kubrick - en to ca translation catalogue (146 entries)

en: Front View
ca: Vista frontal

en: Back View
ca: Vista posterior

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
ca: DEMOSTRACIÓ - Cliqueu a qualsevol lloc perquè comenci

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own...
ca: Ho sentim, en aquests moments no es pot barrejar el cub. El nombre de moviments per barrejar està posat a zero. Si us plau, seleccioneu el nombre de moviments de barreja al diàleg d'opcions del menú Joc->Escolliu el tipus de trencaclosques->Personalitzeu-lo...

en: New Puzzle
ca: Nou trencaclosques

en: Load Puzzle
ca: Carrega un trencaclosques

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
ca: Aquest cub no ha estat barrejat, per tant no hi ha res a resoldre.

en: Solve the Cube
ca: Resol el cub

en: Restart Puzzle (Undo All)
ca: Torna a començar el trencaclosques (desfés tots els moviments)

en: Redo All
ca: Refés Tot

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
ca: Disculpeu, no s'ha pogut trobar un fitxer vàlid de demostració del Kubrick anomenat %1. Hauria d'estar instal·lat al subdirectori 'apps/kubrick'.

en: File Not Found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
ca: Només una de les dimensions del cup pot tenir una amplada d'u.

en: Cube Options
ca: Opcions del cub

en: Save Puzzle
ca: Desa el trencaclosques

en: You have no moves to undo.
ca: No hi ha moviments a desfer.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
ca: No hi ha cap moviment per refer.
    
    Això pot ser perquè no n'heu desfet cap o perquè ja els heu refet tots o perquè tots els moviments desfets prèviament s'esborren automàticament sempre que feu un nou moviment utilitzant el teclat o el ratolí.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
ca: El cub s'està movent o s'està executant una demostració.
    
    Si us plau, espereu o cliqueu al cub per aturar la demostració.

en: Sorry, too busy.
ca: Ho sentim, massa enfeinat.

en: Rubik's Cube Options
ca: Opcions del cub de Rubik

en: Cube dimensions:
ca: Dimensions del cub:

en: Moves per shuffle (difficulty):
ca: Moviments per barrejar (dificultat):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
ca: Dimensions del cub: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
ca: Moviments per barrejar (dificultat): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own...'</nobr> to set the above options.</i>
ca: <i>Si us plau, utilitzeu <nobr>'Escolliu el tipus de trencaclosques->Personalitzeu-lo...'</nobr> per definir les opcions de sobre.</i>

en: Watch shuffling in progress?
ca: Voleu veure el procés de barreja?

en: Watch your moves in progress?
ca: Voleu veure els vostres moviments?

en: Speed of moves:
ca: Velocitat dels moviments:

en: % of bevel on edges of cubies:
ca: % de bisell a les vores dels cubs petits:

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
ca: Podeu triar qualsevol mida del cup (o bric) fins a 6x6x6, però només una cara pot tenir una mida de 1 (sinó el trencaclosques seria trivial). El trencaclosques més fàcil és el de 2x2x1 i el de 3x3x1 és un bon escalfament pel cub de Rubik original, de 3x3x3. Els trencaclosques fàcils tenen de 2 a 5 moviments de barreja, un trencaclosques difícil de 3x3x3 en té de 10 a 20 --- o podeu escollir zero barreges i després barrejar el cub vosaltres mateixos, potser per que ho resolgui un amic.
    Les altres opcions determinen si podeu veure com es barreja i/o els vostres propis moviments i com de ràpida és l'animació. L'opció del bisell efecte l'aparença dels cubs petits. Proveu de posar-ho a 30 i veureu el què volem dir.

en: HELP: Rubik's Cube Options
ca: AJUDA: Opcions del cub de Rubik

en: Welcome to Kubrick
ca: Benvingut a Kubrick

en: 2x2x1 mat, 1 move
ca: matriu de 2x2x1, 1 moviment

en: 2x2x1 mat, 2 moves
ca: matriu de 2x2x1, 2 moviments

en: 2x2x1 mat, 3 moves
ca: matriu de 2x2x1, 3 moviments

en: 2x2x2 cube, 2 moves
ca: cub de 2x2x2, 2 moviments

en: 2x2x2 cube, 3 moves
ca: cub de 2x2x2, 3 moviments

en: 2x2x2 cube, 4 moves
ca: cub de 2x2x2, 4 moviments

en: 3x3x1 mat, 4 moves
ca: matriu de 3x3x1, 4 moviments

en: 3x3x3 cube, 3 moves
ca: cub de 3x3x3, 3 moviments

en: 3x3x3 cube, 4 moves
ca: cub de 3x3x3, 4 moviments

en: 4x4x4 cube, 4 moves
ca: cub de 4x4x4, 4 moviments

en: 5x5x5 cube, 4 moves
ca: cub de 5x5x5, 4 moviments

en: 6x3x2 brick, 4 moves
ca: brick de 6x3x2, 4 moviments

en: 3x3x3 cube, 7 moves
ca: cub de 3x3x3, 7 moviments

en: 4x4x4 cube, 5 moves
ca: cub de 4x4x4, 5 moviments

en: 5x5x5 cube, 6 moves
ca: cub de 5x5x5, 6 moviments

en: 6x6x6 cube, 6 moves
ca: cub de 6x6x6, 6 moviments

en: 6x4x1 mat, 9 moves
ca: matriu de 6x4x1, 9 moviments

en: 6x3x2 brick, 6 moves
ca: brick de 6x3x2, 6 moviments

en: 3x3x3 cube, 12 moves
ca: cub de 3x3x3, 12 moviments

en: 3x3x3 cube, 15 moves
ca: cub de 3x3x3, 15 moviments

en: 3x3x3 cube, 20 moves
ca: cub de 3x3x3, 20 moviments

en: 4x4x4 cube, 12 moves
ca: cub de 4x4x4, 12 moviments

en: 5x5x5 cube, 15 moves
ca: cub de 5x5x5, 15 moviments

en: 6x6x6 cube, 25 moves
ca: cub de 6x6x6, 25 moviments

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
ca: El cub de Rubik es pot moure formant diferents patrons interessants. Aquí n'hi ha uns quants del clàssic llibre de David Singmaster "Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition", pàgines 47-49, publicat al 1981. Quan el patró està format, podeu utilitzar l'opció Resoldre (tecla per defecte S) per desfer-lo i refer-lo tantes vegades com vulgueu.

en: Info
ca: Informació

en: 3x3x3, 6 Spot
ca: 3x3x3, 6 punts

en: 3x3x3, 4 Spot
ca: 3x3x3, 4 punts

en: 3x3x3, 4 Plus
ca: 3x3x3, 4 més

en: 3x3x3, 4 Bar
ca: 3x3x3, 4 barres

en: 3x3x3, Snake
ca: 3x3x3, serp

en: 3x3x3, Worm
ca: 3x3x3, cuc

en: 3x3x3, Tricolor
ca: 3x3x3, tricolor

en: 3x3x3, Double Cube
ca: 3x3x3, cub doble

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
ca: <qt>Els matemàtics han calculat que un cub de 3x3x3 pot ser barrejat en 43.252.003.274.489.856.000 patrons diferents, encara que conjecturen que tots els estats poden ser resolts en 20 moviments o menys. El mètode que per aconseguir això (encara per descobrir) s'anomena l'Algoritme de Déu.<br><br>Es coneixen molts mètodes més llargs. Podeu consultar els dos articles de la Viquipèdia (versió anglesa) sobre el cub de Rubik i la solució òptima pel cub de Rubik.<br><br>Uns quants mètodes funcionen construint sistemàticament la solució de capa en capa, utilitzant seqüències de moviments que solucionen unes quantes peces sense interferir en el què ja està ordenat. La "solució per principiants" demostrada aquí utilitza aquesta aproximació. Poc més de 100 moviments per solucionar un cub que ha estat barrejat amb 20.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
ca: 3x3x3 capa 1, primer les vores

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
ca: 3x3x3 capa 2, vora des de baix a la dreta

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
ca: 3x3x3 capa 2, vora des de baix a l'esquerra

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
ca: 3x3x3 capa 3, canvi de les peces de la vora

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
ca: 3x3x3 capa 3, col·locació de les cantonades

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
ca: 3x3x3 capa 3, gir de les cantonades

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
ca: 3x3x3 capa 3, col·locació de les vores i FET!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
ca: cub 3x3x3, solució completa

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
ca: 3x3x3 intercanvi de 2 parells de vores

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
ca: 3x3x3 gir de 2 cantonades

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
ca: 3x3x3 canvi de 2 vores

en: &New Puzzle
ca: &Nou trencaclosques

en: Start a new puzzle.
ca: Comença un trencaclosques nou.

en: Finish the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
ca: Acaba el trencaclosques en què treballeu i comença'n un de nou amb les mateixes dimensions i nombre de moviments de barreja.

en: &Load Puzzle...
ca: &Obre un trencaclosques...

en: Reload a saved puzzle from a file.
ca: Recarrega un trencaclosques guardat en un fitxer.

en: Reload a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
ca: Recarrega un trencaclosques que heu guardat prèviament en un fitxer, inclòs les seves dimensions, la configuració, l'estat actual i la història dels moviments.

en: &Save Puzzle...
ca: &Desa el trencaclosques...

en: Save the puzzle on a file.
ca: Desa el trencaclosques en un fitxer.

en: Save the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
ca: Desa el trencaclosques en un fitxer, inclòs les seves dimensions, la configuració, l'estat actual i la història dels moviments.

en: &Save Puzzle As...
ca: &Desa el trencaclosques com a...

en: Restart &Puzzle...
ca: Reinicia el &trencaclosques

en: Undo all previous moves and start again.
ca: Desfés tots els moviments previs i torna a començar.

en: Undo the last move.
ca: Desfés l'últim moviment.

en: Redo a previously undone move.
ca: Refés un moviment prèviament desfet.

en: Redo a previously undone move (repeatedly from the start if required).
ca: Refés un moviment desfet prèviament (si cal es pot fer repetidament fins el començament).

en: Show the solution of the puzzle.
ca: Mostra la solució del trencaclosques.

en: Show the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
ca: Mostra la solució del trencaclosques desfent i refent tots els moviments de barreja.

en: Main &Demo
ca: &Demostració principal

en: Run a demonstration of puzzle moves.
ca: Fes una demostració dels moviments del trencaclosques.

en: Run a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
ca: Fes una demostració dels moviments del trencaclosques en la què cubs, brics o matrius escollits a l'atzar són barrejats i solucionats.

en: Realign Cube
ca: Re alinea el cub

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together.
ca: Re alinea el cub de manera que les cares superior, frontal i esquerra siguin visibles a la vegada.

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
ca: Re alinea el cub de manera que les cares superior, frontal i esquerra siguin visibles a la vegada i que els eixos del cub siguin paral·lels als eixos XYZ, fent que els moviments amb el teclat tinguin un significat correcte.

en: &Easy
ca: &Fàcil

en: &Not So Easy
ca: &No tan fàcil

en: &Hard
ca: &Difícil

en: &Very Hard
ca: &Molt difícil

en: Make your own...
ca: Personalitzeu-lo...

en: 1 Cube
ca: 1 cub

en: Show one view of this cube.
ca: Mostra un punt de vista d'aquest cub.

en: Show one view of this cube, from the front.
ca: Mostra un sol punt de vista d'aquest cub, des del davant.

en: 2 Cubes
ca: 2 cubs

en: Show two views of this cube.
ca: Mostra dos punts de vista d'aquest cub.

en: Show two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
ca: Mostra dos punts de vista d'aquest cub, des del davant i des del darrera. Les dues vistes poden fer rotacions.

en: 3 Cubes
ca: 3 cubs

en: Show three views of this cube.
ca: Mostra tres punts de vista d'aquest cub.

en: Show three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
ca: Mostra tres vistes d'aquest cub, una gran des del davant i dues petites, des del davant i des del darrera. Només es pot fer rotacions des de la gran.

en: &Watch Shuffling
ca: &Ensenya la barreja

en: Watch Your &Own Moves
ca: Ensenya els teus &propis moviments

en: Kubri&ck Game Settings
ca: Configura el joc Kubri&ck

en: Keyboard S&hortcut Settings
ca: Configura les &dreceres de teclat

en: X Axis
ca: Eix X

en: Y Axis
ca: Eix Y

en: Z Axis
ca: Eix Z

en: Slice %1
ca: Pla %1

en: Turn whole cube
ca: Gira el cub sencer

en: Anti-clockwise
ca: Sentit antihorari

en: Clockwise
ca: Sentit horari

en: Move 'Up' face
ca: Mou la cara de dalt

en: Move 'Down' face
ca: Mou la cara de baix

en: Move 'Left' face
ca: Mou la cara esquerra

en: Move 'Right' face
ca: Mou la cara dreta

en: Move 'Front' face
ca: Mou la cara frontal

en: Move 'Back' face
ca: Mou la cara del darrera

en: Anti-clockwise move
ca: Moviment en sentit antihorari

en: Pretty Patterns
ca: Patrons bonics

en: Solution Moves
ca: Moviments resolutius

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
ca: cub de %1x%2x%3, %4 moviments de barreja

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
ca: bric de %1x%2x%3, %4 moviments de barreja

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
ca: matriu de %1x%2x%3, %4 moviments de barreja

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
ca: Un joc basat en el Cub de Rubik (TM)

en: Author
ca: Autor

note: i18n: file: kubrickui.rc:5 i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Choose Puzzle Type
ca: &Escolliu el tipus de trencaclosques

note: i18n: file: kubrickui.rc:23 i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
ca: &Demostracions

note: i18n: file: kubrickui.rc:25 i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
ca: &Patrons bonics

note: i18n: file: kubrickui.rc:28 i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
ca: &Moviments resolutius
