kdiamond - en to ca translation catalogue (38 entries)

en: Click the pause button again to resume the game.
ca: Torneu a clicar el botó de pausa per continuar el joc.

[ctx: Not meant like 'You have lost', more like 'Time is up'.]
en: Game over.
ca: Final de la partida.

en: Points: %1
ca: Punts: %1

en: Untimed game
ca: Partida no cronometrada

en: Time left: 1 second | Time left: %1 seconds
ca[0]: Temps restant: 1 segon
ca[1]: Temps restant: %1 segons

en: Possible moves: %1
ca: Moviments possibles: %1

[ctx: Shown when the board is in motion.]
en: Possible moves: ...
ca: Moviments possibles: ...

en: 1 second | %1 seconds
ca[0]: 1 segon
ca[1]: %1 segons

en: Time left: %1
ca: Temps restant: %1

en: 1 minute | %1 minutes
ca[0]: 1 minut
ca[1]: %1 minuts

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Time left: %1, %2
ca: Temps restant: %1, %2

en: KDiamond, a three-in-a-row game.
ca: KDiamond, un joc de tres en ratlla.

en: (C) 2008 Stefan Majewsky and others
ca: (C) 2008 Stefan Majewsky i altres

en: Original author and current maintainer
ca: Autor original i mantenidor actual

en: Gameplay refinement
ca: Refinament del joc

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: Classic theme
ca: Tema Clàssic

en: Technical consultant
ca: Consultor tècnic

en: Start with Very Easy difficulty level
ca: Comença amb nivell de dificultat molt fàcil

en: Start with Easy difficulty level
ca: Comença amb nivell de dificultat fàcil

en: Start with Medium difficulty level
ca: Comença amb nivell de dificultat mitjà

en: Start with Hard difficulty level
ca: Comença amb nivell de dificultat difícil

en: Start with Very Hard difficulty level
ca: Comença amb nivell de dificultat molt difícil

[ctx: new game]
en: &New
ca: &Nou

en: Timed game
ca: Partida contra-rellotge

en: Start a new game
ca: Inicia una partida nova

en: Start a new game.
ca: Inicia una partida nova.

en: Show minutes on timer
ca: Mostra minuts al cronòmetre

en: Untimed
ca: Sense temps

en: Timed
ca: Contra-rellotge

en: Theme
ca: Tema

en: Failed to load "%1" theme. Please check your installation.
ca: No s'ha pogut carregar el tema "%1". Si us plau comproveu la vostra instal·lació.

note: i18n: file: kdiamond.kcfg:9 i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
ca: El tema gràfic a usar.

note: i18n: file: kdiamond.kcfg:15 i18n: ectx: label, entry (Skill), group (Preferences)
en: The difficulty level.
ca: El nivell de dificultat.

note: i18n: file: kdiamond.kcfg:19 i18n: ectx: label, entry (ShowMinutes), group (Preferences)
en: Show minutes separately on the timer.
ca: Mostra els minuts per separat en el cronòmetre

note: i18n: file: kdiamond.kcfg:23 i18n: ectx: label, entry (Untimed), group (Preferences)
en: Play an untimed game.
ca: Juga una partida sense límit de temps.

note: i18n: file: kdiamondui.rc:11 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: <h3>Rules of Game</h3><p>Your goal is to assemble lines of at least three similar diamonds. Click on two adjacent diamonds to swap them.</p><p>Earn extra points by building cascades, and extra seconds by assembling big lines or multiple lines at one time.</p>
ca: <h3>Regles del joc</h3><p>L'objectiu és ajuntar com a mínim tres diamants iguals. Cliqueu dos diamants adjacents per intercanviar-los.</p><p>Guanyeu punts extra construint cascades i segons extra fent línies grans o més d'una línia a la vegada.</p>
