kpat - en to ca translation catalogue (57 entries)

en: Grandfather's Clock
ca: El rellotge del iaio

en: Congratulations! You have won.
ca: Felicitats! Has guanyat!

en: Congratulations! We have won.
ca: Felicitats! Hem guanyat!

en: Forty && Eight
ca: Quaranta vuit

en: Freecell
ca: Cel·la Lliure

note: i18n: file: gamestats.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
ca: Estadístiques

en: 1 loss | %1 losses
ca[0]: 1 perduda
ca[1]: %1 perdudes

en: 1 win | %1 wins
ca[0]: 1 guanyada
ca[1]: %1 guanyades

en: Grandfather
ca: El iaio

en: Gypsy
ca: Gitano

en: Aces Up
ca: Asos amunt

en: Options
ca: Opcions

en: KDE Patience Game
ca: Joc KPatience del KDE

en: Some Game Types
ca: Diversos tipus de joc

en: Bug fixes
ca: Correccions d'errors

en: Shuffle algorithm for game numbers
ca: Algorisme de barreja pels números de joc

en: Patience Solver
ca: Solucinador Patience

en: Rewrite and current maintainer
ca: Reescriptura i mantenidor actual

en: Improved Klondike
ca: Ha millorat el Klondike

en: Spider Implementation
ca: Implementació de l'Aranya

en: Documentation
ca: Documentació

en: Menu and Toolbar work
ca: Treball en el menú i la barra d'eines

en: Try to find a solution to the given savegame
ca: Intenta trobar una solució de la partida guardada en qüestió

en: Dealer to solve (debug)
ca: Negociador per solució (en proves)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
ca: Inici de l'interval de joc (per defecte 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
ca: Final de l'interval de joc (per defecte inici:inici si se n'ha donat)

en: File to load
ca: Fitxer a carregar

en: &Choose Game...
ca: &Escull un joc...

en: &Game Type
ca: Tipus de &joc

en: Random Cards
ca: Cartes aleatòries

en: Select Deck...
ca: Seleccioneu baralla...

en: &Enable Autodrop
ca: &Habilita la col·locació automàtica de cartes

en: E&nable Solver
ca: Habilita el solucio&nador

en: You are already running an unfinished game.  If you abort the old game to start a new one, the old game will be registered as a loss in the statistics file.
    What do you want to do?
ca: Esteu jugant una partida que no ha acabat. Si avorteu la partida actual per iniciar-ne una de nova, la partida actual es comptarà com una partida perduda a les estadístiques.
    Què voleu fer?

en: Abort Current Game?
ca: Voleu avortar la partida actual?

en: Abort Current Game
ca: Avorta la partida actual

en: 1 move | %1 moves
ca[0]: 1 moviment
ca[1]: %1 moviments

en: Game Number
ca: Número de joc

en: Enter a game number (FreeCell deals are the same as in the FreeCell FAQ):
ca: Introduïu un número de joc (les mans de Cel·la Lliure són les mateixes que a les PMF de Cel·la Lliure):

en: This game is lost.
ca: Partida perduda.

en: The saved game is of unknown type!
ca: El joc desat és de tipus desconegut!

en: This game can still be won! Good luck to you.
ca: Aquest joc encara es pot guanyar! Bona sort!

en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: Nope, this game cannot be won anymore.
ca: No, ja no podeu guanyar aquesta partida.

en: Timeout while playing - unknown if it can be won
ca: Temps mentre es juga - no se sap si es pot guanyar

note: i18n: file: gamestats.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
ca: Joc:

note: i18n: file: gamestats.ui:75 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
ca: Ràfega guanyadora més llarga:

note: i18n: file: gamestats.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
ca: Partides jugades:

note: i18n: file: gamestats.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
ca: Ràfega perdedora més llarga:

note: i18n: file: gamestats.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
ca: Partides guanyades:

note: i18n: file: gamestats.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
ca: Ràfega actual:

note: i18n: file: kpatui.rc:13 i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: file: kpatui.rc:24 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Simple Simon
ca: El ximple Simó

en: Spider
ca: Aranya

en: &Redeal
ca: &Torna a donar

en: Drop!
ca: Col·loca carta!
