katefilebrowserplugin - en to ca translation catalogue (27 entries)

en: Filesystem Browser
ca: Navegador del sistema de fitxers

en: Browse through the filesystem
ca: Navega pel sistema de fitxers

en: File Selector
ca: Selector de fitxers

en: File Selector Settings
ca: Opcions per al selector de fitxers

en: Bookmarks
ca: Punts

en: Current Document Folder
ca: Carpeta de documents actual

en: <p>Here you can enter a path for a folder to display.</p><p>To go to a folder previously entered, press the arrow on the right and choose one.</p><p>The entry has folder completion. Right-click to choose how completion should behave.</p>
ca: <p>Aquí podeu introduir un camí a la carpeta a mostrar.</p><p>Per anar a una carpeta introduïda prèviament, premeu la fletxa de la dreta i trieu-ne una.</p><p>L'entrada permet la compleció de carpetes. Feu clic amb el botó dret per a seleccionar el comportament de la compleció.</p>

en: <p>Here you can enter a name filter to limit which files are displayed.</p><p>To clear the filter, toggle off the filter button to the left.</p><p>To reapply the last filter used, toggle on the filter button.</p>
ca: <p>Aquí podeu introduir un nom de filtre per a limitar quins fitxers es mostren.</p><p>Per a netejar el filtre, desactiveu el botó de filtre a l'esquerra.</p><p>Per a tornar a aplicar el darrer filtre usat, activeu el botó de filtre.</p>

en: <p>This button clears the name filter when toggled off, or reapplies the last filter used when toggled on.</p>
ca: <p>Aquest botó neteja el nom del filtre quan es desactiva, o torna a aplicar el darrer filtre usat quan s'activa.</p>

en: Apply last filter ("%1")
ca: Aplica el darrer filtre ("%1")

en: Clear filter
ca: Neteja el filtre

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: A&vailable actions:
ca: &Accions disponibles:

en: S&elected actions:
ca: Accions s&eleccionades:

en: Auto Synchronization
ca: Sincronització automàtica

en: When a docu&ment becomes active
ca: Quan docu&ment esdevé actiu

en: When the file selector becomes visible
ca: Quan el selector de fitxers esdevé visible

en: Remember &locations:
ca: Recorda les &ubicacions:

en: Remember &filters:
ca: Recorda els &filtres:

en: Session
ca: Sessió

en: Restore loca&tion
ca: Restaura una ubica&ció

en: Restore last f&ilter
ca: Restaura el darrer f&iltre

en: <p>Decides how many locations to keep in the history of the location combo box.</p>
ca: <p>Decideix quantes ubicacions es mantindran a la història de la caixa combo d'ubicacions.</p>

en: <p>Decides how many filters to keep in the history of the filter combo box.</p>
ca: <p>Decideix quants filtres es mantindran a la història de la caixa combo de filtres.</p>

en: <p>These options allow you to have the File Selector automatically change location to the folder of the active document on certain events.</p><p>Auto synchronization is <em>lazy</em>, meaning it will not take effect until the file selector is visible.</p><p>None of these are enabled by default, but you can always sync the location by pressing the sync button in the toolbar.</p>
ca: <p>Aquestes opcions us permeten que el selector de fitxers canviï automàticament la ubicació de la carpeta del document actiu en certs esdeveniments.</p><p>La sincronització automàtica és <em>lenta</em>, en el sentit de què no tindrà efecte fins que el selector de fitxer sigui visible.</p><p>Cap d'aquestes opcions està habilitada per omissió, però sempre podeu sincronitzar la ubicació prement el botó de sincronització de la barra d'eines.</p>

en: <p>If this option is enabled (default), the location will be restored when you start Kate.</p><p><strong>Note</strong> that if the session is handled by the KDE session manager, the location is always restored.</p>
ca: <p>Si aquesta opció està habilitada (per defecte), la ubicació es restaurarà quan inicieu el Kate.</p><p><strong>Tingueu en compte</strong> que si la sessió està gestionada pel gestor de sessions del KDE, la ubicació sempre es restaurarà.</p>

en: <p>If this option is enabled (default), the current filter will be restored when you start Kate.<p><strong>Note</strong> that if the session is handled by the KDE session manager, the filter is always restored.</p><p><strong>Note</strong> that some of the autosync settings may override the restored location if on.</p>
ca: <p>Si aquesta opció està habilitada (per defecte), el filtre actual es restaurarà quan inicieu el Kate.</p><p><strong>Tingueu en compte</strong> que si la sessió està gestionada pel gestor de sessions del KDE, el filtre sempre es restaurarà.</p><p><strong>Tingueu en compte</strong> que alguns dels paràmetres de la sincronització automàtica poden sobreescriure la ubicació restaurada si està activa.</p>
