
ca: Adjunt nou

[ctx: @label]
en: Attachments:
ca: Adjunts:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays items (files, mail, etc.) that have been associated with this event or to-do.
ca: Mostra els elements (fitxers, correu, etc.) que s'han associat amb aquest esdeveniment o tasca pendent.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add an attachment
ca: Afegeix un adjunt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog used to select an attachment to add to this event or to-do as link or as inline data.
ca: Mostra un diàleg per a seleccionar un adjunt per afegir-lo a aquest esdeveniment o tasca pendent com a dades en línia.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected attachment
ca: Elimina l'adjunt seleccionat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Removes the attachment selected in the list above from this event or to-do.
ca: Elimina d'aquest esdeveniment o tasca pendent l'adjunt seleccionat de la llista superior.

[ctx: @action:inmenu open the attachment in a viewer]
en: &Open
ca: &Obre

[ctx: @action:inmenu remove the attachment]
en: &Remove
ca: Sup&rimeix

[ctx: @action:inmenu show a dialog used to edit the attachment]
en: &Properties...
ca: &Propietats...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Link here
ca: En&llaça aquí

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy here
ca: &Copia aquí

[ctx: @action:inmenu]
en: C&ancel
ca: C&ancel·la

[ctx: @title]
en: Add Attachment
ca: Afegeix adjunt

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the attachment labeled "%1"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'adjunt etiquetat "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Remove Attachment?
ca: Elimino l'adjunt?

en: Find Events
ca: Cerca esdeveniments

en: &Find
ca: &Cerca

en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
ca: L'expressió de la cerca no és vàlida, no es pot fer la cerca. Si us plau, introduïu una expressió de cerca utilitzant els comodins '*' i '?' on calgui.

en: No events were found matching your search expression.
ca: No s'han trobat esdeveniments que casin amb l'expressió de cerca.

en: Export Calendar as Web Page
ca: Exporta el calendari com a pàgina web

en: Export
ca: Exporta

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
ca: Esteu a punt d'establir totes les preferències als valors per omissió. Es perdran totes les modificacions personalitzades.

en: Setting Default Preferences
ca: S'estan establint les preferències per omissió

en: Reset to Defaults
ca: Reinicialitza als valors per omissió

en: View Type
ca: Tipus de vista

en: Destination
ca: Destí

en: To-dos
ca: Pendents

en: Events
ca: Esdeveniments

en: A Personal Organizer
ca: Un organitzador personal

en: Original Author
ca: Autor original

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
ca: Part de la feina va ser patrocinada per Google en el 'Summer of Code' 2005

en: <qt><p>Select on this list the active KOrganizer resources. Check the resource box to make it active. Use the context menu to add, remove or edit resources in the list.</p><p>Events, journal entries and to-dos are retrieved and stored on resources. Available resources include groupware servers, local files, journal entries as blogs on a server, etc...</p><p>If you have more than one active resource, when creating incidents you will either automatically use the default resource or be prompted to select the resource to use.</p></qt>
ca: <qt><p>Seleccioneu en aquesta llista els recursos actius del KOrganizer. Marqueu la caixa de recurs per a activar-lo. Useu el menú contextual per afegir, suprimir o editar recursos de la llista.</p><p>Els esdeveniments, entrades de diari i tasques pendents es recuperen i desen als recursos. Els recursos disponibles inclouen servidors de treball en grup, fitxers locals, entrades de diari com ara blocs d'un servidor, etc...</p><p>Si teniu més d'un recurs actiu, en crear incidents s'usarà automàticament el recurs per omissió o be se us demanarà de seleccionar el recurs a utilitzar.</p></qt>

en: Calendars
ca: Calendaris

en: Add calendar
ca: Afegeix calendari

en: <qt><p>Press this button to add a resource to KOrganizer.</p><p>Events, journal entries and to-dos are retrieved and stored on resources. Available resources include groupware servers, local files, journal entries as blogs on a server, etc... </p><p>If you have more than one active resource, when creating incidents you will either automatically use the default resource or be prompted to select the resource to use.</p></qt>
ca: <qt><p>Premeu aquest botó per a afegir un recurs al KOrganizer.</p><p>Els esdeveniments, entrades de diari i tasques pendents es recuperen i desen als recursos. Els recursos disponibles inclouen servidors de treball en grup, fitxers locals, entrades de diari com ara blocs d'un servidor, etc...</p><p>Si teniu més d'un recurs actiu, en crear incidents s'usarà automàticament el recurs per omissió o be se us demanarà de seleccionar el recurs a utilitzar.</p></qt>

en: Edit calendar settings
ca: Edita l'arranjament de calendari

en: Press this button to edit the resource currently selected on the KOrganizer resources list above.
ca: Premeu aquest botó per a editar el recurs actualment seleccionat a la llista de dalt de recursos del KOrganizer.

en: Remove calendar
ca: Elimina calendari

en: Press this button to delete the resource currently selected on the KOrganizer resources list above.
ca: Premeu aquest botó per a esborrar el recurs actualment seleccionat a la llista de dalt de recursos del KOrganizer.

en: Add Subresource
ca: Afegeix un subrecurs

en: Please enter a name for the new subresource
ca: Introduïu un nom per al subrecurs nou

en: <qt>Unable to create subresource <b>%1</b>.</qt>
ca: <qt>No es pot crear el subrecurs <b>%1</b>.</qt>

en: Resource Configuration
ca: Configuració del recurs

en: Please select type of the new resource:
ca: Seleccioneu el tipus del nou recurs:

en: <qt>Unable to create resource of type <b>%1</b>.</qt>
ca: <qt>No es pot crear un recurs del tipus <b>%1</b>.</qt>

en: %1 resource
ca: %1 recurs

en: Unable to create the resource.
ca: No s'ha pogut crear el recurs.

en: <qt>Do you really want to remove the resource <b>%1</b>?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu eliminar el recurs <b>%1</b>?</qt>

en: You cannot remove your standard resource.
ca: No podeu eliminar el recurs estàndard.

en: <qt>Failed to remove the subresource <b>%1</b>. The reason could be that it is a built-in one which cannot be removed, or that the removal of the underlying storage folder failed.</qt>
ca: <qt>Ha fallat en eliminar el subrecurs <b>%1</b>. El motiu podria ser que està integrat en un que no es pot eliminar, o que ha fallat l'eliminació de la carpeta subordinada d'emmagatzematge.</qt>

en: Rename Subresource
ca: Reanomena subrecurs

en: Please enter a new name for the subresource
ca: Introduïu un nom nou per al subrecurs

en: <qt>Cannot edit the subresource <b>%1</b>.</qt>
ca: <qt>No es pot editar el subrecurs <b>%1</b>.</qt>

en: &Add Resource...
ca: &Afegeix recurs...

[ctx: reload the resource]
en: Re&load
ca: Actua&litza

[ctx: save the resource]
en: &Save
ca: &Desa

en: Show &Info
ca: Mostra &informació

en: Resource Colors
ca: Colors dels recursos

en: &Assign Color...
ca: &Assigna color...

en: &Disable Color
ca: &Deshabilita el color

en: Use as &Default Calendar
ca: Usa com a calendari per &omissió

en: &Add Subresource...
ca: &Afegeix un subrecurs...

en: Unable to print, no valid print style was returned.
ca: No es pot imprimir, no s'ha retornat cap estil d'impressió vàlid.

en: Printing error
ca: Error d'impressió

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Style
ca: Estil de la impressió

en: Page &orientation:
ca: &Orientació del paper:

en: Use Default Orientation of Selected Style
ca: Usa l'orientació per omissió de l'estil seleccionat

en: Use Printer Default
ca: Usa l'omissió de la impressora

en: Portrait
ca: Vertical

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: &Preview
ca: &Vista prèvia

en: Start date:
ca: Data inicial:

en: No start date
ca: Sense data inicial

en: End date:
ca: Data final:

en: Duration:
ca: Durada:

en: 1 hour  | %1 hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: %1 hores

en: 1 minute  | %1 minutes
ca[0]: 1 minut
ca[1]: %1 minuts

en: No end date
ca: Sense data final

en: Due date:
ca: Data de venciment:

en: No due date
ca: Sense data de venciment

[ctx: except for listed dates]
en:  except
ca:  excepte

en: Repeats:
ca: Repeticions:

en: No reminders
ca: Sense recordatoris

en: Reminder:  | %1 reminders:
ca[0]: Recodartori:
ca[1]: %1 recordatoris:

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
ca: %1 abans de l'inici

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
ca: %1 després de l'inici

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
ca: %1 abans del final

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
ca: %1 després del final

en: 1 day | %1 days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: %1 dies

en: 1 hour | %1 hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: %1 hores

en: 1 minute | %1 minutes
ca[0]: 1 minut
ca[1]: %1 minuts

en: Organizer:
ca: Organitzador:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Description:
ca: Descripció:

en: No Subitems
ca: Sense subelements

en: 1 Subitem: | %1 Subitems:
ca[0]: 1 subelement:
ca[1]: %1 subelements:

[ctx: no status]
en: none
ca: cap

[ctx: unknown status]
en: unknown
ca: desconegut

[ctx: subitem start date]
en: Start Date: %1
ca: Data d'inici: %1

[ctx: subitem start time]
en: Start Time: %1
ca: Hora d'inici: %1

[ctx: subitem due date]
en: Due Date: %1
ca: Data de venciment: %1

[ctx: subitem due time]
en: Due Time: %1
ca: Hora de venciment: %1

[ctx: subitem Status: statusString]
en: Status: %1
ca: Estat: %1

[ctx: subitem Priority: N]
en: Priority: <numid>%1</numid>
ca: Prioritat: <numid>%1</numid>

[ctx: subitem Secrecy: secrecyString]
en: Secrecy: %1
ca: Confidencialitat: %1

en: No Attachments
ca: Sense adjunt

en: 1 Attachment: | %1 Attachments:
ca[0]: 1 adjunts:
ca[1]: %1 adjunts:

en: No Attendees
ca: Sense assistents

en: 1 Attendee: | %1 Attendees:
ca[0]: 1 assistent:
ca[1]: %1 assistents:

en: Status: %1
ca: Estat: %1

en: Secrecy: %1
ca: Confidencialitat: %1

en: Show as: Busy
ca: Mostra com: ocupat

en: Show as: Free
ca: Mostra com: lliure

en: This task is overdue!
ca: Aquesta tasca està endarrerida!

en: Settings:
ca: Paràmetres:

[ctx: date from - to (week number)]
en: %1 - %2 (Week %3)
ca: %1 - %2 (Setmana %3)

[ctx: date from - to (week number)]
en: %1 -
    %2 (Week %3)
ca: %1 -
    %2 (Setmana %3)

en: Due Date
ca: Data de venciment

en: Percent Complete
ca: Percentatge de realització

[ctx: @option sort in increasing order]
en: Ascending
ca: Ascendent

[ctx: @option sort in descreasing order]
en: Descending
ca: Descendent

en: To-do list
ca: Llista de tasques pendents

[ctx: @label to-do percentage complete]
en: Complete
ca: Finalitzat

[ctx: @label to-do due date]
en: Due
ca: Venciment

en: This printing style does not have any configuration options.
ca: Aquest estil d'impressió no té cap opció de configuració.

en: Holiday
ca: Festiu

[ctx: weekday, shortmonthname daynumber]
en: %1, %2 <numid>%3</numid>
ca: %1, <numid>%3</numid> %2

en: To-do: %1
ca: Pendent: %1

en: Person: %1
ca: Persona: %1

[ctx: Date range: Month dayStart - dayEnd]
en: %1 %2 - %3
ca: %2 - %3 %1

[ctx: Date range: monthStart dayStart - monthEnd dayEnd]
en: %1 %2 - %3 %4
ca: %2 %1 - %4 %3

[ctx: print date: formatted-datetime]
en: printed: %1
ca: Impresa: %1

en: Print &incidence
ca: Imprimeix &incidències

en: Prints an incidence on one page
ca: Imprimeix una incidència a una pàgina

en: Print da&y
ca: Imprimeix &dia

en: Prints all events of a single day on one page
ca: Imprimeix els esdeveniments d'un sol dia en una pàgina

en: Print &week
ca: Imprimeix &setmana

en: Prints all events of one week on one page
ca: Imprimeix tots els esdeveniments d'una setmana en una pàgina

en: Print mont&h
ca: Imprimeix &mes

en: Prints all events of one month on one page
ca: Imprimeix tots els esdeveniments d'un mes en una pàgina

en: Print to-&dos
ca: Imprimeix les tasques &pendents

en: Prints all to-dos in a (tree-like) list
ca: Imprimeix totes les tasques pendents en una llista en arbre

[ctx: @info:whatsthis]
en: The General tab allows you to set the most common options for the event.
ca: La pestanya General permet establir les opcions més habituals de l'esdeveniment.

[ctx: @title:tab]
en: Details
ca: Detalls

[ctx: @title:tab]
en: Rec&urrence
ca: R&epetició

[ctx: @info:whatsthis]
en: The Recurrence tab allows you to set options on how often this event recurs.
ca: La pestanya de repetició permet establir les opcions quant a la freqüència de l'esdeveniment.

[ctx: @title:tab]
en: &Attendees
ca: &Assistents

[ctx: @info:whatsthis]
en: The Free/Busy tab allows you to see whether other attendees are free or busy during your event.
ca: La pestanya lliure/ocupat permet veure si altres assistents estan lliures o ocupats durant l'esdeveniment.

[ctx: @title:window]
en: Edit Event : %1
ca: Edita l'esdeveniment: %1

[ctx: @title:window]
en: New Event
ca: Esdeveniment nou

en: You didn't change the event, thus no counter proposal has been sent to the organizer.
ca: No heu canviat l'esdeveniment, i per tant no s'ha enviat cap contraproposta a l'organitzador.

en: No changes
ca: Sense canvis

en: My counter proposal for: %1
ca: La meva contraproposta per a: %1

[ctx: @info]
en: This item will be permanently deleted.
ca: Aquest element s'esborrarà permanentment.

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @info]
en: Template does not contain a valid event.
ca: La plantilla no conté cap esdeveniment vàlid.

[ctx: @title:window]
en: Edit To-do: %1
ca: Edició de tasca pendent: %1

[ctx: @title:window]
en: New To-do
ca: Nova tasca pendent

[ctx: @info]
en: Template does not contain a valid to-do.
ca: La plantilla no conté cap tasca pendent vàlida.

en: Active Calendar
ca: Calendari actiu

en: Default Calendar
ca: Calendari per omissió

en: Birthdays
ca: Aniversaris

en: Set Your Status
ca: Estableix l'estat

en: Set your status
ca: Estableix l'estat

en: Import the given calendars as new resources into the default calendar
ca: Importa els calendaris donats com a recursos nous en el calendari per omissió

en: Merge the given calendars into the standard calendar (i.e. copy the events)
ca: Fusiona les calendaris donats amb el calendari estàndard (copia els esdeveniments)

en: Open the given calendars in a new window
ca: Obre els calendaris donats en una finestra nova

en: Calendar files or urls. Unless -i, -o or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import, merge or open in a separate window.
ca: Fitxers de calendari o URL. Excepte que s'indiqui explícitament -i, -o o -m, es preguntarà a l'usuari si importar, fusionar o obrir en una finestra separada.

en: Sets options related to the date and time of the event or to-do.
ca: Estableix les opcions relatives al dia i hora de l'esdeveniment o pendent.

[ctx: @label event start time]
en: &Start:
ca: &Inici:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the start date
ca: Estableix la data inicial

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the starting date for this event.
ca: Seleccioneu la data d'inici d'aquest esdeveniment.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the start time
ca: Estableix l'hora d'inici

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the starting time for this event.
ca: Seleccioneu l'hora d'inici d'aquest esdeveniment.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the timezone for this event. It will also affect recurrences
ca: Seleccioneu la zona horària per aquest esdeveniment. També afectarà a les recurrències

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the timezone for the start date/time
ca: Seleccioneu la zona horària per l'hora/data inicial

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the timezone for the end date/time
ca: Seleccioneu la zona horària per l'hora/data final

en: &End:
ca: &Fi:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the end date
ca: Establiu la data final

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the ending date for this event.
ca: Seleccioneu la data de venciment d'aquest esdeveniment.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the end time
ca: Establiu l'hora final

en: T&ime associated
ca: &Hora associada

en: Edit...
ca: Edita...

en: Reminder:
ca: Recordatori:

en: S&how time as:
ca: M&ostra l'hora com:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets how this time will appear on your Free/Busy information.
ca: Estableix com apareixerà aquesta hora a la vostra informació lliure/ocupat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set this event as Busy or Free time
ca: Estableix aquest esdeveniment com a ocupat o temps lliure

[ctx: show event as busy time]
en: Busy
ca: Ocupat

[ctx: show event as free time]
en: Free
ca: Lliure

[ctx: @info]
en: You have not yet definitely responded to this invitation.
ca: Encara no heu contestat a aquesta invitació.

[ctx: @info:tooltip]
en: Accept the invitation
ca: Accepta la invitació

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to accept the invitation.
ca: Cliqueu aquest botó per acceptar la invitació.

[ctx: @info:tooltip]
en: Decline the invitation
ca: Rebutja la invitació

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to decline the invitation.
ca: Premeu aquest botó per a rebutjar la invitació.

en: 1 Day | %1 Days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: %1 dies

en: Shows the duration of the event or to-do with the current start and end dates and times.
ca: Mostra la durada de l'esdeveniment o tasca pendent amb les dates i hores d'inici i final actuals.

en: From: %1   To: %2   %3
ca: Des de: %1   a: %2   %3

en: Please specify a valid start time, for example '%1'.
ca: Especifiqueu una hora inicial vàlida, per exemple '%1'.

en: Please specify a valid end time, for example '%1'.
ca: Especifiqueu una hora final vàlida, per exemple '%1'.

en: Please specify a valid start date, for example '%1'.
ca: Especifiqueu una data inicial vàlida, per exemple '%1'.

en: Please specify a valid end date, for example '%1'.
ca: Especifiqueu una data final vàlida, per exemple '%1'.

en: The event ends before it starts.
    Please correct dates and times.
ca: L'esdeveniment acaba abans de començar.
    Si us plau, corregiu les dates i les hores.

en: Also &Future Items
ca: També els elements &futurs

en: The item you try to change is a recurring item. Shall the changes be applied only to this single occurrence, also to future items, or to all items in the recurrence?
ca: L'element que proveu de canviar és un element repetitiu. Els canvis s'han d'aplicar només a aquesta ocurrència, també als elements futurs o a tots els elements de la repetició?

en: The item you try to change is a recurring item. Shall the changes be applied only to this single occurrence or to all items in the recurrence?
ca: L'element que proveu de canviar és un element repetitiu. Els canvis s'han d'aplicar només a aquesta ocurrència o a tots els elements de la repetició?

en: Changing Recurring Item
ca: S'està canviant un element repetitiu

en: Only &This Item
ca: Només aques&t element

en: &All Occurrences
ca: &Totes les ocurrències

en: Event Viewer
ca: Visualitzador d'esdeveniments

en: Show in Context
ca: Mostra en el context

[ctx: @title:window]
en: Archive/Delete Past Events and To-dos
ca: Arxiva/elimina esdeveniments i pendents antics

[ctx: @action:button]
en: &Archive
ca: &Arxiva

[ctx: @info:whatsthis]
en: Archiving saves old items into the given file and then deletes them in the current calendar. If the archive file already exists they will be added. (<link url="whatsthis:In order to add an archive to your calendar, use the Merge Calendar function. You can view an archive by opening it in KOrganizer like any other calendar. It is not saved in a special format, but as vCalendar.">How to restore</link>)
ca: L'arxivat desa els elements antics en el fitxer donat i llavors els esborra del calendari actual. Si el fitxer d'arxiu ja existeix llavors s'afegiran. (<a href="whatsthis:Per tal d'afegir un arxiu al calendari, useu la funció Fusiona el calendari. Podeu veure un arxiu obrint-lo amb el KOrganizer com qualsevol altre calendari. No es desa en un format especial sinó en vCalendar">Com recuperar-lo</a>)

[ctx: @option:radio]
en: Archive now items older than:
ca: Arxiva ara els elements anteriors a:

[ctx: @info:whatsthis]
en: The date before which items should be archived. All older events and to-dos will be saved and deleted, the newer (and events exactly on that date) will be kept.
ca: La data abans de la qual s'arxivaran els esdeveniments. Tots els esdeveniments i pendents anteriors es desaran i s'esborraran; els posteriors (i esdeveniments de la mateixa data) es conservaran.

[ctx: @option:radio]
en: Automaticall&y archive items older than:
ca: Arxiva automàticament els elements més antics &que:

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this feature is enabled, KOrganizer will regularly check if events and to-dos have to be archived; this means you will not need to use this dialog box again, except to change the settings.
ca: Si s'activa aquesta característica, el KOrganizer comprovarà regularment si s'han d'arxivar els esdeveniments i pendents, això significa que no haureu de tornar a usar aquest diàleg excepte per a canviar els paràmetres.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The age of the events and to-dos to archive. All older items will be saved and deleted, the newer will be kept.
ca: L'antiguitat dels esdeveniments i pendents a arxivar. Tots els elements anteriors es desaran i esborraran, els posteriors es conservaran.

[ctx: @item:inlistbox expires in daily units]
en: Day(s)
ca: Dia(es)

[ctx: @item:inlistbox expiration in weekly units]
en: Week(s)
ca: Setmana(es)

[ctx: @item:inlistbox expiration in monthly units]
en: Month(s)
ca: Mes(os)

[ctx: @label]
en: Archive &file:
ca: &Fitxer d'arxiu:

[ctx: @label filter for KUrlRequester]
en: *.ics|iCalendar Files
ca: *.ics|Fitxers iCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: The path of the archive. The events and to-dos will be added to the archive file, so any events that are already in the file will not be modified or deleted. You can later load or merge the file like any other calendar. It is not saved in a special format, it uses the iCalendar format.
ca: El camí de l'arxiu. Els esdeveniments i pendents s'afegiran al fitxer arxiu, de forma que qualsevol esdeveniment que ja existeixi en el fitxer no serà modificat ni esborrat. Després podeu carregar o fusionar el fitxer com qualsevol altre calendari. No es desa en un format especial sinó que utilitza el format iCalendar.

[ctx: @title:group]
en: Type of Items to Archive
ca: Tipus d'elements a arxivar

[ctx: @option:check]
en: &Events
ca: &Esdeveniments

[ctx: @option:check]
en: &To-dos
ca: Pen&dents

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can select which items should be archived. Events are archived if they ended before the date given above; to-dos are archived if they were finished before the date.
ca: Aquí podeu seleccionar quins elements s'han d'arxivar. Els esdeveniments s'arxiven si varen finalitzar abans de la data superior, els pendents s'arxiven si varen completar-se abans de la data.

[ctx: @option:check]
en: &Delete only, do not save
ca: Només &esborra, no desis

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to delete old events and to-dos without saving them. It is not possible to recover the events later.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a esborrar els esdeveniments i pendents antics sense desar-los. Després no serà possible recuperar-los.

[ctx: @info]
en: The archive file name is not valid.
ca: El nom del fitxer d'arxiu no és vàlid.

en: Sets the title of this journal.
ca: Estableix el títol d'aquest diari.

[ctx: journal title]
en: T&itle:
ca: T&ítol:

en: &Date:
ca: &Data:

en: &Time:
ca: &Hora:

en: Allows you to select the categories that this journal belongs to.
ca: Permet seleccionar les categories a les que pertany aquest diari.

en: Select Cate&gories...
ca: Selecciona cate&gories...

en: Please specify a valid date, for example '%1'.
ca: Especifiqueu una data vàlida, per exemple '%1'.

[ctx: @info]
en: Please specify a journal title.
ca: Si us plau, especifiqueu un títol de diari.

en: Manage %1 Templates
ca: Gestiona %1 plantilles

en: Template Name
ca: Nom de la plantilla

en: Please enter a name for the new template:
ca: Introduïu un nom per a la nova plantilla:

en: New %1 Template
ca: Nova plantilla %1

en: A template with that name already exists, do you want to overwrite it?
ca: Ja existeix una plantilla amb aquest nom. Voleu sobreescriure-la?

en: Duplicate Template Name
ca: Nom de plantilla duplicat

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Are you sure that you want to remove the template <b>%1</b>?
ca: Esteu segur que voleu eliminar la plantilla <b>%1</b>?

en: Remove Template
ca: Elimina plantilla

en: Remove
ca: Elimina

en: <p>...that you can select whether the week starts on Monday or on Sunday in the System Settings? KOrganizer uses this setting. Look at 
    Regional & Language->Country/Region & Languages in the System Settings, or select <b>Settings</b>,
    <b>Configure Date & Time...</b> from the menu bar. Select the Time & Dates tab.
    </p>
ca: <p>...que podeu seleccionar si la setmana comença el dilluns o el diumenge a l'arranjament del sistema? El KOrganizer utilitza aquesta configuració. Mireu a Regional i idioma -> País/Regió i idioma a l'arranjament del sistema, o seleccioneu <b>Arranjament</b>,
    <b>Configura data i hora...</b> des de la barra de menú. Seleccioneu la pestanya Hora i dates.
    </p>

en: <p>...that you can edit to-dos quickly by right clicking on the property you wish to change; like the priority, the category or the date?
    </p>
ca: <p>...que podeu editar els pendents ràpidament dretaclicant a la propietat que voleu canviar, com ara la prioritat, la categoria o la data?
    </p>

en: <p>...that your calendar can display birthdays from your address book? It is even possible to set up reminders for them. To activate this, add the corresponding 'birthdays' resource to your calendar.
    </p>
ca: <p>... que el calendari pot mostrar els aniversaris des de la llibreta d'adreces? Inclús s'hi poden definir recordatoris. Per a activar això, afegiu el corresponent recurs 'aniversaris' al calendari.
    </p>

en: <p>...that you can store your calendar on an FTP server? Use the standard file dialog to save the calendar to a URL like <b>ftp://username@ftpserver/filename</b>. You can make your calendar active and load and save it as if it were local, or add it permanently to your resources list, using the remote file resource. Just make sure that no two KOrganizer applications are working on the same file, at the same time.
    </p>
ca: <p>... que podeu desar el calendari en un servidor FTP? Useu el diàleg de fitxer estàndard per a desar el calendari a un URL com ara: <b>ftp://usuari@servidorftp/nomfitxer</b>. Podeu fer el calendari actiu i carregar-lo i desar-lo com si fos local, o afegir-lo permanentment a la llista de recursos, usant el recurs fitxer remot. Només cal assegurar-se que no hi hagi dues aplicacions KOrganizer treballant amb el mateix fitxer alhora.
    </p>

en: <p>...that you can create hierarchical to-dos by clicking with the right mouse button on an existing to-do and selecting <b>New Sub-to-do</b> from the context menu?
    </p>
ca: <p>...que podeu crear pendents jeràrquiques dretaclicant a una pendent existent i seleccionant <b>Nova subtasca pendent...</b> des del menú contextual?
    </p>

en: <p>...that a color can be assigned to each category? Events with a certain category will be shown in that color. You can assign these in the section <b>Colors</b> within the dialog which appears after selecting <b>Settings</b>, <b>Configure KOrganizer...</b> from the menu bar.
    </p>
ca: <p>...que es pot assignar un color a cada categoria? Els esdeveniments dins d'una certa categoria es mostraran amb aquest color. Podeu assignar-ho a la secció <b>Colors</b> dins del diàleg que apareix després de seleccionar <b>Arranjament</b>, i <b>Configura KOrganizer...</b> des de la barra de menú.
    </p>

en: <p>...that you can view and edit a calendar with Konqueror? Just click on the calendar file to make Konqueror open it.
    </p>
ca: <p>...que podeu veure i editar un calendari amb Konqueror? Només cal clicar al fitxer calendari per a fer que Konqueror l'obri.
    </p>

en: <p>...that it is possible to add an attachment to an event or to-do? To do so, add a link to the <b>Attachments</b> tab within the <b>Edit Event</b> or <b>Edit To-do</b> dialog.
    </p>
ca: <p>...que és possible afegir un adjunt a un esdeveniment o pendent? Per tal de fer-ho, afegiu un enllaç a la pestanya <b>Adjunts</b> dins del diàlegs <b>Edita l'esdeveniment</b> o <b>Edita tasca pendent</b>.
    </p>

en: <p>...that you can export your calendar to HTML? Select <b>File</b>, <b>Export</b>, <b>Export Web Page...</b> from the menu bar to open the <b>Export calendar as web page</b> dialog.
    </p>
ca: <p>...que podeu exportar el calendari a HTML? Seleccioneu <b>Fitxer</b>, <b>Exporta</b>, <b>Exporta a pàgina web...</b> des de la barra de menú per a obrir el diàleg <b>Exporta el calendari com a pàgina web</b>.
    </p>

en: <p>...that you can purge completed to-dos in one step? Go to the <b>File</b> menu and choose <b>Purge Completed</b>.
ca: <p>...que podeu netejar les pendents finalitzades en un pas? Aneu al menú <b>Fitxer</b> i trieu <b>Neteja les finalitzades</b>.

en: <p>...that you can create a new sub-to-do by pasting a to-do while another one is selected?
    </p>
ca: <p>...que podeu crear una nova subtasca pendent enganxant una tasca pendent mentre n'hi ha una altra de seleccionada?
    </p>

en: This plugin shows information on a day's position in the year.
ca: Aquest connector mostra informació sobre la posició d'un dia en l'any.

en: 1 day before the end of the year | %1 days before the end of the year
ca[0]: 1 dia abans del final de l'any
ca[1]: %1 dies abans del final de l'any

en: 1 day since the beginning of the year,
     | %1 days since the beginning of the year,
ca[0]: 1 dia des de l'inici de l'any,
ca[1]: %1 dies des de l'inici de l'any,

en: 1 day until the end of the year | %1 days until the end of the year
ca[0]: 1 dia fins al final de l'any
ca[1]: %1 dies fins al final de l'any

[ctx: Week weekOfYear]
en: Week %1
ca: Setmana %1

en: 1 week since the beginning of the year | %1 weeks since the beginning of the year
ca[0]: 1 setmana des de l'inici de l'any
ca[1]: %1 setmanes des de l'inici de l'any

[ctx: Week weekOfYear (year)]
en: Week %1 (%2)
ca: Setmana %1 (%2)

en: 1 week remaining | %1 weeks remaining
ca[0]: Queda 1 setmana
ca[1]: Queden %1 setmanes

en: 1 week until the end of the year | %1 weeks until the end of the year
ca[0]: 1 setmana fins al final d'any
ca[1]: %1 setmanes fins al final d'any

en: Configure Day Numbers
ca: Configura els números de dia

en: Show Date Number
ca: Mostra el número de data

en: Show day number
ca: Mostra el número de dia

en: Show days to end of year
ca: Mostra els dies fins a final d'any

en: Show both
ca: Mostra'ls tots dos

en: This plugin provides links to Wikipedia's 'This Day in History' pages.
ca: Aquest connector proporciona enllaços a les pàgines d'efemèrides de la Viquipèdia.

en: This day in history
ca: Efemèrides

[ctx: Localized Wikipedia website]
en: http://en.wikipedia.org/wiki/
ca: http://ca.wikipedia.org/wiki/

en: This month in history
ca: Aquest mes a la història

en: Configure Picture of the Day
ca: Configura la imatge del dia

en: Thumbnail Aspect Ratio Mode
ca: Mode de relació d'aspecte de les miniatures

en: Ignore aspect ratio
ca: Ignora la relació d'aspecte

en: The thumbnail will be scaled freely. The aspect ratio will not be preserved.
ca: La miniatura s'escalarà lliurement. No es preservarà la relació d'aspecte.

en: Keep aspect ratio
ca: Mantén la relació d'aspecte

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as large as possible inside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
ca: La miniatura s'escalarà a un rectangle tant gran com sigui possible dins d'un rectangle donat, preservant la relació d'aspecte.

en: Keep aspect ratio by expanding
ca: Mantén la relació d'aspecte per expansió

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as small as possible outside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
ca: La miniatura s'escalarà a un rectangle tant petit com sigui possible per fora d'un rectangle donat, preservant la relació d'aspecte.

en: <qt>This plugin provides the Wikipedia <i>Picture of the Day</i>.</qt>
ca: <qt>Aquest connector proporciona la <i>imatge del dia</i> de la Viquipèdia.</qt>

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: <qt>Loading <i>Picture of the Day</i>…</qt>
ca: <qt>S'està carregant la <i>imatge del dia</i>…</qt>

en: Picture Page
ca: Pàgina de la imatge

en: Shushan Purim
ca: Shushan Purin

en: Configure Holidays
ca: Configura els festius

en: Use Israeli holidays
ca: Utilitza els festius israelians

en: Show weekly parsha
ca: Mostra el «parsha» setmanal

en: Show day of Omer
ca: Mostra dia d'Omer

en: Show Chol HaMoed
ca: Mostra Chol HaMoed

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
ca: Aquest connector proporciona la data amb el calendari jueu.

en: &Timespan
ca: &Període temporal

en: This plugin provides a Gantt-like Timespan view.
ca: Aquest connector proporciona una vista de període temporal a l'estil Gantt.

en: Timespan View Plugin
ca: Connector de vista de període temporal

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Center View
ca: Centra la vista

en: Print list
ca: Imprimeix llista

en: Prints a list of events and to-dos
ca: Imprimeix una llista d'esdeveniments i tasques pendents

en: Print &year
ca: Imprimeix an&y

en: Prints a calendar for an entire year
ca: Imprimeix un calendari de tot un any

en: Print &journal
ca: Imprimeix el &diari

en: Prints all journals for a given date range
ca: Imprimeix tots els diaris d'un període temporal

en: Journal entries
ca: Entrades de diari

en: Print What's Next
ca: Imprimeix Què toca ara

en: Prints a list of all upcoming events and todos.
ca: Imprimeix una llista de tots els esdeveniments i pendents vinents.
