amarok - en to ca translation catalogue (1307 entries)

en: No track playing
ca: No s'està reproduint cap peça

en: No information available for this track
ca: No hi ha informació disponible per aquesta peça

en: Paused
ca: Pausat

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: The quality of music]
en: Awful
ca: Horrible

[ctx: The quality of music]
en: Bad
ca: Dolenta

[ctx: The quality of music]
en: Barely tolerable
ca: Difícilment tolerable

[ctx: The quality of music]
en: Okay
ca: Acceptable

[ctx: The quality of music]
en: Good
ca: Bona

[ctx: The quality of music]
en: Very good
ca: Molt bona

[ctx: The quality of music]
en: Excellent
ca: Excel·lent

[ctx: The quality of music]
en: Amazing
ca: Impressionant

[ctx: The quality of music]
en: Favorite
ca: Preferida

[ctx: The quality of music]
en: Not rated
ca: Sense valorar

en: Stream (%1)
ca: Flux (%1)

en: Default Dynamic Playlist
ca: Llista de reproducció dinàmica per omissió

en: Cannot write playlist (%1).
ca: No es pot escriure la llista de reproducció (%1).

en: Cannot read playlist (%1).
ca: No es pot llegir la llista de reproducció (%1).

en: &Delete Tracks
ca: &Esborra peces

en: Deleting Tracks from iPod
ca: S'estan esborrant les peces de l'iPod

en: Transferring Tracks to iPod
ca: S'estan transferint les peces a l'iPod

en: &Remove from iPod
ca: &Suprimeix de l'iPod

en: &Disconnect the iPod
ca: &Desconnecta l'iPod

en: Could not copy track from device.
ca: No s'ha pogut copiar la peça del dispositiu.

en: Could not connect to MTP Device
ca: No s'ha pogut connectar al dispositiu MTP

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: Unknown Genre
ca: Gènere desconegut

en: Transferring Tracks to MTP
ca: S'estan transferint les peces a l'MTP

en: Could not send track
ca: No s'ha pogut enviar la peça

en: Unknown title
ca: Títol desconegut

en: Unknown album
ca: Àlbum desconegut

en: Unknown artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown genre
ca: Gènere desconegut

en: Deleting Tracks from MTP
ca: S'estan esborrant les peces de l'MTP

en: Could not delete item
ca: No s'ha pogut suprimir l'element

en: Delete failed
ca: Ha fallat la supressió

en: Transferring Tracks to MTP Device
ca: S'estan transferint les peces al dispositiu MTP

en: &Remove from MTP Device
ca: &Suprimeix del dispositiu MTP

en: &Disconnect the MTP Device
ca: &Desconnecta el dispositiu MTP

en: The MTP device %1 is connected
ca: El dispositiu MTP %1 està connectat

en: Nepomuk Collection
ca: Col·lecció Nepomuk

en: Nepomuk Collection (slow, Redland)
ca: Col·lecció Nepomuk (lenta, Redland)

en: Local Collection
ca: Col·lecció local

en: Various Artists
ca: Artistes diversos

en: %1 or %2
ca: %1 o %2

en: Artist's Initial
ca: Inicial de l'artista

en: File Extension of Source
ca: Extensió del fitxer de l'origen

en: Track Number
ca: Nombre de la pista

en: <h3>Custom Format String</h3>
ca: <h3>Cadena de format personalitzada</h3>

en: You can use the following tokens:
ca: Podeu usar els testimonis següents:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
ca: Si tanqueu entre claus una secció de text que contingui un testimoni , aquesta secció no serà visible si el testimoni és buit.

en: Transferring: %1
ca: S'està transferint: %1

en: <p>Sorry, the collection scan had to be aborted.</p><p>Too many errors were encountered during the scan.</p>
ca: <p>Disculpeu, l'exploració de la col·lecció ha hagut de ser abortada.</p><p>S'ha trobat massa errors durant l'exploració.</p>

en: Collection Scan Error
ca: Exploració de la col·lecció per l'Amarok

en: Scanning music
ca: S'està explorant la música

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:53 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
ca: Flux

en: Do not show under Various Artists
ca: No mostris sota Artistes Diversos

en: Show under Various Artists
ca: Mostra sota Artistes Diversos

en: MySQL reported the following error:<br/>
ca: MySQL ha informat del següent error:<br/>

en: <p>You can configure MySQL in the Collection section under Settings->Configure Amarok</p>
ca: <p>Podeu configurar MySQL a la secció Col·lecció al menú Arranjaments-> Configura l'Amarok</p>

en: <p>Amarok could not find any collection plugins. Amarok is now updating the KDE configuration database. Please wait a couple of minutes, then restart Amarok.</p><p>If this does not help, it is likely that Amarok is installed under the wrong prefix, please fix your installation using:<pre>$ cd /path/to/amarok/source-code/<br>$ su -c "make uninstall"<br>$ ./configure --prefix=`kde-config --prefix` && su -c "make install"<br>$ kbuildsycoca4 --noincremental<br>$ amarok</pre>More information can be found in the README file. For further assistance join us at #amarok on irc.freenode.net.</p>
ca: <p>L'Amarok no ha pogut trobar cap connector de col·lecció. L'Amarok està actualitzant la base de dades de configuració del KDE. Espereu un parell de minuts i reengegueu l'Amarok.</p><p>Si això no ajuda, és probable que l'Amarok s'hagi instal·lat sota un prefix incorrecte, arregleu la instal·lació usant:<pre>$ cd /cami/al/codi-font/amarok/<br/>$ su -c "make uninstall"<br/>$ ./configure --prefix=`kde-config --prefix` && su -c "make install"<br/>$ kbuildsycoca4 --noincremental<br/>$ amarok </pre> Podeu trobar més informació al fitxer README. Per a més ajuda busqueu-nos al canal #amarok a irc.freenode.net.</p>

en: Page #1
ca: Pàgina #1

en: Page #%1
ca: Pàgina #%1

en: Recently added albums
ca: Àlbums afegits recentment

en: Albums by %1
ca: Àlbums de %1

en: Fetching content..
ca: S'està recuperant contingut...

en: No information found...
ca: No s'ha trobat informació...

en: Wikipedia Other Languages: <br/>
ca: Viquipèdia en altres idiomes: <br/>

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Configuration Definitions
ca: Definicions de configuració

en: Main Script File
ca: Fitxer principal d'script

en: Null Engine
ca: Motor nul

en: Unknown Wallpaper
ca: Imatge de fons desconeguda

en: no items
ca: no hi ha cap element

en: Script initialization failed
ca: Ha fallat la inicialització de l'script

en: Unable to load the widget
ca: No es pot carregar l'estri

en: Unknown Activity
ca: Activitat desconeguda

en: %1 Activity
ca: %1 Activitat

en: Unknown Widget
ca: Estri desconegut

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:77 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Configure...
ca: Configura...

en: Remove this %1
ca: Suprimeix aquest %1

en: Activate %1 Widget
ca: Activa l'estri %1

en: %1 Settings
ca: Arranjament de %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
ca: Arranjament de %1

en: Settings
ca: Arranjament

en: Could not locate the %1 package required for the %2 widget.
ca: No s'ha pogut localitzar el paquet %1 requerit per l'estri %2.

en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
ca: No s'ha pogut crear cap motor script %1 per a l'estri %2.

en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
ca: No s'ha pogut obrir el paquet %1 requerit per l'estri %2.

en: This object could not be created.
ca: No s'ha pogut crear aquest objecte.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
ca: No s'ha pogut crear aquest objecte degut al motiu següent:<p><b>%1</b></p>

en: Invalid
ca: No vàlid

en: Expand this widget
ca: Expandeix aquest estri

en: Collapse this widget
ca: Col·lapsa aquest estri

en: This system does not support OpenGL widgets.
ca: Aquest sistema no accepta estris que requereixin OpenGL.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
ca: Aquesta màquina no accepta estris que requereixin OpenGL.

en: Add Widgets...
ca: Afegeix estris...

en: Next Widget
ca: Estri següent

en: Previous Widget
ca: Estri anterior

en: Lock Widgets
ca: Bloqueja els estris

en: Unlock Widgets
ca: Desbloqueja els estris

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Add Activity
ca: Afegeix una activitat

en: %1 Options
ca: Opcions de %1

en: Icon
ca: Icona

en: Do you really want to remove this %1?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest %1?

en: Remove %1
ca: Suprimeix %1

en: Could not find requested component: %1
ca: No s'ha trobat el component demanat: %1

en: Images
ca: Imatges

en: Executable Scripts
ca: Scripts executables

en: Main Config UI File
ca: Fitxer principal de IU de configuració

en: Configuration XML file
ca: Fitxer XML de configuració

en: Installation of <b>%1</b> failed!
ca: La instal·lació de <b>%1</b> ha fallat!

en: Installation Failed
ca: Ha fallat la intal·lació

en: Images for dialogs
ca: Imatges per als diàlegs

en: Generic dialog background
ca: Fons de diàleg genèric

en: Theme for the logout dialog
ca: Tema per al diàleg de desconnexió

en: Wallpaper packages
ca: Paquets de papers pintats

en: Images for widgets
ca: Imatges pels estris

en: Background image for plasmoids
ca: Imatge de fons pels plasmoides

en: Analog clock face
ca: Esfera de rellotge analògic

en: Background image for panels
ca: Imatge de fons pels plafons

en: Background for graphing widgets
ca: Fons pels estris gràfics

en: Background image for tooltips
ca: Imatge de fons pels consells

en: Opaque images for dialogs
ca: Imatges opaques pels diàlegs

en: Opaque generic dialog background
ca: Fons opac pel diàleg genèric

en: Opaque theme for the logout dialog
ca: Tema opac pel diàleg de desconnexió

en: Opaque images for widgets
ca: Imatges opaques pels estris

en: Opaque background image for panels
ca: Imatge de fons opaca pels plafons

en: Opaque background image for tooltips
ca: Imatge de fons opaca pels consells

en: Low color images for dialogs
ca: Imatges de color baix pels diàlegs

en: Low color generic dialog background
ca: Fons de color baix pel diàleg genèric

en: Low color theme for the logout dialog
ca: Tema de color baix pel diàleg de desconnexió

en: Low color background image for plasmoids
ca: Imatge de color baix pel fons pels plasmoides

en: Low color analog clock face
ca: Esfera de color baix pel rellotge analògic

en: Low color background image for panels
ca: Imatge de color baix pel fons dels plafons

en: Low color background for graphing widgets
ca: Fons de color baix pels estris gràfics

en: Low color background image for tooltips
ca: Imatge de color baix pel fons dels consells

en: KColorScheme configuration file
ca: Fitxer de configuració del KColorScheme

en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
ca: Servei no vàlid (nul), no pot executar cap operació.

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:502 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
ca: Puntuació:

en: Play Count:
ca: Número de reproduccions:

[ctx: a single item (singular)]
en: Last Played:
ca: Darrera reproducció:

en: Last Played
ca: Les darreres escoltades

en: Playcount:
ca: Número de reproduccions:

en: &Append to Playlist
ca: &Afegeix a la llista de reproducció

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Load
ca: &Carrega

en: &Queue
ca: En&cua la peça

en: Edit Track Details
ca: Edita els detalls de la pista

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %1 track | %1 tracks
ca[0]: %1 peça
ca[1]: %1 peces

en: Lyrics
ca: Lletres

en: Reload Lyrics
ca: Recarrega les lletres

en: No lyrics script is running!
ca: No s'està executant cap script per a les lletres!

en: Lyrics are being fetched.
ca: S'estan recuperant les lletres.

en: Lyrics were not able to be downloaded. Please check your internet connection.
ca: No s'ha pogut baixar les lletres. Comproveu la connexió a Internet.

en: There were no lyrics found for this track
ca: No s'ha trobat cap lletra per aquesta peça

en: Wikipedia
ca: Viquipèdia

en: Configure Playlist Info Applet
ca: Configura la miniaplicació d'informació de la llista de reproducció

en: Width
ca: Amplada

en: Service Info (No service active)
ca: Informació del servei (sense serveix actius)

en: Add Applet...
ca: Afegeix una miniaplicació...

en: Remove Widgets...
ca: Elimina estris...

en: Next Group
ca: Pròxim grup

en: Previous Group
ca: Grup anterior

en: Hide menu
ca: Oculta el menú

en: %1 - %2 ( %3 )
ca: %1. %2 - %3

en: Amarok Menu
ca: Menú de l'Amarok

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Click to change
ca: Feu clic per canviar

en: Ra&ndom
ca: &Aleatori

[ctx: State, as in disabled]
en: &Off
ca: &Inactiu

[ctx: Items, as in music]
en: &Tracks
ca: &Peces

en: &Albums
ca: &Àlbums

en: &Favor
ca: &Afavoreix

[ctx: State, as in disabled]
en: Off
ca: Inactiu

en: Higher &Scores
ca: &Puntuacions elevades

en: Higher &Ratings
ca: &Valoracions elevades

en: Not Recently &Played
ca: &No escoltades recentment

en: &Repeat
ca: &Repeteix

[ctx: State, as in, disabled]
en: &Off
ca: &Inactiu

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
ca: &Peça

en: &Album
ca: &Àlbum

en: &Playlist
ca: &Llista de reproducció

en: Burn
ca: Grava

en: Current Playlist
ca: Llista de reproducció actual

en: Selected Tracks
ca: Peces seleccionades

en: Stop
ca: Atura

en: <p>KLibLoader could not load the plugin:<br/><i>%1</i></p><p>Error message:<br/><i>%2</i></p>
ca: <p>El KLibLoader no ha pogut carregar el connector:<br/><i>%1</i></p><p>Missatge d'error:<br/><i>%2</i></p>

[ctx: Title, as in: the title of this item]
en: Name
ca: Nom

en: Library
ca: Biblioteca

en: Authors
ca: Autors

[ctx: Property, belonging to the author of this item]
en: Email
ca: Correu electrònic

en: Version
ca: Versió

en: Framework Version
ca: Versió de l'entorn

en: Plugin Information
ca: Informació dels connectors

en: Default Browser
ca: Navegador per defecte

en: Default KDE Browser
ca: Navegador per defecte del KDE

en: Media Devices
ca: Dispositius de suports

en: Generic Devices and Volumes...
ca: Dispositius genèrics i volums...

en: Add Device...
ca: Afegeix un dispositiu...

note: i18n: file: amarok.kcfg:298 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
ca: Utilitza Growl per a les notificacions

en: Configure General Options
ca: Configura les opcions generals

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Configure Collection
ca: Configura la col·lecció

en: Internet Services
ca: Serveis d'Internet

en: Configure Services
ca: Configura els serveis

en: Playback
ca: Reproducció

en: Configure Playback
ca: Configura la reproducció

en: On Screen Display
ca: Visor sobreimprès en pantalla

en: Configure On-Screen-Display
ca: Configura el visor sobreimprès en pantalla

en: Select Plugin for %1
ca: Seleccioneu el connector per %1

en: Configure Media Device
ca: Configura el dispositiu de suports

en: Pre-&connect command:
ca: &Ordre de pre-connexió:

en: Example: mount %d
ca: Exemple: mount %d

en: Set a command to be run before connecting to your device (e.g. a mount command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
ca: Establiu aquí una ordre per executar just abans de connectar-se al dispositiu (p.e. una ordre <i>mount</i>).
    %d se substituirà pel node del dispositiu i %m pel punt de muntatge.
    Una ordre buida no s'executarà.

en: Post-&disconnect command:
ca: Ordre de post-&desconnexió:

en: Example: eject %d
ca: Exemple: eject %d

en: Set a command to be run after disconnecting from your device (e.g. an eject command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
ca: Establiu aquí una ordre per executar just després de desconnectar-se del dispositiu (p.e. una ordre <i>eject</i>).
    %d se substituirà pel node del dispositiu i %m pel punt de muntatge.
    Una ordre buida no s'executarà.

en: &Transcode before transferring to device
ca: &Re-codifica abans de transferir al dispositiu

en: Transcode to preferred format (%1) for device
ca: Re-codifica al format preferit (%1) pel dispositiu

en: Whenever possible
ca: Sempre que sigui possible

en: When necessary
ca: Quan sigui necessari

en: Remove transcoded files after transfer
ca: Esborra els fitxers re-codificats després de transferir

en: For this feature, a script of type "Transcode" has to be running
ca: Per a aquesta funcionalitat, s'ha d'estar executant un guió del tipus «Re-codificar»

[ctx: change options]
en: Configure %1
ca: Configura %1

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
ca[0]: S'ha seleccionat <b>1</b> fitxer.
ca[1]: S'han seleccionat <b>%1</b> fitxers.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
ca: <qt>Aquests elements s'<b>esborraran permanentment</b> del disc dur</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
ca: <qt>Aquests elements es mouran a la Paperera.</qt>

en: &Send to Trash
ca: &Llença a la Paperera

en: About to delete selected files
ca: Esteu a punt d'esborrar els fitxers seleccionats

en: Deleting files
ca: S'estan suprimint els fitxers

en: These folders will be scanned for media to make up your collection:
ca: Aquestes carpetes s'escanejaran per trobar suports per confeccionar la vostra col·lecció:

en: Rescan Collection
ca: Reescaneja la col·lecció

en: Import Collection
ca: Importa la col·lecció

en: &Scan folders recursively
ca: E&scaneja les carpetes recursivament

en: &Watch folders for changes
ca: &Vigila els canvis en les carpetes

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
ca: Si està seleccionat, l'Amarok llegirà totes les subcarpetes.

en: If selected, folders will automatically get rescanned when the content is modified, e.g. when a new file was added.
ca: Si està seleccionat, s'escanejaran de nou les carpetes en canviar els continguts,
    per exemple si s'afegeixen nous fitxers.

en: Collection root
ca: Arrel de col·lecció

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Track
ca: Peça

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:99 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Title
ca: Títol

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:84 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Artist
ca: Artista

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:89 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Composer
ca: Compositor

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:109 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Year
ca: Any

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:79 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Album
ca: Àlbum

en: Comment
ca: Comentari

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:94 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Genre
ca: Gènere

en: Ignore field
ca: Ignora el camp

[ctx: Please do not translate the %foo words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:                                      <br>%track, %title, %artist, %composer, %year, %album, %comment, %genre, %ignore.
ca: Els testimonis següents es poden utilitzar per definir el patró del nom de fitxer:                                      <br>%track, %title, %artist, %composer, %year, %album, %comment, %genre, %ignore.

en: Artist initial
ca: Inicial de l'artista

en: File type
ca: Tipus de fitxer

en: Disc number
ca: Número de disc

[ctx: Please do not translate the %foo words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:                                      <br>%track, %title, %artist, %composer, %year, %album, %comment, %genre, %initial, %folder, %filetype, %discnumber.
ca: Els testimonis següents es poden utilitzar per definir el patró del nom de fitxer:<br>%track, %title, %artist, %composer, %year, %album, %comment, %genre, %initial, %folder, %filetype, %discnumber.

en: &Basic...
ca: &Bàsic...

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kpbAdvanced)
en: &Advanced...
ca: &Avançat...

en: Search Scripts
ca: Scripts de cerca

en: This tool allows you to import track information and<br>statistical data from another music application.
ca: Això permet importar la informació de les peces i<br> les dades estadístiques des de una altre aplicació de música.

en: <br><br>Any statistical data in your database will be <i>overwritten</i>
ca: <br><br>Les dades estadístiques de la vostra base de dades seran <i>sobreescrites</i>

en: Select Importer
ca: Seleccioneu importador

en: Configuration
ca: Configuració

en: Migrating
ca: Migrant

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
ca: <b><font color='red'>Error:</font></b> No s'ha importat cap peça

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
ca[0]: <b><font color='green'>Èxit:</font></b> S'ha importat la peça %1
ca[1]: <b><font color='green'>Èxit:</font></b> S'han importat les peces %1

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
ca: <b><font color='red'>Error:</font></b> No s'ha pogut importar les estadístiques

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
ca: S'ha importat <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
ca: S'ha importat <b>%1 - %2 (%3)</b>

en: Filename Layout Chooser
ca: Selector de format de fitxer

en: Summary
ca: Resum

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Labels
ca: Etiquetes

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Track Details: %1 by %2
ca: Informació de la peça: %1 per %2

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
ca: <b>%1</b> per <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
ca: <b>%1</b> per <b>%2</b> a <b>%3</b>

en: Length:
ca: Durada:

en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

en: Samplerate:
ca: Freqüència de mostreig:

en: Size:
ca: Mida:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:531 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
ca: Valoració:

en: First Played:
ca: Primera reproducció:

[ctx: When this track was first played]
en: Never
ca: Mai

[ctx: When this track was last played]
en: Never
ca: Mai

en: Collection:
ca: Col·lecció:

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
ca: Cap

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
ca[0]: 1 peça
ca[1]: Informació de %1 peces

en: Editing 1 file | Editing %1 files
ca[0]: S'està editant 1 fitxer
ca[1]: S'estan editant %1 fitxers

en: Rated Songs:
ca: Cançons valorades:

en: Average Rating:
ca: Valoració mitjana:

en: Scored Songs:
ca: Cançons puntuades:

en: Average Score:
ca: Puntuació mitjana:

en: Edit Filter
ca: Edita el filtre

en: &Append
ca: &Afegeix

en: <qt><p>By clicking here you can add the defined condition. The "OK" button will close the dialog and apply the defined filter. With this button you can add more than one condition to create a more complex filtering condition.</p></qt>
ca: <qt><p>Fent clic aquí podeu afegir la condició especificada. El botó «D'acord» tancarà el diàleg i aplicarà el filtre definit. Amb aquest botó podeu afegir més d'una condició per crear regles de filtratge més complexes.</p></qt>

en: Add this filter condition to the list
ca: Afegeix aquesta condició a la llista

en: &Clear
ca: &Buida

en: <p>By clicking here you will clear the filter. If you intend to undo the last appending just click on the "Undo" button.</p>
ca: <p>Fent clic aquí buidareu el filtre. Si voleu desfer la darrera inserció només feu clic al botó «Desfés».</p>

en: Clear the filter
ca: Buida el filtre

[ctx: this "undo" will undo the last appended filter... be careful how you will translate it to avoid two buttons ("Cancel" and "Undo") with same label in the same dialog]
en: &Undo
ca: &Desfés

en: <p>Clicking here will remove the last appended filter. You cannot undo more than one action.</p>
ca: <p>Fent clic aquí s'esborrarà la darrera condició afegida. Només podeu desfer una acció.</p>

en: Remove last appended filter
ca: Esborra la darrera condició afegida

en: <p>Sorry but the filter rule cannot be set. The text field is empty. Please type something into it and retry.</p>
ca: <p>Disculpeu, però no es pot establir la regla de filtrat. El camp de text és buit. Per favor, introduïu-hi alguna cosa i torneu-ho a provar.</p>

en: Empty Text Field
ca: Buida el camp de text

en: Transfer Queue to Device
ca: Transfereix la cua al dispositiu

en: Music Location
ca: Ubicació de la música

en: Your music will be transferred to:
    %1
ca: La seva música es transferirà a:
    %1

en: You can have your music automatically grouped in
    a variety of ways. Each grouping will create
    directories based upon the specified criteria.
ca: Podeu tenir la vostra música agrupada automàticament
    en una gran varietat de maneres. Cada agrupació
    crearà directoris basant-se en un cert criteri.

en: Groupings
ca: Agrupaments

en: Select first grouping:
ca: Seleccioneu la primera agrupació:

en: Select second grouping:
ca: Seleccioneu la segona agrupació:

en: Select third grouping:
ca: Seleccioneu la tercera agrupació:

en: None
ca: Cap

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:233 i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, optionsFrame)
en: Options
ca: Opcions

en: Convert spaces to underscores
ca: Converteix els espais en caràcters de subratllat

en: Script Manager
ca: Gestor de seqüències

en: Script Packages (*.amarokscript.tar, *.amarokscript.tar.bz2, *.amarokscript.tar.gz)
ca: Paquets de seqüència (*.amarokscript.tar, *.amarokscript.tar.bz2, *.amarokscript.tar.gz)

en: Could not read this package.
ca: No s'ha pogut llegir aquest paquet.

en: A script with the name '%1' is already installed. Please uninstall it first.
ca: Ja hi ha instal·lada una seqüència anomenada «%1». Per favor, desinstal·leu-la primer.

en: <p>Script successfully installed.</p><p>Please restart Amarok to start the script!</p>
ca: <p>L'script s'ha instal·lat correctament.</p><p>Reincieu l'Amarok per a engegar l'script!</p>

en: <p>Script installation failed.</p><p>Please inform the package maintainer about this error.</p>
ca: <p>Ha fallat la instal·lació de l'script.</p><p> Si us plau, informeu d'aquest error al responsable del paquet.</p>

en: <p>Script successfully uninstalled.</p><p>Please restart Amarok to totally remove the script!</p>
ca: <p>L'script s'ha desinstal·lat correctament.</p><p>Reincieu l'Amarok per a esborrar totalment l'script!</p>

en: Are you sure you want to uninstall the script '%1'?
ca: Esteu segur que voleu desinstal·lar la seqüència «%1»?

en: Uninstall Script
ca: Desinstal·la seqüència

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: <p>Could not uninstall this script.</p><p>The ScriptManager can only uninstall scripts which have been installed as packages.</p>
ca: <p>No s'ha pogut desinstal·lar aquesta seqüència.</p><p>El gestor de seqüències només pot desinstal·lar les seqüències que s'hagin instal·lat com a paquets.</p>

en: There are exceptions caught in the script. Please refer to the log!
ca: L'script ha detectat excepcions. Reviseu el registre!

en: The audio player for KDE
ca: El reproductor d'àudio per al KDE

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2008, The Amarok Development Squad
ca: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2008, L'Escamot de desenvolupament de l'Amarok

en: IRC:
    irc.freenode.net - #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date:
ca: IRC:
    irc.freenode.net - #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Comentaris:
    amarok@kde.org
    
    (Data de construcció:

en: Files/URLs to open
ca: Fitxers/URL a obrir

en: Skip backwards in playlist
ca: Salta enrere en la llista de reproducció

en: Start playing current playlist
ca: Comença reproduint la llista de reproducció actual

en: Play if stopped, pause if playing
ca: Reprodueix si aturat, pausa si reproduint

en: Pause playback
ca: Pausa la reproducció

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Skip forwards in playlist
ca: Salta endavant en la llista de reproducció

en: Additional options:
ca: Opcions addicionals:

en: Append files/URLs to playlist
ca: Afegeix fitxers/URLs a la llista de reproducció

en: Queue URLs after the currently playing track
ca: Encua els URL després de la peça en reproducció

en: Load URLs, replacing current playlist
ca: Carrega els URL, substituint la llista de reproducció actual

en: Print verbose debugging information
ca: Mostra informació detallada de depuració

en: Allow running multiple Amarok instances
ca: Permetre l'execució de múltiples instàncies de l'Amarok

en: Base for relative filenames/URLs
ca: Base per als noms de fitxers relatius/URLs

en: Moving files to trash
ca: Llençant els fitxers a la paperera

en: One week ago | %1 weeks ago
ca[0]: Fa 1 setmana
ca[1]: Fa %1 setmanes

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
ca: Demà

en: Yesterday
ca: Ahir

en: One day ago | %1 days ago
ca[0]: Fa 1 dia
ca[1]: Fa %1 dies

en: One hour ago | %1 hours ago
ca[0]: Fa 1 hora
ca[1]: Fa %1 hores

en: One minute ago | %1 minutes ago
ca[0]: Fa 1 minut
ca[1]: Fa %1 minuts

en: Within the last minute
ca: En el darrer minut

en: The future
ca: El futur

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
ca: Mai

[ctx: w for weeks]
en: %1w
ca: %1s

en: Playlist Files
ca: Fitxers de llista de reproducció

en: Playlist_%1
ca: Llista_de_reproducció_%1

en: Downloading Playlist
ca: S'està baixant la llista de reproducció

en: My Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Dynamic Playlists
ca: Llistes de reproducció dinàmiques

en: Smart Playlist
ca: Llista de reproducció intel·ligent

en: Already subscribed to %1.
ca: Ja esteu subscrits a %1.

en: Downloading Podcast Media
ca: S'estan descarregant els suports del podcast

en: Downloading Podcast "%1"
ca: S'està descarregant el podcast «%1»

en: Unable to save podcast episode file to %1
ca: No s'ha pogut desar el fitxer d'episodi de podcast a %1

en: Local Podcasts
ca: Podcasts locals

en: SQL Podcast
ca: Podcast SQL

en: Importing podcast channel from %1
ca: S'està important el canal de podcast des de %1

en: Updating podcast channel
ca: S'està actualitzant el canal de podcast

en: Updating "%1"
ca: S'està actualitzant "%1"

en: Append && &Play
ca: Afegeix i re&produeix

en: &Queue Track
ca: En&cua la peça

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:751 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel) i18n: file: services/magnatune/MagnatuneRedownloadDialogBase.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Queue Manager
ca: Gestor de cues

en: Equalizer
ca: Equalitzador

en: Presets:
ca: Ambients:

en: Add new preset
ca: Afegeix un nou ambient

en: Manage presets
ca: Gestiona els ambients

en: Enable Equalizer
ca: Habilita l'equalitzador

en: Pre-amp
ca: Preamplificador

en: Add Equalizer Preset
ca: Afegeix un ambient per l'equalitzador

en: Enter preset name:
ca: Introduïu el nom de l'ambient:

en: Untitled
ca: Sense títol

en: A preset with the name %1 already exists. Overwrite?
ca: Ja existeix un ambient anomenat «%1». El voleu sobreescriure?

en: <p>Phonon claims it <b>cannot</b> play MP3 files. You may want to examine the installation of the backend that phonon uses.</p><p>You may find useful information in the <i>FAQ</i> section of the <i>Amarok Handbook</i>.</p>
ca: <p>El phonon indica que <b>no</b> pot reproduir fitxers MP3. Podeu provar d'examinar l'instal·lació del dorsal que usa el phonon.</p><p> Podeu trobar informació útil a la secció <i>PMF</i> del <i>manual de l'Amarok</i>.</p>

en: Install MP3 Support
ca: Instal·la la implementació per a MP3

en: Amarok currently cannot play MP3 files. Do you want to install support for MP3?
ca: L'Amarok actualment no pot reproduir fitxers MP3. Voleu instal·lar la funcionalitat del MP3?

en: No MP3 Support
ca: No accepta MP3

en: Import downloaded artwork
ca: Importa les obres artístiques descarregades

en: Could not open Amarok 1.4 database: %1
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades de l'Amarok 1.4: %1

en: Importing downloaded album art
ca: S'estan important les caràtules descarregades

en: Generating playlist...
ca: S'està generant la llista de reproducció...

en: Presets
ca: Ambients

en: &Rename
ca: &Reanomena

en: &Delete
ca: Es&borra

en: Rename Equalizer Preset
ca: Reanomena l'ambient de l'equalitzador

en: Enter new preset name:
ca: Introduïu el nou nom de l'ambient:

en: All presets will be deleted and defaults will be restored. Are you sure?
ca: S'esborraran tots els ambients i es restaurarà la configuració predeterminada. Esteu segur?

en: Former contributors
ca: Antics col·laboradors

en: Copy to Collection
ca: Copia a la col·lecció

en: Move to Collection
ca: Mou a la col·lecció

en: More...
ca: Més...

en: &Edit Track Details
ca: &Edita els detalls de la peça

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
ca: Organitza els fitxers

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete these %1 tracks?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquestes %1 pistes?

en: album
ca: àlbum

en: artist
ca: artista

en: genre
ca: gènere

en: composer
ca: compositor

en: year
ca: any

en: comment
ca: comentari

en: rating
ca: valoració

en: score
ca: puntuació

en: playcount
ca: número de reproduccions

en: length
ca: durada

en: discnumber
ca: número de disc

en: tracknumber
ca: número de pista

en: Year - Album
ca: Any - Àlbum

en: Artist / Album
ca: Artista / Àlbum

en: Genre / Artist
ca: Gènere / Artista

en: Genre / Artist / Album
ca: Gènere / Artista / Àlbum

en: First Level
ca: Primer nivell

en: Second Level
ca: Segon nivell

en: Third Level
ca: Tercer nivell

en: Show Years
ca: Mostra els anys

en: Search Preferences
ca: Preferències de cerca

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Bookmarks
ca: Punts

en: <p>Here you can enter a path for a folder to display.</p><p>To go to a folder previously entered, press the arrow on the right and choose one.</p><p>The entry has folder completion. Right-click to choose how completion should behave.</p>
ca: <p>Aquí podeu introduir un camí a la carpeta a mostrar.</p><p>Per anar a una carpeta introduïda prèviament, premeu la fletxa de la dreta i trieu-ne una.</p><p>L'entrada permet la compleció de carpetes. Feu clic amb el botó dret per a seleccionar el comportament de la compleció.</p>

en: <p>Here you can enter a name filter to limit which files are displayed.</p><p>To clear the filter, toggle off the filter button to the left.</p><p>To reapply the last filter used, toggle on the filter button.</p>
ca: <p>Aquí podeu introduir un nom de filtre per a limitar quins fitxers es mostren.</p><p>Per a netejar el filtre, desactiveu el botó de filtre a l'esquerra.</p><p>Per a tornar a aplicar el darrer filtre usat, activeu el botó de filtre.</p>

en: <p>This button clears the name filter when toggled off, or reapplies the last filter used when toggled on.</p>
ca: <p>Aquest botó neteja el nom del filtre quan es desactiva, o torna a aplicar el darrer filtre usat quan s'activa.</p>

en: Apply last filter ("%1")
ca: Aplica el darrer filtre ("%1")

en: Clear filter
ca: Buida el filtre

en: Name
ca: Nom

en: New Group
ca: Grup nou

en: Random Playlist
ca: Llista aleatòria

en: modified
ca: modificada

en: Add a new bias.
ca: Afegeix una ponderació nova.

en: Remove this bias.
ca: Elimina aquesta ponderació.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
ca: Això controla quina proporció de la llista de reproducció ha de conincidir amb el criteri

en: Proportion:
ca: Proporció:

en: Match:
ca: Coincidència:

en: Play Count
ca: Número de reproduccions

en: Rating
ca: Valoració

en: Score
ca: Puntuació

en: Length
ca: Durada

en: Track #
ca: Peça #

en: First Played
ca: Primera reproducció

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: With:
ca: Amb:

en: less than
ca: menys que

en: equal to
ca: igual a

en: greater than
ca: més que

en: This controls how strictly to match the given value.
ca: Això controla el rigor per coincidir amb el valor donat

en: Strictness:
ca: Rigor:

en: Type
ca: Tipus

en: Enter Podcast URL:
ca: Introduïu l'URL del podcast:

en: Proportional Bias
ca: Ponderació proporcional

en: Match a certain portion of the playlist to a value.
ca: Fa coincidir una certa proporció de la llista de reproducció a un valor determinat.

en: Fuzzy Bias
ca: Ponderació vaga

en: Loosely match the playlist to an approximate value.
ca: Fa coincidir la llista de reproducció a un valor aproximat.

en: &Add Podcast
ca: &Afegeix un podcast

en: &Update All
ca: Act&ualitza'ls tots

en: &Remove Subscription
ca: &Elimina la subscripció

en: &Configure
ca: &Configura

en: &Delete Downloaded Episode
ca: &Suprimeix l'episodi descarregat

en: &Download Episode
ca: &Descarrega episodi

en: On
ca: Actiu

en: Turn dynamic mode on.
ca: Engega el mode dinàmic.

en: Repopulate
ca: Repobla

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
ca: Reemplaça les properes pistes amb altres de noves.

en: Playlist:
ca: Llista de reproducció:

en: Save the preset.
ca: Guarda la configuració.

en: Delete the preset.
ca: Esborra la configuració.

en: Playlist Name
ca: Nom de llista de reproducció

en: Enter a name for the playlist:
ca: Introduïu un nom per la llista de reproducció:

en: Warning!
ca: Alerta!

en: Can not overwrite the random playlist.
ca: No es pot sobreescriure la llista de reproducció aleatoria.

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Add Stream
ca: Afegeix un flux

en: The stream URL provided was not valid.
ca: L'adreça URL del flux no és vàlida.

en: Add Stream Location
ca: Afegeix la localització d'un flux

en: Name:
ca: Nom:

en: Stream URL:
ca: URL del flux:

en: Manage Devices and Plugins
ca: Gestiona els dispositius i connectors

en: Devices
ca: Dispositius

en: Sorry, you cannot define two devices
    with the same name and mountpoint!
ca: Disculpeu, no podeu definir dos dispositius
    amb el mateix nom i punt de muntatge!

en: Add New Device
ca: Afegeix un nou dispositiu

en: Select the plugin to use with this device:
ca: Seleccioneu el connector per emprar amb aquest dispositiu:

en: Enter a &name for this device (required):
ca: Introduïu un &nom per aquest dispositiu (requerit):

en: Example: My_Ipod
ca: Exemple: El_meu_Ipod

en: Enter a name for the device.  The name must be unique across all manually added devices.  It must not contain the pipe ( | ) character.
ca: Introduïu un nom pel dispositiu. El nom de tots els dispositius afegits manualment ha de ser únic. No pot contenir el caràcter " | ".

en: Enter the &mount point of the device, if applicable:
ca: Introduïu el punt de &muntatge del dispositiu, si és aplicable:

en: Example: /mnt/ipod
ca: Exemple: /mnt/ipod

en: Enter the device's mount point.  Some devices (such as MTP devices) may not have a mount point and this can be ignored.  All other devices (iPods, UMS/VFAT devices) should enter the mount point here.
ca: Introduïu el punt de muntatge del dispositiu. Alguns dispositius (com els dispositius MTP) poden no tenir-ne i podeu ignorar-ho. Per a tots els altres dispositius (iPods, dispositius UMS/VFAT) hauríeu d'introduir aquí el punt de muntatge.

en: Sorry, every device must have a name and
    you cannot define two devices with the
    same name. These names must be unique
    across autodetected devices as well.
ca: Disculpeu, cada dispositiu ha de tenir un nom i no
    podeu definir dos dispositius amb el mateix nom.
    Aquests noms també han de ser únics entre tots els
    dispositius autodetectats.

en: No mount point needed
ca: No es necessita punt de muntatge

en: The device name cannot contain the '|' character
ca: El nom del dispositiu no pot contenir el caràcter "|"

en: Autodetected:
ca: Autodetectat:

en: Yes
ca: Sí

en: Unique ID:
ca: Identificador unic:

en: Vendor:
ca: Fabricant:

en: Product:
ca: Producte:

en: Mount Point:
ca: Punt de muntatge:

en: Not Mounted
ca: No muntat

en: Device information for
ca: Informació del dispositiu per

en: Name:
ca: Nom:

en: Details
ca: Detalls

en: Plugin:
ca: Connector:

en: Generic Audio Player
ca: Reproductor d'àudio genèric

en: Do not handle
ca: No l'administris

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: Remove
ca: Elimina

en: Remove entries corresponding to this device from configuration file
ca: Esborra les entrades corresponents a aquest dispositiu del fitxer de configuració

en: Mark Volumes as Media Devices
ca: Marca els volums com a dispositius multimèdia

en: Mark?
ca: Marca?

en: Could not create the marking file at %1.
    Ensure that you have the correct permissions
    to create that file.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de marcatge a %1.
     Assegureu-vos que teniu permisos
     per crear aquest fitxer.

en: Well, we tried...
ca: Bé, s'ha intentat...

en: Could not remove the marking file at %1.
    Ensure that you have the correct permissions
    to remove that file.
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer de marcatge de %1.
    Assegureu-vos que teniu permisos
    per eliminar el fitxer.

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Files
ca: Fitxers

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
ca: <qt>Tot i tancar la finestra principal, l'Amarok es mantindrà executant-se a la safata del sistema. Useu <B>Abandona</B> del menú, o la icona de la safata del sistema de l'Amarok per sortir del programa.</qt>

en: Docking in System Tray
ca: Ancora a la safata del sistema

en: Use relative path for &saving
ca: Utilitza l'adreça relativa per &guardar

en: Save As
ca: Desa com a

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Play Media (Files or URLs)
ca: Reprodueix suports (fitxers o URL)

en: Add Media (Files or URLs)
ca: Afegeix suports (fitxers o URL)

en: Enter Stream URL:
ca: Introduïu l'URL del flux de reproducció:

en: &Add Media...
ca: &Afegeix suports...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
ca: &Buida la llista de reproducció

en: &Add Stream...
ca: &Afegeix un flux...

en: &Export Playlist As...
ca: &Exporta la llista de reproducció com a...

en: &Save Playlist
ca: &Desa la llista de reproducció

en: Cover Manager
ca: Gestor de caràtules

en: Play Media...
ca: Reprodueix suports...

en: Play Audio CD
ca: Reprodueix CD Àudio

en: &Seek Forward
ca: &Cerca endavant

en: &Seek Backward
ca: &Cerca enrere

en: Update Collection
ca: Actualitza la col·lecció

en: Previous Track
ca: Peça anterior

en: Next Track
ca: Peça següent

en: Increase Volume
ca: Augmenta el volum

en: Decrease Volume
ca: Disminueix el volum

en: Toggle Main Window
ca: Commuta la finestra principal

en: Show On Screen Display
ca: Utilitza el visor en pantalla

en: Mute Volume
ca: Silencia el volum

en: Love Current Track
ca: Afegeix la pista actual a les preferides

en: Rate Current Track: 1
ca: Valora la peça actual: 1

en: Rate Current Track: 2
ca: Valora la peça actual: 2

en: Rate Current Track: 3
ca: Valora la peça actual: 3

en: Rate Current Track: 4
ca: Valora la peça actual: 4

en: Rate Current Track: 5
ca: Valora la peça actual: 5

en: &Music
ca: &Música

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Settings
ca: A&rranjaments

en: Paused  ::  %1
ca: Pausat :: %1

en: %1 - %2  ::  %3
ca: %1. %2 - %3

en: Unable to start K3b.
ca: No es pot iniciar K3b.

en: There was a DCOP communication error with K3b.
ca: Hi ha hagut un error de comunicació DCOP amb el K3b.

en: Create an audio mode CD suitable for CD players, or a data mode CD suitable for computers and other digital music players?
ca: Voleu crear un CD d'àudio apte per a reproductors de CD, o un CD de dades apte per a ordinadors i altres reproductors digitals de música?

en: Create K3b Project
ca: Crea un projecte K3b

en: Audio Mode
ca: Mode d'àudio

en: Data Mode
ca: Mode de dades

note: i18n: file: amarok.kcfg:13 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Amarok Version
ca: Versió de l'Amarok

note: i18n: file: amarok.kcfg:14 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Amarok version string, used to restart aRts in new installations.
ca: Cadena de text amb la versió de l'Amarok, emprada per aturar i tornar a engegar l'aRts en una nova instal·lació.

note: i18n: file: amarok.kcfg:18 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to follow symlinks while adding items to playlist recursively
ca: Si s'han de seguir els enllaços simbòlics quan s'afegeixen continguts recursivament

note: i18n: file: amarok.kcfg:19 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, amarok follows symlinks when adding files or directories to the playlist.
ca: Si està activat l'Amarok segueix els enllaços simbòlics quan afegiu fitxers o directoris a la llista de reproducció.

note: i18n: file: amarok.kcfg:23 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
ca: Si s'ha de mostrar una segona etiqueta amb el temps restant.

note: i18n: file: amarok.kcfg:24 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
ca: Seleccioneu-ho per mostrar una segona etiqueta de temps a l'esquerra de la barra de progrés a la finestra del reproductor.

note: i18n: file: amarok.kcfg:28 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
ca: Si s'ha de mostrar el temps restant de la peça a l'etiqueta de temps restant.

note: i18n: file: amarok.kcfg:29 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
ca: Seleccioneu per a mostrar el temps restant de les peces en comptes del temps transcorregut a la finestra de reproducció.

note: i18n: file: amarok.kcfg:33 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which track(s) to play repeatedly
ca: Quines peces es reprodueixen repetidament

note: i18n: file: amarok.kcfg:34 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Whether to repeat the current track, the current album, or the current playlist indefinitely, or neither.
ca: Si s'ha de repetir la peça actual, l'àlbum actual o la llista de reproducció actual indefinidament, o cap d'ells.

note: i18n: file: amarok.kcfg:37 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Do not Repeat
ca: No repeteixis

note: i18n: file: amarok.kcfg:40 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Repeat Track
ca: Repeteix la peça

note: i18n: file: amarok.kcfg:43 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Repeat Album
ca: Repeteix l'àlbum

note: i18n: file: amarok.kcfg:46 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Repeat Playlist
ca: Repeteix la llista de reproducció

note: i18n: file: amarok.kcfg:52 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
ca: Quines peces o àlbums s'han d'afavorir en el mode Aleatori

note: i18n: file: amarok.kcfg:53 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
ca: Les peces o àlbums amb la propietat seleccionada seran més propensos a ser triats en el mode Aleatori.

note: i18n: file: amarok.kcfg:63 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to play tracks or albums in random order
ca: Si les peces o àlbums s'han de reproduir en ordre aleatori

note: i18n: file: amarok.kcfg:64 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok plays the tracks or albums in the playlist in a random order.
ca: Si està seleccionat, l'Amarok reprodueix les peces o àlbums de la llista de reproducció en ordre aleatori.

note: i18n: file: amarok.kcfg:73 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
ca: Estat del mode dinàmic.

note: i18n: file: amarok.kcfg:74 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
ca: Si s'activa, el mode dinàmic s'engegarà, i les peces s'afegiran segons les especificacions de la llista de reproducció dinàmica.

note: i18n: file: amarok.kcfg:78 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The most recently used Dynamic Mode
ca: El Mode Dinàmic més recentment usat

note: i18n: file: amarok.kcfg:79 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The title of the Dynamic Mode that was most recently loaded in the playlist
ca: El títol del Mode Dinàmic que s'ha carregat més recentment a la llista de reproducció

note: i18n: file: amarok.kcfg:83 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The most recently used scoring script
ca: La seqüència de puntuació més recentment usada

note: i18n: file: amarok.kcfg:84 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The name of the custom scoring script which was most recently loaded
ca: El nom de la seqüència de puntuació personalitzada que s'ha carregat més recentment

note: i18n: file: amarok.kcfg:88 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
ca: Si s'ha de mostrar la icona a la safata del sistema

note: i18n: file: amarok.kcfg:89 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
ca: Habilita/Deshabilita la icona de la safata per l'Amarok.

note: i18n: file: amarok.kcfg:93 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to animate the systray icon
ca: Si s'ha d'animar la icona de la safata del sistema

note: i18n: file: amarok.kcfg:94 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon animation.
ca: Habilita/Deshabilita l'animació de la icona de la safata del sistema.

note: i18n: file: amarok.kcfg:98 i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: file: amarok.kcfg:99 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Size of the cover previews in Contextbrowser and Covermanager
ca: Mida de les miniatures de les caràtules en el navegador contextual i al Gestor de caràtules

note: i18n: file: amarok.kcfg:103 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to add directories to playlist recursively
ca: Si s'han d'afegir les carpetes recursivament a la llista de reproducció

note: i18n: file: amarok.kcfg:104 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable recursive directory adding to the playlist.
ca: Habilita/Deshabilita l'addició recursiva de carpetes a la llista de reproducció.

note: i18n: file: amarok.kcfg:108 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Delay between tracks, in milliseconds
ca: Retard entre les peces, en mil·lisegons

note: i18n: file: amarok.kcfg:109 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Delay between tracks, in milliseconds.
ca: Retard entre les peces, en mil·lisegons.

note: i18n: file: amarok.kcfg:113 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
ca: Nombre de nivells de desfer a la llista de reproducció

note: i18n: file: amarok.kcfg:114 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
ca: El nombre de nivells de desfer a la llista de reproducció.

note: i18n: file: amarok.kcfg:118 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Index of current visual analyzer
ca: Índex de l'actual analitzador visual

note: i18n: file: amarok.kcfg:119 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The ID of the visual analyzer to display.
ca: Identificador de l'analitzador visual a mostrar.

note: i18n: file: amarok.kcfg:123 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether a splash-screen should be displayed on startup
ca: Si s'ha de mostrar la pantalla flaix a l'inici

note: i18n: file: amarok.kcfg:124 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable splashscreen during Amarok startup.
ca: Habilita/Deshabilita la pantalla flaix a l'inici de l'Amarok.

note: i18n: file: amarok.kcfg:128 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
ca: Si les llistes de reproducció han d'usar rutes relatives

note: i18n: file: amarok.kcfg:129 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
ca: Si està seleccionat, les llistes de reproducció desades manualment amb l'Amarok contindran la ruta relativa de la peça, no l'absoluta.

note: i18n: file: amarok.kcfg:133 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
ca: Si en organitzar els fitxers se sobreescriuran els fitxers existents.

note: i18n: file: amarok.kcfg:134 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers se sobreescriuran els fitxers de destí que ja existeixin.

note: i18n: file: amarok.kcfg:138 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will group directories according to their filetype.
ca: Si en organitzar els fitxers s'han d'agrupar els directoris segons el tipus de fitxer.

note: i18n: file: amarok.kcfg:139 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will group directories containing the same filetype.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers s'agruparan en directoris que continguin el mateix tipus de fitxer.

note: i18n: file: amarok.kcfg:143 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will group artist starting in the same character.
ca: Si en organitzar els fitxers s'agruparan els artistes amb la mateixa inicial.

note: i18n: file: amarok.kcfg:144 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will group artist starting in the same character.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers s'agruparan els artistes que el seu nom comenci per la mateixa lletra.

note: i18n: file: amarok.kcfg:148 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will ignore The in artist names.
ca: Si en organitzar els fitxers, s'ignorarà el «The» dels noms dels artistes.

note: i18n: file: amarok.kcfg:149 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will ignore The in artist names.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers s'ignorarà el «The» del nom dels artistes.

note: i18n: file: amarok.kcfg:153 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames by an underscore.
ca: Si en organitzar els fitxers es reemplaçaran els espais als noms per caràcters de subratllat.

note: i18n: file: amarok.kcfg:154 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames by an underscore.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers es reemplaçaran els espais als noms de fitxer per caràcters de subratllat.

note: i18n: file: amarok.kcfg:158 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
ca: Si en organitzar els fitxers s'utilitzarà la caràtula com a icona del directori.

note: i18n: file: amarok.kcfg:159 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers s'utilitzarà la caràtula com a icona de la carpeta.

note: i18n: file: amarok.kcfg:163 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Index of collection folder destination for Organize files.
ca: Índex dels directoris destí de la col·lecció per a Organitzar els fitxers.

note: i18n: file: amarok.kcfg:164 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The ID of the collection folder destination for Organize files.
ca: L'identificador del directori destí de la col·lecció per a Organitzar els fitxers.

note: i18n: file: amarok.kcfg:168 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
ca: Si en organitzar els fitxers es reanomenaran de manera compatible amb els sistemes de fitxers vfat.

note: i18n: file: amarok.kcfg:169 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers es reemplaçaran tots aquells caràcters no compatibles amb els sistemes de fitxers vfat (tals com «:», «*» i «?»).

note: i18n: file: amarok.kcfg:173 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
ca: Si en organitzar els fitxers es reanomenaran de manera que només continguin caràcters del conjunt ASCII de 7 bits.

note: i18n: file: amarok.kcfg:174 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers es reemplaçaran tots aquells caràcters no compatibles amb el joc de caràcters ASCII de 7 bits.

note: i18n: file: amarok.kcfg:178 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
ca: Si en organitzar els fitxers s'emprarà un patró d'anomenat de fitxers a mida.

note: i18n: file: amarok.kcfg:179 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers es reanomenaran d'acord a una cadena de format personalitzada.

note: i18n: file: amarok.kcfg:183 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
ca: Cadena de format per Organitzar els fitxers, si és que s'empra un patró d'anomenat a mida.

note: i18n: file: amarok.kcfg:184 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
ca: Si està habilitat el patró d'anomenat de fitxers a mida, aleshores en organitzar els fitxers es reanomenaran d'acord amb aquesta cadena de format.

note: i18n: file: amarok.kcfg:188 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Regular expression that is to be replaced.
ca: Expressió regular que s'ha de substituir.

note: i18n: file: amarok.kcfg:189 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
ca: En organitzar els fitxers, es reemplaçaran les subcadenes que emparellin amb aquesta expressió regular.

note: i18n: file: amarok.kcfg:193 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Replacing string.
ca: Cadena de substitució.

note: i18n: file: amarok.kcfg:194 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
ca: En organitzar els fitxers, es reemplaçaran les cadenes que emparellin per aquesta cadena.

note: i18n: file: amarok.kcfg:198 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
ca: Nom de l'executable del navegador web extern que hauria d'invocar l'Amarok.

note: i18n: file: amarok.kcfg:202 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether the collection view is in the flat or tree view mode
ca: Si la vista de col·lecció està en mode pla o en mode arbre

note: i18n: file: amarok.kcfg:206 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to use the CoverBling album art visualization.
ca: Si s'utilitza la visualització de caràtules dels àlbums CoverBling.

note: i18n: file: amarok.kcfg:210 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
ca: Si s'intenta descarregar automàticament les caràtules que faltin

note: i18n: file: amarok.kcfg:217 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
ca: Volum mestre

note: i18n: file: amarok.kcfg:218 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 (muted) and 100.
ca: El volum mestre de l'Amarok, un valor entre 0 (mut) i 100.

note: i18n: file: amarok.kcfg:224 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to crossfade between tracks
ca: Si s'han de fer les transicions entre peces

note: i18n: file: amarok.kcfg:225 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable crossfading between track changes.
ca: Habilita/Deshabilita les transicions en el canvi de peça.

note: i18n: file: amarok.kcfg:229 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of crossfade, in milliseconds
ca: Durada de la transició, en mil·lisegons

note: i18n: file: amarok.kcfg:230 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the crossfade between tracks in milliseconds.
ca: La longitud de la transició entre peces en mil·lisegons.

note: i18n: file: amarok.kcfg:235 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: When to Crossfade
ca: Quan fer les transicions

note: i18n: file: amarok.kcfg:236 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Determines whether to crossfade always, or on automatic/manual track changes only.
ca: Determina si aplicar les transicions sempre, o només en els canvis automàtics/manuals de peça.

note: i18n: file: amarok.kcfg:240 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
ca: Si s'ha de fer l'esvaïment sortint de les peces en prémer Atura.

note: i18n: file: amarok.kcfg:241 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
ca: Habilita/Deshabilita l'esvaïment sortint.

note: i18n: file: amarok.kcfg:245 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
ca: Durada de l'esvaïment, en mil·lisegons

note: i18n: file: amarok.kcfg:246 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
ca: La durada de l'esvaïment en mil·lisegons.

note: i18n: file: amarok.kcfg:251 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out when exiting the program.
ca: Si s'ha de fer l'esvaïment en sortir del programa.

note: i18n: file: amarok.kcfg:255 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Enables the equalizer plugin
ca: Habilita el connector de l'equalitzador

note: i18n: file: amarok.kcfg:256 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
ca: Si està activat, un equalitzador filtra el flux d'àudio.

note: i18n: file: amarok.kcfg:260 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer pre-amplification value, range -100..100, 0 is normal.
ca: Valor de preamplificació de l'equalitzador, amb abast de -100..100, 0 és el normal.

note: i18n: file: amarok.kcfg:266 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Band gains for equalizer, 10 values, range -100..100, 0 is normal.
ca: Bandes de guany per a l'equalitzador, 10 valors, amb abast de -100..100, 0 és normal.

note: i18n: file: amarok.kcfg:270 i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer preset name.
ca: Nom de l'ambient de l'equalitzador.

note: i18n: file: amarok.kcfg:277 i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
ca: Idioma de l'Amazon per a la descàrrega de caràtules

note: i18n: file: amarok.kcfg:278 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
ca: Determina de quin servidor d'Amazon s'han d'obtenir les caràtules.

note: i18n: file: amarok.kcfg:285 i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
ca: Localització de la Viquipèdia d'on s'extraurà la informació

note: i18n: file: amarok.kcfg:286 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
ca: Determina la llengua en la qual s'obtindrà la informació de la Viquipèdia.

note: i18n: file: amarok.kcfg:293 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
ca: Utilitza el visor en pantalla

note: i18n: file: amarok.kcfg:294 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
ca: Habilita/Deshabilita la visor en pantalla.

note: i18n: file: amarok.kcfg:299 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
ca: Habilita/Deshabilita l'ús de Growl per a les notificacions.

note: i18n: file: amarok.kcfg:303 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Display the same information in the OSD as in the playlist columns.
ca: Mostra la mateixa informació a l'OSD que a les columnes de la llista de reproducció.

note: i18n: file: amarok.kcfg:304 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: If enabled, the OSD will display the same information and in the same order as the columns in the playlist.
ca: Si està habilitat, l'OSD mostrarà la mateixa informació i en el mateix ordre que les columnes de la llista de reproducció.

note: i18n: file: amarok.kcfg:308 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: The OSD text to show
ca: Text a mostrar a l'OSD

note: i18n: file: amarok.kcfg:309 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Customize the OSD display text.
ca: Personalitza el text de l'OSD.

note: i18n: file: amarok.kcfg:313 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font for On-Screen Display
ca: Tipus de lletra pel visor en pantalla

note: i18n: file: amarok.kcfg:314 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The font to use for the On-Screen Display.
ca: El tipus de lletra que s'utilitzarà en el visor en pantalla.

note: i18n: file: amarok.kcfg:318 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
ca: Commutador de translucidesa

note: i18n: file: amarok.kcfg:319 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
ca: Fa que el fons de l'OSD sigui translúcid.

note: i18n: file: amarok.kcfg:323 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
ca: Si s'han d'usar colors a mida a l'OSD

note: i18n: file: amarok.kcfg:324 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
ca: Si ho seleccioneu, podeu usar colors a mida a l'OSD.

note: i18n: file: amarok.kcfg:328 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font Color for On-Screen Display
ca: Color de la lletra pel visor en pantalla

note: i18n: file: amarok.kcfg:329 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
ca: El color de text de l'OSD. El color s'especifica en RGB, una llista de tres enters amb valors entre 0 i 255.

note: i18n: file: amarok.kcfg:333 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed
ca: Quants mil·lisegons s'ha mostrar el text

note: i18n: file: amarok.kcfg:334 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
ca: El temps en mil·lisegons per mostrar l'OSD. El valor 0 vol dir no amagar mai. El valor per omissió és 5000 ms.

note: i18n: file: amarok.kcfg:339 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
ca: Desplaçament de la coordenada Y

note: i18n: file: amarok.kcfg:340 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
ca: La coordenada Y relativa a l'alineació de l'OSD triada. Si es tria l'alineació superiro el desplaçament Y és l'espai entre la part superior de l'OSD i el capdamunt de la pantalla. Si es tria alineació inferior el desplaçament Y és l'espai entre la part inferior de l'OSD i el capdavall de la pantalla.

note: i18n: file: amarok.kcfg:346 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
ca: Pantalla OSD

note: i18n: file: amarok.kcfg:347 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
ca: La pantalla que ha de mostrar l'OSD. Per sistemes amb una sola pantalla ha de ser 0.

note: i18n: file: amarok.kcfg:351 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether the album cover should be shown
ca: Si s'ha de mostrar la caràtula de l'àlbum

note: i18n: file: amarok.kcfg:352 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: If enabled, shows the album cover in the OSD.
ca: Si està seleccionat, mostra la caràtula de l'àlbum a l'OSD.

note: i18n: file: amarok.kcfg:356 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
ca: Alinea l'OSD a

note: i18n: file: amarok.kcfg:357 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
ca: La posició relativa de l'OSD. Els valors possibles són esquerra, mig, dreta i centre.

note: i18n: file: amarok.kcfg:371 i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
ca: Reprèn la reproducció de l'última peça escoltada a l'inici

note: i18n: file: amarok.kcfg:372 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
ca: Si està seleccionat, l'Amarok reprèn la reproducció de l'última peça escoltada a l'inici.

note: i18n: file: amarok.kcfg:376 i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
ca: Desa l'URL de la peça a reprendre a l'inici

note: i18n: file: amarok.kcfg:377 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
ca: Intern: URL de la peça a reprendre a l'inici.

note: i18n: file: amarok.kcfg:380 i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
ca: Temps en reprendre, en mil·lisegons

note: i18n: file: amarok.kcfg:381 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
ca: Intern: Posició on reprendre reproducció de la peça a l'inici.

note: i18n: file: amarok.kcfg:384 i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
ca: Llista de booleans que descriuen quins navegadors són visibles, de dalt a baix.

note: i18n: file: amarok.kcfg:387 i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
ca: Peça que es reproduia durant l'última sortida. El valor és -1 si no es reproduia cap peça.

note: i18n: file: amarok.kcfg:391 i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
ca: Número (des de dalt) de l'últim navegador actiu.

note: i18n: file: amarok.kcfg:397 i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
ca: Si s'han d'escanejar recursivament les carpetes de la col·lecció

note: i18n: file: amarok.kcfg:401 i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
ca: Si s'han de reescanejar les carpetes quan hi hagi canvis

note: i18n: file: amarok.kcfg:405 i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
ca: Llista de les carpetes de la col·lecció

note: i18n: file: amarok.kcfg:408 i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
ca: Si el número de pista es mostra al navegador de la col·leció.

note: i18n: file: amarok.kcfg:412 i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
ca: Si els anys es mostren al navegadro de la col·leció.

note: i18n: file: amarok.kcfg:422 i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played songs
ca: Envia les cançons escoltades

note: i18n: file: amarok.kcfg:423 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played songs are submitted to Audioscrobbler
ca: Si s'han d'enviar les cançons escoltades a l'Audioscrobbler

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: file: amarok.kcfg:427 i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
ca: Nom d'usuari

note: i18n: file: amarok.kcfg:428 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
ca: El nom d'usuari per connectar-se a l'Audioscrobbler

note: i18n: file: amarok.kcfg:432 i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Password
ca: Contrasenya

note: i18n: file: amarok.kcfg:433 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
ca: La contrasenya per connectar-se a l'Audioscrobbler

note: i18n: file: amarok.kcfg:437 i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
ca: Obté els artistes semblants

note: i18n: file: amarok.kcfg:438 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar songs are retrieved from Audioscrobbler
ca: Si s'han d'obtenir les cançons similars de l'Audioscrobbler

note: i18n: file: amarok.kcfg:445 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
ca: Tipus de dispositiu

note: i18n: file: amarok.kcfg:446 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
ca: El tipus de dispositiu de suports.

note: i18n: file: amarok.kcfg:449 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
ca: Punt de muntatge

note: i18n: file: amarok.kcfg:450 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
ca: El punt de muntatge usat quan el dispositiu de suports es connecta.

note: i18n: file: amarok.kcfg:453 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
ca: Comanda de muntatge

note: i18n: file: amarok.kcfg:454 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
ca: L'ordre de muntat que s'usa quan es connecta el dispositiu de suports.

note: i18n: file: amarok.kcfg:457 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
ca: Ordre de desmuntat

note: i18n: file: amarok.kcfg:458 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
ca: L'ordre de desmuntat que s'usa quan es desconnecta el dispositiu de suports.

note: i18n: file: amarok.kcfg:461 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
ca: Esborra automàticament els podcasts

note: i18n: file: amarok.kcfg:462 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcasts shows already played are automatically deleted when media device is connected.
ca: Si els episodis podcasts que ja han estat reproduïts s'han d'esborrar quan es connecti el dispositiu de suports.

note: i18n: file: amarok.kcfg:465 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
ca: Sincronitza les estadístiques

note: i18n: file: amarok.kcfg:466 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to last.fm.
ca: Si les estadístiques de l'Amarok s'han de sincronitzar amb el número de reproduccions/valoracions del dispositiu i si les peces reproduïdes han de ser trameses a last.fm.

note: i18n: file: amarok.kcfg:472 i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
ca: Servidors afegits manualment

note: i18n: file: amarok.kcfg:473 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
ca: Servidors de música compartida afegits per l'usuari.

note: i18n: file: amarok.kcfg:476 i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
ca: Contrasenyes del servidor

note: i18n: file: amarok.kcfg:477 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
ca: Les contrasenyes es desen pel nom de la màquina.

note: i18n: file: amarok.kcfg:483 i18n: ectx: label, entry, group (Panel Sizes)
en: State of main window splitter
ca: Estat de la divisió de la finestra principal

note: i18n: file: amarok.kcfg:490 i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
ca: Inclou el nom de les peces a la cerca

note: i18n: file: amarok.kcfg:494 i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
ca: Inclou el nom dels àlbums a la cerca

note: i18n: file: amarok.kcfg:498 i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
ca: Inclou els noms dels artistes a la cerca

note: i18n: file: amarok.kcfg:502 i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
ca: Inclou el nom dels gèneres a la cerca

note: i18n: file: amarok.kcfg:506 i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
ca: Incou els noms dels compositors a la cerca

note: i18n: file: amarok.kcfg:510 i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search) i18n: file: amarok.kcfg:514
en: Include years in matching
ca: Inclou els anys a la cerca

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
ca: Organitza els fitxers

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:37 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
ca: Directori base en el que posar els fitxers

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
ca: &Carpeta de la col·lecció:

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:78 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File Naming Scheme
ca: Patró d'anomenat de fitxers

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:84 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, filetypeCheck)
en: If checked, create a directory hierarchy using the filename extension.
ca: Si està seleccionat, crea una jerarquia de directoris emprant l'extensió del fitxer.

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, filetypeCheck)
en: Group b&y File Type
ca: Agrupa per &tipus de fitxer

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:100 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, initialCheck)
en: If checked, introduce another directory hierarchy for the artists' initials.
ca: Si està seleccionat, introdueix una altre jerarquia de directoris per a les inicials dels artistes.

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, initialCheck)
en: Group &by Artist's Initial
ca: Agrupa per la &inicial de l'artista

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:110 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, customschemeCheck)
en: If checked, use a custom format string for naming the files in the collection
ca: Si està seleccionat, utilitza una cadena de format personalitzada per anomenar els fitxers de la col·lecció

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:113 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customschemeCheck)
en: Custo&m Format
ca: &Format personalitzat

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:134 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Character Replacement
ca: Reemplaçament de caràcters

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:140 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
ca: SI està seleccionat, converteix els espais en caràcters de subratllat.

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: &Replace Spaces with Underscores
ca: &Reemplaça els espais per caràcters de subratllat

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:150 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: If checked, replace characters that are unavailable in the 7-bit ASCII code.
ca: Si està seleccionat, es reemplaçaran els caràcters que no estiguin disponibles al joc ASCII de 7 bits.

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
ca: Restringeix a &ASCII

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:160 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, postfix artists' names starting with 'The' with ', The'.
ca: Si està seleccionat, postfixa els noms dels artistes que comencin per «The» amb «, The».

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:163 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: I&gnore 'The' in Artist Names
ca: &Ignora «The» al noms dels artistes

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:170 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems.
ca: Si està seleccionat, reemplaça els caràcters que siguin incompatibles amb els sistemes de fitxers MS-DOS/VFAT.

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:173 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: VFAT Safe &Names
ca: &Noms segurs per VFAT

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Replace
ca: Substitueix

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:192 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
ca: Expressió regular

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: with
ca: amb

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:209 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
ca: Cadena de caràcters

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:247 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
ca: Vista prèvia del destí

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:259 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewText)
en: This is what the file names will look like after renaming.
ca: Així és com quedaran els noms dels fitxers després de reanomenar-los.

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:290 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
ca: SI està seleccionat, sobreescrius els fitxers amb el mateix nom sense demanar confirmació.

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
ca: Sobreescriu el &destí

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:20 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, opt_crossfade_2)
en: <b>Quit Behavior</b>
    <p>On exit, Amarok can slowly fade the volume of the playing track (which is configurable), or stop playback immediately.</p>
ca: <b>Atura el comportament</b>
    <p>En sortir, l'Amarok pot esvair suaument el volum de la peça en reproducció (es pot configurar), o aturar immediatament la reproducció.</p>

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:23 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opt_crossfade_2)
en: Fadeout on track end
ca: Esvaïment al final de la peça

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fadeout)
en: &Fadeout
ca: &Esvaïment sortint

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel)
en: Fadeout &duration:
ca: &Durada de l'esvaïment sortint:

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:52 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
ca: La longitud de l'esvaïment sortint, en mil·lisegons.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:83 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnExit)
en: If checked, Amarok will fade out the music on program exit.
ca: Si està seleccionat, l'Amarok esvairà la música en sortir del programa.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnExit)
en: Fadeout on e&xit
ca: Esvaeix en &sortir

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:93 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
ca: Si està seleccionat, l'Amarok<br/>reprendrà la reproducció on ho vàreu deixar en l'anterior sessió -- tal i com passaria amb un reproductor de cintes.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
ca: &Reprèn la reproducció a l'inici

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
ca: Opcions generals

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:25 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSplashscreen) i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:28 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSplashscreen)
en: Check to enable the splashscreen during Amarok startup.
ca: Seleccioneu per habilitar la pantalla flaix en iniciar l'Amarok.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSplashscreen)
en: Sho&w splash-screen on startup
ca: &Mostra la pantalla flaix a l'inici

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: External web browser:
ca: Navegador web extern:

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:48 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_ExternalBrowser)
en: Select browser from the list or type in filename of custom browser
ca: Seleccioneu el navegador de la llista o introduïu el nom del fitxer del navegador que vulgueu

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
ca: Recupera la caràtula automàticament

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:65 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:68 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
ca: Seleccioneu per habilitar la icona de l'Amarok a la safata del sistema.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
ca: Mostra la &icona a la safata del sistema

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:19 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. <br>The OSD briefly displays track data when a new track is played.
ca: Seleccioneu per habilitar el visor en pantalla.<br/>Es visualitzarà breument la informació de la peça quan comenci a reproduir-se.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:22 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
ca: Seleccioneu per habilitar el visor en pantalla. S'imprimirà breument la informació de la peça quan comenci a reproduir-se.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdEnabled)
en: &Use On-Screen-Display
ca: &Utilitza el visor en pantalla (OSD)

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:35 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mainBox)
en: &Appearance
ca: Aparen&ça

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
ca: &Translúcid

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
ca: &Durada:

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:72 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
ca: El temps en mil·lisegons que s'ha de mostrar l'OSD. El valor ha d'estar entre 500 ms i 10000 ms.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:78 i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
ca: Per sempre

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
ca: P&antalla:

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:119 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:122 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
ca: La pantalla que hauria de mostrar l'OSD.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:131 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:134 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
ca: Seleccioneu per habilitar els colors a mida pel visor en pantalla.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:137 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
ca: Usa &colors a mida

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:174 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:202 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
ca: El color del text de l'OSD.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
ca: Color del text:

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:199 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
ca: Feu clic per seleccionar el color del text de l'OSD.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/CollectionConfig.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
ca: Configuració de la col·lecció

note: i18n: file: configdialog/dialogs/CollectionConfig.ui:31 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
ca: Carpetes de la col·lecció

note: i18n: file: dialogs/deletedialogbase.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddWarningIcon)
en: Icon Placeholder, not in GUI
ca: Lloc de reserva per a icona, no està a la IGU

note: i18n: file: dialogs/deletedialogbase.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddDeleteText)
en: Deletion method placeholder, never shown to user.
ca: Lloc de reserva per a mètode d'esborrat, no es mostra mai a l'usuari.

note: i18n: file: dialogs/deletedialogbase.ui:79 i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, ddFileList)
en: List of files that are about to be deleted.
ca: Llista dels fitxers que estan a punt de ser suprimits.

note: i18n: file: dialogs/deletedialogbase.ui:82 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListBox, ddFileList)
en: This is the list of items that are about to be deleted.
ca: Aquesta és la llista dels elements que estan a punt de ser suprimits.

note: i18n: file: dialogs/deletedialogbase.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddNumFiles)
en: Placeholder for number of files, not in GUI
ca: Lloc de reserva per al nombre de fitxers, no està a la IGU

note: i18n: file: dialogs/deletedialogbase.ui:102 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
ca: &Esborra els fitxers en comptes de llençar-los a la paperera

note: i18n: file: dialogs/deletedialogbase.ui:105 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
ca: Si està seleccionat, els fitxers s'esborraran definitivament en comptes de llençar-los a la paperera

note: i18n: file: dialogs/deletedialogbase.ui:110 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
ca: <qt><p>Si aquesta casella està seleccionada, els fitxers s'<b>esborraran definitivament</b> en comptes de llençar-los a la paperera.</p>
    
    <p><em>Utilitzeu aquesta opció amb cautela</em>: La majoria dels sistemes de fitxers són incapaços de recuperar un fitxer esborrat.</p></qt>

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:25 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditCoverSearchDialog)
en: Dialog
ca: Diàleg

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeLabel)
en: Amazon Locale:
ca: Idioma d'Amazon:

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:62 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: International
ca: Internacional

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: France
ca: França

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: Germany
ca: Alemanya

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: Japan
ca: Japó

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: United Kingdom
ca: Regne Unit

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:138 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, SearchButton)
en: &Search
ca: &Cerca

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagDialogBase)
en: Track Information
ca: Informació de la peça

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:34 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
ca: &Resum

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackArtistAlbumLabel) i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:471 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackArtistAlbumLabel2)
en: Track by Artist on Album
ca: Peces per artista a l'àlbum

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:142 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
ca: &Etiquetes

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:150 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
ca: &Títol:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:166 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
ca: &Artista:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:195 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
ca: &Compositor:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:221 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
ca: Àl&bum:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:252 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc Number:
ca: &Nombre de disc:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
ca: &Gènere:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k:
ca: &Peça:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:364 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
ca: An&y:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:398 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
ca: &Comentari:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:426 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags From &Filename
ca: Endevina les etiquetes pel &nom

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:438 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
ca: &Lletres

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:455 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, statisticsTab)
en: St&atistics
ca: &Estadístiques

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:606 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
ca: E&tiquetes

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:614 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labels_favouriteLabels)
en: Your favorite labels:
ca: Les seves etiquetes preferides:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:637 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labels_explanation)
en: Edit the assigned labels below (multiple labels are separated by commas), or select a label from above.
ca: Editeu les etiquetes assignades de sota (múltiples etiquetes se separen per coma), o seleccioneu una etiqueta de sobre.

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:658 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
ca: Ubicació:

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:695 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
ca: &Anterior

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:705 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
ca: Següe&nt

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:715 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per Trac&k
ca: Per &peça

note: i18n: file: dialogs/TagDialogBase.ui:738 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
ca: De&sa i tanca

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:110 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, syntaxLabel)
en: The following tokens can be used to define a filename scheme: <br>%track, %title, %artist, %composer, %year, %album, %comment, %genre<br>
ca: Les testimonis següents es poden utilitzar per definir el patró dels noms de fitxer: <br>%track, %title, %artist, %composer, %year, %album, %comment, %genre<br>

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
ca: Edita &caixa

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
ca: Caixa del &títol

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:310 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
ca: La &primera lletre de cada mot en majúscula

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:329 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
ca: Tot en &majúscules

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:348 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
ca: Tot en mi&núscules

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:370 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
ca: Elimina els e&spais a les etiquetes

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:386 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
ca: &Reemplaça els caràcters de subratllat per espais

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:25 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditFilterDialog)
en: Form
ca: Forma

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainLabel)
en: Edit the filter for finding tracks with specific attributes, e.g. a track that has a length of three minutes.
ca: Edita el filtre per a trobar peces amb atributs específics. Per exemple, peces amb una durada de tres minuts.

[ctx: you can translate the keyword as you will do for the combobox]
note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:57 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, attributeLabel)
en: <p>Here you can choose to <i>Simple Search</i> directly or to use some keywords to specify some attributes, such as the artist name and so on. The keywords selectable are divided by their specific value.  Some keywords are numeric and others are alphanumeric. You do not need to know it directly. When a keyword is numeric it will be used to search the numeric data for each track.</p>
    <p>The alphanumeric keywords are the following: <b>album</b>, <b>artist</b>, <b>filename</b> (including path), <b>mountpoint</b> (e.g. /home/user1), <b>filetype</b> (you can specify mp3, ogg, flac, ... and the file extensions will be matched), <b>genre</b>, <b>comment</b>, <b>composer</b>, <b>directory</b>, <b>lyrics</b>, <b>title</b>, and <b>label</b>.</p> 
    <p>The numeric keywords are: <b>bitrate</b>, <b>disc/discnumber</b>, <b>length</b> (expressed in seconds), <b>playcount</b>, <b>rating</b>, <b>samplerate</b>, <b>score</b>, <b>size/filesize</b> (expressed in bytes, kbytes, and megabytes as specified in the unit for the filesize keyword), <b>track</b> (i.e. the track number), and <b>year</b>.</p>
ca: <p>Aquí podeu seleccionar directament la <i>Cerca simple</i> o usar algunes paraules claus per a especificar alguns atributs, com el nom de l'artista i similars. Les paraules claus seleccionables es divideixen pel seu valor específic. Algunes paraules clau són numèriques i altres són alfanumèriques. No cal que les conegueu directament. Quan una paraula clau és numèrica s'usarà per a cercar les dades numèriques de cada peça.</p>
    <p>Les paraules clau alfanumèriques són les següents: <b>àlbum</b>, <b>artista</b>, <b>nom de fitxer</b> (inclòs la direcció), <b>punt de muntatge</b> (p.ex. /home/usuari1), <b>tipus de fitxer</b> (podeu especificar mp3, ogg, flac, ... i se cercaran les extensions de fitxer coincidents), <b>gènere</b>, <b>comentari</b>, <b>compositor</b>, <b>directori</b>, <b>lletres</b>, <b>títol</b>, i <b>etiquetes</b>.</p> 
    <p>Les paraules clau numèriques són: <b>taxa de bits</b>, <b>disc/número de disc</b>, <b>durada</b> (expressada en segons), <b>número de reproduccions</b>, <b>valoració</b>, <b>freqüència de mostreig</b>, <b>puntuació</b>, <b>mida/mida de fitxer</b> (expressat en bytes, kbytes, i megabytes tal com s'ha indicat en les unitats per la paraula clau), <b>pista</b> (això és número de peça), i <b>any</b>.</p>

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, attributeLabel)
en: Attribute
ca: Atribut

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:70 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Select an attribute for the filter
ca: Seleccioneu un atribut pel filtre

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:74 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, keywordCombo)
en: Simple Search
ca: Cerca simple

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:117 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, editKeywordBox)
en: <p>Type the attribute value or the text to look for here.</p>
ca: <p>Introduïu aquí el valor de l'atribut o el text a cercar.</p>

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:138 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Attribute value is
ca: El valor de l'atribut és

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, conditionCombo)
en: Smaller Than
ca: Més petit que

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:162 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, conditionCombo)
en: Larger Than
ca: Més gran que

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:167 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, conditionCombo)
en: Equal To
ca: Igual que

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:172 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, conditionCombo)
en: Between
ca: Entre

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, andLabel)
en: and
ca: i

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:220 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter Action
ca: Acció del filtre

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:226 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, matchAll)
en: Check this box to look for the tracks that contain all the words you typed in the related Simple Search edit box
ca: Seleccioneu aquesta casella per cercar les peces que contenen totes les paraules que heu introduït a la casella de cerca simple corresponent

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, matchAll)
en: Match All Words
ca: Coincidència amb totes les paraules

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:236 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, matchAny)
en: Check this box to look for the tracks that contain at least one of the words you typed in the related Simple Search edit box
ca: Seleccioneu aquesta casella per cercar les peces que contenen almenys una de les paraules que heu introduït a la casella de cerca simple corresponent

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, matchAny)
en: Match Any Word
ca: Coincidència amb alguna paraula

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:246 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, matchLiteral)
en: Check this box to look for all the tracks that contain exactly the words you typed in the related Simple Search edit box
ca: Seleccioneu aquesta casella per cercar totes les peces que contenen exactament les paraules que heu introduït a la casella de cerca simple corresponent

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:249 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, matchLiteral)
en: Exact Match
ca: Coincidència exacta

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:256 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, matchNot)
en: Check this box to look for all the tracks that do not contain the words you typed in the related Simple Search edit box
ca: Seleccioneu aquesta casella per cercar totes les peces que no contenen les paraules que heu introduït a la casella de cerca simple corresponent

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, matchNot)
en: Exclude
ca: Exclou

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:281 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Appending Condition
ca: Condició d'annexat

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:287 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, andButton)
en: Check this box if you want to add another condition and you want that the filter to match both the previous conditions and this new one
ca: Seleccioneu aquesta casella si voleu afegir una altra condició i voleu que es filtri tant per les condicions anteriors com per aquesta nova

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:290 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, andButton)
en: AND
ca: I

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:297 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, orButton)
en: Check this box if you want to add another condition and you want that the filter to match either the previous conditions or this new one
ca: Seleccioneu aquesta casella si voleu afegir una altra condició i voleu que es filtri per les condicions anteriors o per aquesta nova

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, orButton)
en: OR
ca: O

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:312 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertButton)
en: Check this box to negate the defined filter condition
ca: Seleccioneu aquesta casella si voleu negar la condició definida de filtrat

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:315 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, invertButton)
en: <p>If this option is checked the defined filter condition will be negated. This means that, for example, you can define a filter that looks for all tracks that are not of a specific album, artist, and so on.</p>
ca: <p>Si aquesta opció està seleccionada, es negarà (invertirà) la condició de filtrat. Això significa que, per exemple, podeu definir un filtre que cerqui totes les peces que no són d'un àlbum o artista determinat, etc.</p>

note: i18n: file: dialogs/EditFilterDialog.ui:318 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertButton)
en: Invert Condition
ca: Inverteix la condició

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:26 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScriptManagerBase)
en: DirectoryListBase
ca: Base de la llista de directoris

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Installed Amarok Scripts:
ca: Scripts de l'Amarok instal·lats:

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: &Install Script
ca: &Instal·la seqüència

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:70 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: &Uninstall
ca: De&sinstal·la

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:83 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, retrieveButton)
en: &Get More Scripts
ca: &Obtenir més seqüències

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: &OK
ca: &Bé

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
ca: Configuració de podcast

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save location:
ca: Ubicació de desat:

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:46 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:49 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
ca: Si està seleccionat, l'Amarok escanejarà automàticament el podcast per actualitzacions

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
ca: Comprova automàticament les actualitzacions

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup)
en: Media Download
ca: Descarrega els suports

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:68 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:71 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
ca: Descarrega el suport quan esdevingui disponible

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
ca: Descarrega en estar &disponible

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:81 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:84 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
ca: Els suports s'han de descarregar explícitament, altrament el podcast es reproduirà des del servidor remot.

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
ca: Descarrega sota &demanda

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:99 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:102 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
ca: Si està seleccionat, l'Amarok llençarà els episodis de podcast antics

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
ca: Limita el &nombre d'episodis

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
ca: Conserva un màxim de:

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:138 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:141 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
ca: El nombre màxim d'elements de podcast a guardar

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:144 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en:  Items
ca:  Elements

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:24 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
ca: Afegeix un podcast...

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
ca: afegeix un podcast...

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
ca: Recarrega tots els podcasts

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:73 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:76 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
ca: Configura els podcasts...

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
ca: Interval d'exploració...

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:38 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
ca: Perfil de last.fm

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:44 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: &Username:
ca: Nom d'&usuari:

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
ca: &Contrasenya:

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="http://www.last.fm:80/signup.php">Sign up to last.fm</a>
ca: <a href="http://www.last.fm:80/signup.php">Registreu-vos a last.fm</a>

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
ca: Comprovació d'&identificació

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel2)
en: Why not join the <a href="http://www.last.fm:80/group/Amarok+Users">Amarok last.fm group</a> and share your musical tastes with other Amarok users?
ca: Per què no us apunteu al <a href='http://www.last.fm:80/group/amaroK+users'>grup last.fm de l'Amarok</a> i així compartireu els vostres gustos musicals amb els altres usuaris de l'Amarok?

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:116 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
ca: Serveis de last.fm

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:125 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
ca: &Envia les peces

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RetrieveSimilarArtists)
en: &Retrieve similar artists
ca: &Obté els artistes semblants

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
ca: Descàrrega d'àlbum de Magnatune.com

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
ca: Opcions de la descàrrega

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
ca: Seleccioneu el format:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
ca: Descarrega a:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
ca: Si ho descarregueu a una ubicació que ja està sent vigilada per l'Amarok, l'àlbum s'afegirà automàticament a la vostra col·lecció.

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:67 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
ca: Informació de Magnatune

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:83 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
ca: &Descarrega

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:22 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatunePurchaseDialogBase)
en: Purchase Album from Magnatune.com
ca: Compra l'àlbum de Magnatune.com

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:28 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Info
ca: Informació

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You have chosen to purchase the following album from Magnatune.com
ca: Heu seleccionat per comprar el següent àlbum de Magnatune.com

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Album:
ca: Àlbum:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:110 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Artist:
ca: Artista:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Genre:
ca: Gènere:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:150 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Launch Year:
ca: Any de llançament:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:176 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Payment
ca: Pagament

[ctx: The name of the person buying songs from magnatune]
note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: The e-mail address of the user]
note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:195 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: E-mail:
ca: Correu electrònic:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:208 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pay using:
ca: Forma de pagament:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:231 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ccRadioButton)
en: credit card
ca: targeta de crèdit

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:238 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gcRadioButton)
en: Magnatune gift card
ca: Targeta de regal de Magnatune

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:727 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: VISA and Mastercard accepted.
ca: S'accepten VISA i Mastercard.

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:737 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Credit card number:
ca: Número de la targeta de crèdit:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:757 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Expiration date:
ca: Data de caducitat:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:783 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Month (xx):
ca: Mes (xx):

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:803 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Year (xx):
ca: Any (xx):

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:835 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Gift card code:
ca: Codi de la targeta de regal:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:852 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Amount to pay (USD):
ca: Import a pagar (USD):

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:939 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel17)
en: The amount you choose to pay will be split 50/50 between the artist and Magnatune.com. Your personal and credit card information is sent securely to Magnatune.com using SSL encryption and is not stored by Amarok or readable by the Amarok developers.
ca: La quantitat que trieu per pagar es dividirà a parts iguals entre l'artista i Magnatune.com. La informació de la vostra targeta de crèdit s'envia directament a Magnatune.com emprant xifratge SSL i no és desada per l'Amarok ni accesible pels seus desenvolupadors.

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:979 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purchaseButton)
en: P&urchase
ca: C&ompra

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:986 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Ca&ncel
ca: &Cancel·la

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:16 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership options
ca: Opcions d'afiliació

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
ca: En sóc membre

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
ca: Tipus d'afiliació:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:58 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
ca: Descarrega

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:98 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:10pt;"><span style=" font-size:9pt;">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:10pt;"><span style=" font-size:9pt;">Per més informació sobre les diferents afiliacions de Magnatune.com , i per registrar-vos, aneu a  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:120 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream options
ca: Opcions del flux

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:126 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
ca: Tipus de previsulització de flux:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:139 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
ca: Mp3 d'alta qualitat

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:144 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
ca: Mp3 de baixa qualitat

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneRedownloadDialogBase.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
ca: Gestor de redescàrregues

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneRedownloadDialogBase.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
ca: Aquests són els àlbums que heu descarregat prèviament:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneRedownloadDialogBase.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
ca: Re&descarrega

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneRedownloadDialogBase.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
ca: Artista - Àlbum

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Server
ca: Servidor

[ctx: The user-definable name of an Ampache server]
note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Server:
ca: Servidor:

[ctx: The username to use for logins to an Amapche server]
note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

[ctx: Establish a connection to the Ampache server]
note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:75 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
ca: Actiu

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:91 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Edit
ca: Edita

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: Add
ca: Afegeix

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, modifyButton)
en: Modify
ca: Modifica

note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:16 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mp3tunes Login
ca: Identificació a Mp3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
ca: Correu electrònic:

[ctx: The Mp3Tunes password]
note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:42 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
ca: AutoSync és una funció de MP3tunes que permet moure automàticament la vostra música entre ordinadors i perifèrics.

note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:52 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
ca: AutoSync és una funció de MP3tunes que permet moure automàticament la vostra música entre ordinadors i perifèrics. Podeu carregar música des d'un lloc i tenir-ho descarregat instantàniament a altres llocs.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:55 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable Auto Sync
ca: Habilita la sincronització automàtica

note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en:  PIN Code:
ca: Codi PIN:

note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an Mp3tunes locker</span></a></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Aconsegueix un magatzem a Mp3tunes</span></a></p></body></html>

en: could not execute %1
ca: no s'ha pogut executar %1

en: Media Device: Copying %1 to %2 failed
ca: Dispositiu de suports: la còpia de %1 a %2 ha fallat

en: Media Device: Reading tags from %1 failed
ca: Dispositiu de suports: ha fallat la lectura de les etiquetes de %1

en: 1 track to be deleted | %1 tracks to be deleted
ca[0]: 1 peça per ser esborrada
ca[1]: %1 peces per ser esborrades

en: Failed to purge podcasts already played
ca: No s'han pogut purgar els podcasts que ja havien estat reproduïts

en: Purged 1 podcasts already played | Purged %1 podcasts already played
ca[0]: S'ha eliminat 1 podcast que ja s'havia reproduit
ca[1]: No s'han pogut purgar els podcasts que ja havien estat reproduïts

en: Device successfully connected
ca: El dispositiu s'ha connectat amb èxit

en: Post-disconnect command failed, before removing device, please make sure that it is safe to do so.
ca: Ha fallat l'ordre de post-desconnexió. Abans de retirar el dispositiu, assegureu-vos que és segur fer-ho.

en: Device successfully disconnected
ca: El dispositiu s'ha desconnectat amb èxit

en: Track already on media device: %1
ca: La peça ja és al dispositiu de suports: %1

en: Track not playable on media device: %1
ca: La peça no es pot reproduir al dispositiu de suports: %1

en: Failed to copy track to media device: %1
ca: S'ha fallat en copiar la peça al dispositiu de suports: %1

en: One track not playable on media device | %1 tracks not playable on media device
ca[0]: Una peça no es pot reproduir al dispositiu de suports
ca[1]: La peça no es pot reproduir al dispositiu de suports: %1

en: One track already on media device | %1 tracks already on media device
ca[0]: Una de les peces ja és al dispositiu de suports
ca[1]: La peça ja és al dispositiu de suports: %1

en: , one track already on media device | , %1 tracks already on media device
ca[0]: , una peça ja és al dispositiu de suports
ca[1]: La peça ja és al dispositiu de suports: %1

en: One track was not transcoded | %1 tracks were not transcoded
ca[0]: Una peça no ha estat re-codificada
ca[1]: %1 peces no han estat recodificades

en: , one track was not transcoded | , %1 tracks were not transcoded
ca[0]: , una peça no ha estat re-codificada
ca[1]: Les següent peces no s'han transferit:

en:  (no transcode script running)
ca:  (no s'està executant cap guió de re-codificació)

en: The following tracks were not transferred:
ca: Les següent peces no s'han transferit:

en: <p>You have selected 1 track to be <b>irreversibly</b> deleted.</p> | <p>You have selected %1 tracks to be <b>irreversibly</b> deleted.</p>
ca[0]: <p>Heu seleccionat 1 peça a ser esborrada de manera <b>irreversible</b>.</p>
ca[1]: <p>Heu selccionat %1 peces a ser esborrades de manera <b>irreversible</b>.</p>

en: Framerate
ca: Freqüència de quadre

en: Click for Analyzers
ca: Feu clic pel mostrar els analitzadors

en: Bar fall-rate:
ca: Velocitat de caiguda de les barres:

en: Peak acceleration:
ca: Acceleració del pic:

en: Group By
ca: Agrupa per

en: This service does not accept any messages
ca: Aquest servei no accepta missatges

en: ERROR: unknown message
ca: ERROR: missatge desconegut

en: OpmlDirectory update complete. Added %1 feeds in %2 categories
ca: Actualització de OpmlDirectory completada. S'han afegit %1 canals a %2 categories

en: A large listing of podcasts
ca: Una llarga llista de podcasts

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
ca: Actualitza

en: Subscribe
ca: Subscriu

en: Downloading OpmlDirectory Database
ca: S'està descarregant la base de dades d'OpmlDirectory

en: Updating the local OPML database.
ca: S'està actualitzant la base de dades local de l'OPML.

en: Fetching Podcast Info
ca: S'esta recollint l'informació dels podcasts

en: Last.fm: &Love
ca: Last.fm: afegeix a les &preferides

en: Love this track on Last.fm
ca: Afegeix aquesta preça a les preferides de Last.fm

en: Last.fm: &Ban
ca: Last.fm: &veta

en: Ban this track
ca: Veta aquesta peça

en: Last.fm: &Skip
ca: Last.fm: &ignora

en: Skip this track
ca: Salta aquesta canço

en: Track Radio
ca: Ràdio de peça

en: Global Tag Radio: "%1"
ca: Ràdio d'etiquetes global: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
ca: Ràdio d'etiquetes d'usuari: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
ca: Artistes similars a "%1"

en: Artist Fan Radio: "%1"
ca: Ràdio d'artista per fans: "%1"

en: %1's Neighbor Radio
ca: Ràdio veïna de %1

en: %1's Personal Radio
ca: Ràdio personal de %1

en: %1's Loved Radio
ca: Ràdio de les preferides de %1

en: %1's Recommended Radio
ca: Ràdio recomanada de %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
ca: Ràdio recomanada de %1 (Popularitat %2)

en: Group Radio: %1
ca: Ràdio de grup: %1

en: Artist Radio
ca: Ràdio d'artista

en: Last.fm is cool...
ca: Last.fm és atractiu...

en: Radio playlist has ended.
ca: S'ha acabat la llista de reproducció de la radio.

en: Last.fm: The social music revolution.
ca: Last.fm: la revolució social de la música.

en: Love
ca: Afegeix a les preferides

en: Ban
ca: Veta

en: Skip
ca: Omet

en: Enter artist name
ca: Introduïu el nom de l'artista

en: Go
ca: Vés-hi

en: Testing...
ca: Provant...

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
ca: Èxit

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
ca: El nom d'usuari o la contrasenya és incorrecta, si us plau,  corregiu-ho i torneu-ho a provar

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Test Login
ca: Prova l'identificació

en: Unable to reach the internet, please check your firewall settings and try again
ca: No es pot accedir a internet. Si us plau, comproveu la configuració del tallafocs i torneu-ho a provar

[ctx: Last.fm: errorMessage]
en: %1: %2 Error code: %3
ca: %1: %2 Codi d'error: %3

en: Play Similar Artists from Last.fm
ca: Reprodueix artistes des de Last.fm

en: %1's Streams
ca: Flux de %1

en: Global Tags
ca: Etiquetes globals

en: Neighbors' Loved Radio
ca: Ràdio de les preferides dels veïns

en: Neighbors' Personal Radio
ca: Ràdio personal dels veïns

en: Friends' Loved Radio
ca: Ràdio amb les preferides dels amics

en: Friends' Personal Radio
ca: Ràdio personal dels amics

en: The biggest list of online radio stations on the Internet
ca: La llista de radios en línia més gran d'Internet

en: Results for: %1
ca:  Resultats per: %1

en: Go to artist in %1 service
ca: Ves a artista al servei %1

en: Fetching %1 Artist Info
ca: S'està recuperant la informació de l'artista %1

en: Release Year:
ca: Any de llançament:

en: Description:
ca: Descripció:

en: From Magnatune.com
ca: Des de Magnatune.com

en: Fetching Magnatune.com front page
ca: S'està recuperant la caràtula de Magnatune.com

en: Preview Tracks
ca: Vista prèvia de les peces

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
ca: Les peces que esteu a punt de copiar són fluxos de vista prèvia de Magnatune.com. Per a una millor qualitat i fluxos lliures, considereu la possibilitat de comprar una descàrrega d'àlbum. Recordeu que quan compreu des de Magnatune l'artista rep el 50%. També, si compreu usant l'Amarok, esteu recolzant el projecte Amarok amb el 10%.

en: &Purchase Album
ca: &Compra l'àlbum

en: &Download Album
ca: &Descarrega l'àlbum

en: Magnatune.com: &Purchase Album
ca: Magnatune.com: &compra l'àlbum

en: Magnatune.com: &Download Album
ca: Magnatune.com: &descarrega l'àlbum

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
ca: El segell de música que és just amb els artistes i amb els clients

en: Downloading album
ca: S'està descarregant l'àlbum

en: Adding album cover to collection
ca: S'està afegint la caràtula de l'àlbum a la col·lecció

en: Magnatune.com database update complete. Added %1 tracks on %2 albums from %3 artists
ca: S'ha completat l'actualització de la base de dades de Magnatune.com. S'han afegit %1 peces en %2 àlbums de %3 artistes

en: No purchases found!
ca: No s'ha trobat cap compra!

en: No previous purchases have been found. Nothing to redownload...
ca: No s'ha trobat cap compra anterior. Res a redescarregar...

en: Could not re-download album
ca: No s'ha pogut redescarregar l'àlbum

en: There seems to be a problem with the selected redownload info file.
ca: Sembla que hi ha algun problema amb el fitxer d'informació de redescàrrega seleccionat.

en: The friendly record company with the motto "We are not evil!"
ca: La companyia musical amistosa amb el motiu "We are not evil!" (No som el diable)

en: Actions
ca: Accions

en: Redownload
ca: Redescarrega

en: Update Database
ca: Actualitza la base de dades

en: Download Album
ca: Descarrega l'àlbum

en: Purchase Album
ca: Compra l'àlbum

en: Downloading Magnatune.com Database
ca: S'està descarregant la base de dades de Magnatune.com

en: Updating the local Magnatune database.
ca: S'està actualitzant la base de dades local del Magnatune.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with %%20
ca: El servei Magnatune.com accepta els missatges següents: 
    
    	addMoodyTracks humor quantitat: afegeix un nombre aleatori de peces a la llista de reproducció amb l'humor indicat. L'argument «humor» ha de tenir els espais escapats amb %%20

en: ERROR: No arguments supplied
ca: ERROR: no s'ha subministrat cap argument

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
ca: ERROR: nombre incorrecte d'arguments per a «addMoodyTracks»

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
ca: ERROR: error d'anàlisi per l'argument 2 (quantitat)

en: ok
ca: bé

en: ERROR: Unknown argument.
ca: ERROR: argument desconegut.

en: The credit card number entered does not appear to be valid
ca: Sembla que el número de la targeta de crèdit introduït no és vàlid

en: Invalid credit card number
ca: Número no vàlid de targeta de crèdit

en: The credit card expiration month does not appear to be valid
ca: Sembla que el mes de venciment de la targeta de crèdit no és vàlid

en: Invalid expiration month
ca: Mes de venciment no vàlid

en: The credit card expiration year does not appear to be valid
ca: Sembla que l'any de venciment de la targeta de crèdit no és vàlid

en: Invalid expiration year
ca: Any de venciment no vàlid

en: The gift card code entered does not appear to be valid
ca: Sembla que el codi de targeta regal introduït no és vàlid

en: Invalid gift card code
ca: Codi de targeta regal no vàlid

en: The email address entered does not appear to be valid
ca: Sembla que l'adreça de correu electrònic introduïda no és vàlida

en: Invalid email
ca: Correu no vàlid

en: Processing download
ca: S'està processant la baixada

en: Processing Payment
ca: S'està processant el pagament

en: check the gift card code
ca: comprova el codi de la targeta de regal

en: check the credit card information
ca: comproveu la informació de la targeta de crèdit

en: There seems to be an error in the information entered (%1), please try again
ca: Sembla que hi ha un error a la informació entrada (%1). Si us plau, torneu-ho a provar

en: Could not process payment
ca: No s'ha pogut processar el pagament

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
ca: Sembla que hi ha un error a l'informació proporcionada sobre l'afiliació. Si us plau, corregiu-ho i torneu-ho a provar.

en: Could not process download
ca: No s'ha pogut processar la descàrrega

en: Home
ca: Inici

en: No service named %1 is curretly loaded
ca: Actualment no hi ha cap servei carregat que s'anomeni %1

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server!
ca: Utilitzeu l'Amarok com a interfície pel vostre servidor Ampache!

en: Enter the server name and a password
ca: Entreu el nom del servidor i la contrasenya

en: Authentication Error!
ca: Error d'autenticació!

en: Ampache Server %1
ca: Servidor Ampache %1

en: MP3tunes Locker
ca: Magatzem de MP3tunes

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
ca: Magatzem de música en línia on podeu guardar de forma segura i accedir a la vostre música: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
ca: El magatzem MP3tunes: la vostre música a tot arreu!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
ca: AutoSync a MP3tunes activat

en: MP3tunes AutoSync Disabled
ca: AutoSync a MP3tunes desactivat

en: Authenticating
ca: Autenticant

en: Mp3tunes failed to Authenticate.
ca: Ha fallat l'autenticació a Mp3tunes.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
ca: MP3tunes Harmony: desconnectat

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
ca: MP3tunes Harmony: esperant la introducció del PIN

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
ca: MP3tunes Harmony: s'ha connectat amb èxit

en: Mp3tunes Harmony Error
    %1
ca: Error de MP3tunes Harmony
    %1

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
ca: Dimoni MP3tunes Harmony de l'Amarok

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
ca: Maneja l'AutoSync per al servei MP3tunes a l'Amarok

en: IRC:
    server: irc.freenode.net / channels: #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
ca: IRC:
    servidor: irc.freenode.net / canals: #amarok #amarok.de #amarok.es, #amarok.fr
    
    Suport:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
ca: L'identificador que el dimoni hauria d'utilitzar.

en: The email to be used for authentication.
ca: El correu electrònic que s'utilitzarà per autenticar.

en: The pin to be used for authentication.
ca: El pin que s'utilitzarà per autenticar

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
ca: A MP3tunes només es pot pujar els següents tipus de fitxers: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
ca: S'ha iniciat la pujada a MP3tunes

en: Uploading Track %1/%2
ca: S'està pujant la peça %1/%2

en: Jamendo.com: &Download
ca: Jamendo.com: &descarrega

en: A site where artists can freely share their music
ca: Un lloc on els artistes poden compartir la seva música lliurement

en: A site where artists can showcase their creations to the world
ca: Un lloc on els artistes poden exibir les seves creacions al món

en: Downloading Jamendo.com Database
ca: S'està descarregant la base de dades de Jamendo.com

en: Updating the local Jamendo database.
ca: S'està actualitzant la base de dades local del Jamendo.

en: No description available...
ca: Cap descripció disponible...

en: From Jamendo.com
ca: De Jamendo.com

en: Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on %2 albums from %3 artists
ca: S'ha completat l'actualització de la base de dades de Jamendo.com. S'han afegit %1 peces en %2 àlbums de %3 artistes

en: &Play
ca: Re&produeix

en: &Pause
ca: &Pausa

en: Queue Track
ca: En&cua la peça

en: Dequeue Track
ca: Desen&cua la peça

en: Stop Playing After Track
ca: Atura la reproducció després de la peça actual

en: Remove From Playlist
ca: Elimina de la llista de reproducció

en: Track Number - Title
ca: Número de la pista - Títol

[ctx: switch view]
en: Switch Playlist &View
ca: Commuta a la &vista de llista de reproducció

en: Show active track
ca: Mostra la peça activa

en: Tracks Added
ca: S'han afegit les peces

en: Tracks Removed
ca: S'han eliminat les peces

en: Track moved
ca: Peça moguda

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
ca: S'ha trobat massa errors a la llista de reproducció. Reproducció aturada.

en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Disc Number
ca: Nombre del disc

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
ca: Peça

en: BPM
ca: Tempo

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
ca: Carpeta

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

[ctx: Column name]
en: Last Played
ca: Les darreres escoltades

en: Mood
ca: Humor

en: File Size
ca: Mida de fitxer

en: Amarok AFT Tagger
ca: Etiquetador Amarok AFT

en: AFT Tagging helper application for Amarok
ca: Aplicació d'ajuda per etiquetador AFT de l'Amarok

en: Developer (jefferai)
ca: Desenvolupador (jefferai)

en: Files/Directories to tag
ca: Fitxers/Carpetes per etiquetar

en: Delete AFT IDs from the files
ca: Suprimeix els identificadors AFT dels fitxers

en: Generate a new ID even if an up-to-date one exists
ca: Genera un nou identificador encara que n'existeixi un d'actualitzat

en: No prompts -- Indicates you agree to the terms of use!
ca: No preguntis -- Indica que esteu d'acord amb els termes d'utilització!

en: Recursively process files and directories
ca: Processa recursivament fitxers i carpetes

en: More verbose output
ca: Sortida més detallada

en: TERMS OF USE:
    
    This program has been extensively tested and errs on the side of safety wherever possible.
    
    With that being said, since this program can modify thousands or hundreds of thousands of files
    at a time, here is the obligatory warning text:
    
    This program makes use of multiple libraries not written by the author, and as such neither the
    the author nor the Amarok project can or do take any responsibility for any damage that may
    occur to your files through the use of this program.
    
    If you want more information, please see http://amarok.kde.org/wiki/AFT
    
    If you agree to be bound by these terms of use, enter 'y' or 'Y', or anything else to exit:
ca: TERMES D'ÚS:
    
    Aquest programa ha estat provat a consciència però els errors sempre són possibles.
    
    Dit això, com que el programa pot modificar milers o centenars de milers de fitxers
    d'un sol cop, a continuació teniu el text d'advertència de rigor:
    
    Aquest programa utilitza múltiples biblioteques que no han estat escrites pels autors, i per tant
     ni ells ni el projecte Amarok ni poden fer-se ni es faran responsables de cap dany que pugui
    ocórrer als vostres fitxers degut a l'utilització d'aquest programa.
    
    Si us plau, si voleu més informació feu un cop d'ull a http://amarok.kde.org/wiki/AFT
    
    Si accepteu aquests termes d'ús introduïu 'y' o 'Y', o qualsevol altre cosa per sortir:

en: Amarok is paused
ca: L'Amarok està pausat

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
ca: <b>%1</b> per <b>%2</b> a <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
ca: <b>%1</b> per <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
ca: <b>%1</b> a <b>%2</b>

en: Unknown track
ca: Peça desconeguda

en: from
ca: de

en: Playing: %1
ca: S'està reproduint: %1

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
ca[0]: %1 peça (%2)
ca[1]: %1 peces (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
ca[0]: %1 peça
ca[1]: %1 peces

en: Abort
ca: Avorta

en: Multiple background-tasks running
ca: S'estan executant diverses tasques en segon pla

en: Abort all background operations
ca: Avorta totes les operacions en segon pla

en: Amarok Collection Scanner
    
    Note: For debugging purposes this application can be invoked from the command line, but it will not actually build a collection this way.
ca: Escàner de la col·lecció de l'Amarok
    
    Nota: Per a propòsits de depuració, aquesta aplicació es pot invocar des de la línia de comandes, però d'aquesta manera no construirà cap col·lecció.

en: Collection Scanner for Amarok
ca: Escàner de la col·lecció per l'Amarok

en: (C) 2003-2008, The Amarok Developers
ca: (C) 2003-2008, Els desenvolupadors de l'Amarok

en: Folders to scan
ca: Carpetes a escanejar

en: Scan folders recursively
ca: Escaneja les carpetes recursivament

en: Incremental Scan (modified folders only)
ca: Escaneig incremental (només els directoris modificats)

en: Import playlist
ca: Importa una llista de reproducció

en: Restart the scanner at last position, after a crash
ca: Reengega l'escaneig a la darrera posició, després d'una petada

en: PID of Amarok instance
ca: PID de la instància de l'Amarok

en: The SqlCollection instance to connect to. Must be set for incremental scans
ca: La instància de SqlCollection on connectar. Cal definir-la per a fer escaneigs incrementals

en: Volume Control
ca: Control del volum

en: Track Progress
ca: Progrés de la peça

en: The amount of time elapsed in current song
ca: La quantitat de temps transcorregut de la peça actual

en: The amount of time remaining in current song
ca: La quantitat de temps que queda de la peça actual

en: <space>
ca: <espai>

en: Rating changed
ca: S'ha canviat la valoració

en: Volume: %1%
ca: Volum: %1%

[ctx: State, as in, The playback is silent]
en: Mute
ca: Silenci

en: Volume: 100%
ca: Volum: 100%

[ctx: State, as in, the playback is silent]
en: Mute
ca: Silenci

en: OSD Preview - drag to reposition
ca: Vista prèvia de l'OSD - arrossegueu per a canviar de posició

en: Search playlist
ca: Cerca a la llista de reproducció

en: Start typing to progressively search through the playlist
ca: Comenceu a escriure per cercar progressivament a la llista de reproducció

en: Tracks
ca: Peces

en: Albums
ca: Àlbums

en: Artists
ca: Artistes

en: Composers
ca: Compositors

en: Years
ca: Anys

en: Show only matches
ca: Mostra únicament les coincidències

en: Enter search terms here
ca: Introduïu els termes de la cerca

en: Enter space-separated terms to search in the playlist.
ca: Introduïu els termes separat per espai per cercar a la llista de reproducció.

en: Advanced
ca: Avançat

en: Click to edit playlist filter
ca: Feu clic per editar el filtre de llista de reproducció

en: Volume
ca: Volum

en: &Equalizer
ca: &Equalitzador

en: Click for more analyzers
ca: Feu clic per més analitzadors

en: &Visualizations
ca: &Visualitzacions

en:  by <b>%1</b>
ca: per <b>%1</b>

en:  on <b>%1</b></center>
ca: a <b>%1</b></center>

en: Amarok - No track playing.
ca: Amarok - No s'està reproduint cap peça.

en: Create Smart Playlist
ca: Crea una llista de reproducció intel·ligent

en: Edit Smart Playlist
ca: Edita la llista de reproducció intel·ligent

en: Play Counter
ca: Comptador de reproduccions

en: First Play
ca: Primera reproducció

en: Last Play
ca: Darrera reproducció

en: Modified Date
ca: Data de modificació

en: File Path
ca: Ruta del fitxer

en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: Label
ca: Etiqueta

en: Playlist name:
ca: Nom de la  llista de reproducció:

en: Match Any of the following conditions
ca: Fes coincidir amb qualsevol de les condicions següents

en: Match All of the following conditions
ca: Fes coincidir amb totes les condicions següents

en: Order by
ca: Ordena per

en: Random
ca: Aleatori

en: Limit to
ca: Limita a

en: tracks
ca: peces

en: Expand by
ca: Amplia per

en: Completely Random
ca: Completament aleatòria

en: Score Weighted
ca: Puntuació ponderada

en: Rating Weighted
ca: Valoració ponderada

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: is between
ca: està entre

en: is in the last
ca: és a la llista

en: is not in the last
ca: no és a la llista

en: contains
ca: conté

en: does not contain
ca: no conté

en: is
ca: és

en: is not
ca: no és

en: starts with
ca: comença per

en: does not start with
ca: no comença per

en: ends with
ca: acaba amb

en: does not end with
ca: no acaba per

en: is greater than
ca: es més gran que

en: is after
ca: va després

en: is smaller than
ca: és més petit que

en: is before
ca: va abans

en: Days
ca: Dies

en: Months
ca: Mesos

en: Seconds
ca: Segons

en: Minutes
ca: Minuts

en: Hours
ca: Hores

en: <div align=center><i>Drag tokens here to define a filename scheme.</i></div>
ca: <div align=center><i>Arrossegueu els testimonis aquí per definir un patró de nom de fitxer.</i></div>

en: Fetch Cover | Fetch Covers
ca[0]: Recupera la caràtula
ca[1]: Recupera les caràtules

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
ca[0]: Recull la caràtula d'aquest àlbum
ca[1]: Recull les caràtules dels %1 àlbums

en: Display Cover
ca: Mostra la caràtula

en: Display artwork for this album
ca: Mostra la caràtula d'aquest àlbum

en: Unset Cover | Unset Covers
ca[0]: Llença la caràtula
ca[1]: Llença les caràtules

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
ca[0]: Elimina la caràtula d'aquest àlbum
ca[1]: Elimina les caràtules dels %1 àlbums

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
ca[0]: Esteu segur que voleu esborrar aquesta caràtula de la col·lecció?
ca[1]: Esteu segur que voleu esborrar aquestes caràtules de la col·lecció?

en: Set Custom Cover
ca: Estableix una caràtula personalitzada

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
ca[0]: Defineix manualment la caràtula d'aquest àlbum
ca[1]: Defineix manualment les caràtules d'aquests %1 àlbums

en: Select Cover Image File
ca: Seleccioneu la imatge per a la caràtula

en: disk
ca: disc

en: remaster
ca: remasteritza

en: cd
ca: CD

en: single
ca: Senzill

en: soundtrack
ca: peça

en: No cover found
ca: No s'ha trobat cap caràtula

en: Fetching Cover
ca: Descarregant la caràtula

en: There was an error communicating with Amazon.
ca: Hi ha hagut un error de comunicació amb Amazon.

en: The XML obtained from Amazon is invalid.
ca: L'XML obtingut d'Amazon no és vàlid.

en: The cover could not be retrieved.
ca: No s'ha pogut obtenir la caràtula.

en: The cover-data produced an invalid image.
ca: Les dades de la caràtula han produit una imatge no vàlida.

en: You have seen all the covers Amazon returned using the query below. Perhaps you can refine it:
ca: Heu vist totes les caràtules que ha retornat Amazon amb la consulta següent. Potser voldríeu redefinir-la:

en: Amazon Query Editor
ca: Editor de consultes per Amazon

en: Ask Amazon for covers using this query:
ca: Cerca caràtules a Amazon amb aquesta consulta:

en: Aborted.
ca: Avortat.

en: Ne&w Search...
ca: Nova &cerca...

en: &Next Cover
ca: &Caràtula següent

en: Cover Found
ca: Caràtula trobada

en: Retrieved cover successfully
ca: S'ha obtingut la caràtula correctament

en: Albums By
ca: Àlbums per

en: All Artists
ca: Tots els artistes

en: Enter space-separated terms to search in the albums
ca: Introduïu els termes separat per espai per filtrar els àlbums

en: All Albums
ca: Tots els àlbums

en: Albums With Cover
ca: Àlbums amb caràtula

en: Albums Without Cover
ca: Àlbums sense caràtula

[ctx: The locale to use when fetching covers from amazon.com]
en: International
ca: Internacional

[ctx: @title buttontext for popup-menu]
en: View
ca: Visualitza

en: Amazon Locale
ca: Idioma d'Amazon

en: Fetch Missing Covers
ca: Descarrega les caràtules que falten

en: Loading Thumbnails...
ca: S'estan carregant les miniatures...

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
ca: Finalitzat.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
ca[0]: Caràtula no trobada
ca[1]:  <b>%1</b> caràtules no trobades

en: Fetching cover for %1...
ca: S'està descarregant la caràtula per %1...

en: Fetching cover for %1 - %2...
ca: S'està descarregant la caràtula per %1 - %2...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
ca[0]: S'està descarregant una caràtula:
ca[1]: S'està descarregant <b>1%</b> caràtules:

en: 1 fetched | %1 fetched
ca[0]: 1 recollit
ca[1]: %1 recollits

en: 1 not found | %1 not found
ca[0]: 1 no trobada
ca[1]: %1 no trobades

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
ca[0]: 1 resultat per "%2"
ca[1]: %1 resultats per "%2"

en: 1 album | %1 albums
ca[0]: 1 àlbum
ca[1]: %1 àlbums

en:  by
ca:  per

en:  - ( <b>%1</b> without cover )
ca:  - ( <b>%1</b> sense caràtula )

en: Cover Image
ca: Caràtula

en: No Artist
ca: Cap artista
