partitionmanager - en to ca translation catalogue (396 entries)

[ctx: @title:menu]
en: Activate swap
ca: Activa la memòria d'intercanvi

[ctx: @title:menu]
en: Deactivate swap
ca: Desactiva la memòria d'intercanvi

[ctx: @item/plain filesystem name]
en: unknown
ca: desconegut

[ctx: @item/plain filesystem name]
en: extended
ca: extesa

[ctx: @item/plain filesystem name]
en: unformatted
ca: sense format

[ctx: @title:menu]
en: Mount
ca: Munta

[ctx: @title:menu]
en: Unmount
ca: Desmunta

[ctx: @info/plain]
en: Resizing JFS file system on partition <filename>%1</filename> failed: Could not create temp dir.
ca: Ha fallat l'amidament de la partició <filename>%1</filename> al sistema de fitxers JFS: No s'ha pogut crear el directori temporal.

[ctx: @info/plain]
en: Resizing JFS file system on partition <filename>%1</filename> failed: Remount failed.
ca: Ha fallat l'amidament de la partició <filename>%1</filename> al sistema de fitxers JFS: No s'ha pogut tornar a muntar.

[ctx: @info/plain]
en: Warning: Resizing JFS file system on partition <filename>%1</filename>: Unmount failed.
ca: Avís: En amidar la partició <filename>%1</filename> al sistema de fitxers JFS: No s'ha pogut desmuntar.

[ctx: @info/plain]
en: Resizing JFS file system on partition <filename>%1</filename> failed: Initial mount failed.
ca: En amidar la partició <filename>%1</filename> al sistema de fitxers JFS: Ha fallat el muntatge inicial .

[ctx: @info/plain]
en: Resizing XFS file system on partition <filename>%1</filename> failed: Could not create temp dir.
ca: Ha fallat l'amidament de la partició <filename>%1</filename> al sistema de fitxers XFS: No s'ha pogut crear el directori temporal.

[ctx: @info/plain]
en: Resizing XFS file system on partition <filename>%1</filename> failed: xfs_growfs failed.
ca: Ha fallat l'amidament de la partició <filename>%1</filename> al sistema de fitxers XFS: Ha fallat xfs_growfs.

[ctx: @info/plain]
en: Warning: Resizing XFS file system on partition <filename>%1</filename>: Unmount failed.
ca: Avís: En amidar la partició <filename>%1</filename> al sistema de fitxers XFS: No s'ha pogut desmuntar.

[ctx: @info/plain]
en: Resizing XFS file system on partition <filename>%1</filename> failed: Initial mount failed.
ca: Ha fallat l'amidament de la partició <filename>%1</filename> al sistema de fitxers XFS: Ha fallat el muntatge inicial.

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
ca: Insereix una partició

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
ca: Crea una partició nova

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
ca: S'està arranjant...

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
ca: S'està esperant que l'execució s'acabi...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
ca: Cancel·la les operacions en execució

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
ca: Si, cancel·la les operacions

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
ca: S'han finalitzat totes les operacions amb èxit.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
ca: Operacions cancel·lades.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
ca: Hi ha hagut errors en aplicar les operacions. S'ha interromput.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
ca: Temps total: %1

[ctx: @info]
en: Do you want to overwrite the existing file <filename>%1</filename>?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer existent <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing File?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer existent?

[ctx: @action:button]
en: &Overwrite File
ca: &Sobreescriu el Fitxer

[ctx: @info]
en: Could not open file <filename>%1</filename> for writing.
ca: No s'ha pogut obrir <filename>%1</filename> per escriptura.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
ca: No s'ha pogut desar l'informe.

[ctx: @info]
en: The configured external browser could not be run. Please check your settings.
ca: No s'ha pogut executar el navegador extern configurat. Si us plau, reviseu els arranjaments.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
ca: No s'ha pogut llançar el navegador.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal <filename>%1</filename> per escriptura

[ctx: @title:window]
en: File System Support
ca: Compatibilitat amb el sistema de fitxers

[ctx: @info]
en: Please select a device.
ca: Si us plau seleccioneu un dispositiu.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
ca: No s'ha trobat una taula de particions correcta al dispositiu.

[ctx: @title:window]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:173 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
ca: Informació

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
ca: Informació de la partició

[ctx: @label partition]
en: File system:
ca: Sistema de fitxers:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
ca: Capacitat:

[ctx: @label partition]
en: Available:
ca: Disponible:

[ctx: @label partition]
en: Used:
ca: Utilitzat:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
ca: Primer sector:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
ca: Últim sector:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
ca: Nombre de sectors:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
ca: Informació del dispositiu

[ctx: @label device]
en: Path:
ca: Ruta:

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
ca: %1 (només de lectura)

[ctx: @label device]
en: Type:
ca: Tipus:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
ca: Capacitat:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
ca: Total de sectors:

[ctx: @label device]
en: Heads:
ca: Capçals:

[ctx: @label device]
en: Cylinders:
ca: Cilindres:

[ctx: @label device]
en: Sector size:
ca: Mida del sector:

[ctx: @label device]
en: Cylinder size:
ca: Mida del cilindre:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
ca: Primaris/Màx:

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
ca: Amidar/moure partició: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
ca: Propietats de la partició: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
ca: (no se n'ha trobat cap)

[ctx: @label partition state]
en: idle
ca: inactiva

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
ca: Hi ha com a mínim una partició lògica muntada.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
ca: muntada a <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
ca: muntada

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
ca: <para><warning>Esteu a punt de perdre totes les dades a la partició<filename>%1</filename>.</warning></para><para>Canviar el sistema de fitxers d'una partició al disc esborra tots els seus continguts. Si continueu ara i apliqueu l'operació resultant a la finestra principal es perdran totes les dades a <filename>%1</filename>.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
ca: Esteu segur de recrear <filename>%1</filename> amb el sistema de fitxers %2?

[ctx: @action:button]
en: &Change the File System
ca: &Canvia el sistema de fitxers

[ctx: @action:button]
en: &Do Not Change the File System
ca: &No canviïs el sistema de fitxers

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
ca: <para><warning>Esteu a punt de perdre totes les dades a la partició<filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recrear el sistema de fitxers d'una partició al disc esborra tots els seus continguts. Si continueu ara i apliqueu l'operació resultant a la finestra principal es perdran totes les dades a <filename>%1</filename>.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
ca: Esteu segur de recrear el sistema de fitxers a <filename>%1</filename>?

[ctx: @action:button]
en: &Recreate the File System
ca: &Recrea el sistema de fitxers

[ctx: @action:button]
en: &Do Not Recreate the File System
ca: &No recreïs el sistema de fitxers

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
ca[0]: <para>Esteu realment segur que voleu sortir del programa?</para><para>Encara hi ha una operació pendent.</para>
ca[1]: <para>Esteu realment segur que voleu sortir del programa?</para><para>Encara hi ha %1 operacions pendents.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
ca: Voleu descartar les operacions pendents i sortir?

[ctx: @action:button]
en: &Quit <application>%1</application>
ca: &Tanca <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
ca: Desfés l'última operació

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
ca: Elimina l'última operació de la llista.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
ca: Neteja totes les operacions

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
ca: Buida la llista d'operacions pendents.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
ca: Aplica

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
ca: Aplica totes les operacions

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
ca: Aplica les operacions pendents a la llista

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
ca: Compatibilitat amb el sistema de fitxers

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
ca: Veure la informació de compatibilitat amb el sistema de fitxers

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
ca: Mostra informació quant a la compatibilitat dels sistemes de fitxers.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
ca: Refresca la llista dels dispositius

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
ca: Refresca la llista de tots els dispositius

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
ca: Renova la llista de dispositius

[ctx: @action:inmenu]
en: Create New Partition Table
ca: Crea una nova taula de particions

[ctx: @info:tooltip]
en: Create new partition table
ca: Crea una nova taula de particions

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
ca: Crea una partició nova i buida a un dispositiu.

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
ca: Nova

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
ca: Nova partició

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
ca: Crea una partició nova

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
ca: Amida/Mou

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
ca: Amida o mou una partició

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
ca: Encongeix, engrandeix o amida una partició existent.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca: Esborra

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
ca: Esborra la partició

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
ca: Esborra una partició

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
ca: Copia una partició

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
ca: Copia una partició existent

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
ca: Enganxa una partició

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
ca: Enganxa una partició que ha estat copiada.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
ca: Munta

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
ca: Munta o desmunta una partició

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
ca: Munta o desmunta una partició.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
ca: Comprova

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
ca: Comprova una partició

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
ca: Comprova un sistema de fitxers a una partició per cercar errades.

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ca: Propietats

[ctx: @info:tooltip]
en: Show properties dialog
ca: Mostra el quadre de diàleg de propietats

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
ca: Veure i modificar les propietats d'una partició (etiqueta, indicadors, etc.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
ca: Còpia de seguretat

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
ca: Còpia de seguretat de la partició

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
ca: Fes una còpia de seguretat d'una partició a un fitxer d'imatge.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
ca: Restaura

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
ca: Restaura una partició

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
ca: Restaura una partició des d'un fitxer d'imatge.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
ca[0]: Una operació pendent
ca[1]: %1 operacions pendents

[ctx: @info/plain]
en: Rescan devices...
ca: Es tornarà a explorar els dispositius...

[ctx: @info/plain]
en: Rescan finished.
ca: S'ha acabat l'exploració.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
ca: No s'ha pogut muntar el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
ca: No s'ha pogut muntar el sistema de fitxers.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
ca: No s'ha pogut desmuntar el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
ca: No s'ha pogut desmuntar el sistema de fitxers.

[ctx: @info]
en: <para>There is already 1 primary partition on this device. This is the maximum number its partition table can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
ca[0]: <para>Ja hi ha una partició primària a aquest dispositiu . Aquest és el nombre màxim que pot gestionar aquesta taula de particions.</para><para>No hi podeu crear,enganxar o restaurar una partició primària abans d'esborrar-ne una d'existent .</para>
ca[1]: <para>Ja hi ha %1 particions primàries a aquest dispositiu . Aquest és el nombre màxim que pot gestionar aquesta taula de particions.</para><para>No en podeu crear,enganxar o restaurar una partició primària abans d'esborrar-ne una d'existent .</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
ca: Hi ha massa particions primàries.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
ca: <para>Actualment no es pot esborrar la partició <filename>%1</filename>  perquè encara hi ha muntades una o més particions amb un número lògic més elevat.</para><para>Si us plau, desmunteu abans totes les particions amb un número lògic més elevat que %2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
ca: No s'ha pogut esborrar la partició.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
ca: Voleu realment esborrar la partició que hi ha actualment al porta-retalls? Ja no estarà disponible per enganxar-la quan s'hagi esborrat.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
ca: Voleu realment esborrar la partició del porta-retalls?

[ctx: @action:button]
en: &Delete It
ca: &Esborra-la

[ctx: @info/plain]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
ca: La partició <filename>%1</filename> tindrà la mateixa posició i mida després d'amidar/desplaçar. S'ha ignorat l'operació.

[ctx: @info/plain]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
ca: S'ha copiat la partició <filename>%1</filename> al porta-retalls.

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
ca: <para>La partició seleccionada no és prou gran per retenir la partició font o el fitxer de còpia de seguretat.</para><para>Tria una altre destí o amida aquesta partició per que sigui igual de gran que la font.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
ca: El destí no és prou gran

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device start and end on cylinder boundaries or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
ca: <para>No s'ha pogut crear una partició de destí amb la grandària necessària per retenir la partició font.</para><para>Això pot passar si alguna de les particions d'un dispositiu no acaba al límit del cilindre o al copiar una partició primària a una partició ampliada.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
ca: No s'ha pogut crear la partició de destí.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create a new partition table on the following device?</para><para><list><item><filename>%1</filename> (%2)</item></list></para><para><warning>This will destroy all data on the device.</warning></para>
ca: <para>Voleu realment crear una taula de particions nova en aquest dispositiu?</para><para><list><item><filename>%1</filename>(%2)</item></list></para><para><warning>Això destruirà totes les dades al dispositiu.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Destroy All Data on Device?
ca: Voleu destruir totes les dades al dispositiu?

[ctx: @action:button]
en: &Create New Partition Table
ca: &Crea una nova taula de particions

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
ca: <para>Voleu realment tornar a explorar els dispositius?</para><para><warning>Això també netejarà la llista d'operacions pendents.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
ca: Voleu tornar a explorar els dispositius?

[ctx: @action:button]
en: &Rescan Devices
ca: &Torna a explorar els dispositius

[ctx: @info/plain]
en: Undoing operation: %1
ca: Desfés l'operació: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
ca: Voleu realment netejar la llista d'operacions pendents?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
ca: Voleu netejar les operacions pendents?

[ctx: @action:button]
en: &Clear Pending Operations
ca: &Neteja les operacions pendents

[ctx: @info/plain]
en: Clearing the list of pending operations.
ca: S'està netejant la llista d'operacions pendents.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
ca: <para>Esteu segur d'aplicar les operacions de la llista inferior?</para><para><warning>Això modificarà els vostres discs permanentment.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
ca: Voleu aplicar les operacions pendents?

[ctx: @action:button]
en: &Apply Pending Operations
ca: &Aplica les operacions pendents

[ctx: @info/plain]
en: Applying operations...
ca: S'estan aplicant les operacions...

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
ca: El sistema de fitxers al fitxer d'imatge <filename>%1</filename> és massa gran per restaurar-lo a la partició seleccionada.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
ca: No hi ha hagut prou espai per restaurar el sistema de fitxers.

[ctx: @info/plain]
en: Create filesystem %1 on partition <filename>%2</filename>
ca: Crea el sistema de fitxers %1 a la partició <filename>%2</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Moving extended partition <filename>%1</filename> failed.
ca: Ha fallat el desplaçament de la partició <filename%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Checking partition <filename>%1</filename> after resize/move failed.
ca: Ha fallat la comprovació de la partició <filename>%1</filename> després d'amidar/desplaçar..

[ctx: @info/plain]
en: Resizing/moving partition <filename>%1</filename> failed.
ca: Ha fallat l'amidament/desplaçament de la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Checking partition <filename>%1</filename> before resize/move failed.
ca: Ha fallat la comprovació de la partició <filename>%1</filename> abans d'amidar/desplaçar.

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Move partition <filename>%1</filename> to the left by %2
ca: Desplaça la partició <filename>%1</filename> a l'esquerra de %2

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Move partition <filename>%1</filename> to the right by %2
ca: Desplaça la partició <filename>%1</filename> a la dreta de %2

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Grow partition <filename>%1</filename> from %2 to %3
ca: Engrandeix la partició <filename>%1</filename> des de %2 fins a %3

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Shrink partition <filename>%1</filename> from %2 to %3
ca: Encongeix la partició <filename>%1</filename> des de %2 fins a %3

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Move partition <filename>%1</filename> to the left by %2 and grow it from %3 to %4
ca: Desplaça la partició <filename>%1</filename> a l'esquerra de %2 i engrandeix-la des de %3 fins a %4

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Move partition <filename>%1</filename> to the right by %2 and grow it from %3 to %4
ca: Desplaça la partició <filename>%1</filename> a la dreta de %2 i engrandeix-la des de %3 fins a %4

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Move partition <filename>%1</filename> to the left by %2 and shrink it from %3 to %4
ca: Desplaça la partició <filename>%1</filename> a l'esquerra de %2 i encongeix-la des de %3 fins a %4

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Move partition <filename>%1</filename> to the right by %2 and shrink it from %3 to %4
ca: Desplaça la partició <filename>%1</filename> a la dreta de %2 i encongeix-la des de %3 fins a %4

[ctx: @info/plain describe resize/move action]
en: Unknown resize/move action.
ca: Acció d'amidament/desplaçament desconeguda.

[ctx: @info/plain]
en: Resize/move failed: Could not resize file system to shrink partition <filename>%1</filename>.
ca: L'amidament/desplaçament ha fallat. no s'ha pogut amidar el sistema de fitxers per encongir <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Resize/move failed: Could not shrink partition <filename>%1</filename>.
ca: L'Amidament/desplaçament ha fallat. no s'ha pogut encongir la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Moving partition <filename>%1</filename> failed.
ca: Ha fallat el desplaçament de la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Moving the filesystem for partition <filename>%1</filename> failed. Rolling back.
ca: Ha fallat el desplaçament del sistema de fitxers per la partició <filename>%1</filename>. S'ha tornat enrere.

[ctx: @info/plain]
en: Moving back partition <filename>%1</filename> to its original position failed.
ca: Ha fallat el desplaçament de la partició <filename>%1<filename> a la seva posició original.

[ctx: @info/plain]
en: Resize/move failed: Could not grow partition <filename>%1</filename>.
ca: Ha fallat l'amidament/desplaçament. no s'ha pogut engrandir la partició <filename>%1<filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Resize/move failed: Could not resize the file system on partition <filename>%1</filename>
ca: Ha fallat l'amidament/desplaçament. no s'ha pogut amidar el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Could not restore old partition size for partition <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut restaurar l'antiga mida de la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Create a new partition table on <filename>%1</filename>
ca: Crea una taula de particions nova a <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Check and repair partition <filename>%1</filename> (%2, %3)
ca: Comprova i repara la partició <filename>%1</filename> (%2, %3)

[ctx: @info/plain]
en: Clear flags for partition <filename>%1</filename>
ca: Neteja els indicadors de la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Set flags for partition <filename>%1</filename> to "%2"
ca: Estableix els indicadors "%2" per la partició <filename>%1</filename> a

[ctx: @info/plain]
en: Warning: Maximizing file system on target partition <filename>%1</filename> to the size of the partition failed.
ca: Avís: Ha fallat la maximització  del sistema de fitxers a la mida de la partició, a la partició destí <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Checking target file system on partition <filename>%1</filename> after the restore failed.
ca: Ha fallat la comprovació del sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename> després de restaurar.

[ctx: @info/plain]
en: Restoring file system failed.
ca: Ha fallat la restauració del sistema de fitxers.

[ctx: @info/plain]
en: Creating the destination partition to restore to failed.
ca: Ha fallat la creació de la partició de destí per restaurar.

[ctx: @info/plain]
en: Restore partition from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>
ca: Restaura la partició des de <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Restore partition on <filename>%1</filename> at %2 from <filename>%3</filename>
ca: Restaura la partició <filename>%1</filename> a %2 des de <filename>%3</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Delete partition <filename>%1</filename> (%2, %3)
ca: Esborra la partició <filename>%1</filename> (%2,%3)

[ctx: @info/plain]
en: Create a new partition (%1, %2) on <filename>%3</filename>
ca: Crea una nova partició (%1,%2) a <filename>%3</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Set label for partition <filename>%1</filename> to "%2"
ca: Estableix l'etiqueta "%2" per la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Set label for partition <filename>%1</filename> from "%2" to "%3"
ca: Estableix l'etiqueta per la partició <filename>%1</filename> des de "%2" a "%3"

[ctx: @info/plain]
en: Checking target partition <filename>%1</filename> after copy failed.
ca: Ha fallat la comprovació de la partició <filename>%1</filename> després de copiar.

[ctx: @info/plain]
en: Copying source to target partition failed.
ca: Ha fallat la còpia de la font a la partició destí.

[ctx: @info/plain]
en: Creating target partition for copying failed.
ca: Ha fallat la creació de la partició destí per copiar.

[ctx: @info/plain]
en: Checking source partition <filename>%1</filename> failed.
ca: Ha fallat la comprovació de la partició font <filename>%1</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Copy partition <filename>%1</filename> (%2, %3) to <filename>%4</filename> (%5, %6)
ca: Copia la partició <filename>%1</filename> (%2, %3) a <filename>%4</filename> (%5, %6)

[ctx: @info/plain]
en: Copy partition <filename>%1</filename> (%2, %3) to <filename>%4</filename> (%5, %6) and grow it to %7
ca: Copia la partició <filename>%1</filename> (%2, %3) a <filename>%4</filename> (%5, %6) i engrandir-la fins a %7

[ctx: @info/plain]
en: Copy partition <filename>%1</filename> (%2, %3) to unallocated space (starting at %4) on <filename>%5</filename>
ca: Copia la partició <filename>%1</filename> (%2, %3) a l'espai sense assignar (començant a %4) a <filename>%5</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Copy partition <filename>%1</filename> (%2, %3) to unallocated space (starting at %4) on <filename>%5</filename> and grow it to %6
ca: Copia la partició <filename>%1</filename> (%2, %3) a l'espai sense assignar (començant a %4) a <filename>%5</filename> i engrandir-la fins a %6

[ctx: @info/plain]
en: Backup partition <filename>%1</filename> (%2, %3) to <filename>%4</filename>
ca: Fes còpia de seguretat de la partició <filename>%1</filename> (%2,%3) a <filename>%4</filename>

[ctx: @info:progress operation]
en: None
ca: Cap

[ctx: @info:progress operation]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: @info:progress operation]
en: Running
ca: Executant

[ctx: @info:progress operation]
en: Success
ca: Correcte

[ctx: @info:progress operation]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: @item partition role]
en: unallocated
ca: no assignat

[ctx: @item partition role]
en: logical
ca: lògica

[ctx: @item partition role]
en: extended
ca: extesa

[ctx: @item partition role]
en: primary
ca: primària

[ctx: @item partition role]
en: none
ca: cap

[ctx: @item partition name]
en: unallocated
ca: no assignada

[ctx: @item partition name]
en: New Partition
ca: Partició nova

[ctx: @item partition name]
en: Restored Partition
ca: Partició restaurada

[ctx: @item partition name]
en: Copy of %1
ca: Còpia de %1

[ctx: @info/plain]
en: Deleting a partition just created: Undoing the operation to create the partition.
ca: Esborra una partició acabada de crear: desfés l'operació de crear una partició.

[ctx: @info/plain]
en: Resizing a partition just created: Updating start and end in existing operation.
ca: Amida una partició acabada de crear: actualitza l'inici i el final a una operació existent.

[ctx: @info/plain]
en: Copying a new partition: Creating a new partition instead.
ca: Copia una nova partició: enlloc de copiar-la, crea-la.

[ctx: @info/plain]
en: Changing label for a new partition: No new operation required.
ca: Canvia l'etiqueta d'una partició nova: no necessiteu una nova operació.

[ctx: @info/plain]
en: Changing file system for a new partition: No new operation required.
ca: Canvia el sistema de fitxers d'una partició nova: no necessiteu una nova operació.

[ctx: @info/plain]
en: Deleting a partition just copied: Removing the copy.
ca: Esborra una partició acabada de copiar. Elimina la còpia.

[ctx: @info/plain]
en: Deleting a partition just copied over an existing partition: Removing the copy and deleting the existing partition.
ca: Esborra una partició acabada de copiar damunt d'una partició existent. Elimina la còpia i esborra la partició existent.

[ctx: @info/plain]
en: Copying a partition that is itself a copy: Copying the original source partition instead.
ca: Copia una partició que és una copia en si mateixa: copia la partició font original.

[ctx: @info/plain]
en: Deleting a partition just restored: Removing the restore operation.
ca: Esborra una partició acabada de restaurar: elimina l'operació de restauració.

[ctx: @info/plain]
en: Deleting a partition just restored to an existing partition: Removing the restore operation and deleting the existing partition.
ca: Esborra una partició acabada de restaurar a una partició existent: esborra l'operació de restauració i esborra la partició existent.

[ctx: @info/plain]
en: Changing flags again for the same partition: Removing old operation.
ca: Torna a canviar el indicadors d'una partició: esborra l'altra operació.

[ctx: @info/plain]
en: Changing label again for the same partition: Removing old operation.
ca: Torna a canviar l'etiqueta d'una partició: esborra l'altra operació.

[ctx: @info/plain]
en: Add operation: %1
ca: Afegeix operació: %1

[ctx: @info/plain]
en: LibParted Exception: %1
ca: Excepció de LibParted: %1

[ctx: @info/plain]
en: Device found: %1
ca: S'ha trobat el dispositiu: %1

[ctx: @item partition flag]
en: swap
ca: memòria d'intercanvi

[ctx: @item partition flag]
en: msft-reserved
ca: msft-reservada

[ctx: @info/plain]
en: Partition <filename>%1</filename> does not start at a cylinder boundary (first sector: %2, modulo: %3).
ca: La partició <filename>%1</filename> no comença al límit d'un cilindre (primer sector:%2, mòdul: %3)

[ctx: @info/plain]
en: Partition <filename>%1</filename> does not end at a cylinder boundary (last sector: %2, modulo: %3).
ca: La partició <filename>%1</filename> no acaba al límit d'un cilindre (últim sector:%2, mòdul: %3)

[ctx: @info/plain]
en: The partition cannot be created with the requested length of 1 sector,  | The partition cannot be created with the requested length of %1 sectors,
ca[0]: No es pot crear la partició amb la grandària sol·licitada d'1 sector.
ca[1]: No es pot crear la partició amb la grandària sol·licitada de %1 sectors.

[ctx: @info/plain]
en: and will instead only be 1 sector long. | and will instead only be %2 sectors long.
ca[0]: enlloc de tenir només 1 sector.
ca[1]: enlloc de tenir només %2 sectors.

[ctx: @info/plain]
en: Cannot copy file system: File system on target partition <filename>%1</filename> is smaller than the file system on source partition <filename>%2</filename>.
ca: No s'ha pogut copiar el sistema de fitxers: el sistema de fitxers a la partició destí <filename>%1</filename> és més petit que el sistema de fitxers a la partició font <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Could not open file system on source partition <filename>%1</filename> for copying.
ca: No s'ha pogut obrir el sistema de fitxers a la partició font <filename>%1</filename> per copiar.

[ctx: @info/plain]
en: Could not open file system on target partition <filename>%1</filename> for copying.
ca: No s'ha pogut obrir el sistema de fitxers a la partició destí <filename>%1</filename> per copiar.

[ctx: @info/plain]
en: Closing device. This may take a few seconds.
ca: S'està tancant el dispositiu. Això pot trigar uns segons.

[ctx: @info/plain]
en: Copy file system on partition <filename>%1</filename> to partition <filename>%2</filename>
ca: Copia el sistema de fitxers de la partició <filename>%1</filename> a  la partició <filename>%2</filename>

[ctx: @info/plain]
en: The sector size in the source and target for copying are not the same. This is currently unsupported.
ca: Les mides dels sectors a copiar a la font al destí no són les mateixes. Actualment això no està suportat.

[ctx: @info/plain]
en: Copying %1 blocks (%2 sectors) from %3 to %4, direction: %5.
ca: S'estan copiant %1 blocs (%2 sectors) des de %3 fins a %4, adreça: %5.

[ctx: @info/plain]
en: Copying remainder of block size %1 from  %2 to %3.
ca: S'està copiant la resta del bloc %1 des de %2 fins a %3

[ctx: @info/plain, argument 2 is a string such as 7 sectors (localalized accordingly)]
en: Copying 1 block (%2) finished. | Copying %1 blocks (%2) finished.
ca[0]: S'ha acabat de copiar 1 bloc (%2).
ca[1]: S'ha acabat de copiar %2 blocs (%2).

[ctx: @info/plain]
en: Source and target for copying do not overlap: Rollback is not required.
ca: La font i el destí per copiar no es superposen: no és necessari restaurar.

[ctx: @info/plain]
en: Rollback from: First sector: %1, last sector: %2.
ca: Restaura des de: primer sector %1, últim sector: %2.

[ctx: @info/plain]
en: Rollback to: First sector: %1, last sector: %2.
ca: Restaura a: primer sector %1, últim sector: %2.

[ctx: @info/plain]
en: Could not open device <filename>%1</filename> to rollback copying.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu <filename>%1</filename> per restaurar la còpia.

[ctx: @info/plain]
en: Rollback failed: Source or target are not devices.
ca: Ha fallat la restauració: la font o el destí no són dispositius.

[ctx: @info/plain]
en: Could not determine file system of partition at sector %1 on device <filename>%2</filename>.
ca: No s'ha pogut determinar el sistema de fitxers a la partició del sector %1 al dispositiu <filename>%2</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Job: %1
ca: Tasca: %1

[ctx: @info:progress job]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: @info:progress job]
en: Success
ca: Correcte

[ctx: @info/plain]
en: Could not open file system on partition <filename>%1</filename> for moving.
ca: No s'ha pogut obrir el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename> per desplaçar-lo.

[ctx: @info/plain]
en: Could not create target for moving file system on partition <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut crear el destí per desplaçar el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Rollback for file system on partition <filename>%1</filename> failed.
ca: Ha fallat la restauració del sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Move the file system on partition <filename>%1</filename> to sector %2
ca: Desplaça el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename> al sector %2

[ctx: @info/plain]
en: Create file system %1 on partition <filename>%2</filename>
ca: Crea el sistema de fitxers %1 a la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Creating partition table failed: Could not retrieve partition table type "%1" for <filename>%2</filename>.
ca: Ha fallat la creació de la taula de particions. no s'ha pogut recuperar el tipus de taula de particions "%1" per <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Creating partition table failed: Could not open device <filename>%1</filename>.
ca: Ha fallat la creació de la taula de particions: no s'ha pogut obrir el dispositiu <filename>%1</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Create new partition table on device <filename>%1</filename>
ca: Crea una nova taula de particions al dispositiu <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Check file system on partition <filename>%1</filename>
ca: Comprova el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Failed to erase reiser4 signature on partition <filename>%1</filename>.
ca: Ha fallat l'esborrat de la signatura reiser4 a la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Failed to clobber file system on partition <filename>%1</filename>.
ca: Ha fallat en matxucar el sistema de fitxers de la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Could not delete file system on partition <filename>%1</filename>: Failed to get partition.
ca: No s'ha pogut esborrar el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>: no s'ha pogut obtenir la partició.

[ctx: @info/plain]
en: Could not delete file system signature for partition <filename>%1</filename>: Failed to open device <filename>%2</filename>.
ca: No s'ha pogut esborrar la signatura del sistema de fitxers de la partició <filename>%1</filename>: no s'ha pogut obrir el dispositiu <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Delete file system on <filename>%1</filename>
ca: Esborra el sistema de fitxers a <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: The file system on partition <filename>%2</filename> already has the requested length of 1 sector. | The file system on partition <filename>%2</filename> already has the requested length of %1 sectors.
ca[0]: El sistema de fitxers de la partició <filename>%1</filename> ja té la longitud sol·licitada d'1 sector.
ca[1]: El sistema de fitxers de la partició <filename>%1</filename> ja té la longitud sol·licitada de %1 sectors.

[ctx: @info/plain]
en: Resizing file system from %1 to %2 sectors.
ca: Amida el sistema de fitxers des de %1 fins a %2 sectors.

[ctx: @info/plain]
en: Resizing a %1 file system using LibParted internal functions.
ca: Amida un sistema de fitxers %1 utilitzant funcions internes de LibParted.

[ctx: @info/plain]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> cannot be resized because there is no support for it.
ca: El sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename> no es pot amidar per que no admet aquesta funció.

[ctx: @info/plain]
en: Resizing file system on partition <filename>%1</filename>: Could not open device <filename>%2</filename>.
ca: En amidar el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>: no s'ha pogut obrir el dispositiu <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Successfully resized file system using LibParted.
ca: El sistema de fitxers s'ha amidat amb èxit fent servir LibParted.

[ctx: @info/plain]
en: Could not resize file system on partition <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut amidar el sistema de fitxers a la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Could not get geometry for resized partition <filename>%1</filename> while trying to resize the file system.
ca: No s'ha pogut obtenir la geometria de la partició amidada <filename>%1</filename> en provar d'amidar el sistema de fitxers.

[ctx: @info/plain]
en: Could not open partition <filename>%1</filename> while trying to resize the file system.
ca: No s'ha pogut obrir la partició <filename>%1</filename> en provar d'amidar el sistema de fitxers.

[ctx: @info/plain]
en: Could not read geometry for partition <filename>%1</filename> while trying to resize the file system.
ca: No s'ha pogut llegir la geometria de la partició <filename>%1</filename> en provar d'amidar la partició.

[ctx: @info/plain]
en: Maximize file system on <filename>%1</filename> to fill the partition
ca: Maximitza el sistema de fitxers a <filename>%1</filename> per omplir la partició

[ctx: @info/plain]
en: Resize file system on partition <filename>%2</filename> to 1 sector | Resize file system on partition <filename>%2</filename> to %1 sectors
ca[0]: Amida a 1 sector el sistema de fitxers de la partició <filename>%2</filename>
ca[1]: Amida a %1 sectors el sistema de fitxers de la partició <filename>%2</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Could not delete partition <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut esborrar la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Deleting partition failed: Partition to delete (<filename>%1</filename>) not found on disk.
ca: Ha fallat en esborrar la partició: La partició a esborrar (<filename>%1</filename>) no s'ha trobat al disc.

[ctx: @info/plain]
en: Deleting partition failed: Could not open device <filename>%1</filename>.
ca: Ha fallat en esborrar la partició: no s'ha pogut obrir el dispositiu <filename>%1</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Delete the partition <filename>%1</filename>
ca: Esborra la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Could not open file system on source partition <filename>%1</filename> for backup.
ca: No s'ha pogut obrir el sistema de fitxers a la partició font <filename>%1</filename> per fer còpia de seguretat.

[ctx: @info/plain]
en: Could not create backup file <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer <filename>%1</filename> de còpia de seguretat.

[ctx: @info/plain]
en: Back up file system on partition <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>
ca: Fes còpia de seguretat de la partició <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>

[ctx: @info/plain]
en: The flag "%1" is not available on the partition's partition table.
ca: L'indicador "%" no és disponible a la taula de particions de la partició.

[ctx: @info flag turned on, active]
en: on
ca: activat

[ctx: @info flag turned off, inactive]
en: off
ca: desactivat

[ctx: @info/plain]
en: There was an error setting flag %1 for partition <filename>%2</filename> to state %3.
ca: Hi ha hagut un error en establir l'estat %3 a l'indicador %1 per la partició <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Could not find partition <filename>%1</filename> on device <filename>%2</filename> to set partition flags.
ca: No s'ha pogut trobar la partició <filename>%1</filename> al dispositiu <filename>%2</filename> en establir els indicadors de la partició.

[ctx: @info/plain]
en: Could not open device <filename>%1</filename> to set partition flags for partition <filename>%2</filename>.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu <filename>%1</filename> en establir els indicadors de la partició <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Set the flags for partition <filename>%1</filename> to "%2"
ca: Estableix els indicadors de la partició <filename>%1</filename> a "%2"

[ctx: @info/plain]
en: Could not set geometry for partition <filename>%1</filename> while trying to resize/move it.
ca: No s'ha pogut establir la geometria de la partició <filename>%1</filename> en provar d'amidar-la/desplaçar-la.

[ctx: @info/plain]
en: Could not get constraint for partition <filename>%1</filename> while trying to resize/move it.
ca: No s'ha pogut aconseguir la restricció de la partició <filename>%1</filename> en provar d'amidar-la/desplaçar-la.

[ctx: @info/plain]
en: Could not get geometry for partition <filename>%1</filename> while trying to resize/move it.
ca: No s'ha pogut obtenir la geometria de la partició <filename>%1</filename> en provar d'amidar-la/desplaçar-la.

[ctx: @info/plain]
en: Could not open partition <filename>%1</filename> while trying to resize/move it.
ca: No s'ha obrir la partició <filename>%1</filename> en provar d'amidar-la/desplaçar-la.

[ctx: @info/plain]
en: Could not open device <filename>%1</filename> while trying to resize/move partition <filename>%2</filename>.
ca: No s'ha obrir el dispositiu<filename>%1</filename> en provar d'amidar/desplaçar la partició <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Set geometry of partition <filename>%1</filename>: Start sector: %2, length: %3
ca: Estableix la geometria de la partició <filename>%1</filename>: sector d'inici: %2, longitud: %3

[ctx: @info/plain]
en: Could not open backup file <filename>%1</filename> to restore from.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de còpia de seguretat <filename>%1</filename> per dur a terme la restauració.

[ctx: @info/plain]
en: Could not open target partition <filename>%1</filename> to restore to.
ca: No s'ha pogut obrir la partició de destí <filename>%1</filename> per dur a terme la restauració.

[ctx: @info/plain]
en: Restore the file system from file <filename>%1</filename> to partition <filename>%2</filename>
ca: Restaura el sistema de fitxers des de'l fitxer <filename>%1</filename> a la partició <filename>%2</filename>

[ctx: @info/plain]
en: File system on partition <filename>%1</filename> does not support setting labels. Job ignored.
ca: El sistema de fitxers de la partició <filename>%1</filename> no admet l'etiquetatge. S'ha ignorat la tasca.

[ctx: @info/plain]
en: Set the file system label on partition <filename>%1</filename> to "%2"
ca: Estableix "%2" a l'etiqueta del sistema de fitxers de la partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Unknown partition role for new partition <filename>%1</filename> (roles: %2)
ca: Funció desconeguda per la nova partició <filename>%1</filename> (funcions: %2)

[ctx: @info/plain]
en: Failed to add partition <filename>%1</filename> to device <filename>%2</filename>.
ca: Ha fallat en afegir la partició <filename>%1</filename> al dispositiu <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Failed to create a new partition: could not get geometry for constraint.
ca: Ha fallat en crear una nova partició: no s'ha pogut obtenir la geometria per restringir-la.

[ctx: @info/plain]
en: Failed to create new partition <filename>%1</filename>.
ca: Ha fallat en crear la nova partició <filename>%1</filename>

[ctx: @info/plain]
en: Could not open device <filename>%1</filename> to create new partition <filename>%2</filename>.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu <filename>%1</filename> per crear la nova partició <filename>%2</filename>.

[ctx: @info/plain]
en: Create new partition <filename>%1</filename>
ca: Crea una partició <filename>%1</filename> nova

[ctx: @info/plain]
en: Create new partition on device <filename>%1</filename>
ca: Crea una partició nova al dispositiu <filename>%1</filename>

en: %1: Operation Report
ca: %1: informe d'operacions

en: Date:
ca: Data:

en: Program version:
ca: Versió del programa:

en: LibParted version:
ca: Versió de LibParted:

en: KDE version:
ca: Versió del KDE:

en: Machine:
ca: Màquina:

en: User ID:
ca: ID d'usuari:

[ctx: @info]
en: <para><warning>You do not have administrative privileges.</warning></para><para>It is possible to run <application>%1</application> without these privileges. You will, however, <emphasis>not</emphasis> be allowed to apply operations.</para><para>Do you want to continue running <application>%1</application>?</para>
ca: <para><warning>No teniu privilegis administratius.</warning></para><para>És possible executar <application>%1</application> sense aquests privilegis, però <emphasis>no</emphasis> hi podreu aplicar les operacions.</para><para>Voleu realment continuar executant <application>%1</application>?</para>

[ctx: @title:window]
en: No administrative privileges
ca: No hi ha privilegis administratius

[ctx: @action:button]
en: Run without administrative privileges
ca: Executa sense privilegis administratius

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
ca: <application>Gestor de particions del KDE</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
ca: Gestioneu els vostres discos, particions i sistemes de fitxers

[ctx: @info/plain unit]
en: (unknown unit)
ca: (unitat desconeguda)

[ctx: @info/plain]
en: Command: %1 %2
ca: Comandament: %1 %2

[ctx: @info/plain]
en: (Command timeout while starting)
ca: (S'ha excedit el límit de temps en iniciar el comandament)

[ctx: @info/plain]
en: (Command timeout while running)
ca: (S'ha excedit el límit de temps en executar el comandament)

en: A test application for KDE Partition Manager's KPart.
ca: Una aplicació de prova del gestor de particions del KDE KPart.

[ctx: @title:menu turn on and off edit toolbar]
note: i18n: file: gui/partitionmanagerui.rc:5 i18n: ectx: ToolBar (editToolBar) i18n: file: kpart/partitionmanagerpart.rc:5
en: Edit Toolbar
ca: Edita la barra d'eines

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: gui/partitionmanagerui.rc:12 i18n: ectx: ToolBar (partitionToolBar) i18n: file: kpart/partitionmanagerpart.rc:12
en: Partition Toolbar
ca: Barra d'eines de partició

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: gui/partitionmanagerui.rc:23 i18n: ectx: ToolBar (deviceToolBar) i18n: file: kpart/partitionmanagerpart.rc:23
en: Device Toolbar
ca: Barra d'eines de dispositiu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: gui/partitionmanagerui.rc:35 i18n: ectx: Menu (view) i18n: file: kpart/partitionmanagerpart.rc:35
en: View
ca: Visualitza

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: gui/partitionmanagerui.rc:45 i18n: ectx: Menu (device) i18n: file: kpart/partitionmanagerpart.rc:45
en: Device
ca: Dispositiu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: gui/partitionmanagerui.rc:49 i18n: ectx: Menu (partition) i18n: file: kpart/partitionmanagerpart.rc:49
en: Partition
ca: Partició

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: kpart/partitionmanagerpart.rc:29 i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
ca: Edita

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:17 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
ca: Aquesta taula mostra quins tipus de sistemes de fitxers estan suportats i quines operacions específiques s'hi poden dur a terme. 
    Alguns sistemes de fitxers necessiten tenir eines externes instal·lades per ésser suportats. No totes les operacions es poden dur a terme en tots els sistemes de fitxers, encara que hi estiguin instal·lades les eines necessàries. Si us plau, mireu la documentació per més detalls.

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
ca: Sistema de fitxers

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
ca: Crea

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
ca: Engrandeix

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:76 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
ca: Encongeix

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:81 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
ca: Mou

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
ca: Copia

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
ca: Comprova

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
ca: Llegeix l'etiqueta

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
ca: Escriu l'etiqueta

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
ca: Llegeix l'ús

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
ca: Fes còpia de seguretat

note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
ca: Restaura

[ctx: @action:button]
note: i18n: file: gui/filesystemsupportdialogwidgetbase.ui:126 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_ButtonRescan)
en: &Rescan Support
ca: &Torna a explorar la compatibilitat

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition &type:
ca: &Tipus de partició:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:75 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem) i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:62
en: File &system:
ca: &Sistema de fitxers:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
ca: Mida mínima:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:123 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
ca: Mida màxima:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Free space &before:
ca: &Espai lliure abans:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:180 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: S&ize:
ca: &Mida

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Free space &after:
ca: Espai lli&ure després:

note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:252 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: &Primary
ca: &Primària

note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: &Extended
ca: &Extesa

note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:266 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
ca: &Lògica

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:282 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel) i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:52
en: This file system does not support setting a label.
ca: Aquest sistema de fitxers no suporta l'etiquetatge.

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/sizedialogwidgetbase.ui:292 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel) i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:32
en: &Label:
ca: Eti&queta:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:92 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
ca: Punt de muntatge:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
ca: Tipus de partició:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:118 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
ca: Estat:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:138 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
ca: Disponible:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
ca: Utilitzat:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:184 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
ca: Primer sector:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
ca: Últim sector:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
ca: Nombre de sectors:

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:230 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFlags)
en: &Flags:
ca: &Indicadors:

[ctx: @action:button]
note: i18n: file: gui/partpropswidgetbase.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
ca: Recrea sistema de fitxers existent

note: i18n: file: gui/progressdialogwidgetbase.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
ca: Operacions i tasques

note: i18n: file: gui/progressdialogwidgetbase.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
ca: Temps transcorregut

note: i18n: file: gui/progressdialogwidgetbase.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
ca: Temps total: 00:00:00

note: i18n: file: gui/progressdialogwidgetbase.ui:77 i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
ca: Operació: %p%

note: i18n: file: gui/progressdialogwidgetbase.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
ca: Estat

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
ca: Partició

[ctx: @label partition type]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:70 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

[ctx: @label file system label]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:75 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
ca: Etiqueta

[ctx: @label total file system size]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
ca: Mida

[ctx: @label space used]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
ca: Utilitzat

[ctx: @label partition flags]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
ca: Indicadors

[ctx: @title:window]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:104 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
ca: Dispositius

[ctx: @title:window]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:132 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
ca: Operacions pendents

[ctx: @title:window]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:187 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
ca: Registre de sortida

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:225 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
ca: Temps

[ctx: @label]
note: i18n: file: gui/mainwindowbase.ui:230 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
ca: Missatge

note: i18n: file: gui/progressdetailswidgetbase.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: &Save
ca: De&sa

note: i18n: file: gui/progressdetailswidgetbase.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: &Open in External Browser
ca: &Obre a un navegador extern
