kfilereplace - en to ca translation catalogue (218 entries)

en:  Line:%3,Col:%4 - "%1" -> "%2"
ca:  Línia:%3,Col:%4 - "%1" -> "%2"

en: Could not load the KFileReplace part.
ca: No s'ha pogut carregar la part KFileReplace.

en: Could not find the KFileReplace part.
ca: No s'ha pogut trobar la part KFileReplace.

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list. This file seems not to be a valid old kfr file or it is broken.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut obrir el fitxer <b>%1</b> i carregar la llista de cadenes. No sembla que el fitxer sigui un fitxer kfr antic vàlid o està corrupte.</qt>

en: Cannot read data.
ca: No s'han pogut llegir les dades.

en: Out of memory.
ca: Memòria esgotada.

en: Ready.
ca: Llest.

en: Search completed.
ca: Cerca completada.

en: <qt>You have selected <b>%1</b> as the encoding of the files.<br />Selecting the correct encoding is very important as if you have files that have some other encoding than the selected one, after a replace you may damage those files.<br /><br />In case you do not know the encoding of your files, select <i>utf8</i> and <b>enable</b> the creation of backup files. This setting will autodetect <i>utf8</i> and <i>utf16</i> files, but the changed files will be converted to <i>utf8</i>.</qt>
ca: <qt>Heu escollit <b>%1</b> com a codificació dels fitxers. <br>Escollir la codificació correcta és molt important perquè si teniu fitxers amb codificació diferent a la seleccionada, podeu malmetre els fitxers en fer-hi els reemplaçaments.<br><br>En cas que no sapigueu la codificació dels vostres fitxers, escolliu <i>utf8</i> i <b>activeu</b> la creació de còpies de seguretat. Aquest paràmetre detectarà automàticament els fitxers <i>utf8</i> i <i>utf16</i>, però els fitxers seran convertits a <i>utf8</i>.</qt>

en: File Encoding Warning
ca: Avís de codificació de fitxer

en: Replacing files (simulation)...
ca: S'estan substituint fitxers (simulació)...

en: Replaced strings (simulation)
ca: Cadenes substituïdes (simulació)

en: Replacing files...
ca: S'estan substituint els fitxers...

en: Replaced strings
ca: Cadenes substituïdes

en: Stopping...
ca: S'està aturant...

en: There are no results to save: the result list is empty.
ca: No hi ha resultats a desar: La llista de resultats és buida.

en: Files
ca: Fitxers

en: Save Report
ca: Desa l'informe

en: <qt>A folder or a file named <b>%1</b> already exists.</qt>
ca: <qt>Una carpeta o fitxer anomenat <b>%1</b> ja existeix.</qt>

en: <qt>Cannot create the <b>%1</b> folder.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut crear la carpeta <b>%1</b>.</qt>

en: KFileReplace strings
ca: Cadenes de KFileReplace

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Load Strings From File
ca: Carrega cadenes des del fitxer

en: Cannot open folders.
ca: No s'han pogut obrir les carpetes.

en: Batch search and replace tool.
ca: Eina per a cercar i substituir coses.

en: (C) 1999-2002 Fran�is Dupoux
    (C) 2003-2004 Andras Mantia
    (C) 2004 Emiliano Gulmini
ca: (C) 1999-2002 François Dupoux
    (C) 2003-2004 Andras Mantia
    (C) 2004 Emiliano Gulmini

en: Part of the KDEWebDev module.
ca: Part del mòdul KDEWebDev.

en: Fran�is Dupoux
ca: François Dupoux

en: Original author of the KFileReplace tool
ca: Autor original de l'eina KFileReplace

en: Current maintainer, code cleaner and rewriter
ca: Mantenidor actual, netejador de codi i re-escriptor

en: Co-maintainer, KPart creator
ca: Co-mantenidor, creador de KPart

en: Original german translator
ca: Traductor original a l'alemany

en: Sorry, currently the KFileReplace part works only for local files.
ca: Ho sentim, actualment la part KFileReplace tan sols funciona per a fitxers locals.

en: Non Local File
ca: No hi ha fitxer local

en: Customize Search/Replace Session...
ca: Personalitzar la sessió de cerca/substitueix...

en: &Search
ca: &Cerca

en: S&imulate
ca: &Simula

en: &Replace
ca: &Substitueix

en: Sto&p
ca: A&tura

en: Cre&ate Report File...
ca: Cre&a un fitxer d'informe...

en: &Add String...
ca: &Afegeix cadena...

en: &Delete String
ca: &Esborra cadena

en: &Empty Strings List
ca: Llista cadenes &buides

en: Edit Selected String...
ca: Edita la cadena seleccionada...

en: &Save Strings List to File...
ca: De&sa la llista de cadenes a fitxer...

en: &Load Strings List From File...
ca: &Carrega la llista de cadenes des d'un fitxer...

en: &Load Recent Strings Files
ca: &Carrega fitxers de cadenes recents

en: &Invert Current String (search <--> replace)
ca: &Inverteix la cadena actual (cerca <--> substitueix)

en: &Invert All Strings (search <--> replace)
ca: &Inverteix totes les cadenes (cerca <--> substitueix)

en: &Include Sub-Folders
ca: &Inclou subcarpetes

en: Create &Backup Files
ca: Crea fitxers de &còpia de seguretat

en: Case &Sensitive
ca: &Distingeix majúscules

en: Enable Commands &in Replace String: [$command:option$]
ca: Habilita comandaments &en cadenes de substitució [$comandament:opció$]

en: Enable &Regular Expressions
ca: Habilita les expressions &regulars

en: Configure &KFileReplace...
ca: Configura &KFileReplace...

en: &Properties
ca: &Propietats

en: &Open
ca: &Obre

en: &Edit in Quanta
ca: &Edita amb Quanta

en: Open Parent &Folder
ca: Obre &carpeta pare

en: &Delete
ca: &Esborra

en: E&xpand Tree
ca: E&xpandeix arbre

en: &Reduce Tree
ca: &Contrau l'arbre

en: &About KFileReplace
ca: &Quant a KFileReplace

en: KFileReplace &Handbook
ca: &Manual de KFileReplace

en: &Report Bug
ca: &Informe d'errors

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for reading.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut obrir el fitxer <b>%1</b> per a lectura.</qt>

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for writing.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut obrir el fitxer <b>%1</b> per a escriptura.</qt>

en: <qt>Do you want to replace the string <b>%1</b> with the string <b>%2</b>?</qt>
ca: <qt>Voleu substituir la cadena <b>%1</b> amb la cadena<b>%2</b>?</qt>

en: Confirm Replace
ca: Consignar la substitució

en: Replace
ca: Substitueix

en: Do Not Replace
ca: No substituir

en:  Line:%2, Col:%3 - "%1"
ca:  Línia:%2, Col:%3 - "%1"

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut obrir el fitxer <b>%1</b> i  carregar la llista de cadenes.</qt>

en: <qt>File <b>%1</b> seems not to be written in new kfr format. Remember that the old kfr format will be soon abandoned. You can convert your old rules files by simply saving them with kfilereplace.</qt>
ca: <qt>El fitxer <b>%1</b> sembla no estar escrit en el nou format kfr. Recordeu que l'antic format kfr s'abandonarà dintre de poc. Podeu convertir les vostres regles antigues simplement desant-les amb kfilereplace.</qt>

en: Warning
ca: Avís

en: <qt>The format of kfr files has been changed; attempting to load <b>%1</b>. Please see the KFilereplace manual for details. Do you want to load a search-and-replace list of strings?</qt>
ca: <qt>El format dels fitxers kfr ha estat canviat; s'està intentant carregar <b>%1</b>. Si us plau, mireu el manual de KFileReplace per més detalls. Voleu carregar una llista de cadenes de cerca-i-substitueix?</qt>

en: Load
ca: Carrega

en: Do Not Load
ca: No carregar

en: There are no strings to search and replace.
ca: No hi ha cadenes a cercar i substituir.

en: <qt>The main folder of the project <b>%1</b> does not exist.</qt>
ca: <qt>La carpeta principal del projecte <b>%1</b> no existeix.</qt>

en: <qt>Access denied in the main folder of the project:<br /><b>%1</b></qt>
ca: <qt>Accés denegat en la carpeta principal del projecte:<br><b>%1</b></qt>

en: <qt>Cannot invert string <b>%1</b>, because the search string would be empty.</qt>
ca: <qt>No es pot invertir la cadena <b>%1</b>, a causa de que la cadena de cerca és buida.</qt>

en: File %1 cannot be opened. Might be a DCOP problem.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %1. Pot ser un problema de DCOP.

en: Do you really want to delete %1?
ca: Realment voleu esborrar %1?

en: No strings to save as the list is empty.
ca: No hi ha cadenes per desar ja que la llista està buida.

en: KFileReplace Strings
ca: Cadenes de KFileReplace

en: Save Strings to File
ca: Desa cadenes al fitxer

en: File %1 cannot be saved.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %1.

en: Open &With...
ca: Obre &amb...

en: Project Directory
ca: Directori del projecte

en: You must fill the combo boxes (location and filter) before continuing.
ca: Haureu de complimentar totes les llistes desplegables (localització i filtre) abans de continuar.

en: Some edit boxes are empty in the <b>Owner</b> page.
ca: Algunes caixes d'edició a la pàgina <b>Propietari</b> són buides.

en: The minimum size is greater than the maximum size.
ca: La mida mínima és més gran que la mida màxima.

en: Batch search and replace tool
ca: Eina per a cercar i substituir coses

en: (C) 2004-2005 Andras Mantia
    (C) 2004-2005 Emiliano Gulmini
    (C) 1999-2002 Francois Dupoux
ca: (C) 2004-2005 Andras Mantia
    (C) 2004-2005 Emiliano Gulmini
    (C) 1999-2002 François Dupoux

en: Shell author, KPart creator, co-maintainer
ca: Autor del shell, creador de KPart, co-mantenidor

en: Francois Dupou
ca: François Dupoux

en: Starting folder
ca: Carpeta inicial

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:16 i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Insert Searching/Replacing Strings
ca: Inserir cadenes de cerca/substitueix

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:38 i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Choose String Adding Mode
ca: Escolliu el mode d'afegir cadenes

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search and replace mode
ca: Mode de cercar i substituir

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search only mode
ca: Mode de tan sols cerca

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
ca: Cerca per:

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:135 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
ca: Substitueix amb:

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:270 i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: file: kaddstringdlgs.ui:311 i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:306 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:361
en: Search For
ca: Cerca per

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:322 i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:317 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
ca: Substitueix amb

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:365 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: file: kfilereplacepartui.rc:47 i18n: ectx: Menu (help) i18n: file: knewprojectdlgs.ui:64 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton) i18n: file: koptionsdlgs.ui:271
en: &Help
ca: &Ajuda

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:398 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: file: koptionsdlgs.ui:304
en: &OK
ca: &Bé

note: i18n: file: kaddstringdlgs.ui:406 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: file: knewprojectdlgs.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton) i18n: file: koptionsdlgs.ui:312
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

note: i18n: file: kfilereplacepartui.rc:4 i18n: ectx: Menu (kfilerepace) i18n: file: kfilereplaceui.rc:7
en: Search/&Replace
ca: Cerca/&Substitueix

note: i18n: file: kfilereplacepartui.rc:11 i18n: ectx: Menu (strings)
en: &Strings
ca: Cadene&s

note: i18n: file: kfilereplacepartui.rc:24 i18n: ectx: Menu (results)
en: &Results
ca: &Resultats

note: i18n: file: kfilereplacepartui.rc:36 i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
ca: &Opcions

note: i18n: file: kfilereplacepartui.rc:44 i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: &Arranjaments

note: i18n: file: kfilereplacepartui.rc:55 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KFileReplace Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal de KFileReplace

note: i18n: file: kfilereplaceui.rc:4 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:181 i18n: file: knewprojectdlgs.ui:423 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox) i18n: file: knewprojectdlgs.ui:495
en: Name
ca: Nom

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:192
en: Folder
ca: Carpeta

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Old Size
ca: Mida antiga

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: New Size
ca: Mida nova

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:102 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replaced Strings
ca: Cadenes substituïdes

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:113 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:225
en: Owner User
ca: Usuari propietari

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:236
en: Owner Group
ca: Grup propietari

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:203 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
ca: Mida

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Found Strings
ca: Cadenes trobades

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:427 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Green means ready
ca: Verd vol dir llest

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:430 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
ca: Llest

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:454 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Yellow means wait while sorting list
ca: Groc vol dir espereu mentre s'ordena la llista

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:457 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Please wait while sorting list
ca: Si us plau espereu mentre s'ordena la llista

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:478 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Red means scanning files
ca: Vermell vol dir que s'estan explorant fitxers

note: i18n: file: kfilereplaceviewwdg.ui:513 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Scanned files:
ca: Fitxers explorats:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:16 i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Search & Replace in Files
ca: Cerca i substitució en fitxers

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Now
ca: Cerca ara

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Later
ca: Cerca més tard

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:153 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Startup Folder Options
ca: Opcions de la carpeta inicial

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Filter:
ca: Filtre:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:175 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
ca: Localització:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:209 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox)
en: Insert a search path here. You can use the search path button.
ca: Inseriu-hi una ruta de cerca. Podeu usar el botó de ruta de cerca.

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Include subfolders
ca: &Inclou subcarpetes

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:269 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Search/Replace Strings
ca: Cadenes cerca/substitueix

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:290 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
ca: Cerca:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
ca: Substitueix:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:308 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: file: koptionsdlgs.ui:45
en: General Options
ca: Opcions generals

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:322 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable &regular expressions
ca: Habilita les expressions &regulars

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:330 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy instead of overwrite
ca: Fes &còpia de seguretat enlloc de sobreescriure

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:338 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Case sensitive
ca: &Distinció de majúscules

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:346 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable co&mmands in the replace string
ca: Habilita co&mandaments en cadenes de substitució

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: file: koptionsdlgs.ui:67
en: Backup copy suffix:
ca: Sufix de les còpies de seguretat:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:383 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: file: koptionsdlgs.ui:132
en: Encoding of the files:
ca: Codificació dels fitxers:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:395 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: file: koptionsdlgs.ui:157
en: &Advanced
ca: &Avançat

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:406 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Ownership Filtering
ca: Filtrat per propietari

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:417 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
ca: Usuari:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:428 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox) i18n: file: knewprojectdlgs.ui:500
en: ID (Number)
ca: ID (número)

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:447 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox) i18n: file: knewprojectdlgs.ui:471
en: Equals To
ca: Igual a

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:452 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox) i18n: file: knewprojectdlgs.ui:476
en: Is Not
ca: No és

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:521 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
ca: Grup:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:547 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Access Date Filtering
ca: Filtrat per data d'accés

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:574 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Dates valid for:
ca: Dates vàlides per a:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:582 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed after:
ca: Accedit després de:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:590 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed before:
ca: Accedit abans de:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:606 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Writing Access
ca: Últim accés d'escriptura

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:611 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Reading Access
ca: Últim accés de lectura

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:716 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Size Filtering
ca: Filtrat per mida

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:743 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Minimum si&ze:
ca: Mi&da mínima:

note: i18n: file: knewprojectdlgs.ui:751 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
ca: Mida màxima:

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:16 i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Options
ca: Opcions

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable commands in replace strings
ca: Habilita comandaments en cadenes de substitució

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:83 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Notif&y on errors
ca: Not&ifica els errors

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
ca: Sensible a majúscules

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:102 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Recursive (search/replace in all sub folders)
ca: Recursiu (cerca i substitueix a totes les subcarpetes)

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable regular e&xpressions
ca: Habilita les e&xpressions regulars

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy
ca: Fes &còpies de seguretat

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:168 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:179 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Ignore hidden files and folders
ca: Ignora fitxers ocults i carpetes

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Follow s&ymbolic links
ca: Segueix els enllaços s&imbòlics

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:195 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: When searching, stop on first string found (faster but no details)
ca: Mentre es cerca, aturar en la primera cadena trobada (més ràpid però sense detalls)

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do not show file if no strings are found or replaced
ca: Amaga els fitxers si no s'ha trobat o substituït cadenes

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:242 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Show confirmation dialog
ca: Mostra el diàleg de confirmació

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:255 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Confirm before replace each string
ca: Confirma la substitució de cada cadena

note: i18n: file: koptionsdlgs.ui:296 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Default Values
ca: Valors per &omissió

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b>.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut obrir el fitxer <b>%1</b>.</qt>

en: Replace with
ca: Substitueix amb

en: Total number occurrences
ca: Nombre total d'ocurrències

en: KFileReplace Report
ca: Informe de KFileReplace

en: Searching/Replacing Strings Table
ca: Taula de cadenes cerca/substitueix

en: Search for
ca: Cerca per

en: Results Table
ca: Taula de resultats

en: Created by
ca: Creat per

en: date
ca: data

en: Total occurrences
ca: Ocurrències totals

en: Shows the statistics of your operations. Note that the columns content changes depending on what kind of operation you are performing.
ca: Mostra l'estadística de les vostre operacions. Noteu que el contingut de les columnes canvia depenent de quin tipus d'operació esteu realitzant.

en: Shows a list of strings to search for (and if you specified it, a list of strings to replace with). Use the "add strings" dialog to edit your string list or double click on a string.
ca: Mostra una llista de cadenes a cercar (i si ho heu especificat, una llista de cadenes amb les que substituir). Useu el diàleg "afegeix cadenes" per editar la vostra llista de cadenes o feu doble clic a una cadena.

en: Base folder for operations of search/replace. Insert path string here by hand or use the search button.
ca: Carpeta de base per les operacions de cerca/substitució. Inseriu la ruta aquí a mà o useu el botó de cerca.

en: Shell-like wildcards. Example: "*.html;*.txt;*.xml".
ca: Comodins com els de l'intèrpret d'ordres. Exemples: "*.html;*.txt;*.xml".

en: Insert the minimum file size you want to search, or leave it unchecked if you don't want minimum size limit.
ca: Inseriu la mida mínima del fitxer a cercar, o deixeu-lo desactivat si no voleu un límit de mida mínima.

en: Insert the maximum file size you want to search, or leave it unchecked if you don't want maximum size limit.
ca: Inseriu la mida màxima del fitxer a cercar, o deixeu-lo desactivat si no voleu un limit de mida màxima.

en: Insert the minimum value for file access date that you want to search, or leave it unchecked if you don't a minimum limit.
ca: Inseriu el valor mínim de la data d'accés del fitxer que voleu cercar, o deixeu-lo desactivat si no voleu un límit mínim.

en: Insert the maximum value for file access date that you want to search, or leave it unchecked if you don't a maximum limit.
ca: Inseriu el valor màxim de la data d'accés del fitxer que voleu cercar, o deixeu-lo desactivat si no voleu un límit màxim.

en: Select  "writing" if you want to use the date of the last modification, or  "reading" to use the date of the last access.
ca: Seleccioneu "escriptura" si voleu fer servir la data de l'última modificació o "lectura" per fer servir la data de l'últim accés.

en: Minimum value for access date.
ca: Valor mínim de la data d'accés.

en: Maximum value for access date.
ca: Valor màxim de la data d'accés.

en: Insert here the string to search for.
ca: Inseriu aquí la cadena a cercar.

en: Insert here the string to replace with.
ca: Inseriu aquí la cadena amb la que substituir.

en: Enable this option if your search is case sensitive.
ca: Activeu aquesta opció si voleu distingir majúscules de minúscules a la vostra cerca .

en: Enable this option to search in sub folders too.
ca: Activeu aquesta opció per cercar també a les subcarpetes.

en: Enable this option when you are searching for a string and you are only interested to know if the string is present or not in the current file.
ca: Activeu aquesta opció quan esteu cercant una cadena i només esteu interessat en saber si la cadena és al fitxer actual o no.

en: If kfilereplace encounters a symbolic link treats it like a normal folder or file.
ca: Si Kfilereplace troba un enllaç simbòlic el tractara com si fos una carpeta o fitxer normal.

en: Enable this option to ignore hidden files or folders.
ca: Activeu aquesta opció per ignorar els fitxers o les carpetes ocultes.

en: If this option is enabled, KFR will show even the names of the files in which no string has been found or replaced.
ca: Si activeu aquesta opció, KFR mostrara fins i tot els noms dels fitxers on no s'ha trobat o substituït la cadena.

en: Allows you to apply QT-like regular expressions on the search string. Note that a complex regular expression could affect speed performance
ca: Us permet aplicar expressions regulars com les de QT a la cadena de cerca. Noteu que una expressió regular complexa pot afectar el rendiment de la cerca

en: Enable "commands". For example: if search string is "user" and replace string is the command "[$user:uid$]", KFR will substitute "user" with the uid of the user.
ca: Activa "comandaments". Per exemple: si la cadena a cercar és "user" i la cadena de substitució és el comandament "[$user:dir$]", KFR substituirà "user" amb l'uid de l'usuari.

en: Enable this option if you want leave original files untouched.
ca: Activeu aquesta opció si voleu mantenir intactes els fitxers originals.

en: Enable this option if you want to be asked for single string replacement confirmation.
ca: Activeu aquesta opció si voleu ser preguntat per confirmar la substitució de cada cadena.

en: Enable this option to perform replacing as a simulation, i.e. without make any changes in files.
ca: Activeu aquesta opció per fer una simulació de la substitució, es a dir, sense fer cap canvi als fitxers.

en: Select search-only mode.
ca: Mode de tan sols cerca.

en: Select search-and-replace mode.
ca: Mode de cercar i substituir.

en: Insert here a string you want search for.
ca: Inseriu aquí la cadena a cercar.

en: Insert here the string that KFR will use to replace the search string.
ca: Inseriu aquí la cadena que KFR farà servir per substituir la cadena de cerca.
