kpartloader - en to ca translation catalogue (5 entries)

en: &Quit
ca: &Abandona

en: No part named %1 found!
ca: No s'ha trobat cap  «part» anomenada %1!

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
ca: Nom de la «part» a carregar, p.e. dolphinpart

en: This is a test application for KParts.
ca: Aquesta és una aplicació de proba per KParts.

note: i18n: file: kpartloaderui.rc:4 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer
