kcachegrind - en to ca translation catalogue (479 entries)

en: Active call to '%1'
ca: Crida activa a '%1'

en: %1 call to '%2' | %1 calls to '%2'
ca[0]: %1 crida a '%2'
ca[1]: %1 crides a '%2'

en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
ca: Salt %1 de %2 vegades a 0x%3

en: Jump %1 times to 0x%2
ca: Salt %1 vegades a 0x%2

en: (cycle)
ca: (cicle)

en: Abstract Item
ca: Element abstracte

en: Cost Item
ca: Element de cost

en: Part Source Line
ca: Línia de font de «part»

en: Source Line
ca: Línia de font

en: Part Line Call
ca: Crida a línia de «part»

en: Line Call
ca: Crida a línia

en: Part Jump
ca: Salt a «part»

en: Jump
ca: Salt

en: Part Instruction
ca: Instrucció de «part»

en: Instruction
ca: Instrucció

en: Part Instruction Jump
ca: Salt a instrucció de «part»

en: Instruction Jump
ca: Salt a instrucció

en: Part Instruction Call
ca: Crida a instrucció de «part»

en: Instruction Call
ca: Crida a instrucció

en: Part Call
ca: Crida a «part»

en: Call
ca: Crida

en: Part Function
ca: Funció de «part»

en: Function Source File
ca: Fitxer font de funció

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:289 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: file: dumpselectionbase.ui:901 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7) i18n: file: functionselectionbase.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, functionLi
en: Function
ca: Funció

en: Function Cycle
ca: Cicle de funció

en: Part Class
ca: Classe de «part»

en: Class
ca: Classe

en: Part Source File
ca: Fitxer font de «part»

en: Source File
ca: Fitxer font

en: Part ELF Object
ca: Objecte ELF de «part»

en: ELF Object
ca: Objecte ELF

en: Profile Part
ca: Perfil de «part»

en: Program Trace
ca: Traçat del programa

en: %1 from %2
ca: %1 des de %2

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: (no caller)
ca: (sense cridador)

en: (no callee)
ca: (sense cridat)

en: (not found)
ca: (no s'ha trobat)

en: Recalculating Function Cycles...
ca: S'estan recalculant els cicles de la funció...

[ctx: A thing's name]
en: Name
ca: Nom

en: Profile Part Overview: Current is '%1'
ca: Vista general del traçat de «part»: L'actual és '%1'

en: Deselect '%1'
ca: Desselecciona '%1'

en: Select '%1'
ca: Selecciona '%1'

en: Select All Parts
ca: Selecciona totes les parts

en: Visible Parts
ca: Parts visibles

en: Hide Selected Parts
ca: Oculta les parts seleccionades

en: Unhide Hidden Parts
ca: Mostra les parts ocultes

en: Go Back
ca: Retrocedeix

en: Go to '%1'
ca: Vés a '%1'

en: Visualization
ca: Visualització

en: Partitioning Mode
ca: Mode de particionat

en: Diagram Mode
ca: Mode de diagrama

en: Zoom Function
ca: Funció de zoom

en: Show Direct Calls
ca: Mostra les crides directes

en: Increment Shown Call Levels
ca: Incrementa els nivells de crida mostrats

en: Draw Names
ca: Dibuixa els noms

en: Draw Costs
ca: Dibuixa els costos

en: Ignore Proportions
ca: Ignora les proporcions

en: Draw Frames
ca: Dibuixa els marcs

en: Allow Rotation
ca: Permet la rotació

en: Hide Info
ca: Oculta la informació

en: Show Info
ca: Mostra la informació

en: (no trace loaded)
ca: (no s'ha carregat cap traça)

en: Jump %1 of %2 times to %3
ca: Salt %1 de %2 vegades a %3

en: Jump %1 times to %2
ca: Salt %1 vegades a %2

en: (%1 item skipped) | (%1 items skipped)
ca[0]: (%1 element omès)
ca[1]: (%1 elements omesos)

en: No description available
ca: No hi ha cap descripció disponible

note: i18n: file: partselectionbase.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartSelectionBase)
en: Parts Overview
ca: Vista general de les parts de traça

en: <b>The Parts Overview</b><p>A trace consists of multiple trace parts when there are several profile data files from one profile run. The Trace Part Overview dockable shows these, horizontally ordered in execution time; the rectangle sizes are proportional to the total cost spent in the parts. You can select one or several parts to constrain all costs shown to these parts only.</p><p>The parts are further subdivided: there is a partitioning and an callee split mode: <ul><li>Partitioning: You see the partitioning into groups for a trace part, according to the group type selected. E.g. if ELF object groups are selected, you see colored rectangles for each used ELF object (shared library or executable), sized according to the cost spent therein.</li><li>Callee: A rectangle showing the inclusive cost of the current selected function in the trace part is shown. This is split up into smaller rectangles to show the costs of its callees.</li></ul></p>
ca: <b>La vista general de les parts de traça</b><p>Una traça consisteix en múltiples parts de traça quan hi ha diversos fitxers de dades d'un perfil d'execució. La vista general de parts de traça acoblable, les mostra, ordenades horitzontalment segons el seu temps d'execució; la mida dels rectangles és proporcional al cost total gastat per les parts. Podeu seleccionar una o diverses parts per limitar la visualització dels costos a aquestes parts.</p><p>Les parts també estan subdividides: hi ha modes de divisió per particionat i un mode detallat per cridat:<ul><li>Particionat: mostra la partició en grups, per una part d'una traça, d'acord amb el tipus de grup seleccionat. p.e si s'han seleccionat grups d'objectes ELF, veureu rectangles acolorits per cada objecte ELF utilitzat (llibreria compartida o executable), amidat segons el cost gastat en ell.</li><li>Cridat: un rectangle mostra el cost inclusiu de la funció actualment seleccionada a la traça de la part mostrada. Aquest es divideix en rectangles més petits per mostrar els costos dels seus cridats.</li></ul></p>

en: Top Cost Call Stack
ca: Pila de crides de cost superior

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
ca: <b>La pila de crides de cost superior</b><p>Aquesta és una pila de crides 'més probables' purament fictícia. Està construïda començant amb la funció seleccionada actualment i afegeix els cridadors/cridats amb cost més alt a la part superior i inferior</p><p>Les columnes <b>Cost</b> i <b>Crides</b> mostren el cost emprat per totes les crides des de la funció de la línia superior.</p>

en: Flat Profile
ca: Perfil pla

en: <b>The Flat Profile</b><p>The flat profile contains a group and a function selection list. The group list contains all groups where costs are spent in, depending on the chosen group type. The group list is hidden when group type 'Function' is selected.</p><p>The function list contains the functions of the selected group (or all for 'Function' group type), ordered by the costs spent therein. Functions with costs less than 1% are hidden on default.</p>
ca: <b>El perfil pla</b>El perfil pla conté una llista de selecció de grup i una llista de selecció de funció. La llista de grup conté tots els grups on es gasten els costos, depenent del grup escollit. La llista de grup roman oculta quan se selecciona el tipus 'Funció'.</p><p>La llista de funció conté les funcions del grup seleccionat (o totes pel tipus de grup 'Funció'), ordenades segons el cost gastat en ell. Les funcions amb un cost inferior a l'1% s'oculten per defecte.</p>

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
ca: Bolcats de perfil

en: <b>Profile Dumps</b><p>This dockable shows in the top part the list of loadable profile dumps in all subdirectories of: <ul><li>current working directory of KCachegrind, i.e. where it was started from, and </li><li>the default profile dump directory given in the configuration.</li></ul> The list is sorted according to the target command profiled in the corresponding dump.</p><p>On selecting a profile dump, information for it is shown in the bottom area of the dockable: <ul><li><b>Options</b> allows you to view the profiled command and profile options of this dump. By changing any item, a new (yet unexisting) profile template is created. Press <b>Run Profile</b> to start a profile run with these options in the background. </li><li><b>Info</b> gives detailed info on the selected dump like event cost summary and properties of the simulated cache. </li><li><b>State</b> is only available for current happening profiles runs. Press <b>Update</b> to see different counters of the run, and a stack trace of the current position in the program profiled. Check the <b>Every</b> option to let KCachegrind regularly poll these data. Check the <b>Sync</b> option to let the dockable activate the top function in the current loaded dump.</li></ul></p>
ca: <b>Bolcats de perfil</b><p>Aquest acoblable mostra a la part superior la llista de bolcats de perfil carregables a totes les subcarpetes de:<ul><li>carpeta actual de treball de KCachegrind, es a dir, on ha sigut iniciat, i </li><li>la carpeta de bolcats de perfil establerta als arranjaments.</li></ul>La llista està ordenada segons el comandament de destinació perfilat al bolcat corresponent.</p><p>En seleccionar un bolcat de perfil es mostrarà la seva informació a la part inferior de l'acoblable: <ul><li><b>Arranjaments</b> Us permet veure el comandament perfilat i els arranjaments del perfil d'aquest bolcat. Si canvieu qualsevol element, es creara una nova plantilla. Premeu <b>Executa perfil</b> per iniciar una execució d'un perfil en segon pla amb aquests arranjaments. </li><li><b>Informació</b> proporciona informació detallada quant al bolcat actual, com el resum de costos i d'esdeveniments i les propietats de la caché simulada. </li><li><b>Estat</b> esta disponible únicament quan s'executen els perfils. Premeu <b>Actualitza</b> per veure el diferents comptadors de l'execució i una traça de la pila de la posició actual del programa perfilat. Comproveu que l'opció <b>Cada</b> permet a KCachegrind actualitzar de manera regular aquesta informació. Activeu la opció <b>Sincronitza</b> per que l'acoblable activi la funció superior del bolcat actualment carregat.</li></ul></p>

en: &Duplicate
ca: &Duplica

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
ca: <b>Duplica la disposició actual</b><p>Fes una còpia de la disposició actual.</p>

en: &Remove
ca: &Esborra

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
ca: <b>Esborra la disposició actual</b><p>Esborra la disposició actual i activa l'anterior.</p>

en: &Go to Next
ca: &Vés a següent

en: Go to Next Layout
ca: Vés a la disposició següent

en: &Go to Previous
ca: &Vés a l'anterior

en: Go to Previous Layout
ca: Vés a la disposició anterior

en: &Restore to Default
ca: &Restaura a predeterminat

en: Restore Layouts to Default
ca: Torna a la disposició predeterminada

en: &Save as Default
ca: &Desa com a predeterminat

en: Save Layouts as Default
ca: Desa la disposició com a predeterminada

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
ca: <b>Nova</b><p>Obre una nova finestra buida de KCachegrind.</p>

en: &Add...
ca: &Afegeix...

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
ca: <b>Afegeix traça</b><p>Això obre un fitxer addicional de traça a la finestra actual.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
ca: &Recarrega

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
ca: <b>Recarrega la traça</b><p>Això carrega també qualsevol «part» de nova creació.</p>

en: &Export Graph
ca: &Exporta la gràfica

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
ca: <b>Exporta la gràfica de crides</b><p>Genera un fitxer amb l'extensió .dot per les eines del paquet GraphViz.</p>

en: &Force Dump
ca: &Força el bolcat

en: <b>Force Dump</b><p>This forces a dump for a Callgrind profile run in the current directory. This action is checked while KCachegrind looks for the dump. If the dump is finished, it automatically reloads the current trace. If this is the one from the running Callgrind, the new created trace part will be loaded, too.</p><p>Force dump creates a file 'callgrind.cmd', and checks every second for its existence. A running Callgrind will detect this file, dump a trace part, and delete 'callgrind.cmd'. The deletion is detected by KCachegrind, and it does a Reload. If there is <em>no</em> Callgrind running, press 'Force Dump' again to cancel the dump request. This deletes 'callgrind.cmd' itself and stops polling for a new dump.</p><p>Note: A Callgrind run <em>only</em> detects existence of 'callgrind.cmd' when actively running a few milliseconds, i.e. <em>not</em> sleeping. Tip: For a profiled GUI program, you can awake Callgrind e.g. by resizing a window of the program.</p>
ca: <b>Força el bolcat</b><b>Això força el bolcat d'una execució de perfilat de Callgrind a la carpeta actual. Aquesta acció està activada mentre KCachegrind cerca el bolcat, si el bolcat s'acaba, es torna a carregar automàticament la traça actual. Si la traça és la del Callgrind en execució, la nova traça creada també es carrega.</p><p>Força el bolcat crea un fitxer anomenat 'callgrind.cmd' i es comprova la seva existència cada segon. Un Callgrind en execució detecta aquest fitxer, fa un bolcat d'una part de traça i esborra 'callgrind.cmd'. KCachegrind detecta que s'ha esborrat i el torna a carregar. Si <em>no</em> hi ha un Callgrind en execució premeu 'Força el bolcat' de nou per cancel·lar la petició de bolcat. Això esborra 'callgrind.cmd' i atura la consulta d'un nou bolcat.</p><p>Nota: una execució de Callgrind <em>només</em> detecta l'existència de 'callgrind.cmd' quan s'executa activament durant uns pocs mil·lisegons, es a dir, quan <em>no</em> està dormint. Pista: pel perfilat d'un programa amb IGU, podeu despertar Callgrind redimensionant una finestra del programa.</p>

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
ca: <b>Obre una traça</b>Això obre una traça, pot tenir múltiples parts</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
ca: Mostra/oculta l'acoblable de la vista general de les «part»

en: Call Stack
ca: Pila de crides

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
ca: Mostra/oculta l'acoblable de la pila de crides superiors

note: i18n: file: functionselectionbase.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FunctionSelectionBase)
en: Function Profile
ca: Perfil de funció

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
ca: Mostra/oculta l'acoblable del perfil de la funció

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
ca: Mostra/oculta l'acoblable dels bolcats de perfil

en: Show Relative Costs
ca: Mostra els costos relatius

en: Show Absolute Costs
ca: Mostra els costos absoluts

en: Show relative instead of absolute costs
ca: Mostra els costos relatius en comptes dels absoluts

en: Percentage Relative to Parent
ca: Percentatge relatiu al pare

en: Show percentage costs relative to parent
ca: Mostra els percentatges dels costos relatius al pare

en: <b>Show percentage costs relative to parent</b><p>If this is switched off, percentage costs are always shown relative to the total cost of the profile part(s) that are currently browsed. By turning on this option, percentage cost of shown cost items will be relative to the parent cost item.</p><ul><table><tr><td><b>Cost Type</b></td><td><b>Parent Cost</b></td></tr><tr><td>Function Cumulative</td><td>Total</td></tr><tr><td>Function Self</td><td>Function Group (*) / Total</td></tr><tr><td>Call</td><td>Function Inclusive</td></tr><tr><td>Source Line</td><td>Function Inclusive</td></tr></table></ul><p>(*) Only if function grouping is switched on (e.g. ELF object grouping).</p>
ca: <b>Mostra els percentatges dels costos relatius al pare</b><b>Si està desactivat, els percentatges dels costos es mostren amb relació al cost total de les parts del perfil per les que s'està navegant. En activar aquesta opció, el percentatge dels costos del elements visualitzats serà relatiu als costos dels pares dels elements.</p><ul><table><tr><td><b>Tipus de cost</b></td><td><b>Cost del pare</b></td></tr><tr><td>Funció acumulativa</td><td>Total</td></tr><tr><td>Funció (en sí mateixa)</td><td>Grup de la funció (*) / Total</td></tr><tr><td>Crida</td><td>Funció inclusiva</td></tr><tr><td>Línia font</td><td>Funció inclusiva</td></tr></table></ul><p>(*) Només si l'agrupament de funció està activat (p.e. agrupament d'objectes ELF).</p>

en: Do Cycle Detection
ca: Detecta el cicle

en: Skip Cycle Detection
ca: Salta la detecció del cicle

en: <b>Detect recursive cycles</b><p>If this is switched off, the treemap drawing will show black areas when a recursive call is made instead of drawing the recursion ad infinitum. Note that the size of black areas often will be wrong, as inside recursive cycles the cost of calls cannot be determined; the error is small, however, for false cycles (see documentation).</p><p>The correct handling for cycles is to detect them and collapse all functions of a cycle into an artificial function, which is done when this option is selected. Unfortunately, with GUI applications, this often will lead to huge false cycles, making the analysis impossible; therefore, there is the option to switch this off.</p>
ca: <b>Detecta el cicles recursius</b>Si està desactivat, el dibuix del mapa de l'arbre mostrarà zones de color negre enlloc de dibuixar la recursió fins a l'infinit. Tingueu en compte que la mida de les zones negres sovint no és la correcta, ja que el cost de les crides dins de cicles recursius no es pot determinar; l'error es petit, tanmateix per cicles falsos (mireu la documentació).</p><p>La manipulació correcta dels cicles és detectar-los i col·lapsar totes les funcions del cicle en una funció artificial, que es dona, quan aquesta opció és seleccionada. Malauradament, el programari amb IGU, sovint donara lloc a grans cicles falsos, fent impossible l'anàlisi;  per tant, hi ha l'opció de desactivar això.</p>

en: Go back in function selection history
ca: Retrocedeix en l'historial de selecció de funcions

en: Go forward in function selection history
ca: Avança en l'historial de selecció de funcions

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
ca: <b>Puja</b><p>Anar a l'ultim cridador seleccionat de la funció actual. Si no s'ha visitat cap cridador, fer servir el de cost més elevat.</p>

en: &Up
ca: &Puja

en: Primary Event Type
ca: Tipus d'esdeveniment primari

en: Select primary event type of costs
ca: Seleccioneu el tipus d'esdeveniment primari de costos

en: (Placeholder for list of event types)
ca: (Contenidor per la llista del tipus d'esdeveniment)

en: Secondary Event Type
ca: Tipus d'esdeveniment secundari

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
ca: Seleccioneu el tipus d'esdeveniment secundari de costos p.e. el mostrat a les anotacions

en: Grouping
ca: Agrupament

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
ca: Seleccioneu com s'agrupen les funcions en els elements de cost de nivell superior

en: (No Grouping)
ca: (Cap agrupament)

en: Split
ca: Divideix

en: Show two information panels
ca: Mostra dos plafons d'informació

en: Split Horizontal
ca: Divisió horitzontal

en: Change Split Orientation when main window is split.
ca: Canvia l'orientació de la divisió quan es divideix la finestra principal.

en: cachegrind.out* callgrind.out*|Callgrind Profile Data
    *|All Files
ca: cachegrind.out* callgrind.out*|Traça de Cachegrind
    *|Tots els fitxers

en: Select Callgrind Profile Data
ca: Selecciona les dades de perfilat de Callgrind

en: Add Callgrind Profile Data
ca: Afegeix dades de perfilat de Callgrind

en: (Hidden)
ca: (Ocult)

en: Hide
ca: Oculta

en: Show Absolute Cost
ca: Mostra el cost absolut

en: Show Relative Cost
ca: Mostra el cost relatiu

en: Go Forward
ca: Avança

en: Go Up
ca: Puja

en: Layout Count: %1
ca: Nombre de disposicions: %1

en: No profile data file loaded.
ca: Cap fitxer de traça carregat.

en: No event type selected
ca: No s'ha seleccionat cap tipus d'esdeveniment

en: (No Stack)
ca: (cap pila)

en: (No next function)
ca: (No hi ha cap funció següent)

en: (No previous function)
ca: (No hi ha cap funció anterior)

en: (No Function Up)
ca: (No hi ha cap funció superior)

en: Assembler
ca: Assemblador

en: Source Position
ca: Posició de la font

en: <b>Annotated Assembler</b><p>The annotated assembler list shows the machine code instructions of the current selected function together with (self) cost spent while executing an instruction. If this is a call instruction, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>The disassembler output shown is generated with the 'objdump' utility from the 'binutils' package.</p><p>Select a line with call information to make the destination function of this call current.</p>
ca: <b>Assemblador anotat</b><p>La llista d'assemblador anotat mostra la llista del codi de màquina de la funció actualment seleccionada junt amb el cost que es gasta quan s'executa una instrucció. Si és una instrucció de crida, s'insereixen al codi línies detallades dels esdeveniments de la crida i el destí de la crida.</p><p>La sortida del desassemblador mostrada es genera amb la utilitat 'objdump' del paquet 'binutils'.</p><p>Seleccioneu una línia amb informació de crida per fer activa la funció destí d'aquesta crida.</p>

en: Go to Address %1
ca: Vés a l'adreça %1

en: Hex Code
ca: Codi hexadecimal

en: There is no instruction info in the profile data file.
ca: No hi ha informació d'instruccions al fitxer de traça.

en: For the Valgrind Calltree Skin, rerun with option
ca: Per l'aparença de l'arbre de crides de Valgrind, torneu a executar amb l'opció

en: To see (conditional) jumps, additionally specify
ca: Per veure salts (condicionals), especifiqueu de manera addicional

en: There is an error trying to execute the command
ca: Hi hagut un error en intentar executar l'ordre

en: Check that you have installed 'objdump'.
ca: Comproveu que teniu instal·lat 'objdump'.

en: This utility can be found in the 'binutils' package.
ca: Aquesta utilitat es pot trobar al paquet 'binutils'.

en: (No Assembler)
ca: (Sense assemblador)

en: There is %1 cost line without assembler code. | There are %1 cost lines without assembler code.
ca[0]: Hi ha %1 línia de cost sense codi assemblador.
ca[1]: Hi ha %1 línies de cost sense codi assemblador.

en: This happens because the code of
ca: Això passa perquè el codi de

en: does not seem to match the profile data file.
ca: no sembla coincidir amb el fitxer de dades de perfilat.

en: Are you using an old profile data file or is the above mentioned
ca: Esteu emprant un fitxer de dades de traça antic o és l'esmentat més amunt

en: ELF object from an updated installation/another machine?
ca: Objecte ELF des d'una instal·lació actualitzada o d'una altra màquina?

en: There seems to be an error trying to execute the command
ca: Sembla ser que hi ha un error en intentar executar el comandament

en: Check that the ELF object used in the command exists.
ca: Comproveu que existeix l'objecte ELF emprat a l'ordre.

en: Call(s) from %1
ca: Crida(es) des de %1

en: Call(s) to %1
ca: Crida(es) a %1

en: (unknown call)
ca: (crida desconeguda)

en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
ca: <b>Gràfica de crida a l'entorn de funció activa</b><p>Depenent dels arranjaments, aquesta vista mostra la gràfica de crides a l'entorn de la funció activa. Nota: el cost mostrat correspon <b>únicament</b> al gastat mentre la funció actual sigui en execució; es a dir, el cost mostrat per a main() - si és que és visible - hauria de ser el mateix que el cost de la funció activa, ja que és la part del cost inclusiu de main() mentre la funció activa era en execució.</p>Pels cicles, les fletxes blaves de crida indiquen que es tracta d'una trucada artificial que en realitat mai va succeir, afegida per corregir el dibuix.</p><p>Si el gràfic és més gran que el giny d'àrea, un plafó de visió general es mostrarà en una vora. Hi ha opcions de visualització semblants al mapa de l'arbre de crides; la funció seleccionada es mostra ressaltada.</p>

en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
ca: Avis: s'està generant una gràfica que pot trigar molt.
    Reduïu els límits dels nodes o de les arestes per agilitzar el procés.

en: Layouting stopped.
ca: S'ha aturat la gràfica.

en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
ca: La gràfica de crides té %1 nodes i %2 arestes.

en: No item activated for which to draw the call graph.
ca: No hi ha cap entrada activada de la qual dibuixar la gràfica de crides.

en: No call graph can be drawn for the active item.
ca: No s'ha pogut dibuixar cap gràfica de crides per l'element actiu.

en: No call graph is available because the following
    command cannot be run:
    '%1'
ca: No hi ha disponible cap gràfica de crides perquè
    no s'ha pogut executar el següent comandament:
    '%1'

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
ca: Si us plau, comproveu que 'dot' està instal·lat (paquet GraphViz).

en: Error running the graph layouting tool.
ca: Error en executar l'eina de disposició de gràfiques.

en: There is no call graph available for function
    	'%1'
    because it has no cost of the selected event type.
ca: No hi ha cap gràfica de crides disponible per la funció
    	'%1'
    perquè no té el cost del tipus d'esdeveniment seleccionat.

en: Unlimited
ca: Sense límit

[ctx: Depth 0]
en: None
ca: Cap

en: max. 2
ca: màx. 2

en: max. 5
ca: màx. 5

en: max. 10
ca: màx. 10

en: max. 15
ca: màx. 15

en: No Minimum
ca: Sense mínim

en: Same as Node
ca: El mateix del node

en: 50 % of Node
ca: 50 % del Node

en: 20 % of Node
ca: 20 % del node

en: 10 % of Node
ca: 10 % del node

en: Top Left
ca: Extrem superior esquerre

en: Top Right
ca: Extrem superior dret

en: Bottom Left
ca: Extrem inferior esquerre

en: Bottom Right
ca: Extrem inferior dret

note: i18n: file: configdlgbase.ui:216 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: file: configdlgbase.ui:258 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: file: configdlgbase.ui:272 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
ca: Automàtic

en: Top to Down
ca: De dalt a baix

en: Left to Right
ca: D'esquerra a dreta

en: Stop Layouting
ca: Atura la gràfica

en: As PostScript
ca: Com PostScript

en: As Image ...
ca: Com imatge ...

en: Export Graph
ca: Exporta la gràfica

en: Caller Depth
ca: Profunditat del cridador

en: Callee Depth
ca: Profunditat del cridat

en: Min. Node Cost
ca: Cost mínim del node

en: Min. Call Cost
ca: Cost mínim de la crida

en: Arrows for Skipped Calls
ca: Fletxes per les crides omeses

en: Inner-cycle Calls
ca: Crides de cicle intern

en: Cluster Groups
ca: Grups replegats

en: Compact
ca: Compacte

en: Tall
ca: Ampliada

en: Graph
ca: Gràfica

en: Layout
ca: Disposició

en: Birds-eye View
ca: Vista d'ocell

en: (%1 function skipped) | (%1 functions skipped)
ca[0]: (%1 funció omesa)
ca[1]: (%1 funcions omeses)

en: KDE Frontend for Callgrind/Cachegrind
ca: Frontal de KDE pel Callgrind/Cachegrind

en: Author/Maintainer
ca: Autor/mantenidor

en: Show information of this trace
ca: Mostra informació d'aquesta traça

en: Move to Top
ca: Mou a dalt

[ctx: Move to Top]
en: Top
ca: Superior

en: Move to Right
ca: Mou a la dreta

[ctx: Move to Right]
en: Right
ca: Dreta

en: Move to Bottom
ca: Mou a baix

[ctx: Move to Bottom]
en: Bottom
ca: Inferior

en: Move to Bottom Left
ca: Mou a baix a l'esquerra

[ctx: Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
ca: Inferior esquerra

en: Move Area To
ca: Mou l'àrea a

en: Hide This Tab
ca: Oculta aquesta pestanya

en: Hide Area
ca: Oculta aquesta àrea

[ctx: Show on Top]
en: Top
ca: Superior

[ctx: Show on Right]
en: Right
ca: Dreta

[ctx: Show on Bottom]
en: Bottom
ca: Inferior

[ctx: Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
ca: Inferior esquerra

en: Show Hidden On
ca: Activa mostrar ocult

en: (No profile data file loaded)
ca: (cap fitxer de traça carregat)

en: Types
ca: Tipus

en: Callers
ca: Cridadors

en: All Callers
ca: Tots els cridats

en: Caller Map
ca: Mapa del cridador

en: Source Code
ca: Codi font

en: Call Graph
ca: Gràfica de crides

en: Callees
ca: Cridats

en: All Callees
ca: Tots els cridats

en: Callee Map
ca: Mapa del cridat

en: Assembly Code
ca: Codi assemblador

en: <b>Information Tabs</b><p>This widget shows information for the current selected function in different tabs: <ul><li>The Costs tab shows a list of available event types and the inclusive and self costs regarding to these types.</li><li>The Parts tab shows a list of trace parts if the trace consists of more than one part (otherwise, this tab is hided). The cost of the selected function spent in the different parts together with the calls happening is shown.</li><li>The Call Lists tab shows direct callers and callees of the function in more detail.</li><li>The Coverage tab shows the same is the Call Lists tab, but not only direct callers and callees but also indirect ones.</li><li>The Call Graph tab shows a graphical visualization of the calls done by this function.</li><li>The Source tab presents annotated source code if debugging information and the source file is available.</li><li>The Assembler tab presents annotated assembler code if trace information on instruction level is available.</li></ul>For more information, see the <em>What's this</em> help of the corresponding tab widget</p>
ca: <b>Pestanyes d'informació</b>Aquest giny mostra informació de la funció actualment seleccionada en diferents pestanyes: <ul><li>La pestanya 'Costos' mostra una llista dels tipus d'esdeveniment disponibles i els costos inclusius i propis pel que fa als tipus.</li><li>La pestanya de «part» mosta una llista de «part»  si la traça consta de més d'una «part» (en cas contrari la pestanya s'oculta). El cost de la funció seleccionada gastat a les diferents «part» es mostra junt amb les crides realitzades.</li><li>La pestanya 'Llistat de crides' mostra els cridadors i els cridats directes de la funció amb més detall.</li><li>La pestanya 'Cobertura' mostra el mateix que la pestanya 'Llistat de crides' però no només els cridadors i cridats directes, també mostra els indirectes.</li><li>La pestanya 'Gràfica de crides' mostra una visualització gràfica de les crides fetes per aquesta funció.</li><li>La pestanya 'Font' presenta el codi font anotat, si hi ha informació de depuració i el fitxer de font està disponible.</li><li>La pestanya 'Assemblador' mostra el codi assemblador anotat, si la informació de traça a nivell d'instrucció està disponible.</li><li>Per més informació, mireu l'ajuda <em>Què és això?</em> de la corresponent pestanya del giny</p>

en: (No Data loaded)
ca: (No s'ha carregat cap informació)

en: (No function selected)
ca: (No s'ha seleccionat cap funció)

en: Source (unknown)
ca: Font (desconeguda)

en: <b>Annotated Source</b><p>The annotated source list shows the source lines of the current selected function together with (self) cost spent while executing the code of this source line. If there was a call in a source line, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>Select a inserted call information line to make the destination function current.</p>
ca: <b>Font anotada</b><p>La llista de font anotada mostra les línies de font de funció actualment seleccionada junt amb el cost propi gastat durant l'execució d'aquesta línia de codi. Si hi ha una crida a la línia de font, s'insereixen línies detallades al codi quant a la crida: el cost gastat dins de la crida, el nombre de crides fetes i el destí de la crida.</p> <p>Seleccioneu una informació de crida inserida per fer activa la funció de destí.</p>

en: Go to Line %1
ca: Vés a la línia %1

en: (No Source)
ca: (Sense font)

en: There is no cost of current selected type associated
ca: No hi ha cap cost associat del tipus seleccionat

en: with any source line of this function in file
ca: amb cap línia del codi font d'aquesta funció al fitxer

en: Thus, no annotated source can be shown.
ca: Així que no es pot mostrar cap font anotada.

en: Source ('%1')
ca: Font ('%1')

en: --- Inlined from '%1' ---
ca: --- Incorporada des de '%1' ---

en: --- Inlined from unknown source ---
ca: --- Incorporada des de font desconeguda ---

en: There is no source available for the following function:
ca: El codi font de la següent funció no està disponible:

en: This is because no debug information is present.
ca: Això es degut a que no hi ha informació de depuració.

en: Recompile source and redo the profile run.
ca: Torna a compilar les fonts i refés l'execució del perfil.

en: The function is located in this ELF object:
ca: La funció està ubicada dins d'aquest objecte ELF:

en: This is because its source file cannot be found:
ca: Això es degut a que no s'ha pogut trobar el seu fitxer font:

en: Add the folder of this file to the source folder list.
ca: Afegiu la carpeta d'aquest fitxer a la llista de carpetes font.

en: The list can be found in the configuration dialog.
ca: Aquesta llista es pot trobar al diàleg de configuració.

en:  (Thread %1)
ca:  (Fil %1)

en: (none)
ca: (cap)

en: (active)
ca: (actiu)

en: Unknown Type
ca: Tipus desconegut

en: Show All Items
ca: Mostra tots els elements

en: No Grouping
ca: Sense agrupament

en: Distance
ca: Distància

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:890 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7) i18n: file: functionselectionbase.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, functionList)
en: Called
ca: Cridat

en: Caller
ca: Cridador

note: i18n: file: functionselectionbase.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groupList) i18n: file: functionselectionbase.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, functionList)
en: Self
ca: Propi

en: Calling
ca: Cridant

en: Callee
ca: Cridat

en: <b>List of all Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one, either directly or with several functions in-between on the stack; the number of functions in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the selected function while a listed function is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the selected function while the listed one is active. The cost graphic shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls from the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
ca: <b>Llista de tots els cridadors</b><p>Aquesta llista mostra totes les funcions que criden a la funció seleccionada actualment, ja sigui directament o amb diverses funcions de per mig a la pila; el nombre de funcions de per mig més u s'anomena <em>distancia</em> (p.e. per les funcions A,B,C hi ha crides de A a C quan A crida a B i B crida a C, ex: A=> B => C. (la distancia aquí és 2).</p><p>El cost absolut mostrat és el cost gastat a la funció seleccionada mentre una funció llistada és activa; el cost relatiu és el percentatge de tot el cost gastat a la funció seleccionada mentre la llistada sigui activa. La gràfica del cost mostra el percentatge logarítmic amb un color diferent per cada distancia.</p><p>Com hi pot haver moltes crides de la mateixa funció, la columna de distancia a vegades mostra la gamma de distàncies per a totes les crides fetes; a continuació, entre parèntesis, hi ha la distància mitja, es a dir, la distancia de la majoria de crides.</p><p>En seleccionar una funció es converteix en l'actual seleccionada d'aquest plafó d'informació. Si hi ha dos plafons (mode de dos plafons), es canvia la funció de l'altre plafó per aquesta.</p>

en: <b>List of all Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one, either directly or with several function in-between on the stack; the number of function in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the listed function while the selected is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the listed function while the selected one is active. The cost graphic always shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls to the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
ca: <b>Llista de tots els cridats</b><p>Aquesta llista mostra totes les funcions cridades per la funció seleccionada actualment, ja sigui directament o amb diverses funcions de per mig a la pila; el nombre de funcions de per mig més u s'anomena <em>distancia</em> (p.e. per les funcions A,B,C hi ha crides de A a C quan A crida a B i B crida a C, ex: A=> B => C. (la distancia aquí és 2).</p><p>El cost absolut mostrat és el cost gastat a la funció llistada mentre una funció seleccionada és activa; el cost relatiu és el percentatge de tot el cost gastat a la funció llistada mentre la seleccionada sigui activa. La gràfica del cost mostra el percentatge logarítmic amb un color diferent per cada distancia.</p><p>Com hi pot haver moltes crides de la mateixa funció, la columna de distancia a vegades mostra la gamma de distàncies per a totes les crides fetes; a continuació, entre parèntesis, hi ha la distància mitja, es a dir, la distancia de la majoria de crides.</p><p>En seleccionar una funció es converteix en l'actual seleccionada d'aquest plafó d'informació. Si hi ha dos plafons (mode de dos plafons), es canvia la funció de l'altre plafó per aquesta.</p>

en: Instruction Fetch
ca: Obtén instrucció

en: Data Read Access
ca: Accés de lectura de dades

en: Data Write Access
ca: Accés d'escriptura de dades

en: L1 Instr. Fetch Miss
ca: Falla la cerca de la instrucció L1

en: L1 Data Read Miss
ca: Falla la lectura de dades L1

en: L1 Data Write Miss
ca: Falla l'escriptura de dades L1

en: L2 Instr. Fetch Miss
ca: Falla la cerca de la instrucció L2

en: L2 Data Read Miss
ca: Falla la lectura de dades L2

en: L2 Data Write Miss
ca: Falla l'escriptura de dades L2

en: Samples
ca: Mostres

en: System Time
ca: Hora del sistema

en: User Time
ca: Hora de l'usuari

en: L1 Miss Sum
ca: Falla la suma L1

en: L2 Miss Sum
ca: Falla la suma L2

en: Cycle Estimation
ca: Estimació del cicle

note: i18n: file: configdlgbase.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, configDlgBase)
en: Configuration
ca: Configuració

note: i18n: file: configdlgbase.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Truncated when more/longer than:
ca: Truncat quan es més gran que:

note: i18n: file: configdlgbase.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
ca: Precisió del valors percentuals:

note: i18n: file: configdlgbase.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Symbols in tooltips and context menus
ca: Símbols als suggeriments i als menús contextuals

note: i18n: file: configdlgbase.ui:122 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
ca: Nombre màxim d'entrades a les llistes:

note: i18n: file: configdlgbase.ui:145 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
ca: Colors dels elements de cost

note: i18n: file: configdlgbase.ui:223 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
ca: Objecte:

note: i18n: file: configdlgbase.ui:233 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
ca: Classe:

note: i18n: file: configdlgbase.ui:279 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
ca: Fitxer:

note: i18n: file: configdlgbase.ui:343 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Annotations
ca: Anotacions

note: i18n: file: configdlgbase.ui:351 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
ca: Línies de context a les anotacions:

note: i18n: file: configdlgbase.ui:380 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
ca: Carpetes font

note: i18n: file: configdlgbase.ui:412 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, dirList)
en: Object / Related Source Base
ca: Base de la font de l'objecte / relacionada

note: i18n: file: configdlgbase.ui:428 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add...
ca: Afegeix...

note: i18n: file: configdlgbase.ui:451 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
ca: Esborra

note: i18n: file: configdlgbase.ui:516 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton2)
en: &OK
ca: &Bé

note: i18n: file: configdlgbase.ui:526 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
ca: Objectiu

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
ca: Temps

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
ca: Ruta

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:73 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
ca: Arranjaments

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
ca: Comandament de destinació:

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
ca: Arranjaments de perfilat:

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
ca: Opció

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:125 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: file: dumpselectionbase.ui:653 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
ca: Valor

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
ca: Traça

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:149 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: file: dumpselectionbase.ui:733 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
ca: Salts

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:163 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
ca: Instruccions

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:178 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: file: dumpselectionbase.ui:748 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
ca: Esdeveniments

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:191 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
ca: Caché completa

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:205 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
ca: A mida

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:220 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
ca: Recull

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:233 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
ca: A l'inici

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:247 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
ca: Mentre sigui a

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:262 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
ca: Omet

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:304 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
ca: Bolca el perfil

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:317 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
ca: Cada BBs

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:331 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: file: dumpselectionbase.ui:373
en: On Entering
ca: En entrar a

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
ca: En sortir de

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:360 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
ca: Cap esdeveniment

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:388 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
ca: Separat

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:401 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
ca: Fils

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:429 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
ca: Cadena de crides

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:455 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
ca: Arranjaments personalitzats de perfilat:

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:489 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
ca: Executa un nou perfil

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:499 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Info
ca: Informació

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:508 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
ca: Motiu del bolcat:

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:521 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
ca: Resum d'esdeveniments:

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:532 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
ca: Nom

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:543 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
ca: Suma

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:557 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
ca: Miscel·lània:

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:591 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
ca: Mostra

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:598 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
ca: Compara

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:608 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: State
ca: Estat

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:622 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
ca: Actualitza

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:629 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
ca: Cada [s]:

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:642 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
ca: Comptador

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:664 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
ca: S'han fet els bolcats

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:678 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
ca: S'està recollint

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:692 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
ca: Executat

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:705 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
ca: Blocs bàsics

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:719 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3) i18n: file: stackselectionbase.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, stackList)
en: Calls
ca: Crides

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:761 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Ir
ca: Vés

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:776 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
ca: Distints

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:789 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
ca: Objectes ELF

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:803 i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
ca: Funcions

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:848 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
ca: Traça de la pila:

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:858 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
ca: Sinc.

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:912 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7) i18n: file: functionselectionbase.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, functionList)
en: Location
ca: Ubicació

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:931 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
ca: Inici

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:961 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
ca: Bolcat

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:971 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Messages
ca: Missatges

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:988 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
ca: Atura l'execució

note: i18n: file: dumpselectionbase.ui:1011 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
ca: Neteja

note: i18n: file: functionselectionbase.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search:
ca: &Cerca:

note: i18n: file: functionselectionbase.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groupList)
en: Group
ca: Grup

note: i18n: file: kcachegrindui.rc:4 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: file: kcachegrindui.rc:10 i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: file: kcachegrindui.rc:15 i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
ca: &Disposició

note: i18n: file: kcachegrindui.rc:32 i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
ca: Barres laterals

note: i18n: file: kcachegrindui.rc:41 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: file: kcachegrindui.rc:54 i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
ca: Barra d'eines d'estat

note: i18n: file: partselectionbase.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rangeLabel)
en: (no trace parts)
ca: (cap fragment per traçar)

note: i18n: file: stackselectionbase.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StackSelectionBase)
en: Stack Selection
ca: Selecció de pila

en: Recursive Bisection
ca: Bisecció recursiva

en: Columns
ca: Columnes

en: Rows
ca: Files

en: Always Best
ca: Sempre el millor

en: Best
ca: Millor

en: Alternate (V)
ca: Alterna (V)

en: Alternate (H)
ca: Alterna (H)

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Nesting
ca: Nia

en: Border
ca: Vora

en: Correct Borders Only
ca: Només vores correctes

en: Width %1
ca: Amplària %1

en: Shading
ca: Ombrejat

en: Take Space From Children
ca: Pren espai dels fills

en: Top Center
ca: Superior central

en: Bottom Center
ca: Inferior central

en: No %1 Limit
ca: Sense el límit %1

en: No Area Limit
ca: Sense límit d'àrea

en: Area of '%1' (%2)
ca: Àrea de '%1' (%2)

en: 1 Pixel | %1 Pixels
ca[0]: 1 píxel
ca[1]: %1 píxels

en: Double Area Limit (to %1)
ca: Dobla el límit de l'àrea (a %1)

en: Halve Area Limit (to %1)
ca: Redueix a la meitat el límit de l'àrea (a %1)

en: No Depth Limit
ca: Sense límit de profunditat

en: Depth of '%1' (%2)
ca: Profunditat de '%1' (%2)

en: Depth %1
ca: Profunditat %1

en: Decrement (to %1)
ca: Decrementa (a %1)

en: Increment (to %1)
ca: Incrementa (a %1)

en: <b>Caller Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callers of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constrains).</p>
ca: <b>Mapa del cridador</b><p>Aquesta gràfica mostra la jerarquia niada de tots el cridadors de la funció activa actual. Cada rectangle acolorit representa una funció; la seva mida tracta de ser proporcional al cost gastat en ella mentre la funció activa s'està executant (no obstant això, existeixen limitacions de dibuix).</p>

en: <b>Call Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callees of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constrains).</p>
ca: <b>Mapa de crides</b><p>Aquesta gràfica mostra la jerarquia niada de tots el cridats de la funció activa actual. Cada rectangle acolorit representa una funció; la seva mida tracta de ser proporcional al cost gastat en ella mentre la funció activa s'està executant (no obstant això, existeixen limitacions de dibuix).</p>

en: <p>Appearance options can be found in the in the context menu. To get exact size proportions, choose 'Hide incorrect borders'. As this mode can be <em>very</em> time consuming, you may want to limit the maximum drawn nesting level before. 'Best' determinates the split direction for children from the aspect ratio of the parent. 'Always Best' decides on remaining space for each sibling. 'Ignore Proportions' takes space for function name drawing <em>before</em> drawing children. Note that size proportions can get <em>heavily</em> wrong.</p><p>This is a <em>TreeMap</em> widget. Keyboard navigation is available with the left/right arrow keys for traversing siblings, and up/down arrow keys to go a nesting level up/down. <em>Return</em> activates the current item.</p>
ca: <p>Els arranjaments de l'aparença es poden trobar al menú de context. Per obtenir la mida de proporcions exactes, seleccioneu 'oculta les vores incorrectes'. Com aquest mode pot consumir <em>molt</em> temps, hauríeu de limitar abans el nivell màxim de dibuix de nies. 'Millor' determina la direcció de la divisió dels fills en relació a la proporció dels pares. 'Sempre el millor' decideix sobre la resta d'espai per a cada germà. 'Ignora les proporcions' pren espai per dibuixar el nom de la funció <em>abans</em> de dibuixar els fills. Tingueu en compte que es poden obtenir proporcions de mida <em>molt</em> incorrectes.</p><p>Aquest es un giny de <em>mapa d'arbre</em>. Es pot navegar amb el teclat amb les fletxes esquerra/dreta per travessar els germans i amunt/avall per anat un nivell de nia amun/avall.<em>La tecla de retorn</em> activa l'element actual.</p>

en: Go To
ca: Vés a

en: Stop at Depth
ca: Atura a la profunditat

en: Depth 10
ca: Profunditat 10

en: Depth 15
ca: Profunditat 15

en: Depth 20
ca: Profunditat 20

en: Decrement Depth (to %1)
ca: Decrementa la profunditat (a %1)

en: Increment Depth (to %1)
ca: Incrementa la profunditat (a %1)

en: Stop at Function
ca: Atura a la funció

en: No Function Limit
ca: Sense funció límit

en: Stop at Area
ca: Atura a l'àrea

en: 50 Pixels
ca: 50 Píxels

en: 100 Pixels
ca: 100 píxels

en: 200 Pixels
ca: 200 Píxels

en: 500 Pixels
ca: 500 Píxels

en: Half Area Limit (to %1)
ca: Límit de mitja àrea (a %1)

en: Split Direction
ca: Divideix direcció

en: Skip Incorrect Borders
ca: Ignora les vores incorrectes

en: Border Width
ca: Amplada de la vora

en: Border 0
ca: Vora 0

en: Border 1
ca: Vora 1

en: Border 2
ca: Vora 2

en: Border 3
ca: Vora 3

en: Draw Symbol Names
ca: Dibuixa els noms dels símbols

en: Draw Cost
ca: Dibuixa el cost

en: Draw Location
ca: Dibuixa la ubicació

en: Draw Calls
ca: Dibuixa crides

en: Call Map: Current is '%1'
ca: Mapa de la crida: L'actual és '%1'

en: (no function)
ca: (cap funció)

en: (no call)
ca: (cap trucada)

en: Event Type
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Short
ca: Curt

en: Formula
ca: Fórmula

en: <b>Cost Types List</b><p>This list shows all cost types available and what the self/inclusive cost of the current selected function is for that cost type.</p><p>By choosing a cost type from the list, you change the cost type of costs shown all over KCachegrind to be the selected one.</p>
ca: <b>Llista del tipus de cost</b><p>Aquesta llista mostra tots els tipus de cost disponibles i quin cost propi/inclusiu de la funció actualment seleccionada és per aquest tipus de cost.</p><p>En triar un tipus de cost de la llista, es canvia el tipus de cost de tot el mostrat a KCachegrind al tipus seleccionat.</p>

en: Set Secondary Event Type
ca: Estableix el tipus d'esdeveniment secundari

en: Remove Secondary Event Type
ca: Esborra el tipus d'esdeveniment secundari

en: Edit Long Name
ca: Edita el nom llarg

en: Edit Short Name
ca: Edita el nom curt

en: Edit Formula
ca: Edita la fórmula

en: Remove
ca: Esborra

en: New Cost Type ...
ca: Nou tipus de cost ...

en: New%1
ca: Nou%1

en: New Cost Type %1
ca: Nou tipus de cost %1

en: Import filter for Cachegrind/Callgrind generated profile data files
ca: Filtre d'importació per fitxers de traça generats per Cachegrind/Callgrind

en: Loading %1
ca: S'està carregant %1

en: Count
ca: Compta

en: <b>List of direct Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in the current selected function while being called from the function from the list.</p><p>An icon instead of an inclusive cost specifies that this is a call inside of a recursive cycle. An inclusive cost makes no sense here.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
ca: <b>Llista dels cridadors directes</b><p>Aquesta llista mostra totes les funcions que criden directament a la seleccionada actualment, junt amb un compte de crides i el cost gastat a la funció actualment seleccionada mentre és cridada per la funció de la llista.</p><p>Una icona en lloc del cost inclusiu, especifica que aquesta és una crida dins d'un cicle recursiu. Un cost inclusiu no té sentit aquí.</p><p>Seleccionar una funció provoca que sigui la seleccionada actualment d'aquest plafó d'informació. Si hi ha dos plafons (mode de dos plafons), canvia la funció de l'altre plafó.</p>

en: <b>List of direct Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in this function while being called from the selected function.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
ca: <b>Llista dels cridats directes</b><p>Aquesta llista mostra totes les funcions cridades directament per la seleccionada actualment, junt amb un compte de crides i el cost gastat en aquesta funció mentre és cridada per la funció actualment seleccionada.</p><p>Seleccionar una funció provoca que sigui la seleccionada actualment d'aquest plafó d'informació. Si hi ha dos plafons (mode de dos plafons), canvia la funció de l'altre plafó.</p>

en: <p>...that the <em>What's this...</em> help for every GUI widget
    in KCachegrind contains detailed usage information for this widget?
    It is highly recommend to read at least these help texts on first
    use. Request <em>What's this...</em> help by pressing
    Shift-F1 and clicking on the widget.</p>
ca: <p>...que l'ajuda <em>Què és això?</em> conté informació detallada
    d'ús de cada un dels element de l'IGU del KCachegrind?
    Es molt recomanable llegir aquestos textos d'ajuda la primera vegada
    que es fa servir el programa. Per activar l'ajuda <em>Què és això?</em>
    premeu majúscules+F1 i després cliqueu sobre l'element.</p>

en: <p>...that you can get profile information at instruction level
    with Calltree when you provide the option <em>--dump-instr=yes</em>?
    Use the Assembler View for the instruction annotations.
    </p>
ca: <p>... que podeu obtenir informació del perfil a nivell d'ordres
    amb Caltree si feu servir l'opció <em>--dump-instr=yes</em>?
    Feu servir la vista d'assemblador per veure les anotacions.
    </p>

en: <p>...that you can use Alt-Left/Right keys of your keyboard to go
    back/forward in the active object history ?</p>
ca: <p>...podeu fer servir les tecles alt-esquerra/dreta del teclat
    per anar enrere/endavant a l'historial d'objectes actius ?</p>

en: <p>...that you can navigate in the Callee/Caller Map View using
    arrow keys? Use Left/Right to change to siblings of the current
    item; use Up/Down to go one nesting level up/down. To select
    the current item, press Space, and to activate it, press Return.
    </p>
ca: <p>...que podeu navegar a la vista del mapa del cridats/cridadors
    fent servir les tecles de fletxa? Useu esquerra/dreta per canviar
    els germans de l'element actual; useu amunt/avall per pujar o
    baixar un nivell de nia. Per seleccionar l'element actual
    premeu la tecla d'espai i per activar-lo la tecla de retorn.
    </p>

en: <p>...that you can navigate in the Call Graph View using
    arrow keys? Use Up/Down to go one calling level up/down, alternating
    between calls and functions. Use Left/Right to change to siblings of a current
    selected call. To activate the current item, press Return.
    </p>
ca: <p>...que podeu navegar a la vista de la gràfica de crides
    fent servir les tecles de fletxa ? Useu amunt/avall per pujar
    o baixar un nivell de crida, alternant entre crides i funcions.
    Useu esquerra/dreta per canviar als germans de la crida
    activa. Per activar l'element actual, premeu la tecla de retorn.
    </p>

en: <p>...that you can rapidly locate a function by entering part of its
    name (case-insensitive) into the edit line of the toolbar
    and hit return?</p>
ca: <p>...que podeu trobar ràpidament una funció introduint una
    part del seu nom (no distingeix majúscules de minúscules)
    a la línia de la barra d'eines i prement la tecla de retorn?</p>

en: <p>...that you can assign custom colors to 
    ELF objects/C++ Classes/Source Files for graph coloring
    in <em>Settings->Configure KCachegrind...</em>?</p>
ca: <p>...que podeu assignar colors personalitzats als
    objectes ELF/classes C++/fitxers de font per acolorir
    la gràfica a <em>Arranjament->Configura KCachegrind...</em>?</p>

en: <p>...that you can see if debug info is available for a selected 
    function by looking at the location label in the Info tab or
    the source listing header in the source tab?</p>
    <p>There must be the name of the source file (with extension).
    If KCachegrind still does not show the source, make sure that you
    have added the directory of the source file to the
    <em>Source Directories</em> list in the configuration.
ca: <p>...que podeu veure si hi ha disponible informació de
    depuració per la funció seleccionada mirant l'etiqueta
    d'ubicació de la pestanya d'informació o a la capçalera
    del codi font ?<p>
    <p>Hi ha d'haver el nom del fitxer d'origen (amb extensió.)
    Si Kcachegrind no mostra el codi font, assegureu-vos que
    heu afegit la carpeta del fitxer font a la llista de les
    <em>carpetes de font</em> als arranjaments.

en: <p>...that you can configure whether KCachgrind should
    show absolute event counts or relative ones (percentage display)?</p>
ca: <p>...que podeu configurar si KCachgrind ha de mostrar
    comptadors d'esdeveniments absoluts o relatius (percentatges)?</p>

en: <p>...that you can configure the maximum number of items
    for all function lists in KCachegrind? Limiting the number
    of items is done to get a fast reacting GUI. The last item in
    the list will show you the number of skipped functions, together
    with a cost condition for these skipped functions.</p>
    <p>To activate a function with small costs, search for it and select
    it in the flat profile. Selecting functions with small cost will
    temporarily add them to the flat profile list.</p>
ca: <p>...que podeu configurar el nombre màxim d'elements
    de totes les llistes de funcions al KCachegrind? En limitar el
    nombre d'elements podeu obtenir una reacció més ràpida
    de l'IGU. L'ultim element a la llista mostra el nombre de
    funcions omeses junt amb la condició de cost de les mateixes.</p>
    <p>Per activar una funció amb costos petits, cerqueu-la i
    seleccioneu-la al perfil pla. En seleccionar funcions amb costos
    petits s'afegiran temporalment a la llista de perfil pla.</p>

en: <p>...that the Coverage tab - in contrast to the Call Lists tab -
    shows <em>all</em> functions that are calling the selected function
    (upper part) / are called by the selected function (bottom part),
    no matter how many function are between them on the stack?</p>
    <p>Examples:</p>
    <p>An entry in the upper list for function foo1() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while called from function foo1().</p>
    <p>An entry in the bottom list for function foo2() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while calling foo2() from bar().</p>
ca: <p>...que la pestanya de cobertura - en contrast amb la pestanya de
    la llista de crides mostra <em>totes</em> les funcions que estan
    cridant a la funció seleccionada a la part superior i totes a les que està
    cridant a la part inferior, independentment de quantes funcions hi hagi
    a la pila ? Exemples:</p>
    <p>Una entrada a la llista superior per la funció foo1() amb un valor
    de 50% amb la funció bar() seleccionada, vol dir que el 50% del cost
    total de la funció bar() es va produir en ser cridada des de foo1().</p>
    <p>Una entrada a la llista inferior per la funció foo2() amb un valor de
    50% amb la funció bar() seleccionada, vol dir que el 50% del cost total
    de la funció bar() es va produir en cridar foo2() des de bar().</p>

en: <p>...that waiting for the tool tip inside of a tree map
    shows the list of names of the nested rectangles the mouse
    pointer is over?</p>
    <p>Items from this list can be selected by pressing the right
    mouse button.</p>
ca: <p>...que esperar pel consell emergent dins d'un mapa
    d'arbre mostra la llista dels noms dels rectangles niats
    sobre el quals està el punter del ratolí?</p>
    <p>Els elements d'aquesta llista es poden seleccionar
    prement el botó dret del ratolí.</p>

en: <p>...that you can constrain the cost counts shown to only a
    few parts of the whole trace by selecting these parts in the
    "Trace Selection" Dockable?</p>
    <p>To generate multiple parts in a profiling run with
    cachegrind, use e.g. option --cachedumps=xxx for parts
    of a length of xxx basic blocks (A basic block is a run
    of not-branching assembler statements inside of your program
    code).</p>
ca: <p>...que podeu limitar el cost que es mostra a unes poques
    parts de tota la traça seleccionant aquestes parts a l'acoblable
    "Selecció de traça"?</p>
    <p>Per generar múltiples parts a l'execució de perfilat amb
    cachegrind, useu p.e. l'opció --cachedumps=xxx per parts
    d'una longitud de xxx blocs bàsics (un bloc bàsic es una
    execució de sentències d'assemblador sense branques dins
    del codi del programa).</p>

en: Source Files
ca: Fitxers font

en: C++ Classes
ca: Classes C++

en: Function (no Grouping)
ca: Funcions (sense agrupar)

en: (always)
ca: (sempre)

en: KCachegrind Configuration
ca: Configuració del KCachegrind

en: The Maximum Number of List Items should be below 500.The previous set value (%1) will still be used.
ca: El nombre màxim d'elements a la llista ha de ser inferior a 500. Es farà servir l'anterior valor establert (%1).

en: Choose Source Folder
ca: Escolliu la carpeta font

en: Profile Part %1
ca: Perfil de «part» %1

en: (no trace)
ca: (cap traça)

en: (no part)
ca: (cap «part»)

en: Comment
ca: Comentari

en: <b>Trace Part List</b><p>This list shows all trace parts of the loaded trace. For each part, the self/inclusive cost of the current selected function, spent in the part, is shown; percentage costs are always relative to the total cost <em>of the part</em> (not to the whole trace as in the Trace Part Overview). Also shown are the calls happening to/from the current function inside of the trace part.</p><p>By choosing one or more trace parts from the list, the costs shown all over KCachegrind will only be the ones spent in the selected part(s). If no list selection is shown, in fact all trace parts are selected implicitly.</p><p>This is a multi-selection list. You can select ranges by dragging the mouse or use SHIFT/CTRL modifiers. Selection/Deselection of trace parts can also be done by using the Trace Part Overview Dockable. This one also supports multiple selection.</p><p>Note that the list is hidden if only one trace part is loaded.</p>
ca: <b>Llista de parts de traça</p><p>Aquesta llista mostra totes les parts de traça de la traça carregada. Es mostra el cost propi/inclusiu de la funció actualment seleccionada per cada part; els percentatges del costos són sempre en relació al cost total <em>de la part</em> (no pas a la traça sencera com a la vista de parts de traça). També es mostren les crides que s'ha fet a/des de la funció seleccionada actualment dintre d'aquesta part de la traça.</p><p>En triar una o més parts de traça de la llista, el cost mostrat a tot el KCachegrind serà només el gastat a la/les part(s) seleccionades. Si no s'està mostrant cap llista de selecció, totes les parts seran seleccionades de manera implícita.</p><p>Aquesta és una llista de selecció múltiple. Podeu seleccionar intervals arrossegant el ratolí o fent servir les tecles majús/ctrl. La selecció o desselecció de les parts de traça també es pot fer fent servir l'acoblable de vista general de les parts de traça. L'acoblable també permet la selecció múltiple.</p><p>Noteu que la llista estarà oculta si només s'ha carregat una part de traça.</p>

en: Hide '%1'
ca: Oculta '%1'

en: Hide Selected
ca: Oculta els seleccionats

en: Show All
ca: Mostra'ls tots
