desktop_kdesdk - en to ca translation catalogue (116 entries)

[ctx: GenericName]
en: CVS Frontend
ca: Frontal de CVS

[ctx: Name]
en: CVS commit job done
ca: S'ha completat l'entrega al CVS

[ctx: Comment]
en: A CVS commit job is done
ca: S'ha completat una entrega al CVS

[ctx: Name]
en: CvsService
ca: Servei de CVS

[ctx: Comment]
en: A D-Bus service that provides an interface to cvs
ca: Un servei D-Bus que proporciona una interfície per al cvs

[ctx: Name]
en: KDE SVN Build
ca: Construcció SVN del KDE

[ctx: GenericName]
en: KDE Template Generator
ca: Generador de plantilles del KDE

[ctx: Name]
en: Akonadi Resource Template
ca: Plantilla de recurs de l'Akonadi

[ctx: Comment]
en: A template for an Akonadi PIM data resource
ca: Una plantilla per un recurs de dades PIM de l'Akonadi

[ctx: Name]
en: KDE 4 GUI Application
ca: Aplicació IGU del KDE 4

[ctx: Comment]
en: KDE4 simple template based on CMake, inherits from XMLGuiWindow and demonstrates how to use KConfig XT
ca: Plantilla simple del KDE4 basada en el CMake, hereva del XMLGuiWindow i que demostra com usar el KConfig XT

[ctx: GenericName]
en: A KDE4 Application
ca: Una aplicació del KDE4

[ctx: Name]
en: KDE 4 KPart Application
ca: Una aplicació KPart del KDE 4

[ctx: Comment]
en: KDE4 simple template based on CMake, inherits from XMLGuiWindow and demonstrates how to use KPart
ca: Plantilla simple del KDE4 basada en el CMake, hereva del XMLGuiWindow i que demostra com usar el KPart

[ctx: GenericName]
en: A KDE KPart Application
ca: Una aplicació KPart del KDE

[ctx: Name]
en: Plasma Applet Template
ca: Plantilla de miniaplicació Plasma

[ctx: Comment]
en: A plasma applet template displaying an icon and a text
ca: Una plantilla de miniaplicació plasma que mostra una icona i un text

[ctx: Name]
en: Qt4 GUI Application
ca: Aplicació IGU Qt4

[ctx: Comment]
en: Generate a QMake/Qt4 based application with graphical user interface (crossplatform compatible)
ca: Genera una aplicació basada en QMake/Qt4 amb una interfície gràfica d'usuari (compatible amb multiplataforma)

[ctx: Comment]
en: %{APPNAME} runner
ca: Llançador de %{APPNAME}

[ctx: Name]
en: Plasma Runner Template
ca: Plantilla de llançador per Plasma

[ctx: Comment]
en: A plasma runner template
ca: Una plantilla de llançador per Plasma

[ctx: Name]
en: PyKDE4 GUI Application
ca: Aplicació IGU PyKDE4

[ctx: Comment]
en: PyKDE4 template  - needs PyKDE4
ca: Plantilla PyKDE4 - necessita el PyKDE4

[ctx: Name]
en: PyQt4 GUI Application
ca: Aplicació IGU PyQt4

[ctx: Comment]
en: PyQt template using a Designer file - needs PyQt4
ca: Plantilla PyQt que usa un fitxer de Designer - necessita el PyQt4

[ctx: Name]
en: KDE 4 Ruby GUI Application
ca: Aplicació IGU en Ruby del KDE 4

[ctx: Comment]
en: KDE4 simple ruby template, inherits from XMLGuiWindow - needs korundum4
ca: Plantilla ruby senzilla del KDE4, hereva del XMLGuiWindow - necessita el «korundum4»

[ctx: GenericName]
en: A KDE4 Ruby Application
ca: Una aplicació Ruby del KDE4

[ctx: GenericName]
en: Advanced Text Editor
ca: Editor de text avançat

[ctx: Comment]
en: Kate Plugin
ca: Connector per al Kate

[ctx: Name]
en: Kate Session Applet
ca: Miniaplicació de sessió del Kate

[ctx: Comment]
en: Kate Session Launcher
ca: Llançador de sessió del Kate

[ctx: Name]
en: Kate Backtrace Browser
ca: Navegador de traça inversa de Kate

[ctx: Comment]
en: Backtrace navigation tool view
ca: Eina de vista del navegador de traça inversa

[ctx: Name]
en: External Tools
ca: Eines externes

[ctx: Comment]
en: External Tools
ca: Eines externes

[ctx: Name]
en: File system browser
ca: Navegador del sistema de fitxers

[ctx: Comment]
en: File system browser tool view
ca: Eina de visita del navegador del sistema de fitxers

[ctx: Name]
en: Kate File Templates
ca: Plantilles de fitxers del Kate

[ctx: Comment]
en: Create new files from templates in the Kate text editor
ca: Crea fitxers nous des de plantilles a l'editor de text Kate

[ctx: Name]
en: Find in files tool view
ca: Cerca a l'eina de visualització de fitxers

[ctx: Comment]
en: Toolview allowing to search in all open files or files in the filesystem
ca: Eina de vista que permet cercar a tots els fitxers oberts o fitxers al sistema de fitxers

[ctx: Name]
en: My First Kate Plugin
ca: El meu primer connector per al Kate

[ctx: Comment]
en: Your short description about the plugin goes here
ca: Aquí va una breu descripció sobre el connector

[ctx: Name]
en: Kate HTML Tools
ca: Eines HTML del Kate

[ctx: Comment]
en: Facilitated insertion of HTML tags
ca: Facilita la inserció d'etiquetes HTML

[ctx: Name]
en: Kate InsertCommand
ca: Kate - Inserció d'ordres

[ctx: Comment]
en: Insert shell command output into a document
ca: Insereix la sortida d'ordres de la consola en un document

[ctx: Name]
en: CTags Plugin
ca: Connector CTags

[ctx: Comment]
en: Look up definitions/declarations with CTags
ca: Cerca definicions/declaracions amb CTags

[ctx: Name]
en: Kate Build Plugin
ca: Connector de construcció de Kate

[ctx: Comment]
en: Compile or Make and parse error messages
ca: Compila o construeix amb Make i analitza els missatges d'error

[ctx: Name]
en: Kate Javascript Console Window
ca: Finestra de la consola JavaScript del Kate

[ctx: Name]
en: Select Smallest Enclosing Block
ca: Selecciona el bloc de tancament més petit

[ctx: Name]
en: Kate KJS Test 1
ca: Prova 1 del KJS per al Kate

[ctx: Comment]
en: Test  for the KJS Wrapper
ca: Prova de l'embolcall KJS

[ctx: Name]
en: Terminal tool view
ca: Eina de vista del terminal

[ctx: Comment]
en: Toolview embedding a terminal widget
ca: Eina de vista que incrusta un estri de terminal

[ctx: Name]
en: Kate Python Browser Plugin
ca: Connector de navegació de Python per al Kate

[ctx: Comment]
en: A Python browser plugin for Kate
ca: Un connector de navegació de Python per al Kate

[ctx: Name]
en: Mail files
ca: Envia fitxers per correu

[ctx: Comment]
en: Mail files
ca: Envia fitxers per correu electrònic

[ctx: Name]
en: Kate OpenHeader
ca: Obre capçaleres per al Kate

[ctx: Comment]
en: Opens the corresponding .h/[.cpp|.c] file
ca: Obre el fitxer .h/[.cpp|.c] corresponent

[ctx: Name]
en: Kate Quick Document switcher
ca: Commutador ràpid de documents per al Kate

[ctx: Comment]
en: Quickly switch to another already opened document
ca: Commuta ràpidament a un altre document obert prèviament

[ctx: Name]
en: Kate Snippets
ca: Retalls del Kate

[ctx: Comment]
en: Configurable Text-Snippets for Kate
ca: Retalls de text configurables per al Kate

[ctx: Name]
en: Kate Symbol Viewer
ca: Visor de símbols del Kate

[ctx: Comment]
en: This plugin extracts and shows reference symbols from source
ca: Aquest connector extreu i visualitza símbols de referència des del codi font

[ctx: Name]
en: Kate Tab Bar Extension
ca: Extensió de barra de pestanyes per al Kate

[ctx: Comment]
en: Adds a tab bar to Kate's main window
ca: Afegeix una barra de pestanyes a la finestra principal del Kate

[ctx: Name]
en: Kate TextFilter
ca: Filtre de text del Kate

[ctx: Comment]
en: Easy text filtering
ca: Filtrat fàcil de text

[ctx: Name]
en: Kate XML Validation
ca: Validació d'XML per al Kate

[ctx: Comment]
en: Validates XML files using xmllint
ca: Valida els fitxers XML usant el xmllint

[ctx: Name]
en: Kate XML Completion
ca: Compleció XML del Kate

[ctx: Comment]
en: Lists XML elements, attributes, attribute values and entities allowed by DTD
ca: Llista els elements XML, atributs, valors dels atributs i entitats permeses pel DTD

[ctx: GenericName]
en: KDE Bug Management
ca: Gestió d'errors a KDE

[ctx: Name]
en: Bugzilla To-do List
ca: Llista de tasques pendents de Bugzilla

[ctx: GenericName]
en: Profiler Frontend
ca: Interfície de Profiler

[ctx: Comment]
en: Visualization of Performance Profiling Data
ca: Visualització de dades de perfilat de rendiment

[ctx: Name]
en: KDE Repository Accounts
ca: Comptes del repositori de KDE

[ctx: Name]
en: KDED Subversion Module
ca: Mòdul KDED de Subversion

[ctx: Description]
en: Subversion ioslave
ca: Ioslave de Subversion

[ctx: Name]
en: Apply Patch...
ca: Aplica pedaç...

[ctx: Comment]
en: Apply the patch to another folder/file
ca: Aplica el pedaç a una altra carpeta o fitxer

[ctx: Name]
en: Add to Repository
ca: Afegeix al repositori

[ctx: Name]
en: Delete From Repository
ca: Elimina del repositori

[ctx: Name]
en: Revert Local Changes
ca: Reverteix els canvis locals

[ctx: Comment]
en: Remove any changes made locally. Warning - this cannot be undone.
ca: Elimina qualsevol canvi local. Avís: No es pot desfer.

[ctx: Name]
en: Rename...
ca: Reanomena...

[ctx: Comment]
en: Rename a file locally and in the repository.  Use this rather than adding and deleting to rename a file.
ca: Reanomena un fitxer localment i en el repositori. Use-ho en comptes d'afegir i eliminar per a reanomenar un fitxer.

[ctx: Name]
en: Import Repository
ca: Importa repositori

[ctx: Comment]
en: Put folder into an existing repository to put it under revision control.
ca: Situa la carpeta en un repositori existent per a posar-la sota el control de revisions.

[ctx: Name]
en: Checkout From Repository...
ca: Obtenir del repositori...

[ctx: Comment]
en: Checkout out files from an existing repository into this folder.
ca: Obté fitxers des d'un repositori existent cap aquesta carpeta.

[ctx: Name]
en: Switch...
ca: Canvia...

[ctx: Comment]
en: Switch given working copy to another branch
ca: Canvia una còpia de treball indicada a una altra branca

[ctx: Name]
en: Merge...
ca: Fusiona...

[ctx: Comment]
en: Merge changes between this and another branch
ca: Fusiona els canvis entre aquesta i una altra branca

[ctx: Name]
en: Blame...
ca: Responsabilitza...

[ctx: Comment]
en: See who wrote each line of the file and in what revision
ca: Veu qui va escriure cada línia del fitxer i en qui l'ha revisat

[ctx: Name]
en: Create Patch...
ca: Crea pedaç...

[ctx: Name]
en: Export...
ca: Exporta...

[ctx: Comment]
en: Checkout out an unversioned copy of a tree from a repository
ca: Exporta una còpia sense versió d'un arbre del repositori

[ctx: Comment]
en: Show local changes since last update
ca: Mostra els canvis locals des de l'última actualització

[ctx: Name]
en: SVN Update
ca: Actualitza SVN

[ctx: Name]
en: SVN Commit
ca: Entrega SVN

[ctx: GenericName]
en: Diff/Patch Frontend
ca: Interfície per a diff/patch

[ctx: Name]
en: Qt Designer Files
ca: Fitxers de Qt Designer

[ctx: GenericName]
en: Qt Designer UI File Viewer
ca: Visor de fitxer UI de Qt Designer

[ctx: GenericName]
en: Computer-aided translation system
ca: Sistema de traducció assistida per ordinador

[ctx: Comment]
en: Development style for searching accelerator and style guide conflicts
ca: Estil de desenvolupament per a cercar conflictes amb acceleradors i la guia d'estil

[ctx: GenericName]
en: UML Modeller
ca: Modelador UML
