kate - en to ca translation catalogue (275 entries)

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cppgpl.hh.katetemplate line 1
en: C++ Header (GPL)
ca: Capçalera C++ (GPL)

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cppgpl.hh.katetemplate line 1 i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cppgpl.cpp.katetemplate line 1 i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cpplgpl.cpp.katetemplate line 1 i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cpplgpl.hh.katetemplate lin
en: Source Code
ca: Codi font

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cppgpl.hh.katetemplate line 2
en: A very simple GPL C++ header file
ca: Un fitxer de capçalera C++ GPL molt senzilla

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cppgpl.cpp.katetemplate line 1
en: C++ Source File (GPL)
ca: Fitxer de codi font C++ (GPL)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cppgpl.cpp.katetemplate line 2
en: A very simple GPL C++ source file
ca: Un fitxer de codi font C++ GPL molt senzill

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/html.katetemplate line 1
en: HTML 4.01 Strict Document
ca: Document HTML 4.01 estricte

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/html.katetemplate line 3
en: This will create a very basic HTML file with the HTML 4.01 strict DTD.
ca: Això crearà un fitxer HTML molt bàsic amb un DTD HTML 4.01 estricte.

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cpplgpl.cpp.katetemplate line 1
en: C++ Source File (LGPL)
ca: Fitxer de codi font C++ (LGPL)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cpplgpl.cpp.katetemplate line 2
en: A very simple LGPL C++ source file
ca: Un fitxer de codi font C++ LGPL molt senzill

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/docbookchapter.xml.katetemplate line 1
en: Kate Plugin Docbook Chapter
ca: Capítol en Docbook de connectors per al Kate

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/docbookchapter.xml.katetemplate line 2
en: Documentation
ca: Documentació

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/docbookchapter.xml.katetemplate line 3
en: This creates a suitable beginning of a docbook chapter for a Kate plugin.
ca: Això crea una base adequada d'un capítol Docbook per a un connector del Kate.

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cpplgpl.hh.katetemplate line 1
en: C++ Header (LGPL)
ca: Capçalera C++ (LGPL)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/cpplgpl.hh.katetemplate line 2
en: A very simple LGPL C++ header file
ca: Un fitxer de capçalera C++ LGPL molt senzilla

[ctx: @item:inmenu]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/language.xml.katetemplate line 1
en: Kate Highlight Definition
ca: Definició de ressaltat per al Kate

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file ./plugins/filetemplates/templates/language.xml.katetemplate line 3
en: This template will create the basics of a kate highlight definition file.
ca: Aquesta plantilla crea la base d'un fitxer de definició de ressaltat per al Kate.

note: i18n: file: data/kateui.rc:5 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: file: data/kateui.rc:34 i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: E&dita

note: i18n: file: data/kateui.rc:51 i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: Vi&sualitza

note: i18n: file: data/kateui.rc:57 i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

note: i18n: file: data/kateui.rc:76 i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: file: data/kateui.rc:89 i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ca: &Finestra

note: i18n: file: data/kateui.rc:104 i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca: A&juda

note: i18n: file: data/kateui.rc:109 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btconfigwidget.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gFolderList)
en: Search folders
ca: Cerca carpetes

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btconfigwidget.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please add the source folders where to search for the files in the backtrace
ca: Si us plau, afegiu les carpetes font on cercar els fitxers a la traça inversa

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btconfigwidget.ui:47 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lstFolders)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insert the source folders here. As example, for KDE development you have to add the Qt and kdelibs source folders:</p>
    <ul style="-qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/path/to/kdelibs</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/path/to/qt/src</li></ul></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Inseriu les carpetes amb el codi font aquí. Per exemple, per al desenvolupament  del KDE cal afegir les carpetes de Qt i kdelibs:</p>
    <ul style="-qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/cami/a/kdelibs</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/cami/a/qt/src</li></ul></body></html>

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btconfigwidget.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnRemove)
en: &Remove
ca: &Elimina

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btconfigwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnAdd)
en: &Add
ca: &Afegeix

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btconfigwidget.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File types:
ca: Tipus de fitxer:

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btconfigwidget.ui:97 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtExtensions)
en: List of file extensions. Example: *.cpp, *.h, *.c, etc...
ca: Llista de les extensions de fitxer. Exemples: *.cpp, *.h, *.c, etc...

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btbrowserwidget.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: File
ca: Fitxer

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btbrowserwidget.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: Line
ca: Línia

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btbrowserwidget.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: Function
ca: Funció

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btbrowserwidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConfigure)
en: Configure Paths...
ca: Configura les rutes...

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btbrowserwidget.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClipboard)
en: Use Clipboard
ca: Utilitza el porta-retalls

note: i18n: file: plugins/backtracebrowser/btbrowserwidget.ui:94 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBacktrace)
en: Load File...
ca: Carrega un fitxer...

en: <p>Kate comes with a nice set of plugins, providing simple
    and advanced features of all sorts.</p>
    <p>You can enable/disable plugins to suit your needs in the configuration dialog,
    choose <strong>Settings -&gt;configure</strong> to launch that.</p>
ca: <p>El Kate incorpora un interessant joc de connectors, que li
    proporcionen característiques simples i avançades de tot tipus.</p>
    <p>Podeu des/activar els connectors per a què s'adeqüin a les vostres
    necessitats en el diàleg de configuració, escolliu
    <strong>Arranjament -&gt;Configura</strong> per a iniciar-lo.</p>

en: <p>You can swap the characters on each side of the cursor just by pressing
    <strong>Ctrl+T</strong></p>
ca: <p>Podeu intercanviar els caràcters a cada costat del cursor prement
    <strong>Ctrl+T</strong></p>

en: <p>You can export the current document as a HTML file, including
    syntax highlighting.</p>
    <p>Just choose <strong>File -&gt; Export -&gt; HTML...</strong></p>
ca: <p>Podeu exportar el document actual com a fitxer HTML, incloent
    el ressaltat de la sintaxi.</p>
    <p>Només cal escollir <strong>Fitxer -&gt; Exporta -&gt; HTML...</strong></p>

en: <p>You can split the Kate editor as many times as you like and
    in either direction. Each frame has its own status bar and
    can display any open document.</p>
    <p>Just choose <br><strong>View -&gt; Split [ Horizontal | Vertical ]</strong></p>
ca: <p>Podeu dividir l'editor Kate tantes vegades com desitgeu i en
    qualsevol direcció. Cada marc disposa de la seva barra d'estat i pot 
    mostrar qualsevol document obert.</p>
    <p>Simplement escolliu<br><strong>Visualitza -&gt; Divideix [ horitzontal | vertical ]</strong></p>

en: <p>You can drag the Tool views (<em>File List</em> and <em>File Selector</em>)
    to any side that you want them in Kate, or stack them, or even tear them off the
    main window.</p>
ca: <p>Podeu arrossegar les vistes d'eines (la <em>Llista de fitxers</em> i el 
    <em>Selector de fitxers</em> cap a qualsevol costat del Kate a on desitgeu
     o apilar-los, o fins i tot desenganxar-los de la finestra principal.</p>

en: <p>Kate has a built-in terminal emulator, just click on <strong>"Terminal"</strong> at
    the bottom to show or hide it as you desire.</p>
ca: <p>Kate té un emulador de terminal incorporat, només cal clicar a <strong>"Terminal"</strong> a sota
    per a mostrar-lo o ocultar-lo a voluntat.</p>

en: <p>Kate can highlight the current line with a
    <table bgcolor="yellow" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" width="100%"><tr><td>different
    background color.<strong>|</strong></td></tr></table></p>
    <p>You can set the color in the <em>Colors</em> page of the configuration
    dialog.</p>
ca: <p>Kate pot ressaltar la línia actual amb un 
    <table bgcolor="yellow" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" width="100%"><tr><td>color
    de fons diferent.<strong>|</strong></td></tr></table></p>
    <p>Podeu escollir el color en la pàgina de <em>Colors</em> del 
    diàleg de configuració.</p>

en: <p>You can open the currently edited file in any other application from within
    Kate.</p>
    <p>Choose <strong>File -&gt; Open With</strong> for the list of programs
    configured
    for the document type. There is also an option <strong>Other...</strong> to
    choose any application on your system.</p>
ca: <p>Podeu obrir el fitxer actualment editat en qualsevol altre aplicació
    des de dins del Kate.</p>
    <p>Seleccioneu <strong>Fitxer -&gt; Obre amb</strong> per obtenir la
    llista de programes configurats per a aquest tipus de document. També
    hi ha una opció <strong>Altres...</strong> per a escollir qualsevol
    aplicació al vostre sistema.</p>

en: <p>You can configure the editor to always display the line numbers and/or
    bookmark panes when started from the <strong>View Defaults</strong> page of the
    configuration dialog.</p>
ca: <p>Podeu configurar l'editor per a què sempre mostri els números de
    línia i/o els plafons de punts quan s'iniciï des de la pàgina
    <strong>Vista predeterminada</strong> del diàleg de configuració.</p>

en: <p>You can download new or updated <em>Syntax highlight definitions</em> from
    the <strong>Highlighting</strong> page in the configuration dialog.</p>
    <p>Just click the <em>Download...</em> button on the <em>Open/Save -&gt; Modes & Filetypes</em>
    tab (You have to be online, of course...).</p>
ca: <p>Podeu descarregar <em>definicions del ressaltat de la sintaxi</em>
    noves o actualitzades des de la pàgina <strong>Ressaltat</strong> en el diàleg de
    configuració.</p>
    <p>Simplement cliqueu el botó <em>Descarrega...</em> sobre la pestanya
    <em>Obre/desa -&gt;  Modes i tipus de fitxer</em>
    (Haureu d'estar en línia...).</p>

en: <p>You can cycle through all open documents by pressing <strong>Alt+Left</strong>
    or <strong>Alt+Right</strong>. The next/previous document will immediately be displayed
    in the active frame.</p>
ca: <p>Podeu circular per tots els documents oberts prement <strong>Alt+esquerra</strong> 
    o <strong>Alt+dreta</strong>. El document següent/previ serà mostrat
    en el marc actiu.</p>

en: <p>You can do cool sed-like regular expression replacements using <em>Command Line</em>.</p>
    <p>For example, press <strong>F7</strong> and enter <code>s /oldtext/newtext/g</code>
    to replace &quot;oldtext&quot; with &quot;newtext&quot; throughout the current
    line.</p>
ca: <p>Podeu fer substitucions d'expressions regulars de tipus sed usant <em>la línia de comandaments</em>.</p>
    <p>Per exemple, premeu <strong>F7</strong> i introduïu <code>s /text_vell/text_nou/g</code>
    per a substituir &quot;text_vell&quot; per &quot;text_nou&quot; en
    tota la línia actual.</p>

en: <p>You can repeat your last search by just pressing <strong>F3</strong>, or
    <strong>Shift+F3</strong> if you want to search backwards.</p>
ca: <p>Podeu repetir la vostra última cerca prement <strong>F3</strong>, o 
    <strong>Majús.+F3</strong> si desitgeu cercar cap a enrere.</p>

en: <p>You can filter the files displayed in the <em>File Selector</em> tool view.
    </p>
    <p>Simply enter your filter in the filter entry at the bottom, for example:
    <code>*.html *.php</code> if you only want to see HTML and PHP files in the
    current folder.</p>
    <p>The File Selector will even remember your filters for you.</strong></p>
ca: <p>Podeu filtrar els fitxers mostrats en la vista de l'eina <em>Selector de fitxers</em>.
    </p>
    <p>Simplement introduïu el vostre filtre a l'entrada dels filtres a la part
    inferior, per exemple: <code>*.html *.php</code> si tan sols desitgeu veure
    fitxers HTML i PHP en la carpeta actual.</p>
    <p>El selector de fitxers recordarà els filtres emprats.</strong></p>

en: <p>You can have two views - or even more - of the same document in Kate. Editing
    in either will be reflected in both.</p>
    <p>So if you find yourself scrolling up and down to look at text at the other
    end of a document, just press <strong>Ctrl+Shift+T</strong> to split
    horizontally.</p>
ca: <p>Amb el Kate podeu tenir dues vistes - o més - del mateix document. L'edició
    en una d'elles es veurà reflectit en les altres.</p>
    <p>Per tant, si us trobeu movent-vos a munt i avall per mirar el text de l'altre
    punta del document, tan sols cal que premeu <strong>Ctrl+Majús.+T</strong> per dividir-lo
    horitzontalment.</p>

en: <p>Press <strong>F8</strong> or <strong>Shift+F8</strong> to switch to the
    next/previous frame.</p>
ca: <p>Prémer <strong>F8</strong> o <strong>Majús.+F8</strong> per a canviar
    al marc següent/previ.</p>

en:  LINE
ca:  LÍNIA

en:  Line: %1 Col: %2
ca: Línia: %1 Col.: %2

en:  BLOCK
ca:  BLOC

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
ca: Usa aquest comandament per a mostrar o ocultar la vista de la barra d'estat

en: Sho&w Path
ca: Mo&stra la ruta

en: Show the complete document path in the window caption
ca: Mostra la ruta completa cap al document en el peu de la finestra

en: Filesystem Browser
ca: Navegador del sistema de fitxers

en: Create a new document
ca: Crea un nou document

en: Open an existing document for editing
ca: Obre un document existent per a edició

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ca: Mostra una llista dels fitxers oberts recentment i us permet obrir-los fàcilment altra vegada.

en: Save A&ll
ca: Desa-ho &tot

en: Save all open, modified documents to disk.
ca: Desa tots els documents oberts modificats al disc.

en: &Reload All
ca: &Actualitza-ho tot

en: Reload all open documents.
ca: Actualitza tots els documents oberts.

en: Close the current document.
ca: Tanca el document actual.

en: Close Other
ca: Tanca un altre

en: Close other open documents.
ca: Tanca tots els documents oberts.

en: Clos&e All
ca: Tan&ca-ho tot

en: Close all open documents.
ca: Tanca tots els documents oberts.

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: &New Window
ca: Finestra &nova

en: Create a new Kate view (a new window with the same document list).
ca: Crea una nova vista de Kate (una nova finestra amb la mateixa llista de documents).

en: Open W&ith
ca: O&bre amb

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
ca: Obre el document actual usant una altra aplicació registrada per aquest tipus de fitxer o una aplicació de la vostra elecció.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
ca: Configura les associacions de les dreceres del teclat per a l'aplicació.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
ca: Configura quins elements hauran d'aparèixer a la barra d'eines.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
ca: Configura diversos aspectes d'aquesta aplicació i dels components d'edició.

en: This shows useful tips on the use of this application.
ca: Això us mostra consells d'utilitat en l'ús d'aquesta aplicació.

en: &Plugins Handbook
ca: Manual d'&endollables

en: This shows help files for various available plugins.
ca: Mostra fitxers d'ajuda per als diferents connectors disponibles.

en: &About Editor Component
ca: &Quant al component d'edició

[ctx: Menu entry Session->New]
en: &New
ca: &Nova

en: &Open...
ca: &Obre...

en: &Save
ca: &Desa

en: Save &As...
ca: Desa &com a...

en: Save As &Default...
ca: Desa com a pre&determinat...

en: &Manage...
ca: &Gestiona...

en: &Quick Open
ca: Obertura &ràpida

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
ca: S'ha obert un nou fitxer mentre s'intentava tancar el Kate, s'avorta el tancament.

en: Closing Aborted
ca: Tancament avortat

en: &Other...
ca: &Altres...

en: Application '%1' not found!
ca: No s'ha trobat l'aplicació '%1'!

en: Application not found!
ca: No s'ha trobat l'aplicació!

en: Documents Modified on Disk
ca: Documents modificats a disc

en: &Ignore
ca: &Ignora

en: &Reload
ca: &Actualitza

en: Removes the modified flag from the selected documents and closes the dialog if there are no more unhandled documents.
ca: Elimina la marca de modificació dels documents seleccionats i tanca el diàleg si no hi ha més documents sense gestionar.

en: Overwrite selected documents, discarding the disk changes and closes the dialog if there are no more unhandled documents.
ca: Sobreescriu els documents seleccionats, descartant els canvis a disc i tanca el diàleg si no hi ha més documents sense gestionar.

en: Reloads the selected documents from disk and closes the dialog if there are no more unhandled documents.
ca: Recarrega els documents seleccionats des del disc i tanca el diàleg si no hi ha més documents sense gestionar.

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at the time and press an action button until the list is empty.</p></qt>
ca: <qt>Els documents de la llista de sota han canviat al disc. <p>Seleccioneu-ne un o més a la vegada i premeu un botó d'acció fins que la llista sigui buida.</p></qt>

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Status on Disk
ca: Estat al disc

en: Modified
ca: Modificat

en: Created
ca: Creat

en: Deleted
ca: Esborrat

en: &View Difference
ca: &Visualitza la diferència

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document, and shows the difference with the default application. Requires diff(1).
ca: Calcula la diferència entre el contingut de l'editor i el fitxer en disc pel document seleccionat, i mostra la diferència amb l'aplicació per omissió. Cal el diff(1).

en: Could not save the document 
    '%1'
ca: No s'ha pogut desar el document 
    '%1'

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
ca: Ha fallat el comandament diff. Assegureu-vos que diff(1) és instal·lat i al PATH.

en: Error Creating Diff
ca: Hi ha hagut un error en crear el diff

en: Besides white space changes, the files are identical.
ca: A banda de canvis en els espais en blanc, els fitxers són idèntics.

en: Diff Output
ca: Sortida del diff

en: Configure
ca: Configura

en: Application
ca: Aplicació

en: Application Options
ca: Opcions d'aplicació

en: General Options
ca: Opcions generals

en: &Behavior
ca: &Comportament

en: Wa&rn about files modified by foreign processes
ca: A&visa quant a fitxers modificats per processos externs

en: If enabled, when Kate receives focus you will be asked what to do with files that have been modified on the hard disk. If not enabled, you will be asked what to do with a file that has been modified on the hard disk only when that file gains focus inside Kate.
ca: Si està habilitat, en rebre el focus Kate se us demanarà què cal fer amb els fitxers que han estat modificats als disc dur. Si no està habilitat, se us demanarà què fer amb un fitxer que ha estat modificat al disc dur només quan aquest fitxer obtingui el focus dins de Kate.

en: Meta-Information
ca: Meta-informació

en: Keep &meta-information past sessions
ca: Conserva la &meta-informació de les sessions antigues

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
ca: Marqueu-ho si voleu que la configuració del document, com per exemple els punts, es desi després de les sessions d'editor. La configuració es restaurarà si el document no ha canviat en tornar-lo a obrir.

en: &Delete unused meta-information after:
ca: &Esborra la meta-informació sense usar després de:

en: (never)
ca: (mai)

en:  day(s)
ca:  dia/dies

en: Session Management
ca: Gestió de sessions

en: Elements of Sessions
ca: Elements de les sessions

en: Include &window configuration
ca: Inclou la &configuració de les finestres

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open Kate
ca: Marqueu-ho si voleu que es restaurin totes les vistes i els marcs cada cop que obriu Kate

en: Behavior on Application Startup
ca: Comportament de l'aplicació en iniciar-se

en: &Start new session
ca: &Inicia una nova sessió

en: &Load last-used session
ca: &Carrega l'última sessió usada

en: &Manually choose a session
ca: Escull &manualment una sessió

en: Behavior on Application Exit or Session Switch
ca: Comportament de l'aplicació en la sortida o canvi de sessió

en: &Do not save session
ca: &No desis la sessió

en: &Save session
ca: &Desa la sessió

en: &Ask user
ca: &Pregunta a l'usuari

en: File Selector
ca: Selector de fitxers

en: File Selector Settings
ca: Opcions per al selector de fitxers

en: Document List
ca: Llista de documents

en: Document List Settings
ca: Arranjament de la llista de documents

en: Plugins
ca: Connectors

en: Plugin Manager
ca: Gestor dels connectors

en: Editor Component
ca: Component d'edició

en: Editor Component Options
ca: Opcions del component d'edició

en: Kate - Advanced Text Editor
ca: Kate - Editor avançat de text

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Core Developer
ca: Principal desenvolupador

en: Developer & Highlight wizard
ca: Desenvolupador i assistent de ressaltat

en: The cool buffersystem
ca: El fantàstic sistema de caus

en: The Editing Commands
ca: Els comandaments d'edició

en: Testing, ...
ca: Provant, ...

en: Former Core Developer
ca: Principal desenvolupador

en: KWrite Author
ca: Autor del KWrite

en: KWrite port to KParts
ca: Port del KWrite a KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
ca: Historial desfés del KWrite, integració Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
ca: Implementació del ressaltat de la sintaxi XML al KWrite

en: Patches and more
ca: Pedaços i més

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
ca: Ressaltat pels fitxers spec d'RPM, Perl, Diff i més

en: Highlighting for VHDL
ca: Ressaltat per a VHDL

en: Highlighting for SQL
ca: Ressaltat per a SQL

en: Highlighting for Ferite
ca: Ressaltat per a Ferite

en: Highlighting for ILERPG
ca: Ressaltat per a ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
ca: Ressaltat per a LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
ca: Ressaltat per a Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
ca: Ressaltat per a Python

en: Highlighting for Scheme
ca: Ressaltat per a Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
ca: Paraula clau PHP/llista dels tipus de dades

en: Very nice help
ca: Ajuda molt agradable

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
ca: Tota la gent que ha col·laborat i a la que m'he oblidat de mencionar

en: Start Kate with a given session
ca: Inicia Kate amb una sessió donada

en: Use a already running kate instance (if possible)
ca: Usa una instància de kate en execució (si és possible)

en: Only try to reuse kate instance with this pid
ca: Només intenta re-usar una instància de kate amb aquest pid

en: Set encoding for the file to open
ca: Estableix la codificació del fitxer a obrir

en: Navigate to this line
ca: Navega fins aquesta línia

en: Navigate to this column
ca: Navega fins aquesta columna

en: Read the contents of stdin
ca: Llegeix el contingut de l'entrada estàndard

en: Document to open
ca: Document a obrir

en: The supposedly temporary file %1 has been modified. Do you want to delete it anyway?
ca: El suposat fitxer temporal %1 s'ha modificat. El voleu suprimir igualment?

en: Delete File?
ca: Suprimeixo el fitxer?

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
ca: <p>El document '%1' ha estat modificat. però no desat.</p><p>Voleu desar els canvis o llençar-los?</p>

en: Close Document
ca: Tanca document

en: Save As
ca: Desa com a

en: Starting Up
ca: S'està engegant

en: Reopening files from the last session...
ca: S'estan reobrint els fitxers de l'última sessió...

en: Errors/Warnings while opening documents
ca: Errors/avisos mentre s'obren els documents

en: Save Session?
ca: Desar la sessió?

en: Save current session?
ca: Desar la sessió actual?

en: Do not ask again
ca: No tornis a preguntar

en: Default Session
ca: Sessió predeterminada

en: No session selected to open.
ca: No s'ha seleccionat cap sessió per a obrir.

en: No Session Selected
ca: Cap sessió seleccionada

en: No session selected to copy.
ca: No s'ha seleccionat cap sessió per a copiar.

en: Specify New Name for Current Session
ca: Especifiqueu un nou nom per la sessió actual

en: There is already an existing session with your chosen name.
    Please choose a different one
    Session name:
ca: Ja hi ha una sessió existent amb el nom seleccionat.
    Si us plau, trieu-ne un de diferent
    Nom de sessió:

en: Session name:
ca: Nom de la sessió:

en: To save a session, you must specify a name.
ca: Per desar una sessió, heu d'especificar un nom.

en: Missing Session Name
ca: Falta el nom de sessió

en: Session Chooser
ca: Selector de sessió

en: Open Session
ca: Obre la sessió

en: New Session
ca: Nova sessió

en: Session Name
ca: Nom de la sessió

[ctx: The number of open documents]
en: Open Documents
ca: Documents oberts

en: Use selected session as template
ca: Usa la sessió seleccionada com a plantilla

en: &Always use this choice
ca: Usa &sempre aquesta opció

en: &Open
ca: &Obre

en: Manage Sessions
ca: Gestiona les sessions

en: &Rename...
ca: &Reanomena...

en: Specify New Name for Session
ca: Especifiqueu el nou nom de la sessió

en: The session could not be renamed to "%1", there already exists another session with the same name
ca: La sessió no es pot reanomenar a "%1", ja existeix una altra sessió amb el mateix nom

en: Session Renaming
ca: Reanomenant una sessió

en: Close
ca: Tanca

en: Sort &By
ca: Ordena &segons

en: Opening Order
ca: Ordre d'obertura

en: Document Name
ca: Nom del document

en: Custom
ca: A mida

en: Background Shading
ca: Ombra del fons

en: &Viewed documents' shade:
ca: Ombra dels documents &visualitzats:

en: &Modified documents' shade:
ca: Ombra dels documents &modificats:

en: &Sort by:
ca: Ordena &per:

en: Url
ca: URL

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
ca: Quan l'ombra de fons està activada, els documents que s'han visualitzat a la sessió actual tindran un fons ombrejat. Els documents més recents tenen una ombra més intensa.

en: Set the color for shading viewed documents.
ca: Indica el color d'ombrejat per als documents visualitzats.

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
ca: Indica el color per als documents modificats. Aquest color es barreja en el color dels fitxers visualitzats. Els documents editats més recentment tenen més quantitat d'aquest color.

en: Split Ve&rtical
ca: Divideix en &vertical

en: Split the currently active view vertically into two views.
ca: Divideix verticalment en dues parts la vista actualment activa.

en: Split &Horizontal
ca: Divideix &horitzontal

en: Split the currently active view horizontally into two views.
ca: Divideix horitzontalment en dues parts la vista actualment activa.

en: Cl&ose Current View
ca: Tanca la vista &actual

en: Close the currently active splitted view
ca: Tanca la vista dividida actualment activa

en: Next View
ca: Vista següent

en: Make the next split view the active one.
ca: Torna activa la següent vista dividida.

en: Previous View
ca: Vista prèvia

en: Make the previous split view the active one.
ca: Torna activa la vista prèvia dividida.

en: Open File
ca: Obre fitxer

en: Tool &Views
ca: &Vistes d'eina

en: Show Side&bars
ca: Mostra les &barres laterals

en: Show %1
ca: Mostra %1

en: Behavior
ca: Comportament

en: Make Non-Persistent
ca: Fes no persistent

en: Make Persistent
ca: Fes persistent

en: Move To
ca: Mou a

en: Left Sidebar
ca: Barra esquerra

en: Right Sidebar
ca: Barra dreta

en: Top Sidebar
ca: Barra superior

en: Bottom Sidebar
ca: Barra inferior

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>Window &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
ca: <qt>Ara s'ocultaran les barres laterals. Amb les barres laterals ocultes ja no és possible accedir directament a les vistes d'eina amb el ratolí, per tant, si us cal tornar a accedir a les barres laterals, useu <b>Finestra &gt; Vistes d'eina &gt; Mostra les barres laterals</b> al menú. Encara és possible mostrar/ocultar les vistes d'eina amb les dreceres assignades.</qt>

en: Name
ca: Nom

en: Comment
ca: Comentari

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
ca: Aquí podeu veure tots els connectors del Kate disponibles. Aquells amb una marca estan carregats i es carregaran altra vegada la pròxima vegada que inicieu el Kate.

en: Save As (%1)
ca: Desa com a (%1)

en: Save Documents
ca: Desa documents

en: &Save Selected
ca: &Desa els seleccionats

en: &Abort Closing
ca: &Avorta el tancament

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
ca: <qt>Els següents documents han estat modificats. Voleu desar-los abans de tancar?</qt>

en: Title
ca: Títol

en: Location
ca: Ubicació

en: Projects
ca: Projectes

en: Se&lect All
ca: Se&lecciona-ho tot

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
ca: Les dades que heu demanat que es desin no han pogut ser escrites. Si us plau escolliu com voleu procedir.

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
ca: El fitxer '%1' no s'ha pogut obrir, aquest no és un fitxer normal, és una carpeta.

en: Backtrace Browser
ca: Navegador de traça inversa

en: Browsing backtraces
ca: Navega per les traces inverses

en: Indexed files: %1
ca: Fitxers indexats: %1

en: Indexing files...
ca: S'està indexant els fitxers...

en: Backtrace Browser Settings
ca: Configuració del navegador de traces inverses

en: Load Backtrace
ca: Carrega la traça inversa

en: Loading backtrace succeeded
ca: S'ha aconseguit carregar la traça inversa

en: Loading backtrace failed
ca: No s'ha pogut carregar la traça inversa

en: File not found: %1
ca: No s'ha trobat el fitxer: 1%

en: Opened file: %1
ca: Fitxer obert: %1

en: No debugging information available
ca: La informació sobre la depuració no està disponible
