lokalize - en to ca translation catalogue (272 entries)

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
ca: Actual: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Fuzzy: %1
ca: Inexacta: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
ca: Sense traduir: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: @title actions category]
en: Editing
ca: Edició

en: Synchronization 1
ca: Sincronització 1

en: Synchronization 2
ca: Sincronització 2

en: Translation Memory
ca: Memòria de traducció

[ctx: @title actions category]
en: Glossary
ca: Glossari

[ctx: @title actions category]
en: Tools
ca: Eines

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion # %1
ca: Insereix el suggeriment de la memòria de traducció # %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert # %1 term translation
ca: Insereix la traducció del terme # %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
ca: Defineix un nou terme

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert WebQuery result # %1
ca: Insereix el resultat de la consulta web # %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
ca: Canvia el sentit de la traducció

[ctx: @option:check whether message is marked as Approved]
en: Approved
ca: Aprovada

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
ca: Copia l'origen al destí

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
ca: Ajusta les línies al destí

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
ca: Insereix una etiqueta

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
ca: &Següent

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
ca: &Anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
ca: &Primera entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
ca: &Ultima entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
ca: Entrada per número

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translated but not approved
ca: Anterior traduïda però no aprovada

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translated but not approved
ca: Següent traduïda però no aprovada

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
ca: Anterior sense traduir

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
ca: Següent sense traduir

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous not approved
ca: Anterior no aprovada

[ctx: @action:inmenu]
en: Next not approved
ca: Següent no aprovada

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
ca: Marca el missatge

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
ca: Punt anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
ca: Punt següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
ca: Emplena tots els suggeriments exactes

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
ca: Emplena tots els suggeriment exactes i marca'ls com inexactes

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
ca: Compta les paraules

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
ca: Obre un fitxer per sincronitzar/fusionar

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
ca: Obre un catàleg per fusionar-lo amb l'actual / replica els canvis dels fitxers de base a

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
ca: Anterior diferent

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
ca: Entrada anterior que s'ha traduït de forma diferent als fitxers amb els que s'ha fusionat, incloses les traduccions buides a l'origen de la fusió

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
ca: Següent diferent

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
ca: Entrada següent que s'ha traduït de forma diferent als fitxers amb els que s'ha fusionat, incloses les traduccions buides a l'origen de la fusió

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
ca: Copia des de l'origen de fusió

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
ca: Copia totes les traduccions noves

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries in base file
ca: Això només canviara les entrades buides al fitxer de base

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
ca: Obre un fitxer per sincronització secundària

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
ca: Això només canviara les entrades buides

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
ca: El document conté canvis que no s'han desat.
    Voleu desar els canvis o descartar-los?

[ctx: @title:window]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename>
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Error saving the file <filename>%1</filename>
    Do you want to save to another file or cancel?
ca: S'ha produït un error en desar el fitxer <filename>%1</filename>
    Voleu desar-lo en un altre fitxer o cancel·lar?

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
ca: Salta a l'entrada

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
ca: Inseriu el numero d'entrada:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
ca: Actual: %1

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
ca: Sense traduir

[ctx: @info:status]
en: Approved
ca: Aprovada

[ctx: @info:status]
en: Needs review
ca: S'ha de revisar

[ctx: @title:window]
en: Scanning Files...
ca: S'estan explorant els fitxers...

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
ca: Substitueix

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
ca: Paraules al text original: %1<br/>Paraules al text de destí: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
ca: Compta les paraules

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Fuzzy:
ca: Inexacta:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
ca: Sense traduir:

[ctx: @action]
en: Hide
ca: Oculta

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
ca: Columna: %1

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
ca: Forma plural %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
ca: Ajusta les línies

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
ca: Memòria de traducció

[ctx: @title actions category]
en: Project
ca: Projecte

en: Next tab
ca: Pestanya següent

en: Previous tab
ca: Pestanya anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
ca: Glossari

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
ca: Memòria de traducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
ca: Gestiona les memòries de traducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
ca: Resum del projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project
ca: Configura el projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
ca: Obre un projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
ca: Obre un projecte recent

[ctx: @action:inmenu]
en: Create new project
ca: Crea un projecte nou

en: Computer-aided translation system.
    Don't translate what had already been translated!
ca: Sistema de traducció assistida per ordinador.
    No torneu a traduir el que ja s'ha traduït!

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2007-2008 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
ca: (c) 2007-2008 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 Els desenvolupadors de KBabel

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
ca: ha patrocinat el desenvolupament com a part del programa Google Summer of Code

en: bug fixing patches
ca: pedaços de correcció d'errors

en: Load specified project.
ca: Carrega el projecte especificat.

en: Document to open
ca: Document per obrir

[ctx: @title:window]
en: Message Context
ca: Context del missatge

[ctx: @info PO comment parsing. contains filename]
en: <br><i>Place:</i>
ca: <br><i>Lloc:</i>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><i>GUI place:</i>
ca: <br><i>Lloc a l'IGU:</i>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><i>Previous string:</i>
ca: <br><i>Cadena anterior:</i>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><i>Previous context:</i>
ca: <br><i>Context anterior:</i>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <b>Comment:</b>
ca: <b>Comentari:</b>

[ctx: @title:window]
en: Original Diff
ca: Diff original

[ctx: @info:tooltip]
en: Sometimes, if original text is changed, its translation becomes <emphasis>fuzzy</emphasis> (i.e. looses approval status). This window shows the difference between new original string and the old one, so that you can easily see which changes should be applied to translation.
ca: De vegades, si ha canviat el text original, la seva traducció es torna <emphasis>inexacta</emphasis> (perd l'estat d'aprovada). Aquesta finestra mostra la diferencia entre la nova cadena original i l'antiga, d'aquesta manera podeu veure fàcilment quins canvis s'han d'aplicar a la traducció.

note: i18n: file: editorui.rc:4 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: file: editorui.rc:33 i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: file: editorui.rc:60 i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
ca: &Glossari

note: i18n: file: editorui.rc:85 i18n: ectx: Menu (webquery)
en: &WebQuery
ca: Consulta &Web

note: i18n: file: editorui.rc:102 i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
ca: &Memòria de traducció

note: i18n: file: editorui.rc:120 i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ca: &Vés

note: i18n: file: editorui.rc:150 i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ca: &Punts

note: i18n: file: editorui.rc:157 i18n: ectx: Menu (merge)
en: &Sync
ca: &Sincronitza

note: i18n: file: editorui.rc:166 i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
ca: &Font de sincronització secundària

note: i18n: file: editorui.rc:188 i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
ca: &Vistes d'eines

note: i18n: file: editorui.rc:209 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: file: kaider_findextension.ui:42 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
ca: Ignora els marcadors dels acceleradors

[ctx: @option:check]
note: i18n: file: kaider_findextension.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
ca: Ignora els marcadors dels acceleradors

note: i18n: file: kaider_findextension.ui:52 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
ca: Omet etiquetes

[ctx: @option:check]
note: i18n: file: kaider_findextension.ui:55 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
ca: Omet etiquetes

note: i18n: file: lokalizemainwindowui.rc:5 i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ca: &Projecte

note: i18n: file: tm/dbparams.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: file: tm/dbparams.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
ca: Exp. reg. de marca:

note: i18n: file: tm/dbparams.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
ca: Accelerador:

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:24 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
ca: Expressió de cerca per una «part» de l'idioma d'origen.
    Premeu la tecla de retorn per començar a cercar.

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:32 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
ca: Expressió de cerca per una «part» de l'idioma de destí.
    Premeu la tecla de retorn per començar a cercar.

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
ca: Origen:

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
ca: Destí:

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:59 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: file: tm/queryoptions.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
ca: Mostra els resultats que no coincideixen amb l'expressió a cercar

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: file: tm/queryoptions.ui:72 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
ca: Inverteix

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
ca: Màscara de fitxer:

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:105 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
ca: Mostra només els resultats dels fitxers amb una ruta coincident amb la màscara especificada

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:116 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, substr)
en: Case insensitive
ca: No distingeixis majúscules de minúscules

[ctx: @option:radio]
note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:119 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, substr)
en: Substring
ca: Subcadena

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:129 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, like)
en: Space is AND operator. Case insensitive.
ca: L'espai és un operador I. No distingeixis majúscules de minúscules.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, like)
en: Google-like
ca: A l'estil de Google

note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:142 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rx)
en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
ca: Interpreta els comodins (* i ?). Distingeix majúscules de minúscules.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: file: tm/queryoptions.ui:145 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rx)
en: Wildcard
ca: Comodí

note: i18n: file: tm/managedatabases.ui:18 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
ca: Crea

note: i18n: file: tm/managedatabases.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add data
ca: Afegeix dades

note: i18n: file: tm/managedatabases.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add data from TMX
ca: Afegeix dades des de TMX

note: i18n: file: tm/managedatabases.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
ca: Exporta a TMX

note: i18n: file: prefs/prefs_misc.ui:47 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
ca: si està marcat, obtén el suggeriment de la memòria de traducció

note: i18n: file: prefs/prefs_misc.ui:50 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
ca: si està marcat, el programa extreu la memòria de traducció tan aviat com s'obri un fitxer.

note: i18n: file: prefs/prefs_misc.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
ca: Obtén prèviament els suggeriments de la memòria de traducció en obrir un fitxer

note: i18n: file: prefs/prefs_misc.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Max number of suggestions:
ca: Nombre màxim de suggeriments:

note: i18n: file: prefs/prefs_misc.ui:67 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
ca: Estableix el nombre màxim de suggeriments

note: i18n: file: prefs/prefs_misc.ui:70 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 10.
ca: Podeu canviar el nombre màxim de suggeriments, per defecte es 10.

note: i18n: file: prefs/prefs_misc.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
ca: Actualitza/afegeix les entrades editades a la memòria de traducció

note: i18n: file: prefs/prefs_misc.ui:84 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Scan opened files to translation memory
ca: Explora els fitxers oberts a la memòria de traducció

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:24 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
ca: Tipus de lletra de l'editor:

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:31 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
ca: Canvia el tipus de lletres de l'editor

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:34 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
ca: Trieu un tipus de lletra nou per l'àrea on escriviu el missatge traduït.

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:41 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
ca: Mostra LED per indicar l'estat del missatge

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:44 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
ca: Si està marcat, es visualitzaran LED per mostrar l'estat del missatge: inexacte, sense traduir o erroni. Si no està marcat, no es visualitzaran.

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy, Untranslated and Error status, as well as cursor column number
ca: LED per indicar l'estat d'inexacte, sense traduir o erroni i també el numero de columna

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:56 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
ca: Colors del text pels canvis al missatge.

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
ca: Cadenes coincidents

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
ca: Text afegit a la nova cadena:

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:72 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
ca: Canvia el color pel nou text afegit

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:75 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
ca: Podeu establir un altre color per veure el text que s'ha afegit a la cadena.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
ca: Text eliminat a la nova cadena:

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:92 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
ca: Canvia el color pel text eliminat

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:95 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
ca: Podeu establir un altre color per veure el text que s'ha eliminat de la cadena.

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:121 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
ca: Marqueu per mostrar si una cadena acaba amb un espai (sovint es important al visualitzar-la a d'interfície d'usuari o quan es concatena amb d'altres).

note: i18n: file: prefs/prefs_font.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
ca: Ressalta el espais al final

note: i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:14 i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
ca: Nom del traductor

note: i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:15 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
ca: Nom del traductor en anglès

note: i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:21 i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
ca: Nom localitzat

note: i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:22 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
ca: Nom del traductor en l'idioma de destí

note: i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:28 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
ca: Correu electrònic del traductor

note: i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:34 i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:35 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
ca: Codi d'idioma per omissió pels projectes nous

note: i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:41 i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:42 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
ca: Llista de correu per omissió pels projectes nous

note: i18n: file: prefs/lokalize.kcfg:73 i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
ca: Tipus de lletra per als missatges

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:13 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
ca: Empleneu la vostra identitat amb informació quant al vostre equip de traducció. Aquesta informació es farà servir en actualitzar la capçalera d'un fitxer.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default Language:
ca: Idioma per defecte:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
ca: Correu electrònic:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:73 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
ca: El vostre nom, en anglès

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:76 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
ca: Introduïu aquí el vostre nom i cognom escrits en anglès

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:83 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Mailing List:
ca: Llista de correu per omissió:

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:93 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
ca: L'adreça de correu electrònic de la llista de correu del vostre equip de traducció

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:96 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
ca: Escriviu l'adreça de correu electrònic de la llista de correu del vostre equip de traducció

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:103 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
ca: Idioma al que traduïu

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:106 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
ca: Estableix l'idioma per defecte al que traduireu

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:126 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
ca: Escriviu l'adreça del vostre correu electrònic

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:129 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
ca: Escriviu aquí l'adreça del vostre correu electrònic per que figuri a la capçalera del fitxer po amb el vostre nom

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:143 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
ca: El vostre nom en el vostre propi idioma

note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:146 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
ca: Escriviu el vostre nom i cognom en el vostre idioma amb el vostre alfabet.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: prefs/prefs_identity.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized Name:
ca: Nom localitzat:

note: i18n: file: scripts/widget-text-capture.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from apps user interface and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking an any non-editable GUI element (widget). After that you switch to Lokalize window and choose entry with this text. Even in case several files contain same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p align="justify">Per facilitar la traducció del KDE, Lokalize pot capturar text des de les aplicacions de la interfície d'usuari i cercar fitxers de traducció que continguin el text .</p>
    <p align="justify">Quan és activada, la captura s'iniciarà en prémer un element no editable de l'IGU (giny) .Desprès d'això canvieu a la finestra del Lokalize i trieu una entrada amb aquest text. Fins i tot donat el cas que diversos fitxers continguin la mateixa cadena, es triara la correcta a la majoria dels casos.</p>
    <p align="justify">Recordeu que necessiteu tenir la memòria de traducció actual amb tots els fitxers de traducció indexats per que funcioni aquesta característica.</p></body></html>

note: i18n: file: scripts/widget-text-capture.ui:44 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle mouse button click reaction
ca: Reacció en clicar el botó central del ratolí

note: i18n: file: scripts/widget-text-capture.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
ca: Cap

note: i18n: file: scripts/widget-text-capture.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
ca: Cerca un text d'un element de l'IGU a la memòria de traducció

note: i18n: file: scripts/widget-text-capture.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
ca: Copia un text d'un element de l'IGU al porta-retalls

note: i18n: file: glossary/termedit.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (one per line):
ca: Sinònims en anglès (un per línia):

note: i18n: file: glossary/termedit.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Corresponding target language synonyms:
ca: Sinònims corresponents de l'idioma de destí:

note: i18n: file: glossary/termedit.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
ca: Camp de l'assumpte:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: file: glossary/termedit.ui:57 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding new item, press enter after you've typed its name for changes to take effect
ca: En afegir un nou element, premeu la tecla de retorn després d'escriure'n el nom per fer efectius els canvis

note: i18n: file: glossary/termedit.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: English definition:
ca: Definició en anglès:

note: i18n: file: glossary/termedit.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
ca: Nota: una entrada del glossari correspon exactament a un terme i no a una paraula o una seqüència de paraules.
    
    Això vol dir que hi pot haver diverses entrades amb la mateixa paraula o seqüència de paraules per expressar els diferents significats.

note: i18n: file: webquery/querycontrol.ui:8 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
ca: Consulta

note: i18n: file: webquery/querycontrol.ui:15 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
ca: Consulta automàtica

note: i18n: file: webquery/querycontrol.ui:22 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
ca: Obtén prèviament per la següent sense traduir

note: i18n: file: webquery/querycontrol.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
ca: Obtén prèviament

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: project/prefs_regexps.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Accelerator:
ca: Accelerador:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: project/prefs_regexps.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Markup:
ca: Exp. reg. de marca:

note: i18n: file: project/prefs_regexps.ui:46 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
ca: Normalment '&'. però pot ser també '_' per programari GTK.

note: i18n: file: project/prefs_regexps.ui:58 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has it's own way of specifying where markup is.
ca: Expressió regular de marca. S'utilitza en cercar coincidències a la memòria de traducció i a la funció 'insereix etiqueta'.
    
    El valor per defecte (adient per textos basats en XML) és:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Només es fa servir en fitxers PO de gettext, ja que el format XLIFF té un procediment propi per especificar on es troben les marques.

note: i18n: file: project/projectbase.kcfg:15 i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General) i18n: file: project/projectbase.kcfg:21 i18n: ectx: label, entry (MailingList), group (General)
en: Language
ca: Idioma

note: i18n: file: project/projectbase.kcfg:27 i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
ca: La carpeta de base pels fitxers PO (traduccions)

note: i18n: file: project/projectbase.kcfg:33 i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
ca: La carpeta de base pels fitxers POT (plantilles a traduir)

note: i18n: file: project/projectbase.kcfg:41 i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
ca: Glossari del projecte

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Language:
ca: Idioma:

note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
ca: Idioma de destí del projecte.

note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set it to path of directory with translation files
    for your project + target language.
ca: Aquest és un arranjament principal. Indiqueu la ruta de la carpeta que
    conté els fitxers de traducció del projecte + l'idioma de destí.

note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:73 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of project
    for translating same texts into multiple languages,
    
    Set this to path of directory containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
ca: Habitualment el vostre projecte de traducció serà un subprojecte
    per traduir el mateix text a múltiples idiomes.
    Establiu aquesta ruta a la carpeta que conté els fitxers buits de
    traducció (fitxers sense traducció a cap idioma)
    compartits entre tots els subprojectes.

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:104 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to base dir of the branch
    (i.e. 'Translation directory' of project for secondary branch),
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same english string).
    
    See documentation for more details.
ca: Aquest es un arranjament pel mode de sincronització.
    
    El mode de sincronització es pot utilitzar per fer canvis 
    a la traducció de dues branques simultàniament.
    
    Establiu aquí la ruta corresponent a la carpeta de base 
    de la branca (p.e. la carpeta de traducció del projecte 
    per la branca secundària), i la vista de sincronització 
    secundària obrira fitxers d'aquesta branca automàticament.
    Després, cada vegada que feu canvis als fitxers de la branca 
    principal, es replicaran de forma automàtica
    (si és que hi conté la mateixa cadena en anglès).
    
    Reviseu la documentació per més detalls.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:127 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Translation directory:
ca: Carpeta de traducció:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:137 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Template directory:
ca: Carpeta de la plantilla:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel500)
en: Branch directory:
ca: Carpeta de la branca:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Glossary:
ca: Glossari:

note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:180 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
ca: L'id del projecte s'utilitza per diferenciar les memòries de traducció
    de projectes i idiomes absolutament diferents.
    
    Per exemple, si teniu diversos projectes per traduir aplicacions del KDE
    (p.e. que siguin a repositoris diferents), feu servir el mateix ID per a tots ells.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: file: project/prefs_projectmain.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mailing list:
ca: Llista de correu:

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
ca: Insereix

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
ca: Esborra

[ctx: @item Undo action item]
en: Fuzzy toggling
ca: Canvia l'estat d'inexacte

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
ca: Canvia l'estat d'aprovat

[ctx: @title:window]
en: Message Tree
ca: Arbre de missatges

[ctx: @title:column]
en: Entry
ca: Entrada

[ctx: @title:column Original text]
en: Source
ca: Origen

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
ca: Destí

[ctx: @title:column]
en: Approved
ca: Aprovada

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
ca: Camp de l'assumpte

[ctx: @title:window]
en: Glossary
ca: Glossari

[ctx: @info:tooltip]
en: Translations to common terms appear here. Press displayed shortcut to insert term translation. Use context menu to add new entry (tip: select words in original and translation fields before calling <interface>Define new term</interface>).
ca: Aquí apareixen les traduccions dels termes comuns. Premeu l'accés ràpid mostrat per inserir la traducció del terme. Empreu el menú contextual per afegir noves entrades (consell: seleccioneu paraules als camps original i traduït abans de cridar la funció <interface>Defineix un nou terme</interface>).

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore
ca: Restaura

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
ca: Torna a carregar el glossari des del disc, descarta'n qualsevol canvi

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
ca: El glossari conté canvis que no s'han desat.
    Voleu desar els canvis o descartar-los?

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
ca: Sincronització primària

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
ca: Sincronització secundària

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here
ca: Deixeu anar un fitxer aquí per fusionar-lo / sincronitzar-lo amb l'actual

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
ca: Accepta el canvi a la traducció

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
ca: Accepta totes les traduccions noves

[ctx: @title:tab]
en: Identity
ca: Identitat

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
ca: Memòria de traducció

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
ca: Comprovació ortogràfica

[ctx: @title:tab]
en: Syntax
ca: Sintaxi

[ctx: @label]
en: Scripts adding custom actions to Lokalize
ca: Scripts per afegir accions personalitzades a Lokalize

[ctx: @title]
en: Scanning complete
ca: S'ha completat l'exploració

[ctx: @info]
en: Files: %1, New pairs: %2, New versions: %3
ca: Fitxers: %1, parelles noves: %2, versions noves: %3

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
ca: Gràfica

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
ca: Traduïdes

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Fuzzy
ca: Inexactes

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
ca: Sense traduir

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
ca: Darrera traducció

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
ca: Revisió de la plantilla

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
ca: Últim traductor

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
ca: Resum del projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
ca: Obre

[ctx: @action:inmenu]
en: Get statistics for subfolders
ca: Obtén les estadístiques per les subcarpetes

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
ca: Seleccioneu la carpeta a explorar

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
ca: Nova memòria de traducció

en: *.tmx *.xml|TMX files
    *|All files
ca: *.tmx *.xml|Fitxers TMX
    *|Tots el fitxers

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
ca: Seleccioneu un fitxer TMX per importar-lo a la base de dades seleccionada

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
ca: Seleccioneu un fitxer TMX per exportar-hi la base de dades seleccionada

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory
ca: Memòria de traducció

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
ca: Feu doble clic en una paraula per inserir-la a la traducció

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
ca: Emplena la memòria de traducció d'un lot

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
ca: S'ha completat la traducció d'un lot.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
ca: No s'han trobat suggeriments que coincideixin de manera exacta.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
ca: S'ha completat la traducció d'un lot

[ctx: @title]
en: Batch translation
ca: Tradueix un lot

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
ca: S'ha programat la traducció d'un lot.

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
ca: Utilitza el suggeriment de la memòria de traducció

[ctx: @title:column]
en: File
ca: Fitxer

en: Copy source to clipboard
ca: Copia l'origen al porta-retalls

en: Copy target to clipboard
ca: Copia el destí al porta-retalls

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: Web Queries
ca: Consultes a la web
